Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με SMS Y στο 1330 σου λέει αναλυτικά τα διαθέσιμα υπόλοιπα από πακέτα, την ημερομήνια λήξης τους καθώς και τη λήξη του χρόνου ομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε ο διπλασιασμός του πακέτου των 60 λεπτών για όσους δεν τους ήρθε μνμ. Θα ισχύσει έως κ 10/4.

 

σε συναδελφο πηγε 11 παρα 10 το μηνυμα, σε μενα δεν ηρθε ποτε, παρολα αυτα εκανα την αγορα μετα το μηνυμα σου,

και νομιζα οτι δεν ειχε αυτη την εβδομαδα, αλλα την επομενη,

ευχαριστουμε για την πληροφορηση

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση 10€ μεσω paypal και μου εδωσε άλλα 2 ευρω δωρο. Η προσφορα ισχυει ακομα παιδια. Πηρα επισης 1GB για 15 μερες και 600 λεπτα προς φρογκ για ενα μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση 10€ μεσω paypal και μου εδωσε άλλα 2 ευρω δωρο. Η προσφορα ισχυει ακομα παιδια. Πηρα επισης 1GB για 15 μερες και 600 λεπτα προς φρογκ για ενα μηνα.

 

Δλδ έβαλες 10€ paypal και πρόσθεσε 10,71€ στο προηγούμενο υπόλοιπό σου;

Είχε ξαναγίνει πριν 2 και κάτι βδομάδες,

αλλά 23/3 που έβαλα 10€ σε Cosmokarta μέσω paypal πρόσθεσε κανονικά 8,93€.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ έβαλες 10€ paypal και πρόσθεσε 10,71€ στο προηγούμενο υπόλοιπό σου;

Είχε ξαναγίνει πριν 2 και κάτι βδομάδες,

αλλά 23/3 που έβαλα 10€ σε Cosmokarta μέσω paypal πρόσθεσε κανονικά 8,93€.

Ναι είχα 1,69€, έβαλα 10€ και τώρα έχω 12,25€

Link to comment
Share on other sites

Πλέον είναι επίσημο:

 

Προσφορά: 20% επιπλέον δωρεάν χρόνος ομιλίας για ανανεώσεις από 10€ μέσω PayPal!

 

Όποιος μπει στην σελίδα της Cosmote για ανανέωση χρόνου ομιλίας θα δει το παραπάνω μήνυμα.

 

Πόσο μπροστά είμαι βρε παιδί μου. Το έχω αναφέρει από 20/03/2016 :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Τί δίνει σε όσους έχουν διπλασιασμό κάρτας;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα Γερμανός (Τσιμισκή Θεσσαλονίκη) για να αλλάξω την κάρτα μου σε multi

και μου είπαν δεν υπάρχει. Στην εξυπηρέτηση πελατών της frog μου είπαν ότι όλες οι κάρτες πλέον είναι multi.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα Γερμανός (Τσιμισκή Θεσσαλονίκη) για να αλλάξω την κάρτα μου σε multi

και μου είπαν δεν υπάρχει. Στην εξυπηρέτηση πελατών της frog μου είπαν ότι όλες οι κάρτες πλέον είναι multi.

 

Φίλε δεν ξέρω τι εννοείς με τον όρο multi (εικάζω ότι εννοείς κάρτα η οποία κόβεται ή σε micro ή σε nano αντίστοιχα..). Δεν ξέρω αν βγαίνουν έτσι οι κάρτες του βάτραχου όπως έβγαιναν της βοντα ή της κιου, αλλά σίγουρα μπορείς να πας σε ένα κατάστημα cosmote και να ζητήσεις αντικατάσταση.. Είναι λίγο βλακεία που δεν δίνουν κατευθείαν μουλτι, αλλά αν έχεις κρατήσει κάνα περίγραμμα από παλιότερη κάρτα το χρησιμοποιείς σαν αντάπτορα.. αυτό κάνω και εγώ!

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η επίσημη εφαρμογή της cosmote δουλευει και σε σας μονο με wifi ? Οταν εχω data δεν μου ανοίγει και βγάζει αυτο https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160412/57f8c792214e9705ee56fd35693e3377.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η επίσημη εφαρμογή της cosmote δουλευει και σε σας μονο με wifi ? Οταν εχω data δεν μου ανοίγει και βγάζει αυτο https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160412/57f8c792214e9705ee56fd35693e3377.jpg

 

κανε μια επανεκκινηση στο κινητη σου αφου πρωτα δοκιμασεις με αναγκαστικη διακοπη στην εφαρμογη ισως στρωσει .. πολυ κουλο αυτο ακουγεται..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

κανε μια επανεκκινηση στο κινητη σου αφου πρωτα δοκιμασεις με αναγκαστικη διακοπη στην εφαρμογη ισως στρωσει .. πολυ κουλο αυτο ακουγεται..

Τι επανεκκίνηση...Αυτό συμβαίνει απο το καλοκαίρι, που εχω αλλάξει 3 συσκευές (g4-meizu pro-note 5),πολλες διαφορετικές ρομ σε καθε συσκευή κλπ κλπ.

Παντού το ίδιο πρόβλημα, τόσο που νόμιζα οτι ήταν φυσιολογικό..

Ίσως να φταίει το οτι άλλαξα πρόγραμμα απο σύνδεση σε Frog,δεν βλέπω αλλη εξηγηση.

Με τη σύνδεση παλαιότερα δουλευε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Με SMS Y στο 1330 σου λέει αναλυτικά τα διαθέσιμα υπόλοιπα από πακέτα, την ημερομήνια λήξης τους καθώς και τη λήξη του χρόνου ομιλίας.

 

Ευχαριστω ηθελα να ρωτησω και εγω αυτο!

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ας ξαναρωτήσω για επιβεβαίωση:

Έχω ένα frog που έχει διπλασιασμό κάρτας ανανέωσης (από τα παλιότερα χρόνια).

Το χρησιμοποιώ λίγο, μόνο για data, περιστασιακά, και έχουν μαζευτεί 60 ευρώ υπόλοιπο.

Υπάρχει τρόπος να ανανεώσω την ημερομηνία λήξης τού υπολοίπου μου μεταφέροντας 5 ευρώ από άλλο frog -πιο καινούργιο, που δεν έχει διπλασιασμό- ή από Whats Up και μετά να μπορέσω να ξαναστείλω πίσω τα ευρώ στο άλλο frog (ξέρετε, πινγκ - πονγκ :));

Παλιότερα που είχα ρωτήσει η απάντηση ήταν "όχι, δεν γίνεται" και έτσι αναγκαστικά ανανεώνω με 5 αληθινά ευρώ κάθε 3 μήνες, πλέον.

Μήπως τώρα έχει αλλάξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μεταφέρεις 5 ευρώ αλλά δεν μπορείς να τα στείλεις πίσω

Δεν επιτρέπεται μεταφορά από Frog διπλασιασμού

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μεταφέρεις 5 ευρώ αλλά δεν μπορείς να τα στείλεις πίσω

Δεν επιτρέπεται μεταφορά από Frog διπλασιασμού

 

Σε περίπτωση που καταργήσεις τον διπλασιασμό μετά μεταφέρονται? ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν καταργήσεις τον διπλασιασμό ή αν μεταφερθείσες σε άλλο πακέτο , το υπόλοιπο σου μπορεί να μεταφερθεί
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μεταφέρεις 5 ευρώ αλλά δεν μπορείς να τα στείλεις πίσω

Δεν επιτρέπεται μεταφορά από Frog διπλασιασμού

 

Αυτά τα 5€ ΣΤΟ Frog (χωρίς 2xσμό) ανανεώνουν τη διάρκεια υπολοίπου άλλο 1 3μηνο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 5€ ΣΤΟ Frog (χωρίς 2xσμό) ανανεώνουν τη διάρκεια υπολοίπου άλλο 1 3μηνο;

Ναι την ανανεωνουν

Και το νουμερο για 12+1 μηνες

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μεταφέρεις 5 ευρώ αλλά δεν μπορείς να τα στείλεις πίσω

Δεν επιτρέπεται μεταφορά από Frog διπλασιασμού

Ναι την ανανεωνουν

Και το νουμερο για 12+1 μηνες

Οπότε, καλό είναι που γίνεται αλλά δεν με συμφέρει. Θα βάλω 5 ευρώ ώστε να προστεθούν 8,93€ και βλέπουμε...

 

Και αυτά τα 5 ευρώ, την ελάχιστη δυνατή ανανέωση εξακολουθώ να μπορώ να την κάνω μόνο σε κατάστημα Cosmote / Γερμανός; Το frog είναι παλιό και εκ γενετής frog και μου είχατε πει ότι δεν μπορώ να ανανεώσω από το internet με 5 ευρώ. Ακόμα έτσι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα τον κόσμο να βρω multisim και τελικά μου είπαν τηλεφωνικά ότι δεν υπήρχε πότε multisim για frog και γενικά έχουν έλλειψη.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...