Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είναι υπερβολή (η έκταση που έχουμε δώσει) γιατί όλοι μιλάμε με ενεργοποιημένα πακέτα.

 

Ήθελα να ξερα τι ακριβώς θα λένε οι φανς της q και του f2go σε λίγο καιρό που και η wind θα κάνει ακριβώς την ίδια αύξηση (η ιστορία των καρτέλ το έχει αποδείξει). Πραγματικά θα γελάσω πολύ, κυρίως γιατί λένε και ξαναλένε για τις χρεώσεις και για τη μόνη εναλλακτική που ακούει στο όνομα wind. Όταν και αυτή η εναλλακτική αποδειχτεί "σκάρτη", θα είναι εδώ να πουν πόσο βλάκες ήταν; Όχι προφανώς! Και είναι μαθηματικά βέβαιο ότι και η wind θα ακολουθήσει στις χρεώσεις. Ε ρε γέλιο!

 

Να μην είσαι απόλυτος..η Q είχε ήδη αυξήσει τις βασικές χρεώσεις της όπως γράφει και ο Vassleios πιο πάνω. Επίσης το ότι ΟΛΟΙ μιλάμε με πακέτα δεν ισχύει. Το πιό σημαντικό είναι ότι "χάθηκε" μια καροικινητή με φθηνές βασικές χρεώσεις, εξαναγκάζοντας όλους μας να πληρώνουμε ένα σταθερό ποσό κάθε μήνα (πακέτα).

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτο το ποσο ειναι 5 ευρω το μηνα για 80 λεπτα προς ολους και 400ΜΒ ιντερνετ (που δινει η κιου) τοτε χαλαλι... αν δεν χρησιμοποιειται πακετο, παρα για ενα δυο τηλεφωνα το μηνα, τοτε η αυξηση δεν ειναι κατι το τραγικο... Ακομα και με τις αυξησεις το φρογκ παραμενει φθηνοτερο, ας οψεται το πυχη που εχει φτασει το καρτελ στον θεο πχ 10 λεπτα το sms!!!
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμηστε και μη φανατιζεστε,να λετε να υπαρχουν οι εταιρειες γιατι αν βγει εκτος η φρογκ ας πουμε τι νομιζετε οτι θα γινει στη q;Αν φευγανε ολοι απο φρογκ ή απο wu ή cu λεμε τωρα νομιζετε πως θα μας κανει καλο και η q θα δινει τα υπαρχοντα πακετα.Αυτος ειναι κι ο λογος που το wu με τους πολλους συνδρομητες δεν εχει καλες προσφορες! Τωρα η q που κανει τοση διαφημιση για καλο το εχετε;Εγω παντως δεν το βλεπω με καλο ματι.Εχω δικαρτο και ειμαι συνδρομητης και στις 2 εταιρειες.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε χωρίς λόγο. Η φρογκ, όπως και η taza στην βοντα, υπάρχουν λόγω νομοθεσίας. Η Q παίζει τον ίδιο ρόλο, αλλά εδώ η wind αποφάσισε να την αξιοποιήσει. Με την κατάργηση του ροαμινγκ, πολλά θα αλλάξουν στο κινητό.

Κάντε υπομονή 2-3 μήνες και μην υπεραμυνεστε υπέρ μιας η άλλης εταιρείας λες και έχετε μετοχές.

 

Αυτή την νομοθεσία όλοι την επικαλούνται και όλοι δεν την βρίσκουν .

Μήπως μπορείτε να με παραπέμψεται σε διάταξη νόμου ή εγκυκλίου που να υποχρεώνει τις εταιρείες να έχουν χρέωση ανά δευτερόλεπτο ;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα η q που κανει τοση διαφημιση για καλο το εχετε;Εγω παντως δεν το βλεπω με καλο ματι.

 

Δεν εισαι ο μονος. Οσο περισσοτερη διαφημιση τοσο χειροτερα θα ειναι για εμας μελλοντικα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την νομοθεσία όλοι την επικαλούνται και όλοι δεν την βρίσκουν .

Μήπως μπορείτε να με παραπέμψεται σε διάταξη νόμου ή εγκυκλίου που να υποχρεώνει τις εταιρείες να έχουν χρέωση ανά δευτερόλεπτο ;

 

Θέλεις να πεις ότι δεν υπάρχει? Αν θέλεις να μάθεις πήγαινε στις συμβάσεις παραχώρησης συχνοτήτων. Αν βαριέσαι, άστο.

Δεν εισαι ο μονος. Οσο περισσοτερη διαφημιση τοσο χειροτερα θα ειναι για εμας μελλοντικα.

 

Η διαφήμιση βοηθάει στην αναγνώριση του προϊόντος και την ύπαρξή του. Αν δεν σου φέρναν το διαφημιστικό του ντελιβερι στο σπίτι, που θα ήξερες να παραγγείλεις?

Το μόνο κακό είναι ότι η διαφήμιση μπαίνει στο κόστος του προϊόντος, αλλά αυτό είναι πραγματικότητα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να πεις ότι δεν υπάρχει? Αν θέλεις να μάθεις πήγαινε στις συμβάσεις παραχώρησης συχνοτήτων. Αν βαριέσαι, άστο.

 

Υπάρχουν κάπου στο Internet; Δεν βαριέμαι , αλλά δεν μπορώ να παώ στην cosmote να τις ζητήσω ( φαντάζομαι δεν θα μου τις δώσουν) Δεν θέλω να πω πως δεν υπάρχει . Απλά δηλώνω την άγνεια μου και την αδυναμία διερεύνησης .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση βοηθάει στην αναγνώριση του προϊόντος και την ύπαρξή του. Αν δεν σου φέρναν το διαφημιστικό του ντελιβερι στο σπίτι, που θα ήξερες να παραγγείλεις?

Το μόνο κακό είναι ότι η διαφήμιση μπαίνει στο κόστος του προϊόντος, αλλά αυτό είναι πραγματικότητα.

 

Αυτο ειναι το θεμα. Οτι οι περισσοτεροι γνωρισαμε την frog ή και την q γιατι απλα ψαξαμε να δουμε τι κυκλοφορει στην αγορα και επιλεξαμε τις οικονομικοτερες. Δεν ειναι αναγκη να το γυρισουν πολυ στη διαφημιση γιατι εκτος του οτι θα αυξηθει το κοστος του προιοντος, θα το μαθει και η κουτση Μαρια με αποτελεσμα να γινουμε πολλοι περισσοτεροι. Οσο ειμαστε λιγοι, μπορουμε να απολαμβανουμε αυτα τα πακετα. Μολις γινουμε πολλοι, θα αυξηθει το παγιο των πακετων.

 

Η διαφημιση θα επρεπε να ειναι μονο η χαμηλη τιμη. Δηλαδη οποιος θελει να το ψαξει να ερθει εδω. Οχι εξοδα για διαφημισεις. Η υπολοιπη μαζα ας παρει αυτο που διαφημιζουν τα μεσα whatsup κλπ.

 

ΥΓ. το ντελιβερι δεν θα το μαθεις γιατι δεν εχει ιστοσελιδα.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω πολύ πόνο για τις βασικές χρεώσεις της frog αν υπάρχει κάποιος που έχει frog και δεν θα κανει χρήση των πακέτων ομιλίας που υπαρχουν ας στείλει pm για να του πω τρόπο να μιλάει σε σταθερά με χρέωση 0.0013/sec και σε κινητά με χρέωση 0,00205/sec χωρίς internet και ποιότητα φωνής OTE.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω πολύ πόνο για τις βασικές χρεώσεις της frog αν υπάρχει κάποιος που έχει frog και δεν θα κανει χρήση των πακέτων ομιλίας που υπαρχουν ας στείλει pm για να του πω τρόπο να μιλάει σε σταθερά με χρέωση 0.0013/sec και σε κινητά με χρέωση 0,00205/sec χωρίς internet και ποιότητα φωνής OTE.

Πες το να πάρω τώρα φρογκ. Στείλε μου copy/paste το πρώτο πμ που θα στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω πολύ πόνο για τις βασικές χρεώσεις της frog αν υπάρχει κάποιος που έχει frog και δεν θα κανει χρήση των πακέτων ομιλίας που υπαρχουν ας στείλει pm για να του πω τρόπο να μιλάει σε σταθερά με χρέωση 0.0013/sec και σε κινητά με χρέωση 0,00205/sec χωρίς internet και ποιότητα φωνής OTE.

 

Εγώ είμαι/ήμουν ένας από αυτούς, δεν καταλαβαίνω όμως τον λόγο να σου στείλω pm αν έχεις κάνει τέτοια ανακάλυψη γιατί δεν την γράφεις εδώ να την μάθουμε εμείς οι λίγοι κλαψιάριδες ;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα εννοεί με κάρτα και ισχύει για όλες.

 

Πολλά μυστικά ξέρετε και οι δύο...δεν μας λετε και μας;

Link to comment
Share on other sites

Χρονοκάρτα ΟΤΕ έχει πρόσβαση από όλα τα κινητά με αναπάντητη στο 2100001122 και κανονικές χρεώσεις . Επίσης περνάς μόνο μία φορά τον κωδικό σε μέχρι και 5 νούμερα και δεν τον ξαναδείνεις

Είναι ακριβό για αστικά γιατί χρεώνει ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΗ χρέωση. (0,07 το λεπτό )

 

 

https://www.ote.gr/web/guest/consumer/products-services/telephony/chronokarta?productId=chronokarta&categoryId=201553&lastLayoutId=426

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Χρονοκάρτα ΟΤΕ έχει πρόσβαση από όλα τα κινητά με αναπάντητη στο 2100001122 και κανονικές χρεώσεις . Επίσης περνάς μόνο μία φορά τον κωδικό σε μέχρι και 5 νούμερα και δεν τον ξαναδείνεις

Είναι ακριβό για αστικά γιατί χρεώνει ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΗ χρέωση. (0,07 το λεπτό )

 

 

Thanks Vasileie, λύθηκε επιτέλους το μυστήριο. Καλό ακούγεται για κάποιον που κάνει μικρή χρήση με τις βασικές χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ άφησα την frog στην άκρη. Έχω κρατήσει τον διπλασιασμό και βάζω 10 ευρώ όποιον μήνα μου περισσεύουν. Όταν μαζευτούν αρκετά χρήματα θα το γυρίσω σε cosmokarta ώστε να έχω με 5 ευρώ τα 200 λεπτά προς όλους. (στη λήξη του φοιτητικού μου :p ) Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ άφησα την frog στην άκρη. Έχω κρατήσει τον διπλασιασμό και βάζω 10 ευρώ όποιον μήνα μου περισσεύουν. Όταν μαζευτούν αρκετά χρήματα θα το γυρίσω σε whats up ώστε να έχω με 5 ευρώ τα 200 λεπτά προς όλους. (στη λήξη του φοιτητικού μου :p )

 

Κοσμοκάρτα εννοείς. :p

Το wu έχει 120' προς όλους.

 

Κι εγώ εδώ και κανα δίμηνο το 'χω παρατήσει το φρογκ, αν και μάλλον θα το χρησιμοποιήσω με την πρώτη ευκαιρία για τα 60'. Προς το παρόν βολεύτηκα πολύ με τα νέα πακέτα του wu που συμπεριέλαβε και χρόνο-sms προς όλους. Έτσι κι αλλιώς μια 10ευρη το μήνα έδινα και όσο χρησιμοποιούσα και τις 2 σιμ. Τώρα δίνω στο wu και καλύπτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δεν μπορείς να ανοίξεις myaccount σε FROG ούτε υπάρχει APP.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα application για android να βλέπουμε το υπολοιπο της καρτας?

My cosmote https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.cosmote.myaccount.widget&hl=en

χωρίς log in , (πρέπει να έχεις την κάρτα που θέλεις να ελέγξεις στην συσκευή) και σε 3g και σε wifi

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή η κάρτα είναι απάτη. Βρήκα άλλη με καλύτερες και ποιό ξεκάθαρες χρεώσεις. Με 4,50 ευρώ 160 λεπτά προς κινητά Ελλάδας ή 240 λεπτά προς σταθερά. Πολύ καλύτερη. Mega καλύτερη.;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κάρτα είναι απάτη. Βρήκα άλλη με καλύτερες και ποιό ξεκάθαρες χρεώσεις. Με 4,50 ευρώ 160 λεπτά προς κινητά Ελλάδας ή 240 λεπτά προς σταθερά. Πολύ καλύτερη. Mega καλύτερη.;)

 

Πώς το συμπεραίνεις αυτό? Εγώ χρησιμοποιώ αυτή για σταθερά Ευρώπης και δεν έχω πρόβλημα...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Πώς το συμπεραίνεις αυτό? Εγώ χρησιμοποιώ αυτή για σταθερά Ευρώπης και δεν έχω πρόβλημα...:blink:

 

πολύ ενδιαφέρον αυτό που λέτε! με ενδιαφέρει και εμένα διότι χρησιμοποιώ ιντερτελεκομ και καποιες φορές δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος... δεν μπορείς να καλέσεις.. και ενω πάντα έχω λεπτά προς το ιδιο δίκτυο για να καλέσω , σχεδόν ποτέ δεν έχω κάρτα για να κάνω αναπάντητη και έτσι δεν μπορώ να βγάλω γραμμή.. για πειτε μου λεπτομέριες και για τις 2 κάρτες! εαν μπορείτε στέλτε μου με p.m. για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος στο φόρουμ;. γενικα; τι ελάχιστο χρόνο χρέωσης έχει η κάρτα; . και τι κόστος; έχει ημερομηνία λήξης;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...