Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Pppe said:

Μήπως σε όσους σας ήρθε το συγκεκριμένο sms είχατε βγάλει voucher από την wifigreece.gr παλιότερα;

Ναι. Προσωπικά έκανα νέο πακέτο σύνδεσης από εκεί και πιο πριν που επισκέφθηκα αυτό το λινκ https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananeosis-frog-10/

η 10ευρη κάρτα ανανέωσης συνοδεύεται από την ίδια προσφορά που αναφέρει το sms μέχρι 17/3

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2022 at 2:13 ΜΜ, natpass said:

Μπορείς χωριστά! Εκτός αν άλλαξε κάτι.., Εγω έτσι το έκανα τουλάχιστον όταν το ειχα ενεργοποιήσει! Και αν θυμάμαι καλα ειχα περιθώριο 30μερες για να ενεργοποιήσω τα επιπλέον 60’ μέσα απο το app 

Τι εννοεις χωριστά ; τα 60' προς ολους στην εβδομαδα διπλασιασμου τα δινει επιτοπου. Μην το μπερδευεις με τα 600' προς frog

 

On 11/3/2022 at 1:39 ΜΜ, J_F80 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Μπορείς να μου πεις τα 120 λεπτά που δίνει δώρο 60 + 60, μπορείς να τα αξιοποιήσεις χωριστά, η πρέπει να τα πάρεις κατευθείαν, γιατί χάνονται;

Ας πούμε μπορεί να πάρω 60 τώρα και 60 μετά από μέρες, ή δεν γίνεται;

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, runner70 said:

Τι εννοεις χωριστά ; τα 60' προς ολους στην εβδομαδα διπλασιασμου τα δινει επιτοπου. Μην το μπερδευεις με τα 600' προς frog

 

 

Δεν μπερδεύω κάτι, για τα 60+60 του καλωσορίσματος νέου συνδρομητή frog λέω που δίνει για 12 μήνες 

Link to comment
Share on other sites

Δε λέει για τα 60+60 βδομάδα παρά βδομάδα με 3,02Ε , αλλά για το Extra Bonus σε νέους ενεργοποιημένους frogίστες:

 

εικόνα_Viber_2022-03-13_12-10-37-192.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο διπλασιασμός είναι κάθε δεύτερη εβδομάδα; Δηλαδή δύο εβδομάδες τον μήνα; Επίσης αν φέρω ένα νούμερο στήν frog αν φέρω μετά από λίγες μέρες δεύτερο ισχύουν τα 300 λεπτά μεταξύ τους η πρέπει να περάσει ένας μήνας; Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά θέλω να φέρω 4 της οικογένειας από Q ώστε να έχουμε χρόνο μεταξύ μας στάνταρ αυτά τα 300 λεπτά

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

 Ξεχωριστές παροχές στο frog είναι τα παρακάτω:

1) Αντί για 60΄ προς όλους με 3,02Ε, 120΄ προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο βδομάδα παρά βδομάδα: Πχ θα'χει την Πρωτομαγιά 2022.

2) Στις νέες ενεργοποιήσεις frog (ακόμα και με ALPAK πχ από WU) ίσχυε , δε ξέρω εάν ισχύει ακόμη, 60΄ προς όλους , με χρέωση ανά 3λεπτο, αυτόματα κάθε τόσο του μηνός όσο η ενεργοποίηση σε frog και επιπλέον δυνατότητα ενεργοποίησης μέσα σε 29 μέρες ακόμα 60΄προς όλους με χρέωση ανά 3λεπτο μέσα από το frog app.

3) Bring A friend για 300΄ κάθε μήνα αναμεταξύ των frog , όπου καλείς αριθμούς να γίνουν frog και όταν ενεργοποιηθεί (να έχει γίνει αυτό το πολύ πριν από 30 μέρες και να μην τον έχει προσκαλέσει άλλος frog). Μπορείς να προσκαλέσεις το πολύ 10 αριθμούς να γίνουν frog και τα 300΄ ισχύουν για όλους συνολικά από τον αριθμό σου. Είναι διαθέσιμα για 30 μέρες από τη στιγμή της εγγραφής στην υπηρεσία Bring A Friend.

4) 600΄ προς frog όταν βάζεις κάρτα και άλλα 600΄προς frog μέσω του app frog διαθέσιμα αυτά τα τελευταία ακόμη 600 προς frog για 30 μέρες μετά την κάρτα.

5) Με sms το λεκτικό WK στο 1330 από το frog σου, θα'χεις 1500΄προς frog και 1500 sms κάθε Σαβατοκύριακο, από 00:01 Σαβάτου ως 23:59 Κυριακής.

Τα 2) έως 4) παραπάνω (τα extra) ενεργοποιούνται από το menu/ενότητα "ΔΩΡΕΑΝ EXTRAS ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ" του app frog.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2022 at 11:04 ΠΜ, arjuna said:

 

αξιοποιείς τα πακέτα:

  • 120ΜB/30 ημέρες με κόστος 3,02€ και ενεργοποίηση μεσω sms 120MB στο 1330
  • 2GB & 500' προς Βουλγαρία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1717 στο 1330
  • 2GB & 500' προς Ρουμανία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1818 στο 1330
  • GIGA MONTH για 4GB/30 ημέρες με κόστος 8,5€ και ενεργοποίηση μεσω sms 4GB στο 1330

για να σπρώξεις τα υπόλοιπα των 50GB μέχρι την κατανάλωσή τους

 

ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ

Έχει δοκιμάσει κανείς  εάν τα προαναφερόμενα πακέτα προστίθενται σε προηγούμενα δεδομένα;  

--

Update: Δοκίμασα το πακέτο των 120mb (για τα άλλα πακέτα δεν επιχείρησα), προστέθηκε στο προηγούμενο υπόλοιπο δεδομένων μου και τα μετέφερε 1 μήνα. Ευτυχώς, έστω και με αυτό το κόστος, έχουμε ακόμα αυτή την επιλογή ώστε να μην χάσουμε το υπόλοιπο σε δεδομένα που έχουμε από παλιά, ιδιαίτερα εάν αυτό είναι υψηλό.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Ξεχωριστές παροχές στο frog είναι τα παρακάτω:
1) Αντί για 60΄ προς όλους με 3,02Ε, 120΄ προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο βδομάδα παρά βδομάδα: Πχ θα'χει την Πρωτομαγιά 2022.
2) Στις νέες ενεργοποιήσεις frog (ακόμα και με ALPAK πχ από WU) ίσχυε , δε ξέρω εάν ισχύει ακόμη, 60΄ προς όλους , με χρέωση ανά 3λεπτο, αυτόματα κάθε τόσο του μηνός όσο η ενεργοποίηση σε frog και επιπλέον δυνατότητα ενεργοποίησης μέσα σε 59 μέρες ακόμα 60΄προς όλους με χρέωση ανά 3λεπτο μέσα από το frog app.
3) Bring A friend για 300΄ κάθε μήνα αναμεταξύ των frog , όπου καλείς αριθμούς να γίνουν frog και όταν ενεργοποιηθεί (να έχει γίνει αυτό το πολύ πριν από 30 μέρες και να μην τον έχει προσκαλέσει άλλος frog). Μπορείς να προσκαλέσεις το πολύ 10 αριθμούς να γίνουν frog και τα 300΄ ισχύουν για όλους συνολικά από τον αριθμό σου. Είναι διαθέσιμα για 30 μέρες από τη στιγμή της εγγραφής στην υπηρεσία Bring A Friend.
4) 600΄ προς frog όταν βάζεις κάρτα και άλλα 600΄προς frog μέσω του app frog διαθέσιμα αυτά τα τελευταία ακόμη 600 προς frog για 30 μέρες μετά την κάρτα.
5) Με sms το λεκτικό WK στο 1330 από το frog σου, θα'χεις 1500΄προς frog και 1500 sms κάθε Σαβατοκύριακο, από 00:01 Σαβάτου ως 23:59 Κυριακής.
Τα 2) έως 4) παραπάνω (τα extra) ενεργοποιούνται από το menu/ενότητα "ΔΩΡΕΑΝ EXTRAS ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ" του app frog.
Ευχαριστώ πολύ..

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε και 1500' κ 1500 sms για κάθε σαββατοκύριακο ,WK στο 1330, προς όλα τα FROG .

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θά έρθω εδώ από Q. Αργεί η φορητότητα;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς  εάν τα προαναφερόμενα πακέτα προστίθενται σε προηγούμενα δεδομένα;  
--
Update: Δοκίμασα το πακέτο των 120mb (για τα άλλα πακέτα δεν επιχείρησα), προστέθηκε στο προηγούμενο υπόλοιπο δεδομένων μου και τα μετέφερε 1 μήνα. Ευτυχώς, έστω και με αυτό το κόστος, έχουμε ακόμα αυτή την επιλογή ώστε να μην χάσουμε το υπόλοιπο σε δεδομένα που έχουμε από παλιά, ιδιαίτερα εάν αυτό είναι υψηλό.
Έβαλα σήμερα το 1717 στο 1330 κ προστέθηκε το υπόλοιπο στα data!

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tolisfar said:

Μάλλον θά έρθω εδώ από Q. Αργεί η φορητότητα;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν αρκείστε μόνο με λίγη ομιλία (ειδικά μπόλικη αναμεταξύ σας), με 10Ε κάρτα κάθε 3μηνο ο κάθε αριθμός είστε complet, όσο διατηρεί το min 10E κάρτα η frog.

Link to comment
Share on other sites

Αν αρκείστε μόνο με λίγη ομιλία (ειδικά μπόλικη αναμεταξύ σας), με 10Ε κάρτα κάθε 3μηνο ο κάθε αριθμός είστε complet, όσο διατηρεί το min 10E κάρτα η frog.
Τό μεταξύ μας βολεύει.Οικογενεια. Η γυναίκα μιλάει αυτό μόνο λίγο με προβληματίζει. Οι υπόλοιποι 3 μια χαρά θα την βολεψουμε. Ίσως αν είχε ακόμη ένα πακέτο σαν τό combo με 8.90 αλλά με πιο πολύ ομιλία και λιγότερα mb θά ήταν τό ιδανικό

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τό μεταξύ μας βολεύει.Οικογενεια. Η γυναίκα μιλάει αυτό μόνο λίγο με προβληματίζει. Οι υπόλοιποι 3 μια χαρά θα την βολεψουμε. Ίσως αν είχε ακόμη ένα πακέτο σαν τό combo με 8.90 αλλά με πιο πολύ ομιλία και λιγότερα mb θά ήταν τό ιδανικό

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει και το VoIP!!! 6κατι € ~700' χωρίς ημερομηνία λήξης!

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι από σήμερα εβδομάδα διπλασιασμού;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα φορητότητα την πρώτη κάρτα Q από το σάιτ τής frog. Περίπου πόσο κάνει η διαδικασία; Πόσες μέρες;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, motoboots said:


Είναι.

Στις προσφορές εμένα γιατί δεν μου το εμφανίζει; Ακόμα και μετά από επανεγκατάσταση της εφαρμογής frog δεν βγάζει κάτι για το 60+60

Μόνο με sms έχει έρθει στο κινητό η προσφορά.

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Στις προσφορές εμένα γιατί δεν μου το εμφανίζει; Ακόμα και μετά από επανεγκατάσταση της εφαρμογής frog δεν βγάζει κάτι για το 60+60
Μόνο με sms έχει έρθει στο κινητό η προσφορά.
Ούτε εμένα εμφανίζει ούτε αυτό, αλλά ούτε τα καινούρια πακέτα που βγήκαν πριν έναν μήνα (national combo πχ)

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή σταδιακά φέρνω 4 νούμερα στήν frog έχει μια υπηρεσία όταν έχεις frog και φέρνεις τους υπόλοιπους παίρνετε από 300 λεπτά μεταξύ σας. Γνωρίζετε αν μπορεί να γίνει αμέσως η πρέπει πχ να περάσει ένας μήνας νά είσαι στο δίκτυο της frog? Αν κάποιος γνωρίζει θά του είμαι υπόχρεος

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, tolisfar said:

Παίδες επειδή σταδιακά φέρνω 4 νούμερα στήν frog έχει μια υπηρεσία όταν έχεις frog και φέρνεις τους υπόλοιπους παίρνετε από 300 λεπτά μεταξύ σας. Γνωρίζετε αν μπορεί να γίνει αμέσως η πρέπει πχ να περάσει ένας μήνας νά είσαι στο δίκτυο της frog? Αν κάποιος γνωρίζει θά του είμαι υπόχρεος

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απ ότι βλέπω στο app το αντιθετο καταλαβαίνω πως θελει,να ΜΗΝ έχουν περάσει 30 μέρες απο την ενεργοποίηση αυτου που θα προσκαλέσεις 

0C772612-1B85-4BD8-A411-BA53EAFCD4D1.png

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω στο app το αντιθετο καταλαβαίνω πως θελει,να ΜΗΝ έχουν περάσει 30 μέρες απο την ενεργοποίηση αυτου που θα προσκαλέσεις 
0C772612-1B85-4BD8-A411-BA53EAFCD4D1.thumb.png.c77ae4339e58040233b6337ed52b1d12.png
Αυτό βλέπω. Επειδή περιμένω την κάρτα της κόρης την Παρασκευή λογικά από εβδομάδα θα φέρω την δική μου στην frog. Είναι σημαντικό νομίζω για οικογένεια να έχει στάνταρ χρόνο ομιλίας μεταξύ τους για τον μήνα που δεν θα μπει κάρτα ανανέωσης. Ευχαριστώ για την βοήθειά

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, tolisfar said:

Αυτό βλέπω. Επειδή περιμένω την κάρτα της κόρης την Παρασκευή λογικά από εβδομάδα θα φέρω την δική μου στην frog. Είναι σημαντικό νομίζω για οικογένεια να έχει στάνταρ χρόνο ομιλίας μεταξύ τους για τον μήνα που δεν θα μπει κάρτα ανανέωσης. Ευχαριστώ για την βοήθειά

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι σίγουρα, και μην ξεχνάς και τα 600’+600’ λεπτά ομιλίας που δίνει προς φρογκ με καθε ανανέωση! Όπου εφόσον τα +600’ εχεις περιθώριο ενεργοποιησης ενός μήνα μετα τη χρηματική ανανέωση…καλύπτουν τον δεύτερο μήνα χωρίς να μπει καρτα ανανεωσης! 

Link to comment
Share on other sites

1) Τα 300 αναμεταξύ σας από το Bring A Friend θα ενεργοποιούνται κάθε επέτειο, τόσο του μήνα κάθε μήνα, από την ημερομηνία ενεργοποίησης

2) Και τα 600 από κάρτα, και η προθεσμία ενεργοποίησης από το app frog άλλων 600 προς frog, από τη στιγμή της φόρτωσης κάρτας.

Αν προτίθεστε να βάζετε κάρτα κάθε 90 μέρες (μη σας μπει φραγή) τον 3ο μήνα θα πρέπει να έχετε τα 300 αναμεταξύ σας, οπότε στην κατανάλωση να προηγούνται τα 600:

Συνεπώς φροντίστε την πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσετε το Bring A Friend να έπεται κάποιες μέρες (πχ 10 ή 15 μέρες μετά) από το κάθε πότε θα βάζετε κάρτα (εστω και 10Ε φτάνουν για τα 120 προς όλους όταν έχει διπλασιασμό εάν το 3ο πακέτο των 3,02Ε ενεργοποιηθεί την 60η μέρα από την κάρτα) αν θα αφήνετε τον 3ο μήνα από κάρτα με 0 υπόλοιπο.

Και με 40Ε το έτος ανά sim είστε complet.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...