Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, gpapas640 said:

Απλώς για να το διευκρινίσω: η αλλαγή προς φρογκ που έκανες ήταν η 1η αλλαγή γενικά; Διότι από όσο κατάλαβα η χρέωση των 10€ αφορά την πρώτη αλλαγή οικονομικού πακέτου σε έναν αριθμό που είναι cosmokarta ή what's up και μετατρέπεται σε φρογκ.

Καλημέρα. Ενας γνωστός μου ειχε κοσμοκαρτα. Μιλούσαμε για το φρογκ και με ρωτησε πως γίνεται. Του ειπα για το αλπακ και μου ζητησε να το κανω. Στελνω αλπακ στο 1314 και ηρθε σμσ που ελεγε για φρογκ στειλε F στο 1314 (χρεωση 3 ευρω) και για what's up W (χρεωση 0 ευρω). Εστειλα F στο 1314 και αφαιρεθηκαν 3 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτή που τρέχει είναι εβδομάδα διπλασιασμού αν δεν κάνω λάθος!
Ξέρει κανείς σίγουρα?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, manan69t said:

Λογικά αυτή που τρέχει είναι εβδομάδα διπλασιασμού αν δεν κάνω λάθος!
Ξέρει κανείς σίγουρα?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ειναι. Εαν μπεις στο app του frog στο πακετο των 60 λεπτων γραφει 60+60 και αν πατήσεις στις λεπτομέρειες του πακέτου θα δεις και μεχρι ποια ημερομηνία μπορεις να το ενεργοποιήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι. Εαν μπεις στο app του frog στο πακετο των 60 λεπτων γραφει 60+60 και αν πατήσεις στις λεπτομέρειες του πακέτου θα δεις και μεχρι ποια ημερομηνία μπορεις να το ενεργοποιήσεις. 
Δε το έχω εγκατεστημένο.
Έχω της Cosmote μόνο.
Σε ευχαριστώ πολύ!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ανανεώσω το φρογκ της μητέρας μου, εξ αποστάσεως. Νόμιζα είχε στο frog app επιλογή για ανανέωση αλλού αριθμού. Τώρα δεν το βλέπω.
Ερώτηση: Αν το κάνω από cosmote app υπάρχει κάποια διαφορά; Εννοώ χάνουμε κάτι; πχ τα 600 λεπτά προς frog.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, noisex said:

Καλημέρα. Θέλω να ανανεώσω το φρογκ της μητέρας μου, εξ αποστάσεως. Νόμιζα είχε στο frog app επιλογή για ανανέωση αλλού αριθμού. Τώρα δεν το βλέπω.
Ερώτηση: Αν το κάνω από cosmote app υπάρχει κάποια διαφορά; Εννοώ χάνουμε κάτι; πχ τα 600 λεπτά προς frog.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εάν εννοείς το μπόνους ανανέωσης 10ε που δίνει 600 λεπτά + 600 λεπτά προς φρογκ δεν το χάνεις κάνοντας ανανέωση από την εφαρμογή της κοσμοτε. Επίσης εάν αυτή την εβδομάδα της ενεργοποιήσεις το πακέτο 3,02ε που δίνει 60 λεπτά προς όλους θα παρει και επιπλέον 60 λεπτά προς όλους για 1 μήνα. Το κάνω συχνά και εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς το μπόνους ανανέωσης 10ε που δίνει 600 λεπτά + 600 λεπτά προς φρογκ δεν το χάνεις κάνοντας ανανέωση από την εφαρμογή της κοσμοτε. Επίσης εάν αυτή την εβδομάδα της ενεργοποιήσεις το πακέτο 3,02ε που δίνει 60 λεπτά προς όλους θα παρει και επιπλέον 60 λεπτά προς όλους για 1 μήνα. Το κάνω συχνά και εγώ. 
Τέλεια! Σε ευχαριστώ ιδιαιτέρως για την πολλή γρήγορη απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos43 said:

Γιατί οικονομικό ;

Είναι τεχνικός όρος, δεν έχει να κάνει με την οικονομία με την έννοια του να ξοδεύεις λιγότερα χρήματα. Έτσι λέγεται, "οικονομικό πακέτο".

On 13/7/2023 at 7:42 ΠΜ, VIPdriver said:

Καλημέρα. Ενας γνωστός μου ειχε κοσμοκαρτα. Μιλούσαμε για το φρογκ και με ρωτησε πως γίνεται. Του ειπα για το αλπακ και μου ζητησε να το κανω. Στελνω αλπακ στο 1314 και ηρθε σμσ που ελεγε για φρογκ στειλε F στο 1314 (χρεωση 3 ευρω) και για what's up W (χρεωση 0 ευρω). Εστειλα F στο 1314 και αφαιρεθηκαν 3 ευρω.

Τόνισα ότι τα 10€ αναφέρονται στην πρώτη αλλαγή. Απόδειξη το παρακάτω μήνυμα που μου ήρθε όταν έστειλα αλπακ στο 1314 (έχω περίπου 15 ημέρες που ήρθα στο φρογκ με φορητότητα).

Screenshot_2023-07-14-18-34-26-089.jpg

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gpapas640 said:

Είναι τεχνικός όρος, δεν έχει να κάνει με την οικονομία με την έννοια του να ξοδεύεις λιγότερα χρήματα. Έτσι λέγεται, "οικονομικό πακέτο".

Τόνισα ότι τα 10€ αναφέρονται στην πρώτη αλλαγή. Απόδειξη το παρακάτω μήνυμα που μου ήρθε όταν έστειλα αλπακ στο 1314 (έχω περίπου 15 ημέρες που ήρθα στο φρογκ με φορητότητα).

Screenshot_2023-07-14-18-34-26-089.jpg

Άχρηστος όρος. Μπορεί απλα να αναφέρεται ως πακετο

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, panos43 said:

Άχρηστος όρος. Μπορεί απλα να αναφέρεται ως πακετο

Δεν είναι άχρηστος όρος. Αν το έλεγες απλώς πακέτο θα γινόταν μπέρδεμα με τα πακέτα των παροχών.

Άσχετο: Δεν υπάρχει τρόπος να παρακολουθείς το ακριβές υπόλοιπο σου από πακέτα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο? Ούτε στην εφαρμογή ούτε μέσω sms ούτε με κλήση στο 1314 μπορείς να μάθεις για το πόσα λεπτά και δευτερόλεπτα σου έχουν απομείνει. Μόνο για τα λεπτά λέει.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα. Είμαι νέος στο forum και σκέφτομαι να μεταβώ στο frog. Θέλω να ρωτήσω αν στα πακέτα του υπάρχει rollover με κάθε έγκαιρη ανανέωση χρηματικού υπολοίπου. Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα διπλασιασμού της εβδομάδας που περνάει και προσπαθώ να το κάνω σε δύο κινητά παίρνοντας το 1330 αλλά δεν μου δίνει την επιλογή για τα 60 λεπτά + 60 δώρο!!
Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, manan69t said:

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα διπλασιασμού της εβδομάδας που περνάει και προσπαθώ να το κάνω σε δύο κινητά παίρνοντας το 1330 αλλά δεν μου δίνει την επιλογή για τα 60 λεπτά + 60 δώρο!!
Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αλλες εβδομάδες 2πλασιασμου που καλούσες 1330 το έλεγε; Στο cosmote app που το κάνω εγώ δεν λέει ποτέ οτι δινει εξτρα 60 αλλά τα δίνει κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, DITS said:

Χαιρετώ την ομάδα. Είμαι νέος στο forum και σκέφτομαι να μεταβώ στο frog. Θέλω να ρωτήσω αν στα πακέτα του υπάρχει rollover με κάθε έγκαιρη ανανέωση χρηματικού υπολοίπου. Σας ευχαριστώ

Ναι έχει κανονικά rollover

Link to comment
Share on other sites

Αλλες εβδομάδες 2πλασιασμου που καλούσες 1330 το έλεγε; Στο cosmote app που το κάνω εγώ δεν λέει ποτέ οτι δινει εξτρα 60 αλλά τα δίνει κανονικά. 
Έστρωσε.
Είχε φάει κόλλημα όλα οκ όμως.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ό,τι ισχύει καί στο what's up σχετικά με την ανανέωση χρόνου ομιλίας;

Δηλαδή με οκτώ ευρώ είναι δυο μήνες κι από δέκα και πάνω είναι τρεις;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ισχύει πουθενά. Ο χρόνος ομιλίας στην cosmote διαρκεί δύο μήνες όπως και στις άλλες εταιρείες προς το παρόν. Απλά εάν ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο πριν λήξει ο χρόνος ομιλίας στο τέλος του διμήνου, ό,τι παροχή πάρεις θα είναι διαθέσιμη και τον τρίτο μήνα αλλά το υπόλοιπο θα είναι μηδέν. Και με το που μπει ο τρίτος μήνας θα έχεις και φραγή εισερχομένων. Πλην των μηνυμάτων τα οποία θα έρχονται κανονικά

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kmpatra said:

Αυτό που λες δεν ισχύει πουθενά. Ο χρόνος ομιλίας στην cosmote διαρκεί δύο μήνες όπως και στις άλλες εταιρείες προς το παρόν. Απλά εάν ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο πριν λήξει ο χρόνος ομιλίας στο τέλος του διμήνου, ό,τι παροχή πάρεις θα είναι διαθέσιμη και τον τρίτο μήνα αλλά το υπόλοιπο θα είναι μηδέν. Και με το που μπει ο τρίτος μήνας θα έχεις και φραγή εισερχομένων. Πλην των μηνυμάτων τα οποία θα έρχονται κανονικά

Με το που θα μπεί ο τέταρτος μήνας έχει φραγή εισερχομένων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο συγνώμη μπερδεύτηκα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, n1451 said:

Ισχύει ό,τι ισχύει καί στο what's up σχετικά με την ανανέωση χρόνου ομιλίας;

Δηλαδή με οκτώ ευρώ είναι δυο μήνες κι από δέκα και πάνω είναι τρεις;

Καλό μου παιδί, σε ποιο έτος έχεις ξεχαστεί;;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, αυτή την εντύπωση είχα.

Άρα λοιπόν χάνεις ό,τι υπόλοιπο απέμενε στο δίμηνο και η φραγή έρχεται στο τετράμηνο.

Θα το έχω στο νου μου για να μην ξεχαστώ.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, n1451 said:

Περίεργο, αυτή την εντύπωση είχα.

Άρα λοιπόν χάνεις ό,τι υπόλοιπο απέμενε στο δίμηνο και η φραγή έρχεται στο τετράμηνο.

Θα το έχω στο νου μου για να μην ξεχαστώ.

Η φραγή έρχεται στο τρίμηνο. Σε 90 ημέρες από την τελευταία φορά που έβαλες κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα σε όλους (και όλες)

έχω το frog app στο κινητό μου. Δεν έχω data ( = 0 gb).  Ανοίγοντας τα data του κινητού, και μετά το app συνδέομαι με την frog μέσω toy internet, αλλά όπως ειναι φυσικό δεν έχω data για να αγορτάσω από πιστωτική .

Τώρα το πρόβλημα : Ανοίγω το wifi, ok, ανοίγω το app, και με χαιρετάει σε 300 γλώσσες του κόσμου, δεν μπορεί να συνδεθεί , και συνεχίζει να χαιρεταει.

Αποτέλεσμα δεν μπορώ να αγοράσω frog από πιστωτική.

και τα ερωτήμαρτα :

(1) τι φαίει και δεν μπορεί το app να συνδθεθέι μεσω wifi

(2) και κυριώτερο . Πως μπορώ να αγοτάσω χρόνο

Παρακαλώ βοηθείστε.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...