Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, minus21grams said:

Ελπίζαμε να τη σκαπουλάρουμε αλλά μας πούλησε κι ο Βάτραχος.
Άντε πάλι στη γύρα για οικονομική ελάχιστη ανανέωση.
Για αρχή subscribe στο νήμα της Nova. Αν και κάτι μου λέει πως εντός των επόμενων ημερών θα «εναρμονίσουν» κι αυτοί τις τιμές τους.
Σε αυτή την περίπτωση, με €13 κόστος ανά μήνα, απλά πηγαίνεις (ή παραμένεις) σε αυτόν που έχει καλύτερο σήμα.

Θα πας nova δηλαδή που έχει ανανέωση από 1 ευρώ αλλά το φθηνότερο πακέτο είναι πόσα? 8 ευρώ, αντί λοιπόν για 3 ευρώ το μήνα θα πληρώνεις 8. Εκτός και αν θέλεις απλά να συντηρείς τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2023 at 7:22 ΜΜ, VIPdriver said:

Οσο αφορα το σημα, εκει που συχναζω η κόσμο ειναι 1η, η νοβα 2η και η βοντα 3η. 

Για μενα το αντιθετο (ειδiκα σε 4G)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Ναι 

Πριν ένα μήνα έβαλα σε αριθμό frog10 ευρώ από κατάστημα cosmote. Πήρα bonus 500+500 Mb. Τα πρώτα 500 ενεργοποιήθηκαν αμέσως και τα άλλα 500 έχω 30 μέρες για να τα ενεργοποιήσω, που θα το κάνω σήμερα το βράδυ. Απο τον τρόπο που έχει γραφτεί η ανακοίνωση για τις αλλαγές από 13/11 δεν φαίνεται να καταργείται η 10ευρη ανανέωση στα καταστήματα Cosmote/Γερμανός. Με άλλους τρόπους ανανέωσης χρειάζεται να βάλεις τουλάχιστον 13 ευρώ. Νόμιζω ότι σε κατάστημα Cosmote/Γερμανός μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε ποσό από 8 ευρώ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα 3 Γερμανούς υπάρχει η 8€ και η 10€ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ BONUS. Το μέχρι πότε δεν ξέρει κανείς μέχρι τέλους τού χρόνου σίγουρα μου είπαν.

Κακά τα ψέμματα. 5€ είναι μεγάλη αύξηση! Από την άλλη δεν υπάρχει περίπτωση να στήνομαι στις ουρές των καταστημάτων.
Είχα κάνει φορητότητα 13 μήνες πριν, από f2go, όταν είχε πάει στα 12 την ανανέωση και γιατί είχα βαρεθεί να με κλέβει. Έπαιρνε επιπλέον του φόρου 30 λεπτά ανά ανανέωση και κάθε φορά που έκανες το λάθος να μείνεις χωρίς data, χρέωνε ημερήσια, ακόμα και με κλειστούς τους διακόπτες της συσκευής. Να μην πω για τις με το ζόρι "προσφορές", που ενεργοποιούσαν αυτόματα πακέτα κι έπρεπε να ψάχνεις την εξυπηρέτηση, για να τα βγάλεις και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.




Σε όλα τα παραπάνω πρόσθεσε αν βάλεις πακέτο για ενα μήνα 1 μέρα πχ πριν λήξει το χρηματικό υπόλοιπο την άλλη μέρα ΜΗΔΕΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, leotzian said:

Εγώ ρώτησα 3 Γερμανούς υπάρχει η 8€ και η 10€ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ BONUS. Το μέχρι πότε δεν ξέρει κανείς μέχρι τέλους τού χρόνου σίγουρα μου είπαν.

Σε όλα τα παραπάνω πρόσθεσε αν βάλεις πακέτο για ενα μήνα 1 μέρα πχ πριν λήξει το χρηματικό υπόλοιπο την άλλη μέρα ΜΗΔΕΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ.

Bonus, εννοείται ΔΕΝ υπάρχει 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, opmgls said:

Πριν ένα μήνα έβαλα σε αριθμό frog10 ευρώ από κατάστημα cosmote. Πήρα bonus 500+500 Mb. Τα πρώτα 500 ενεργοποιήθηκαν αμέσως και τα άλλα 500 έχω 30 μέρες για να τα ενεργοποιήσω

12/2022 με €10 σε Germanos προς εκπληξη μου πηρα MB 600+500 (συν τα 600+600' προς frog)

1 hour ago, leotzian said:

Σε όλα τα παραπάνω πρόσθεσε αν βάλεις πακέτο για ενα μήνα 1 μέρα πχ πριν λήξει το χρηματικό υπόλοιπο την άλλη μέρα ΜΗΔΕΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ.

Για τετοια αλλαγη θα επρεπε να υπαρχει ανακοινωση

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Bas said:

Για τετοια αλλαγη θα επρεπε να υπαρχει ανακοινωση

Στο f2g αναφέρεται

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Bonus, εννοείται ΔΕΝ υπάρχει 

Γιατί γράφεις εννοείται; Δεν το γνωρίζω για αυτό ρωτάω. Γιατί πάντα το ανακοινώνουν όταν καταργείται κάποιο bonus. ¨Οπως έγραψα και παραπάων πήρα bonus με ανανέωση 10 ευρώ αλλά πριν τις αλλαγές στις 13/11. ¨Ηταν σε κατάστημα cosmote. Όπως και να έχει σε ένα μήνα ακριβώς θα πάω να ξανακάνω ανανέωση 10 ευρώ σε κατάστημα και θα μάθουμε σίγουρα. 

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, opmgls said:

Γιατί γράφεις εννοείται; Δεν το γνωρίζω για αυτό ρωτάω. Γιατί πάντα το ανακοινώνουν όταν καταργείται κάποιο bonus. ¨Οπως έγραψα και παραπάων πήρα bonus με ανανέωση 10 ευρώ αλλά πριν τις αλλαγές στις 13/11. ¨Ηταν σε κατάστημα cosmote. Όπως και να έχει σε ένα μήνα ακριβώς θα πάω να ξανακάνω ανανέωση 10 ευρώ σε κατάστημα και θα μάθουμε σίγουρα. 

Δεν δίνουν bonus με την ελάχιστη ΚΑΘΕ φορά ανανεώση

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kmpatra said:

Στο f2g αναφέρεται

Ευχαριστω, δεν διαβαζα ολο το quote

Off-topic: Και με το f2g πρακτικα πακετα παντα παρατεινουν την ημερομηνια ληξης

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Δεν δίνουν bonus με την ελάχιστη ΚΑΘΕ φορά ανανεώση

Δίκιο έχεις.  Δίνουν μόνο με την 1η 10ευρη για κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορώ μέσα από ένα κατάστημα Γερμανός να βάλω 10€ υπόλοιπο και μετά να ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 8,9€?

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου θελει να κάνει φορητότητα σε φρογκ. Ποιός είναι ο πιο γρήγορος τρόπος; Εχει περιθώριο 9 ημέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορώ μέσα από ένα κατάστημα Γερμανός να βάλω 10€ υπόλοιπο και μετά να ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 8,9€?
Φυσικά ναι
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Γνωστός μου θελει να κάνει φορητότητα σε φρογκ. Ποιός είναι ο πιο γρήγορος τρόπος; Εχει περιθώριο 9 ημέρες. 

Ο πιο γρήγορος είναι να πας σε κατάστημα. Σε 30 ώρες θα είσαι Cosmote.

On 13/11/2023 at 4:17 ΜΜ, VIPdriver said:

Ωωωω να σου......!!!!!!!!!!

Φορητότητα αγάπη μου ξανασυναντιώμαστε! (Και αμα ειμαι τυχερος θα μου δωσουν αντιπροταση 1000'+10ε/μηνα).

Μόλις ήμουν τυχερός εγώ και παραμένω στη Frogάρα με 1000+10€.. 😉

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Δεν ειμαι sth Frog, κ θα ηθελα να ρωτησω, το ελαχιστο ποσο ανανεωσης online ειναι πλεον 13 ευρω?

(η σελιδα τησ φρογκ δεν ειναι κ τοσο κατατοπιστικη)

LG G6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gtsip said:

Γεια σας,

Δεν ειμαι sth Frog, κ θα ηθελα να ρωτησω, το ελαχιστο ποσο ανανεωσης online ειναι πλεον 13 ευρω?

(η σελιδα τησ φρογκ δεν ειναι κ τοσο κατατοπιστικη)

Ναι. Πιο κάτω μόνο 8 ευρώ και μόνο σε κατάστημα κοσμοτε/Γερμανός.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gtsip said:

Γεια σας,

Δεν ειμαι sth Frog, κ θα ηθελα να ρωτησω, το ελαχιστο ποσο ανανεωσης online ειναι πλεον 13 ευρω?

(η σελιδα τησ φρογκ δεν ειναι κ τοσο κατατοπιστικη)

Υπαρχει και οτι βλεπεις στο https://www.wifigreece.gr/shop-2/ - αλλα σε αυτα περιεχονται παροχες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Bas said:

Υπαρχει και οτι βλεπεις στο https://www.wifigreece.gr/shop-2/ - αλλα σε αυτα περιεχονται παροχες

Αυτά παρατείνουν και τη λήξη υπολοίπου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...