Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εκανα φορητοτητα στης γυναικας το F2G και τωρα απο κοσμοκαρτα θελω για να στειλω απλακ να γυρισω σε frog αλλα δεν επαρκει το υπολοιπο.

Να βαλω 5€ καρτα στην κοσμοκαρτα αλλα πως? εβαλα το mycosmote και εκανα εγγραφη με τα στοιχεια της αλλα μολις συνδεεται δεν μου εχει την επιλογη αριστερα για ανανεωση...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα φορητοτητα στης γυναικας το F2G και τωρα απο κοσμοκαρτα θελω για να στειλω απλακ να γυρισω σε frog αλλα δεν επαρκει το υπολοιπο.

Να βαλω 5€ καρτα στην κοσμοκαρτα αλλα πως? εβαλα το mycosmote και εκανα εγγραφη με τα στοιχεια της αλλα μολις συνδεεται δεν μου εχει την επιλογη αριστερα για ανανεωση...

Σε κατάστημα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις από τη σελίδα του whatsup ανανέωση 5 ευρώ για οποιοδήποτε αριθμό κοσμοτέ χωρίς login. Δουλεύει κανονικά και για cosmokarta/frog.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα φορητοτητα στης γυναικας το F2G και τωρα απο κοσμοκαρτα θελω για να στειλω απλακ να γυρισω σε frog αλλα δεν επαρκει το υπολοιπο.

Να βαλω 5€ καρτα στην κοσμοκαρτα αλλα πως? εβαλα το mycosmote και εκανα εγγραφη με τα στοιχεια της αλλα μολις συνδεεται δεν μου εχει την επιλογη αριστερα για ανανεωση...

 

Από δω (χωρίς login πουθενά):

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T91

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τα GB της γνωστής προσφοράς λήξη με ώρα; Τι εννοώ: βάζω την κάρτα το πρωί και μου δείχνει στο myCosmote ότι έχω 2,2 GB έως 8/8/2017 (δηλαδή σήμερα), την ξαναβάζω, ανοίγω δεδομένα και πριν καν συνδεθεί, μου έρχεται μήνυμα ότι δεν έχω MB. Πώς έγινε αυτό;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τα GB της γνωστής προσφοράς λήξη με ώρα; Τι εννοώ: βάζω την κάρτα το πρωί και μου δείχνει στο myCosmote ότι έχω 2,2 GB έως 8/8/2017 (δηλαδή σήμερα), την ξαναβάζω, ανοίγω δεδομένα και πριν καν συνδεθεί, μου έρχεται μήνυμα ότι δεν έχω MB. Πώς έγινε αυτό;

 

Ναι: Έχουν λήξη με το λεπτό {μη σου πω δευτερόλεπτο}...:lol:

 

8/7/2017 09:24 ενεργοποίηση

8/8/2017 09:24 λήξη

 

Με sms το λεκτικό ΜΙ στο 1333 no problem, όμως...

Link to comment
Share on other sites

Ναι: Έχουν λήξη με το λεπτό {μη σου πω δευτερόλεπτο}...:lol:

 

8/7/2017 09:24 ενεργοποίηση

8/8/2017 09:24 λήξη

 

Με sms το λεκτικό ΜΙ στο 1333 no problem, όμως...

 

Πάλι καλά που έχουν αυτές τις super wow εφαρμογές Cosmote - VF και πρέπει να στέλνουμε και λεκτικα. Μην ξεχάσω να στέιλω και στη VF να δω πόσα έχω από το βραδινό πακέτο. :lol:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που έχουν αυτές τις super wow εφαρμογές Cosmote - VF και πρέπει να στέλνουμε και λεκτικα. Μην ξεχάσω να στέιλω και στη VF να δω πόσα έχω από το βραδινό πακέτο. :lol:

 

Δεν ξέρω ΑΝ κατάλαβες:

 

http://mononews.gr/cosmote-internet-pos-den-tha-chreothite-oute-ena-evro-parapano/63541

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τα 4gb και στο μήνυμα που ήρθε λέει ότι τα mb ισχύουν μόνο για Ελλάδα, ειχα την εντύπωση ότι παιδιά είχαν αναφέφερει παλαιότερα ότι κατανάλωναν κανονικά από την προσφορά τα gb σε περιαγωγή!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τα 4gb και στο μήνυμα που ήρθε λέει ότι τα mb ισχύουν μόνο για Ελλάδα, ειχα την εντύπωση ότι παιδιά είχαν αναφέφερει παλαιότερα ότι κατανάλωναν κανονικά από την προσφορά τα gb σε περιαγωγή!
Και όπως ανέφεραν δουλεύει κανονικά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όπως ανέφεραν δουλεύει κανονικά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Πριν ένα μήνα που ανανέωσα,δεν το έγραφε στο μήνυμα ότι η ισχύς είναι μόνο για Ελλάδα,αν κάποιος είχε περιαγωγή ενώ του το έγραφε σε μήνυμα, ας το επιβεβαιωσει!

Link to comment
Share on other sites

1.000' ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1GB ΓIA 1 MHNA MONO ME 6€. TΩPA MIΛAΣ KAI ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE A(KENO)7 ΣTO 1256 MEXPI 11/08/2017

 

Για να καταλάβω με το μυνημα στέλνοντας το ενεργποιουμε και το έχουμε σαν πακέτο μόνιμο η μία φορά μόνο;

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω με το μυνημα στέλνοντας το ενεργποιουμε και το έχουμε σαν πακέτο μόνιμο η μία φορά μόνο;

 

Για όσο λέει και ως ότου λέει..

Γενικά:

Ό,τι λέει το κάθε sms....

Υ.Γ.>: Ααα και ΜΟΝΟ όποιος το λάβει.

 

Περαιτέρω: Σκέψου....:)

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: τα 4gb μπορουν να ενεργοποιηθουν εως και 2 φορες στον ιδιο ημερολογιακο μηνα;

δηλαδη δυο τον ιουλιο π.χ. και δυο τον αυγουστο;

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι εχει αναφερθεί ναι.Δεν μετραμε ομως ημερολογιακο μηνα για τα ορια αυτα,μέσα σε περίοδο 30 ημερών ποσες φορες το θες?
Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 φορές μέσα στον ίδιο ημερολογικό μήνα. Δηλαδή μπορείς να το ενεργοποιήσεις δύο φορές στις 31/8 και άλλες δύο την 1/9.

Ελπίζω να έγινα σαφής.

Αλλά αν χρειάζεσαι τώσα πολλά GB μπορείς να βάλεις και το WEEKEND με 2 ευρώ ή κάποιο ημερήσιο με 1 ευρώ.

Ή ακόμα και το εβδομαδιαίο 3GΒ με 4 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ή αυτή τη χρονική περίοδο (καλοκαίρι 2017) να βάλει αυτή:

 

Screenshot_2017_08_09_00_11_33.png

 

Καλώντας 1330 (πρώτο-πρώτο το ακούς) ή όπως είπε ο Βασίλειος στην προηγούμενη σελίδα...

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα κι αυτή, και ένα 4αρι, είχα μαζέψει και κοντά 18gb αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα φτάσουν, η βλακεία ήταν ότι το 4αρι το έβαλα 1/8! πφφφ.. τα χρησιμοποιώ και για cosmote tv go, αν πάρω το 5 gb το δικό του θα τρώει από αυτό για το go έτσι; ασχέτως αν έχω άλλα gb; δεν θυμάμαι και τι διάρκεια έχει αυτό..
Link to comment
Share on other sites

την έβαλα κι αυτή, και ένα 4αρι, είχα μαζέψει και κοντά 18gb αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα φτάσουν, η βλακεία ήταν ότι το 4αρι το έβαλα 1/8! πφφφ.. τα χρησιμοποιώ και για cosmote tv go, αν πάρω το 5 gb το δικό του θα τρώει από αυτό για το go έτσι; ασχέτως αν έχω άλλα gb; δεν θυμάμαι και τι διάρκεια έχει αυτό..

 

Νομίζω ότι στην Cosmote καρτοκινητή

Για όλα τα πακέτα (ΜΒ κλπ):

Προηγείται στην κατανάλωση ό,τι λήγει νωρίτερα._

 

Που το θεωρώ και το πιο σωστό.:)

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα κι αυτή, και ένα 4αρι, είχα μαζέψει και κοντά 18gb αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα φτάσουν, η βλακεία ήταν ότι το 4αρι το έβαλα 1/8! πφφφ.. τα χρησιμοποιώ και για cosmote tv go, αν πάρω το 5 gb το δικό του θα τρώει από αυτό για το go έτσι; ασχέτως αν έχω άλλα gb; δεν θυμάμαι και τι διάρκεια έχει αυτό..
Για το tv go τρώει από τα δικά του πρώτα. Για διάρκεια δεν ξέρω, μπορείς να ρωτήσεις στο 13888 ή σε κάποιο κατάστημα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μπορείς να κάνεις από τη σελίδα του whatsup ανανέωση 5 ευρώ για οποιοδήποτε αριθμό κοσμοτέ χωρίς login. Δουλεύει κανονικά και για cosmokarta/frog.

 

 

Ευχαριστώ, τελικά το έκανα απο το λινκ του jimmiss. το θεμα μου τωρα ειναι οτι η δεν μπορει στην εφαρμογη cosmote να 'δεί' τον αριθμό-συνδεση...εκανα sign up μπηκα κανονικα εμφανιζει το ονομα αλλα στο μενου αριστερα δεν εχει τις επιλογες ' ελεγχος υπολοιπου'' ουτε την ''ανανεωση χρόνου ομιλίας''.

πηρα τηλ στην υποστηριξη της frog και δεν φανηκε να ηξερε οποτε μου απαντησε να περιμενω 2-3 μερες να 'στρωσει'... :confused:

 

θυμαμαι οτι πρινα κανεναν μηνα που εκανα και τον δικο μου αριθμό φορητότητα δεν ειχα τετοιο θέμα. η εφαρμογη τοτε ειχε δουλεψει άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Guest makisg3

Καλημέρα,

Υπάρχει κάποιο post που να έχει συγκεντρωμένα τα πακέτα ομιλίας/internet για νέα σύνδεση FROG

και τα βήματα για την αλλαγή πακέτου σε FROG;

Ευχαριστώ

Edited by makisg3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, κι ένα τελευταίο: το ίδιο ισχύει και μέσω mifi σε laptop;

 

Κανονικά δουλεύει και με mifi modem!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...