Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τον μηχανισμο τον ειδες καλα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

rwtisa giati to exei mono i tim stin ellada se katastima ths nokia kai mou eipan oti kanoun kapoies etairies eidikes paraggelies apo ekswteriko. isws einai eukairia twra apo tin tim giati endexomenws na einai kai kaluteris poiotitas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

rwtisa giati to exei mono i tim stin ellada se katastima ths nokia kai mou eipan oti kanoun kapoies etairies eidikes paraggelies apo ekswteriko. isws einai eukairia twra apo tin tim giati endexomenws na einai kai kaluteris poiotitas

Μηπως σου ειπαν εκτος της Τιμ ποτε θα κυκλοφορησει παντου?

 

 

Edit: Αυτα στην Τιμ ειναι με Τιμ μενου?Η κανονικα?γιατι εγω μονο το κουτι ειδα..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κατι σαν παραεισαγωγης απο την tim.καλυτερα απο nokia shop.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου ειπαν εκτος της Τιμ ποτε θα κυκλοφορησει παντου?

 

nai. :D meta apo tilefwnimata se pente ypokatastimata brethike enas swstos typos kai mou eipe oti tha erthei 4o trimino(stin parousiasi 3o den elege? :blink: ) kai an thelw ti gnwmi tou 15 noembri. auto epalitheuei kai tis dilwseis tis vodafone. h eksyperitisi ths nokia einai apisteuti! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

an deis stis proigoumenes selides tha breis link gia ta anamenomena kinita. leei oti tha erthei 14 noembri. den kserw gia menu tipota. pws tha pas paraskeuh? afou den exei erthei. ektos an ennoeis paraskeuh 17 noembri.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί δεν το είδα κάπου γραμμένο, ίσως να μου διέφυγε..:p ραδιόφωνο θα έχει?:confused:

 

Θα έχει. Η ΝΟΚΙΑ ποντάρει πολύ στον εξοπλισμό με ραδιόφωνο, αν και υστερεί γενικώς σε χρηστικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που πηγα σημερα στην τιμ μου ειπε οτι εχει το κανονικο μενου της νοκια και οτι δεν το κανουν οπως η βονταφον...και κανει 320.
Link to comment
Share on other sites

kai egw pou milisa me tim tis gitonias mu 320 mou eipane.tha to dw apo koda prwta kai an dw oti aksizei polla isws to allaksw me to 6280 mou
Link to comment
Share on other sites

an deis stis proigoumenes selides tha breis link gia ta anamenomena kinita. leei oti tha erthei 14 noembri. den kserw gia menu tipota. pws tha pas paraskeuh? afou den exei erthei. ektos an ennoeis paraskeuh 17 noembri.

 

 

loipon, egw mia fora simera phga kai to phra apo katasthma tim. mporo na pw oti eimai arketa enthusiasmenh kai einai pragmatika omorfo. vevaia akoma proth mera einai opote den jerw ti paizei , to mono mou parapono einai oti to slide up exei arketo keno kai kounietai.

Link to comment
Share on other sites

αν δεις φιλε μου οτι εχει τζογο στα πλαστικα του τοτε δεν νομιζω οτι αξιζει να το αλλαξεις.

αντε περιμενουμε και νεα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τα χαρακτηριστικά του 6288 σε σχέση με το 6280, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγήκε αυτό το κινητό. Οι διαφορές είναι αμελητέες και αν κάποιος έχει ένα 6280 με καλό slide μηχανισμό θα ήταν λάθος να το δώσει και να πάρει το 6288. Τώρα το χρώμα είναι θέμα γούστου. Πάντως καλύτερα να το ονόμαζαν 6280i, όπως το 6230i, το οποίο όμως ενσωμάτωνε σαφώς μεγαλύτερες αλλαγές σε κάθε επίπεδο.

 

Δεν ενθουσιάστηκα. Κρατάω το 6233 μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να βγηκε αυτο το κινητο για να ενθουσιασει αυτους που εχουν 6280.Το ειδα απο κοντα σημερα..Το βρισκω πολυ ποιο ομορφο απο το 6280..και δεν κουνιεται τοσο πολυ οσο ενος φιλου μου που εχει τωρα 6280,δεν λεω ομως οτι δεν κουνιεται καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι πολλοί χρήστες κινητοών αλλάζουν τη συσκευή τους μόλις βγει μια νέα που αντικαθιστά το μοντέλο που έχουν. Ο μέσος όρος χρήσης μιας συσκευής στην Ελλάδα είναι οι 5 μήνες (περίπου 3 φορές το χρόνο ο Έλληνας αλλάζει κινητό...). Με αυτό το δεδομένο συνδέω την αλλαγή από το 6280 στο 6288. Σίγουρα αν έβγαινε μόνον το 6288 εξ αρχής οι πωλήσεις θα ήταν αισθητά περισσότερες για τη Nokia.

 

Όντως το 6288 έχει καλύτερο design από το 6280 αλλά το θέμα του slide είναι το σημαντικότερο πρόβλημα του 6280 που όπως φαίνεται παραμένει και στο 6288. Τα ανάλογα slide κινητά της LG ή της Samsung έχουν μακράν πιο προσεγμένη κατασκευή.

 

Ο λόγος που άφησα το 6280 για το 6233 ήταν τόσο ο μηχανισμός όσο και η μικρότερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και κάτι ακόμα: είναι πολύ εύκολο να εισέλθει σκόνη από τα πλάγια της οθόνης. Κατασκευαστικό λάθος, όπως και η κλασική φθορά του πίσω καλύμματος στο κάτω-δεξιά μέρος.

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αφου υπαρχει και σε αυτο ο τζογος τοτε δεν χρειαζεται να ασχοληθω με σκοπο να το παρω.μαλλον εγινε λαθος κι επρεπε οντως να το λενε 6280i.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάθήστε να κυκλοφορήσει για τα καλά, να γίνει κανα review, να το πάρουν και περισσότεροι και τότε βλέπουμε αν έχει όντως τζόγο. Εγώ διάβασα σε ξένο site όπως έχω ποστάρει και παραπάνω ότι η ποιότητά του είναι τέλεια...
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ας έρθει και στην Ελλάδα και κατά 99% θα απογοητευτούμε :( Ας μην ξεχνάμε ότι το 6280 θα συνεχίσει να πουλιέται ακόμα κι όταν το 6288 θα είναι διαθέσιμο. Αν υπάρξει αυτή η βελτίωση στο μηχανισμό, τότε δεν πρόκειται να φύγει ούτε ένα 6280 :p
Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω να δω αν το εχει κανενα tim store εδωκαι το τεσταρω να δω τελικα αν εχει καποιο τζογο,τα ξενα sites παντως δεν τα εμπιστευομαι μακαρι να λενε οτι ειναι και χρυσο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παω τωρα να το δω κι εγω κι αν ειναι ok θα το παρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...