Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε δίκιο δεν έγραψα τις ανάγκες μου. Λοιπόν ξεκινάμε

 

Λεπτά προς όλους. Το πιο κρίσιμο για εμένα. Συνήθως με φτάνουν οριακά. Και αυτό γιατί πάντα είμαι με το άγχος. Αρκετές φορές όμως τα τελειώνω. Οπότε δε με φτάνουν και σκαω +5€ για 150' και 10 μέρες. Και συνήθως τα καταναλώνω και αυτά.

 

Προς Cosmote μιλάω συνήθως 500'-600', ίσως και παραπάνω.

 

SMS σπάνια πάνω από 50. Κυρίως με την γυναίκα και θα μπορούσα να το αντικαταστήσω με Viber.

 

ΜΒ εννοείται δε φτάνουν όσα και να είναι. YouTube όχι και τόσο. Γενικά θα ήθελα 2 Gb+

 

Μέχρι στιγμής με αυτά που είδα σε What's up δεν ενθουσιάστηκα. Είδα κάποια πακέτα με 13,5€, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα. Με τις παροχές που ζητάς σε whatsup θα χρειαστείς 20 ευρώ το μήνα από τα οποία θα σου μείνουν 8.93 x 2 στην κάρτα και θα μπορείς να ενεργοποιήσεις το combo call them all plus 2 φορές και να έχεις 600λεπτα προς όλους και 800προς whatsup. Επίσης θα έχεις 3200 mb δώρο από reloadit και 200 mb για σένα και 600 mb να μοιράσεις αν θες ή να ανταλλάξεις αν δε βαριέσαι τη διαδικασία στο αντίστοιχο νήμα από πάρε μοιρασε. Άρα μπορείς να φτάσεις 3400mb με 4000mb το μήνα συν κάτι ψιλά από το πρόγραμμα ομιλίας. Εναλλακτικά αν δε σε ενδιαφέρει να αλλάξεις νούμερο μπορείς να βρεις από αγκελια ένα προνομιακό που δίνει με 8.5 ευρό δίνει 1500 λεπτά προς όλους και 1500 mb. Με μια 10αρα δλδ θα φτάσεις 1500mb + 1200 από reloadit + 100 με 400 από πάρε μοίρασε. Το κακό εδώ είναι ότι αλλάζεις νούμερο και θα πρέπει να το πληρώσεις κάνα 50αρι αν δεν κάνω λάθος. Αν τα μιλάς όμως τα λεπτά γρήγορα θα κάνεις απόσβεση
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο δεν έγραψα τις ανάγκες μου. Λοιπόν ξεκινάμε

 

Λεπτά προς όλους. Το πιο κρίσιμο για εμένα. Συνήθως με φτάνουν οριακά. Και αυτό γιατί πάντα είμαι με το άγχος. Αρκετές φορές όμως τα τελειώνω. Οπότε δε με φτάνουν και σκαω +5€ για 150' και 10 μέρες. Και συνήθως τα καταναλώνω και αυτά.

 

Προς Cosmote μιλάω συνήθως 500'-600', ίσως και παραπάνω.

 

SMS σπάνια πάνω από 50. Κυρίως με την γυναίκα και θα μπορούσα να το αντικαταστήσω με Viber.

 

ΜΒ εννοείται δε φτάνουν όσα και να είναι. YouTube όχι και τόσο. Γενικά θα ήθελα 2 Gb+

 

Μέχρι στιγμής με αυτά που είδα σε What's up δεν ενθουσιάστηκα. Είδα κάποια πακέτα με 13,5€, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είσαι για frog μην το σκέφτεσαι καν

Βρες κάποιο συμβόλαιο και κυρίως κάνε παζάρι την cosmote και ότι αρπάξεις στα λιγότερα χρήματα

 

Το frog είναι για εμάς που θέλουμε κλήσεις προς όλους αλλά μικρή διάρκεια του τύπου Έλα τι κάνεις είναι εκει... Μπλα μπλα μπλα, τέλος

 

Επίσης τα mb ναι μεν είναι πολλά αλλά έχουν ισχύ 25 μέρες οπότε και αυτό είναι ένα θέμα

 

 

Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις μήπως με παραθυράκι βρεις κάποιον τροπο να το κάνεις φοιτητικό what's up

Εκεί θα σου φτάνουν όλα και θα δείνεις 10-12€ μόνο

Ψαξτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με τις παροχές που ζητάς σε whatsup θα χρειαστείς 20 ευρώ το μήνα από τα οποία θα σου μείνουν 8.93 x 2 στην κάρτα και θα μπορείς να ενεργοποιήσεις το combo call them all plus 2 φορές και να έχεις 600λεπτα προς όλους και 800προς whatsup. Επίσης θα έχεις 3200 mb δώρο από reloadit και 200 mb για σένα και 600 mb να μοιράσεις αν θες ή να ανταλλάξεις αν δε βαριέσαι τη διαδικασία στο αντίστοιχο νήμα από πάρε μοιρασε. Άρα μπορείς να φτάσεις 3400mb με 4000mb το μήνα συν κάτι ψιλά από το πρόγραμμα ομιλίας. Εναλλακτικά αν δε σε ενδιαφέρει να αλλάξεις νούμερο μπορείς να βρεις από αγκελια ένα προνομιακό που δίνει με 8.5 ευρό δίνει 1500 λεπτά προς όλους και 1500 mb. Με μια 10αρα δλδ θα φτάσεις 1500mb + 1200 από reloadit + 100 με 400 από πάρε μοίρασε. Το κακό εδώ είναι ότι αλλάζεις νούμερο και θα πρέπει να το πληρώσεις κάνα 50αρι αν δεν κάνω λάθος. Αν τα μιλάς όμως τα λεπτά γρήγορα θα κάνεις απόσβεση
Για το τελευταίο που λες, δεν το ψήνω. Δηλαδή δεν θέλω να αλλάξω νούμερο. Μετά αν είναι το 20αρικο έτσι όπως τα λες είναι καλό, αρκεί να είναι έτσι, γιατί εγώ που το έψαχνα μου έβλεπα για πολύ λιγότερες παροχές με αυτά τα χρήματα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταίο που λες, δεν το ψήνω. Δηλαδή δεν θέλω να αλλάξω νούμερο. Μετά αν είναι το 20αρικο έτσι όπως τα λες είναι καλό, αρκεί να είναι έτσι, γιατί εγώ που το έψαχνα μου έβλεπα για πολύ λιγότερες παροχές με αυτά τα χρήματα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Κατέβασε την εφαρμογή whatsup και δες τα πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η εξής προσφορά

 

300' ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 500MB ΓIA ENA MHNA ME 8,5€! ΣTEIΛE A(KENO)67 ΣTO 1256 ΓIA NA ΠAPEIΣ THN ΠPOΣΦOPA. IΣXYEI MEXPI 09/05/2019

 

Ξερει κανείς εάν έχει χρέωση άμα δευτερόλεπτο;

Επίσης εάν στις 39 μέρες βάλω ένα πακέτο 60’, θα ανανεώσουν τα λεπτά της προσφοράς ή χάνονται;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η εξής προσφορά

 

300' ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 500MB ΓIA ENA MHNA ME 8,5€! ΣTEIΛE A(KENO)67 ΣTO 1256 ΓIA NA ΠAPEIΣ THN ΠPOΣΦOPA. IΣXYEI MEXPI 09/05/2019

 

Ξερει κανείς εάν έχει χρέωση άμα δευτερόλεπτο;

Επίσης εάν στις 39 μέρες βάλω ένα πακέτο 60’, θα ανανεώσουν τα λεπτά της προσφοράς ή χάνονται;

 

Δεν γνωρίζω αν έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο (το αποκλείω), ωστόσο το παραπάνω πακέτο είναι αποκλειστικής προσφοράς και δεν ανανεώνει λεπτά επίσημου πακέτου.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο (το αποκλείω), ωστόσο το παραπάνω πακέτο είναι αποκλειστικής προσφοράς και δεν ανανεώνει λεπτά επίσημου πακέτου.

 

Είμαι σίγουρο αυτό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρο αυτό;

 

Καμία αποκλειστική προσφορά στην COSMOTE δεν μεταφέρεται στον επόμενο μήνα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καμία αποκλειστική προσφορά στην COSMOTE δεν μεταφέρεται στον επόμενο μήνα.

 

Καλά θα περιμένω απάντηση και από κανέναν άλλον μήπως του έχει τύχει και γνωρίζει κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Βρήκα την ευκαιρία να γράψω για να επιβεβαιώσω αυτά που λέγαμε σχετικά με τα προγράμματα του frog σε χώρες της Ε.Ε. Ομιλία και ίντερνετ παίζουν μια χαρά. Ειδικά για το ίντερνετ έχω ενεργοποιήσει και το πακέτο των 5GB και αυτό των 2GB. Κανένα πρόβλημα:)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πως ενεργοποιείται η ειδοποίηση κλήσεων όταν είναι κλειστό το κινητό;

Για κάποιο λόγο δε μου έρχεται το SMS, με τις χαμένες κλήσεις,

όταν ανοίξω το κινητό μου .

Link to comment
Share on other sites

πληκτρολογεις αυτο στον dialer και πατας enter:

**62*+3069754XXXXXXX#

οπου XXXXXXX τα 8 τελευταια ψηφια του αριθμου σου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Βρήκα την ευκαιρία να γράψω για να επιβεβαιώσω αυτά που λέγαμε σχετικά με τα προγράμματα του frog σε χώρες της Ε.Ε. Ομιλία και ίντερνετ παίζουν μια χαρά. Ειδικά για το ίντερνετ έχω ενεργοποιήσει και το πακέτο των 5GB και αυτό των 2GB. Κανένα πρόβλημα:)

 

Επειδή φεύγω για Λονδίνο την Τετάρτη να σε ρωτήσω ότι τα έχεις όλα τα gb ; Εννοώ δηλαδή εάν αγοράσω πακέτο των 5 gb θα έχω 5gb ή θα έχω πολιτική ορθής χρήσης ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις όλα τα GB. Επισήμως το πακέτο 5GB δεν παίζει σε roaming και για αυτό δεν υπάρχει και πολιτική ορθής χρήσης. Στην πράξη παίζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις όλα τα GB. Επισήμως το πακέτο 5GB δεν παίζει σε roaming και για αυτό δεν υπάρχει και πολιτική ορθής χρήσης. Στην πράξη παίζει κανονικά.

 

Γιαυτό ρώτησα . Η frog μου είπε ότι δεν παίζει εξωτερικό . Ευχαριστώ πολύ .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι . Στο app της COSMOTE γιατί δεν έχει πακέτο 5gb και έχει μόνο 2 gb ;

 

Γενικότερα το frog το έχουν ξεχασμένο

Μην την ψάχνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα το frog το έχουν ξεχασμένο

Μην την ψάχνεις

 

Ευχαριστώ .Αρα πάμε με το παραδοσιακό τρόπο του sms .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ .Αρα πάμε με το παραδοσιακό τρόπο του sms .

 

Ναι έτσι δυστυχώς και για 25 μέρες αντί για 30

Άκρως σπαστικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο επομενος διπλασιασμος θα ειναι πριν της 16/5;

 

kazamias.jpg

 

Σύμφωνα με τον "Μέγα Εγκυκλοπαιδικό Καζαμία 2019 με Ξεματιάσματα"

εκδόσεων Λιναρδάτου, διπλασιασμοί αναμένονται στις ημερομηνίες:

 

13/5/2019

3/6/2019

17/6/2019

1/7/2019

15/7/2019

29/7/2019

19/8/2019

Link to comment
Share on other sites

Ο επομενος διπλασιασμος θα ειναι πριν της 16/5;

... και σύμφωνα με τον αλγόριθμο

 

13/5 ή 20/5 η επόμενη (με βάση μια παρατήρηση χρήστη παλιότερα - αν ισχύει επειδή είναι 3 2σιασμοί του προηγούμενου μήνα, τότε από 20/5).

3/6

17/6

1/7

15/7

5/8

19/8

2/9

 

αλλά γενικά φέτος κάνουν διάφορα οπότε κανείς δε ξέρει. Πάμε με το παραδοσιακό όποιος βάζει πακέτο και έχει 2σιασμό το ανακοινώνει εδώ.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

φιλτατε apagogea,

 

με βάση τον αλγόριθμο:

εβδομάδα 29 ΑΠΡ - 5 ΜΑΙ: χωρίς διπλασιασμό [ΛΑΘΟΣ]

εβδομάδα 6 ΜΑΙ - 12 ΜΑΙ: με διπλασιασμό [ΛΑΘΟΣ]

εβδομάδα 13 ΜΑΙ - 19 ΜΑΙ: χωρίς διπλασιασμό

εβδομάδα 20 ΜΑΙ - 26 ΜΑΙ: με διπλασιασμό

 

δεν κατανοώ πως προκύπτει διπλασιασμός στις 13/5 για τον αλγόριθμο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...