Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον μπορείς κυριολεκτικά από παντού να πας σε Frog.

Κάλεσε στο 13897 (τμήμα φορητότητας) και ζήτησε να μεταφερθείς.

Δεν υπάρχει καμία απολύτως χρέωση και η όλη διαδικασία ολοκληρώνεται σε μία εβδομάδα περίπου.

 

για την ακριβεια 3 εργασιμες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για την ακριβεια 3 εργασιμες

Ναι, το ξέρω.

Απλά επειδή σχεδόν ποτέ δεν ολοκληρώνεται σε 3 εργάσιμες, είπα να τον κατατοπίσω πιο αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω.

Απλά επειδή σχεδόν ποτέ δεν ολοκληρώνεται σε 3 εργάσιμες, είπα να τον κατατοπίσω πιο αναλυτικά.

 

εχεις δικιο. Ψιλα γραμματα για τις εταιριες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει τηλ μια φορα στη cosmote για να ρωτησω κατι για το frog και κατι μου ειπε η τηλεφωνητρια οτι υπαρχουν δυο πακετα το απλο frog και το frog special edition,τι αρλουμπες ειναι αυτες παλι??? κατι μου ειπε για πακετα προς εξωτερικο αλλα μου τα ειπε πολυ μπερδεμενα κι εγω δεν εδωσα την απαιτουμενη σημασια γιατι βιαζομουν,ποιος ξερει τι σκοπιμοτητες κρυβονται πισω απ'ολα αυτα,φοβαται διαρροες η cosmote??
Link to comment
Share on other sites

Το Frog Special Edition Είναι ένα πακέτο που πουλάνε στην Ομόνοια για μετανάστες.

Κύρια χαρακτηριστικά :

α) Δεν διπλασιάζει την πρώτη κάρτα του μήνα

β) Φτηνές κλήσεις σε χώρες μεταναστών . π.χ με 1 ευρώ μιλάς 30 λεπτά σε Pakistan + Bangladesh .

Πηγαίναν πολοί από αυτούς πέρναν δωρεάν πακετάκια μιλάγαν με την χώρα τους 30 λεπτά και μετά το πετάγαν και πέρναν άλλο .

Η cosmote για να αντιμετωπίσει το φαινόμενο αυτό , όρισε τον αρχικό χρόνο ομιλίας σε 0,20

Link to comment
Share on other sites

Το Frog Special Edition Είναι ένα πακέτο που πουλάνε στην Ομόνοια για μετανάστες.

Κύρια χαρακτηριστικά :

α) Δεν διπλασιάζει την πρώτη κάρτα του μήνα

β) Φτηνές κλήσεις σε χώρες μεταναστών . π.χ με 1 ευρώ μιλάς 30 λεπτά σε Pakistan + Bangladesh .

Πηγαίναν πολοί από αυτούς πέρναν δωρεάν πακετάκια μιλάγαν με την χώρα τους 30 λεπτά και μετά το πετάγαν και πέρναν άλλο .

Η cosmote για να αντιμετωπίσει το φαινόμενο αυτό , όρισε τον αρχικό χρόνο ομιλίας σε 0,20

 

Μαλιστα και επρεπε να μετατρεψουν το frog σε πακετο μεταναστων,αφου υπαρχει γι αυτο το σκοπο το πακετο ciao,τελος παντων νομιζω οτι δε μπορεις να κανεις κι αλλαγη πακετου στο special edition,εφοσον ειναι πακετο για τους πακιστανους δε μας ενδιαφερει..

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορείς κυριολεκτικά από παντού να πας σε Frog.

Κάλεσε στο 13897 (τμήμα φορητότητας) και ζήτησε να μεταφερθείς.

Δεν υπάρχει καμία απολύτως χρέωση και η όλη διαδικασία ολοκληρώνεται σε μία εβδομάδα περίπου.

 

Nα πω μόνο οτι το 13897 δεν καλείται απο νούμερα κοσμοτε αλλα μονο απο νούμερα αλλων παρόχων που θελουν να μεταφερθούν στην cosmote

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! ο βατραχος μου ψόφησε. τον είχα αρκετό καιρό στο συρταρι κ ενδεχεται να εληξε. τωρα βαζω την καρτα σε 2 διαφορετικα κινητα και δεν βρισκει σημα, μάλιστα το ένα λεει η εγγραφή της καρτας σιμ απετυχε. Μπορω να το αναστήσω σε κάποιο καταστημα γερμανος?? και με τι κόστος??
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κόστος.

Αρκεί να μην έχουν περάσει 6 μήνες από την ακύρωση της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κόστος.

Αρκεί να μην έχουν περάσει 6 μήνες από την ακύρωση της κάρτας.

 

μπα το πολύ 3 μήνες να είναι. αλλά μιας κ ξερεις, τι γινεται μετα το 6μηνο? πληρωνω?

Link to comment
Share on other sites

μπα το πολύ 3 μήνες να είναι. αλλά μιας κ ξερεις, τι γινεται μετα το 6μηνο? πληρωνω?

 

Μάλλον τον χάνεις τον αριθμό. Αν είναι καλός αριθμός και σου αρέσει, πήγαινε πριν το 6μηνο

Link to comment
Share on other sites

Μετά το εξάμηνο δεν είναι υποχρεωμένη η εταιρεία να στο επιστρέψει , και μπορεί να διαθέσει τον αριθμό σε άλλον συνδρομητή.

Δεν γνωρίζω όμως πια είναι η πολιτική της Cosmote για πέρα από εξάμηνο. Πιο πιθανό να τον χάνεις οριστικά τον αριθμό .

Link to comment
Share on other sites

:!: Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το πακέτο 100ΜΒ και 100μηνυματα και δεν το δέχεται Ξέρει κανεις γιατί?

 

Έχεις πάρει τηλ την εξυπηρέτηση να σου ενεργοποιήσει το ίντερνετ; Γιατι εχω διαβασει εδω μεσα οτι στην πρασινη, αντιθετως με την κοκκινη, πρεπει να ζητησεις ενεργοποιηση του ιντερνετ απο την εξυπηρετηση πριν αρχισεις να το χρησιμοποιεις!

Link to comment
Share on other sites

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18042&id=m3

 

Νομίζω οτι η υποσημείωση για την ανανέωση μέσω καταστημάτων είναι καινούργια...Σημαινει οτι αν βάλω 5 ευρω από Γερμανό δεν παίρνω διπλασιασμό,έτσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το κάνανε λόγο του προγράμματος κερδeasy που τρέχει στα καταστηματα Γερμανος τώρα.

Αλλα έτσι κι αλλιως ποτέ δεν ειχε ο Γερμανός κάρτες φρογκ. Μια ειχε έλλειψη, μια τελείωναν, μια δεν ήξεραν πότε θα φέρουν...

Δεν ηθελαν να προωθησουν φρογκ απο εκει μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το κάνανε λόγο του προγράμματος κερδeasy που τρέχει στα καταστηματα Γερμανος τώρα.

Αλλα έτσι κι αλλιως ποτέ δεν ειχε ο Γερμανός κάρτες φρογκ. Μια ειχε έλλειψη, μια τελείωναν, μια δεν ήξεραν πότε θα φέρουν...

Δεν ηθελαν να προωθησουν φρογκ απο εκει μέσα.

 

Τοσα περιπτερα με μηχανηματα υπαρχουν πλεον, γιατι να παει κανεις σε καταστημα; Ακομα και τα σουπερμαρκετ εχουν μηχανημα...

Link to comment
Share on other sites

Τοσα περιπτερα με μηχανηματα υπαρχουν πλεον, γιατι να παει κανεις σε καταστημα; Ακομα και τα σουπερμαρκετ εχουν μηχανημα...

Αναφέρω για ποιον λόγο. Για το πρόγραμμα κερδeasy του Γερμανου:

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=330665

Link to comment
Share on other sites

Να διορθώσω σε κάτι , ο διπλασιασμός δεν ίσχυε και πριν στα καταστήματα Γερμανός αλλά μόνο και ξαναλέω μόνο στην περίπτωση που περνάς μονάδες λέγοντας άπλα τον αριθμό σου μέσω υπολογιστή στο κατάστημα ( είναι αυτό το any value top up ) Αν θελήσεις να αγοράσεις κανονική κάρτα όπως αυτή που πουλάνε στα περίπτερα τότε ισχύει κανονικά ο διπλασιασμός και ας την αγόρασες και από τον Γερμανό
Link to comment
Share on other sites

απο frog πως μπορω να παω σε whatsup? ευχαριστω

Στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! ο βατραχος μου ψόφησε. τον είχα αρκετό καιρό στο συρταρι κ ενδεχεται να εληξε. τωρα βαζω την καρτα σε 2 διαφορετικα κινητα και δεν βρισκει σημα, μάλιστα το ένα λεει η εγγραφή της καρτας σιμ απετυχε. Μπορω να το αναστήσω σε κάποιο καταστημα γερμανος?? και με τι κόστος??

 

πήγα να το ενεργοποιήσω ξανα σημερα σε γερμανο και οτε και η απαντηση που πήρα κ απ τους 2 ήταν "εμείς δε μπορούμε να το ρυθμίσουμε απο δω, καλέστε στο 13838". Να πουλάνε πακέτα ξέρουν ως και στους φούρνους πλέον, να τα υποστηρίζει κανένας. δε γουστάρω να μιλήσω τηλεφωνικά και με φαξ να γίνει η δουλειά, είμαι παραδοσιακός και θέλω να βλέπω τον υπάλληλο!!! όταν μου το πουλήσανε ξέρανε να εξυπηρετήσουν :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...