Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντός 6 μηνών μπορείς να ζητήσεις τον αριθμό σου πίσω

Δε θυμάμαι πότε έβαλα τελευταία φορά κάρτα. Εαν πάω σε κατάστημα, θα μπορέσουν να με συνδέσουν με τα κεντρικά, ωστε να δω τι μπορεί να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Μία κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών αρκεί 13838 ή 1299 από άλλο FROG.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις κλήση στο 1298; Αν σου πει για ανανέωση, τότε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Θα βάλεις κάρτα και σε λίγη ώρα θα φύγει η φραγή κλήσεων.

 

Εντός 6 μηνών μπορείς να ζητήσεις τον αριθμό σου πίσω

 

Αυτό είναι μια πληροφορία που έχετε υπόψην σας ότι πολλά καταστήματα αποκρύπτουν με στόχο να πουλήσουν νέο αριθμό (το 5ευρο είναι καθαρό κέρδος για το κατάστημα). Καλό είναι λοιπόν πάντα σε αντίστοιχη απορία να καλούμε την εξυπηρέτηση και να πηγαίνουμε ενημερωμένοι σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

κάλεσα 1298 και μου βγαζει στην οθόνη ''Χωρίς καλ.δικτύου''. Anyway, ας πρόσεχα και ας ανανέωνα στο 12μηνο... Τελικά πράγματι γίνεται ο 2πλασιασμος + 3ε-60' μαζί;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδία, ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να κάνω αίτημα φορητότητας σε Frog από κατάστημα του Γερμανού. Μόλις πήρα τηλέφωνο στο 13897 για να κάνω την αίτηση τηλεφωνικά και η τηλεφωνήτρια μου είπε ότι η Frog δεν διαθέτει micro-sim, παίζει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να κάνω αίτημα φορητότητας σε Frog από κατάστημα του Γερμανού. Μόλις πήρα τηλέφωνο στο 13897 για να κάνω την αίτηση τηλεφωνικά και η τηλεφωνήτρια μου είπε ότι η Frog δεν διαθέτει micro-sim, παίζει κάτι τέτοιο;

 

μαλλον έρχεσε από άλλο δίκτυο η συμβολαιο γιατί από καρτα cote η φορητότητα γίνεται με sms.

δεν πειραζει που δεν εχει μικροσιμ, η καρτα που θα πάρεις κόβεται. πανε σε ένα κατάστημα wind με 2Ε θα σου την κόψουν (ισως το κανουν και άλλοι). κρατα το πλαίσιο που θα περισέψει αμα ποτέ χρειαστεί να την βαλεις σε κανονικό κινητο με κανονικη σιμ.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να κάνω αίτημα φορητότητας σε Frog από κατάστημα του Γερμανού. Μόλις πήρα τηλέφωνο στο 13897 για να κάνω την αίτηση τηλεφωνικά και η τηλεφωνήτρια μου είπε ότι η Frog δεν διαθέτει micro-sim, παίζει κάτι τέτοιο;

 

Πήγαινε με φορητότητα σε cosmokarta, πάρε την μικροσιμ σου και μετά στειλε μήνυμα την ίδια στιγμή και άλλαξε το πακέτο σε frog.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Γνωρίζω ότι οι sim κόβονται απλά επειδή έχω διαβάσει διάφορα περιστατικά όπου σε κινητά με sim tray για micro sim, όταν μπήκε κομμένη sim μέσα ψιλοσφήνωσε, έλεγα ν αποφύγω τέτοιο ενδεχόμενο.

 

Η λύση που προτείνει ο LG1 είναι η ιδανική, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι πλέον γίνεται αυτό. Η Cosmote δεν το αναφέρει στο site της

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_allagis_paketou/section/PrepaidExclusive_CK

http://www.whatsup.gr/el/ypiresia-allagis-paketoy

γίνεται αναφορά μόνο για αλλαγή μεταξύ What's UP & Cosmokarta κι έχω την εντύπωση ότι κάπου διάβασα πως το έκοψαν.

 

EDIT

Τελικά επιβεβαίωσα τα λεγόμενα του LG1 σ ένα πακετάκι Cosmokarta που έχω για να πληρώνω το Spotify, έστειλα alpak και ήρθε αυτό

Screenshot_2014-04-17-12-19-47.png

Edited by Angmar
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

1η ερώτηση: γίνεται να μεταφέρω ένα υπόλοιπο (μερικά ευρώ) απο έναν αριθμό frog σε έναν άλλο;

αν ναι, τι κόστος υπάρχει;

 

2η ερώτηση: τελικά μετα την ενεργοποιηση του πακετου 60'/3€ ισχύει ο διπλασιασμος ή όχι;

μια απάντηση απο κάποιον που να το έχει δοκιμάσει και μπορεί να μας πει σίγουρα τι ισχύει.

Edited by tempo

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται μεταφορά χρόνου ομιλίας από FROG σε FROG.
Link to comment
Share on other sites

η ενεργοποίηση 60 λεπτά με 1,5€ (λόγω διπλασιασμού) φέρνει το κόστος ανα λεπτό στα 0,025€/λεπτό στη frog που είναι φτηνότερο 33% από το 0,0375€/λεπτό (80 λεπτά με 3€) της Q. βέβαια και στην q συχνά πυκνά παίζουν προσφορές με bonus χρήματα και έχει και οικονομικά πακέτα για εντός q/wind καθως και πακέτα sms.

 

όπως και να έχει η cosmote το έσωσε το frog για παλιους συνδρομητές (που έχουν διπλασιασμό).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

η ενεργοποίηση 60 λεπτά με 1,5€ (λόγω διπλασιασμού) φέρνει το κόστος ανα λεπτό στα 0,025€/λεπτό στη frog που είναι φτηνότερο 33% από το 0,0375€/λεπτό (80 λεπτά με 3€) της Q. βέβαια και στην q συχνά πυκνά παίζουν προσφορές με bonus χρήματα και έχει και οικονομικά πακέτα για εντός q/wind καθως και πακέτα sms.

 

όπως και να έχει η cosmote το έσωσε το frog για παλιους συνδρομητές (που έχουν διπλασιασμό).

 

Πόσες φορές μπορείς να χρησιμοποιήσεις το συγκεκριμένο πακετο?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές μπορείς να χρησιμοποιήσεις το συγκεκριμένο πακετο?

 

Οπως τα περισσότερα πακέτα εως και 4 φορές ανα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι συμφέρει, να υποθέσω οτι εχει χρέωση ανα δευτ απο το πρωτο δευτ?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ετσι συμφέρει, να υποθέσω οτι εχει χρέωση ανα δευτ απο το πρωτο δευτ?

Ετσι οπως τα λες ειναι τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη χρονική στιγμή έχω κάτι αποριούλες...

Ο βάτραχος επιτρέπει μόνο σε παλιούς χρήστες να έχουν τον διπλασιασμο κάρτας και ταυτόχρονα άν συνδυαστεί με το πακέτο 60΄ προς όλους με 3 ευρώ υπάρχει πολύ φθηνή επικοινωνία... Ναι υπάρχει αλλά μόνο για τους παλιούς... Τους καινούριους τους έχει στην άκρη χωρίς τον διπλασιασμό αλλά μόνο με το προαναφερόμενο πακέτο, αφήνοντάς τους τον δρόμο ελεύθερο για την Q με τα 80΄ προς όλους με 3 ευρώ.

Πραγματικά τι σκέφτονται εκεί στην Cosmote :confused: ?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη χρονική στιγμή έχω κάτι αποριούλες...

Ο βάτραχος επιτρέπει μόνο σε παλιούς χρήστες να έχουν τον διπλασιασμο κάρτας και ταυτόχρονα άν συνδυαστεί με το πακέτο 60΄ προς όλους με 3 ευρώ υπάρχει πολύ φθηνή επικοινωνία... Ναι υπάρχει αλλά μόνο για τους παλιούς... Τους καινούριους τους έχει στην άκρη χωρίς τον διπλασιασμό αλλά μόνο με το προαναφερόμενο πακέτο, αφήνοντάς τους τον δρόμο ελεύθερο για την Q με τα 80΄ προς όλους με 3 ευρώ.

Πραγματικά τι σκέφτονται εκεί στην Cosmote :confused: ?

 

Πρακτικά υπάρχει σοβαρός ανταγωνιστής του διπλασιασμού του frog με την q. Βλέπε κουπόνι από πρώτο θέμα+q.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389670

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά υπάρχει σοβαρός ανταγωνιστής του διπλασιασμού του frog με την q. Βλέπε κουπόνι από πρώτο θέμα+q.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389670

 

Για κάποιον που αγοράζει πακέτα είναι πραγματικά ένα δώρο!;)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη χρονική στιγμή έχω κάτι αποριούλες...

Ο βάτραχος επιτρέπει μόνο σε παλιούς χρήστες να έχουν τον διπλασιασμο κάρτας και ταυτόχρονα άν συνδυαστεί με το πακέτο 60΄ προς όλους με 3 ευρώ υπάρχει πολύ φθηνή επικοινωνία... Ναι υπάρχει αλλά μόνο για τους παλιούς... Τους καινούριους τους έχει στην άκρη χωρίς τον διπλασιασμό αλλά μόνο με το προαναφερόμενο πακέτο, αφήνοντάς τους τον δρόμο ελεύθερο για την Q με τα 80΄ προς όλους με 3 ευρώ.

Πραγματικά τι σκέφτονται εκεί στην Cosmote :confused: ?

 

Ότι δεν χρειάζεται να αντιγράψουν κατά γράμμα την q προσθέτοντας 20' στο πακέτο 60' (ήταν αρκετή βελτίωση η αλλαγή στη χρέωση ανα δευτερόλεπτο) κι ότι αν κάποιοι φύγουν προς q για 20' παραπάνω, να πάνε στο καλό! Απλά πράγματα!

 

Η frog χρησιμοποιείται κυρίως για τις φθηνές χρεώσεις προς χώρες του εξωτερικού. Είναι πολύ λίγοι αυτοί που τη χρησιμοποιούν για άλλο λόγο. Οι πρώτοι λοιπόν θα παραμείνουν γιατί οι φθηνές χρεώσεις παραμένουν. Από κει και πέρα, προσφορές σαν τα 500ΜΒ με 10Ε ανανέωση, όχι μόνο δεν θα διώξουν συνδρομητές αλλά θα φέρουν κιόλας. Η cosmote μόνο ζημιωμένη δεν θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το frog είναι ό,τι πρέπει για το εξωτερικό. Αλλά θα ήταν καλύτερα να μπορούσαν όλοι να κάνουν διπλασιασμό.

Τώρα είναι σαν να θέλει να κρατήσει (να έχει δεδομένους) τους παλιούς συνδρομητές της. Αλλά εντάξει δεν πειράζει για να το κάνουν αυτό κάτι παραπάνω θα ξέρουν αυτοί :) .

Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν χρειάζεται να αντιγράψουν κατά γράμμα την q προσθέτοντας 20' στο πακέτο 60' (ήταν αρκετή βελτίωση η αλλαγή στη χρέωση ανα δευτερόλεπτο) κι ότι αν κάποιοι φύγουν προς q για 20' παραπάνω, να πάνε στο καλό! Απλά πράγματα!

 

 

 

Η frog χρησιμοποιείται κυρίως για τις φθηνές χρεώσεις προς χώρες του εξωτερικού. Είναι πολύ λίγοι αυτοί που τη χρησιμοποιούν για άλλο λόγο. Οι πρώτοι λοιπόν θα παραμείνουν γιατί οι φθηνές χρεώσεις παραμένουν. Από κει και πέρα, προσφορές σαν τα 500ΜΒ με 10Ε ανανέωση, όχι μόνο δεν θα διώξουν συνδρομητές αλλά θα φέρουν κιόλας. Η cosmote μόνο ζημιωμένη δεν θα βγει.

 

 

Παίδες σας μιλάει ένας κάτοχος q card...

Προτιμώ ακόμα λιγότερες παροχές απο αυτές που δίνει η frog φτάνει να έχω σήμα!!!

Αυτο που ζω αυτές τις μέρες με την wind σε δυο μεγάλες πόλεις της Ελλάδας ειναι ανήκουστο...(Βόλο-Δραμα).Σημα ΧΑΛΙΑ μέσα στο κέντρο του Βόλου κ να μην έχω σήμα καθόλου!!!!

Το Ίντερνετ σέρνεται...3G ειναι κάτι που το κινητό μου το βλέπει μια φορά την μέρα για λίγα δευτερόλεπτα!!!

Ενα χαλί μαύρο!!!!

Άρα καλύτερα βατραχο χωρίς προσφορές παρά wind με προσφορές κ διπλασιασμους που ουσιαστικά δεν προσφέρουν τίποτα γιατί ειναι τσάμπα χρόνος!!!!

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest makisg3

Στο 1299 λένε ότι δεν συνδυάζεται ο διπλασιασμός με τα 60' 3€.

Φοβάμαι να κάνω την κίνηση αγοράς των 60' 3€ και χάσω το διπλασιασμό.

Υπάρχουν κι άλλες επιτυχημένες μαρτυρίες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια κοσμοκάρτα με ενεργοποιημένα τα εξής πακέτα, 200' προς όλους, 60 sms και 500ΜΒ

Η Cosmote στο site αναφέρει ότι κατά την αλλαγή πακέτου μεταφέρονται όλα απ το ένα πακέτο στο άλλο, αλλά γίνεται αναφορά μόνο σε κοσμοκάρτα και whats up. Ξέρετε αν ισχύει το ίδιο και για frog? Αν αλλάξω πακέτο τώρα, θα μεταφερθούν στη frog αυτά; Το χει κάνει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια κοσμοκάρτα με ενεργοποιημένα τα εξής πακέτα, 200' προς όλους, 60 sms και 500ΜΒ

Η Cosmote στο site αναφέρει ότι κατά την αλλαγή πακέτου μεταφέρονται όλα απ το ένα πακέτο στο άλλο, αλλά γίνεται αναφορά μόνο σε κοσμοκάρτα και whats up. Ξέρετε αν ισχύει το ίδιο και για frog? Αν αλλάξω πακέτο τώρα, θα μεταφερθούν στη frog αυτά; Το χει κάνει κανείς;

 

Πουθενά δεν λέει κάτι τέτοιο η Cosmote. Και το λέω με μεγάλη βεβαιότητα.

 

Με την αλλαγή πακέτου μεταφέρονται τα δωρεάν λεπτά ομιλίας προς τα Διεθνή Δίκτυα καθώς, επίσης, τα SMS προς Εθνικά Δίκτυα & τα ΜΒ από πακέτα που είχες ενεργοποιήσει.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...