Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Κανονικά έπρεπε να είναι αυτήν την εβδομάδα (αφου την προηγουμενη δεν είχε 2πλασιασμο). 

Σκέφτεστε αυτό που σκέφτομαι;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gpapas640 said:

Σκέφτεστε αυτό που σκέφτομαι;

Κρίμα.. τι θα κερδίσουν με 60 λεπτά χρόνου ομιλίας;;

59 minutes ago, VIPdriver said:

Εάν καλέσεις στο 1330 τί λέει; 

60 λεπτά για κινητά και σταθερά Ελλάδας με 3,02€ πάτησε..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κρίμα.. τι θα κερδίσουν με 60 λεπτά χρόνου ομιλίας;;

Εχμμμ... Θα αναγκαστεις να ξοδέψεις περισσότερα χρήματα για να σου φτάνουν τα λεπτά ίσως;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gpapas640 said:

Εχμμμ... Θα αναγκαστεις να ξοδέψεις περισσότερα χρήματα για να σου φτάνουν τα λεπτά ίσως;

Προφανώς.. αλλά όταν μοιράζεις Frog με 120€ unlimited για ένα χρόνο, υποτίθεται δείχνεις άλλο χαρακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Προφανώς.. αλλά όταν μοιράζεις Frog με 120€ unlimited για ένα χρόνο, υποτίθεται δείχνεις άλλο χαρακτήρα.

Τα έξτρα δωρεάν 60 λεπτα έχουν μεγαλύτερο κόστος στην εταιρία, από οτι εχει το απεριόριστο ίντερνετ με χρέωση 10ε. Αν και δεν με επηρεάζει άμεσα (εκανα φορητότητα σε λικουιντ) ελπίζω να μην τα έκοψαν τα +60 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Τα έξτρα δωρεάν 60 λεπτα έχουν μεγαλύτερο κόστος στην εταιρία, από οτι εχει το απεριόριστο ίντερνετ με χρέωση 10ε. Αν και δεν με επηρεάζει άμεσα (εκανα φορητότητα σε λικουιντ) ελπίζω να μην τα έκοψαν τα +60 

Κάτσε να δεις κι εγώ μόλις περάσει ο χρόνος που έχω τα 10€+1000 το ίδιο θα κάνω προφανώς..

Εκτός κι αν μου τα ξαναδώσουν για άλλο ένα χρόνο!! 😂😂

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Προφανώς.. αλλά όταν μοιράζεις Frog με 120€ unlimited για ένα χρόνο, υποτίθεται δείχνεις άλλο χαρακτήρα.

Όχι απαραίτητα, αφού απευθύνεται σε άλλο Target group.

Όταν αυξηθεί η ελάχιστη ανανέωση στα 13€ και από τα καταστήματα, το national pack θα απαξιωθεί ακόμη περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gpapas640 said:

Όχι απαραίτητα, αφού απευθύνεται σε άλλο Target group.

Όταν αυξηθεί η ελάχιστη ανανέωση στα 13€ και από τα καταστήματα, το national pack θα απαξιωθεί ακόμη περισσότερο.

Πάντα θα υπάρχει όμως κάποιος που θα εκμεταλλεύεται το group που ξενερώνει, ώστε να αυξήσει τον κόσμο του. Και πάντα θα είμαστε εμείς οι καρτοκινητοί που θα αλλάζουμε τις εταιρείες σαν τα πουκάμισα. 😉

6 minutes ago, gpapas640 said:

Όταν αυξηθεί η ελάχιστη ανανέωση στα 13€ και από τα καταστήματα, το national pack θα απαξιωθεί ακόμη περισσότερο.

Αυτά γενικά οδηγούν τον κόσμο στο να κόψει τη σταθερή και να μένει μόνο με το κινητό αφού πλέον έχει απεριόριστη ομιλία και αρκετό ίντερνετ για τη δουλειά του (όχι για βιντεάκια κλπ). Άρα χάνουν αντί να κερδίζουν.

Μπορεί βέβαια να το κάνουν επειδή το βλέπουν ήδη, ώστε από τα 25€ που χάνουν από τη σταθερή να βγάλουν κάποια από την κινητή.

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2023 at 7:16 ΜΜ, Pppe said:

Μπορεί ο επόμενος διπλασιασμός να'ναι από 15/1/2024.

Κι αλλες φορες που ειχε "αναταραξεις" στο διπλασιασμο, τα ιδια βαζαμε στο νου μας. Το παραπανω συμβαινει φετος 2024.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά γενικά οδηγούν τον κόσμο στο να κόψει τη σταθερή και να μένει μόνο με το κινητό αφού πλέον έχει απεριόριστη ομιλία και αρκετό ίντερνετ για τη δουλειά του (όχι για βιντεάκια κλπ). Άρα χάνουν αντί να κερδίζουν.
Μπορεί βέβαια να το κάνουν επειδή το βλέπουν ήδη, ώστε από τα 25€ που χάνουν από τη σταθερή να βγάλουν κάποια από την κινητή.
Σε 2 με 3 χρόνια που θα έχει εξαπλωθεί το FTTH αρκετά πιο πολύ πιστεύω, τα βλέπω όλα σε ένα πακέτο. Δλδ κινητό και σταθερή με σωστή τιμολόγηση, που θα αντέχει η μέση τσέπη. Και όλο αυτό επειδή θα αρχίσουν να αποδίδουν οι επενδύσεις σε οπτική. Γενικά υπολόγιζε ένα 30αρι όλα μαζί. Πιο πάνω δεν τους πάει με τίποτα. Αντε 35. Δεν το σηκώνει και η αγορά άμα το σκεφτείς. Τώρα οι τιμές για 300 + mbps είναι απλησιαστες... Το Neo νομίζω έχει δείξει το δρόμο. Προς τα εκεί το πάνε κατ εμέ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια παραγγελία από wifiGreece 2 bundle κάρτες μια 10αρα και μια 12αρα, μου ήρθαν οι κωδικοί στο mail αλλά στη 12αρα μου βγάζει μη έγκυρη ενώ στην 10αρα (σε άλλο κινητό) τη πήρε κανονικά! 

Έστειλα και mail αλλά και στο messenger αλλά ακόμα τίποτα ούτε φωνή ούτε ακρόαση 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GREGORYMO said:

Το frog έχει διπλασιασμό αυτή την εβδομάδα?

Δες 7 ποστς πιο πάνω 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

να αναφερω κι εγω την αποψη μου για τις καρτες της wifigreece μιας και ψωνισα:

αν μπει καποιος στην διαδικασια να το κανει μερικες μερες νωριτερα γιατι αργουν λιγο να στειλουν,
2 εργασιμες μου εκαναν εμενα, περιμενουν λεει την τραπεζα να τους στειλει οτι μπηκαν τα λεφτα,
πρωτη φορα μου συμβαινει, ενω κανω 1500 αγορες μεσω ιντερνετ,
δεν ειμαστε στο 1800 κυριοι για να περιμενουμε την τραπεζα, τι να πω

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Το frog έχει διπλασιασμό αυτή την εβδομάδα?

Εβαλα μόλις ενα πακετο των 3€ για την κόρη και εδωσε 120'

 

Εκανε διπλασιασμό χωρίς να αναφέρεται στο πακέτο

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bebes said:

Εβαλα μόλις ενα πακετο των 3€ για την κόρη και εδωσε 120'

 

Εκανε διπλασιασμό χωρίς να αναφέρεται στο πακέτο

Μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, yyyy said:

H χρέωση για ΑΛΠΑΚ από whatsup σε frog είναι 3€, όσο είναι για την αλλαγή COSMOKAPTA σε Frog;

Συνηθως ναι. Μπορείς να στειλεις δωρεάν σμσ στο 1314 και θα σου ερθει σμσ με τις χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

Συνηθως ναι. Μπορείς να στειλεις δωρεάν σμσ στο 1314 και θα σου ερθει σμσ με τις χρεωσεις.

Ευχαριστώ, απλά δεν έχω πρόσβαση σε whatsup. Και επειδή δεν βρίσκω νέο αριθμό frog, σκέφτομαι να πάω σε κατάστημα Cosmote, να πάρω νέο αριθμό whatsup, και με ΑΛΠΑΚ να το αλλάξω. Γι' αυτό και ρώτησα τη χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, yyyy said:

Ευχαριστώ, απλά δεν έχω πρόσβαση σε whatsup. Και επειδή δεν βρίσκω νέο αριθμό frog, σκέφτομαι να πάω σε κατάστημα Cosmote, να πάρω νέο αριθμό whatsup, και με ΑΛΠΑΚ να το αλλάξω. Γι' αυτό και ρώτησα τη χρέωση.

Ρώτα στο τοπικ καρτοκινητης κοσμοτε εάν μπορεί κάποιος με what's up (που δεν έχει ξανακάνει αλλαγή) να στείλει αλπακ. Το δικό μου το what's up έχει φραγή και δεν μπορώ να το κάνω για να σου πω. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...