Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να τα κάνεις και τα 2 WU ή Cosmoκάρτα, να κάνεις τη μεταφορά και να ξανακάνεις το ένα frog.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Και να εξηγησω,μετατρεπεις και τα 2 σε wu (2×3€) και κανεις την μεταφορά απο το site. Μετα μετατρεπεις πάλι σε Frog (άλλα 3 ευρω)αυτό που θες να κρατήσεις. Πιο φθηνός τρόπος να μετατρέψεις αυτό που θες να καταργήσεις σε wu να μεταφέρεις σε φίλο το υπόλοιπο παίρνοντας το αντίτιμο

Edit με πρόλαβε ο mark

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους ξύπνησαν και το έφτιαξαν είμαι 17 μήνες στο FROG Μέσα στο my cosmote παρόλο που είχα αλλάξει σε frog έλεγε What's Up

 

http://i64.tinypic.com/23hlk0h.jpg

 

από χτες γράψει FROG

 

http://i67.tinypic.com/30m7m8i.jpg

 

θα μου πεις και τι έγινε...

 

Πειράζει που τα θέλω σωστά πόσο δύσκολο τους ήταν... Τους πήρε τόσο καιρό

 

 

Ένα δείγμα ακόμα ότι αναγνωρίζουν το FROG γιατί μία ζωή το είχαν στην άκρη. εάν φτιάξουν και αυτό το Αίσχος την σελίδα ακόμα καλύτερα που έχει σχεδιασμό του 2000

 

Βέβαια υπάρχει ο φόβος μήπως δίνοντας του περισσότερο προσοχή γίνει πιο ακριβό.... Είδομεν

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ακομα Whats Up γραφει, οταν μπικα με Login.

Μπικα με ΣΙΜ καρτα - φρογ βλεπω

Edited by emigrant
#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ακομα Whats Up γραφει, οταν μπικα με Login.

Μπικα με ΣΙΜ καρτα - φρογ βλεπω

Με ότι κάνω login με κωδικούς η αυτόματα με δεδομένα cosmote.... FROG γράψει...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

ποιο πακέτο ίντερνετ να αγοράσω για να μεταφέρω τα υπόλοιπά μου ΜΒ σε μελλοντικό χρόνο; Υπόψιν οτι δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω πολλά ΜΒ άλλα απλώς να μεταφέρω την λήξη τους. Ευχαριστώ.

Το πιο φτηνό πακέτο data νομίζω πως είναι αυτό με τα 3,02€ που δίνει 120ΜΒ. Εγώ αγόρασα κάποτε τα 4GB και επειδή δεν ξοδεύω πολλά ΜΒ κάθε μήνα αγοράζω το πακετάκι με τα 120ΜΒ και η ημερομηνία ισχύος του συνόλου των GB μεταφέρεται κατά 1 μήνα. 'Ετσι, ξοδεύω μόνο 3 και όχι 4,4 ευρώ το μήνα -μικρή διαφορά, βέβαια. Γενικά όλα τα πακέτα data της frog αθροίζονται και λήγουν ένα μήνα μετά την τελευταία προσθήκη. Εξαίρεση είναι τα χριστουγεννιάτικα δωράκια που ανταλλάσσουμε και κάποιες άλλες εποχικές προσφορές.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μετετρεψα το wu μου αριθμό σε φρογκ.Εβαλα μία 10 άρα και έστειλα το 17317 στο 1330 και μου έδωσε τα 4gb.Αυτα ληγουν στις 19/5.Αν βάλω κάρτα και στείλω ξανά το μνμ,τα gb μεταφερονται?Επίσης ποια άλλα διαθέσιμα πακέτα υπάρχουν?Τα 4γιγα υποθέτω ήταν κάποια προσφορά που παρατείνεται έως κάποια στιγμή?Ευχαριστώ για τις οποίες απαντήσεις!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους ξύπνησαν και το έφτιαξαν είμαι 17 μήνες στο FROG Μέσα στο my cosmote παρόλο που είχα αλλάξει σε frog έλεγε What's Up

 

http://i64.tinypic.com/23hlk0h.jpg

 

από χτες γράψει FROG

 

http://i67.tinypic.com/30m7m8i.jpg

 

θα μου πεις και τι έγινε...

 

Πειράζει που τα θέλω σωστά πόσο δύσκολο τους ήταν... Τους πήρε τόσο καιρό

 

 

Ένα δείγμα ακόμα ότι αναγνωρίζουν το FROG γιατί μία ζωή το είχαν στην άκρη. εάν φτιάξουν και αυτό το Αίσχος την σελίδα ακόμα καλύτερα που έχει σχεδιασμό του 2000

 

Βέβαια υπάρχει ο φόβος μήπως δίνοντας του περισσότερο προσοχή γίνει πιο ακριβό.... Είδομεν

 

που μπαινουμε φιλε για να τα δουμε αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μετετρεψα το wu μου αριθμό σε φρογκ.Εβαλα μία 10 άρα και έστειλα το 17317 στο 1330 και μου έδωσε τα 4gb.Αυτα ληγουν στις 19/5.Αν βάλω κάρτα και στείλω ξανά το μνμ,τα gb μεταφερονται?Επίσης ποια άλλα διαθέσιμα πακέτα υπάρχουν?Τα 4γιγα υποθέτω ήταν κάποια προσφορά που παρατείνεται έως κάποια στιγμή?Ευχαριστώ για τις οποίες απαντήσεις!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εφόσον είσαι νέος στο frog για 6 μήνες θα παίρνεις αυτά τα μπόνους που πήρες τώρα στην 1η ανανέωση κάθε μήνα από 10€ και πάνω.

Αν αγοράσεις πακέτο πριν τη λήξη του ισχύοντος θα προστεθούν και θα μεταφερθούν όλα για ένα μήνα. Έχε υπόψιν ότι το 1 GB που παίρνεις από την ανανέωση προστίθεται και αυτό με τα υπόλοιπα και παρατείνει την ημερομηνία λήξης.

Το πακέτο 4GB/4,44€ ναι παρατείνεται συνεχώς με άγνωστη διάρκεια..

Κάθε 2 βδομάδες υπάρχει το 60'+60' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο με 3,02€.

Στέλνοντας WK στο 1330 παίρνεις για όλα τα σαββατοκύριακα του 2017, 1500 sms και 1500' προς frog.

Με κλήση στο 1317 παίρνεις 600' προς frog σε κάθε ανανέωση.

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα γράψω, αλλά θα σου πούνε και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ.

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

που μπαινουμε φιλε για να τα δουμε αυτα;

Στην εφαρμογή mycosmote αναφέρεται

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή mycosmote αναφέρεται

ακριβώς... Είδες καμία φορά γράψεις κάτι και ξεχνάς να γράψεις το βασικό

 

my cosmote εφαρμογή και μετά υπηρεσίες

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το λέω πληροφοριακά επειδή κατά διαστήματα ρωτάνε διάφορα παιδιά και αντιμετωπίζουν προβλήματα.

Το Νοέμβριο πήρα καινούριο νούμερο frog. Έβαλα 10€ κάρτα και πήρα όλα τα bonus που προβλέπονται για το 1ο εξάμηνο. Μετά ξανά έβαλα κάρτα το Γενάρη (δλδ πέρασε μήνας χωρίς ανανέωση) και πήρα πάλι κανονικά τα bonus ανανέωσης. Σήμερα έκανα πάλι ανανέωση 10€ (χωρίς να έχω κάνει Φλεβάρη και Μάρτη) και αποδόθηκαν κανονικά όλα τα bonus και επίσης το 1 GB της ανανέωσης προστέθηκε στα αγορασμένα και μεταφέρθηκαν για τον επόμενο μήνα.

Οπότε δεν τίθεται θέμα ακύρωσης ή δε ξέρω τί άλλο λόγω μη ανανέωσης ενός δύο μηνών.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια ερώτηση έχω.

Έχω τον αριθμό μου Βάτραχο και έχω κάνει κανονική εγγραφή στην ιστοσελίδα ώστε να διαχειρίζομαι τον λογαριασμό μου είτε μέσω της ιστοσελίδας είτε μέσω της εφαρμογής.

Το θέμα μου είναι πως θέλω να βλέπω και την δεύτερή μου κάρτα, που είναι επίσης του Βατράχου. Τί μπορώ να κάνω; Μπορώ να τα βλέπω και τα δύο στο ίδιο μέρος;

Ή θα πρέπει να κάνω νέα εγγραφή με άλλο e-mail;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το λέω πληροφοριακά επειδή κατά διαστήματα ρωτάνε διάφορα παιδιά και αντιμετωπίζουν προβλήματα.

Το Νοέμβριο πήρα καινούριο νούμερο frog. Έβαλα 10€ κάρτα και πήρα όλα τα bonus που προβλέπονται για το 1ο εξάμηνο. Μετά ξανά έβαλα κάρτα το Γενάρη (δλδ πέρασε μήνας χωρίς ανανέωση) και πήρα πάλι κανονικά τα bonus ανανέωσης. Σήμερα έκανα πάλι ανανέωση 10€ (χωρίς να έχω κάνει Φλεβάρη και Μάρτη) και αποδόθηκαν κανονικά όλα τα bonus και επίσης το 1 GB της ανανέωσης προστέθηκε στα αγορασμένα και μεταφέρθηκαν για τον επόμενο μήνα.

Οπότε δεν τίθεται θέμα ακύρωσης ή δε ξέρω τί άλλο λόγω μη ανανέωσης ενός δύο μηνών.

Πάντως κάποιοι γράφουν οτι υπάρχει θέμα και αν εχω παρατηρήσει σωστά είναι προερχόμενοι από αλλαγή πακέτου και οχι native frog. Και στου πατέρα μου με την πρώτη ανανέωση 5 ευρώ πήρε τα προβλεπόμενα (500 mb, τα 600' προς φρογκ και 60' προς διεθνείς/Ελλάδα). Στην επόμενη 5ευρη μετά 2 μήνες δεν πήρε τίποτα. Περίμενα τουλάχιστον τα 600' προς φρογκ,αν υποθέσουμε οτι τα άλλα 2 προϋποθέτουν 10 ευρη ανανέωση μετά την πρώτη φορά. Βέβαια επειδή πλην των 60' προς Ελλάδα τα άλλα δεν τα χρειαζόταν δεν το κυνήγησα.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε μπορούμε να πέρνουμε τα 4gb? μπορώ πχ να στείλω το μήνυμα 3 φορές μαζί και να πάρω με 13 ευρώ 12gb και απλά να βάζω κάποιο μικρό πακέτο και να τα σέρνω για πάντα;
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια ερώτηση έχω.

Έχω τον αριθμό μου Βάτραχο και έχω κάνει κανονική εγγραφή στην ιστοσελίδα ώστε να διαχειρίζομαι τον λογαριασμό μου είτε μέσω της ιστοσελίδας είτε μέσω της εφαρμογής.

Το θέμα μου είναι πως θέλω να βλέπω και την δεύτερή μου κάρτα, που είναι επίσης του Βατράχου. Τί μπορώ να κάνω; Μπορώ να τα βλέπω και τα δύο στο ίδιο μέρος;

Ή θα πρέπει να κάνω νέα εγγραφή με άλλο e-mail;

Κάνε κανονικά log in με το λογαριασμό σου και πρόσθεσε και το άλλο σου νούμερο και θα τα βλέπεις μαζί.

Βασική προϋπόθεση και τα δύο να είναι δηλωμένα στο ίδιο όνομα.

 

Πάντως κάποιοι γράφουν οτι υπάρχει θέμα και αν εχω παρατηρήσει σωστά είναι προερχόμενοι από αλλαγή πακέτου και οχι native frog. Και στου πατέρα μου με την πρώτη ανανέωση 5 ευρώ πήρε τα προβλεπόμενα (500 mb, τα 600' προς φρογκ και 60' προς διεθνείς/Ελλάδα). Στην επόμενη 5ευρη μετά 2 μήνες δεν πήρε τίποτα. Περίμενα τουλάχιστον τα 600' προς φρογκ,αν υποθέσουμε οτι τα άλλα 2 προϋποθέτουν 10 ευρη ανανέωση μετά την πρώτη φορά. Βέβαια επειδή πλην των 60' προς Ελλάδα τα άλλα δεν τα χρειαζόταν δεν το κυνήγησα.

 

Ίσως με την αλλαγή να δημιουργείται πρόβλημα αλλά θεωρώ ότι πρέπει να αποδίδονται εφόσον θεωρείται νέος αριθμός frog.

Γνώμη μου είναι να το ψάχνουν όσοι νομίζουν ότι δεν πήραν αυτό που δικαιούνται.

 

Κάθε πότε μπορούμε να πέρνουμε τα 4gb? μπορώ πχ να στείλω το μήνυμα 3 φορές μαζί και να πάρω με 13 ευρώ 12gb και απλά να βάζω κάποιο μικρό πακέτο και να τα σέρνω για πάντα;

 

Νομίζω μπορείς μέχρι 2 φορές το μήνα. Εννοείται ότι επεκτείνεται η διάρκεια με μικρότερα αγορασμένα πακέτα.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

 

Νομίζω μπορείς μέχρι 2 φορές το μήνα. Εννοείται ότι επεκτείνεται η διάρκεια με μικρότερα αγορασμένα πακέτα.

 

άρα μπορώ να βάλω πχ κάνα 16ρι GB να κάθονται στην άκρη..

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι δυο φορές το μήνα μπορείς οπότε 8gb το μήνα

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κανονικά log in με το λογαριασμό σου και πρόσθεσε και το άλλο σου νούμερο και θα τα βλέπεις μαζί.

Βασική προϋπόθεση και τα δύο να είναι δηλωμένα στο ίδιο όνομα.

 

Οκ, ευχαριστώ, το έκανα.

 

Έπρεπε να πάω ->Το Προφίλ μου->Προσθήκη νέας σύνδεσης.

 

Το αναγράφω για μελλοντική χρήση εάν κάποιος το χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι νέος στο frog για 6 μήνες θα παίρνεις αυτά τα μπόνους που πήρες τώρα στην 1η ανανέωση κάθε μήνα από 10€ και πάνω.

Αν αγοράσεις πακέτο πριν τη λήξη του ισχύοντος θα προστεθούν και θα μεταφερθούν όλα για ένα μήνα. Έχε υπόψιν ότι το 1 GB που παίρνεις από την ανανέωση προστίθεται και αυτό με τα υπόλοιπα και παρατείνει την ημερομηνία λήξης.

Το πακέτο 4GB/4,44€ ναι παρατείνεται συνεχώς με άγνωστη διάρκεια..

Κάθε 2 βδομάδες υπάρχει το 60'+60' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο με 3,02€.

Στέλνοντας WK στο 1330 παίρνεις για όλα τα σαββατοκύριακα του 2017, 1500 sms και 1500' προς frog.

Με κλήση στο 1317 παίρνεις 600' προς frog σε κάθε ανανέωση.

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα γράψω, αλλά θα σου πούνε και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι δυο φορές το μήνα μπορείς οπότε 8gb το μήνα

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει κάποιο limit; ή μπορεί να έχεις και 100gb στο τέλος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στέλνοντας WK στο 1330 παίρνεις για όλα τα σαββατοκύριακα του 2017, 1500 sms και 1500' προς frog.

Με κλήση στο 1317 παίρνεις 600' προς frog σε κάθε ανανέωση.

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα γράψω, αλλά θα σου πούνε και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ.

 

αν τα ενεργοποιήσουμε αυτά χάνουμε κάτι άλλο;

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο limit; ή μπορεί να έχεις και 100gb στο τέλος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν τα ενεργοποιήσουμε αυτά χάνουμε κάτι άλλο;

 

για το πρωτο,οσο προλαβαινεις (και αντεχεις) να ενεργοποιεις πριν ληξει ο μηνας ή πριν καταργησουν πακετα,μπορεις να μαζευεις,δεν φαινεται να υπαρχει οριο

για το 2ο αν ειναι παλιο το νουμερο χανει τον 2πλασιασμο ή τα 300΄ με 10ευρη ανανεωση,εφοσον τα εχει ενεργοποιημενα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο,οσο προλαβαινεις (και αντεχεις) να ενεργοποιεις πριν ληξει ο μηνας ή πριν καταργησουν πακετα,μπορεις να μαζευεις,δεν φαινεται να υπαρχει οριο

για το 2ο αν ειναι παλιο το νουμερο χανει τον 2πλασιασμο ή τα 300΄ με 10ευρη ανανεωση,εφοσον τα εχει ενεργοποιημενα.

Με το WK στο 1330 για όλα τα σαββατοκύριακα του 2017 1500 sms και 1500' προς Frog ΔΕΝ έχασα τον διπλασιασμό πριν κάνα δίμηνο

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή mycosmote αναφέρεται

 

ακριβώς... Είδες καμία φορά γράψεις κάτι και ξεχνάς να γράψεις το βασικό

 

my cosmote εφαρμογή και μετά υπηρεσίες

 

Ευχαριστω παιδια

edit Κατεβασα και εγω την εφαρμογη ,παω να κανω εγγραφη ,βαζω τα στοιχεια μου και μου λεει οτι ο αριθμος τηλεφωνου δεν ανηκει σε αριθμο συμβολαιου, τι κανω τωρα;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...