Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia 6680/2.23.05; 9399) Opera 8.65 [el])

 

Πότε μειώθηκαν κι'άλλο οι χρεώσεις?:wacko:

Στο επίσημο site αναφέρει:

Κλήσεις προς εθνικά δίκτυα: 0,0057 €/δευτ.

MMS: 0,38 €/MMS

 

Όσον αφορά τα SMS, ακόμα δεν έχουν ανανεώσει το site..ελπίζω να μείνει μόνιμα το 0,03€, διότι πρακτικά σημαίνει 100 sms με μία μόνο καρτα των 3€.

 

Έχω παρατηρήσει ότι όταν το υπόλοιπό μου είναι γύρω στα 0,12€, το βατράχι δεν με αφήνει να στείλω μήνυμα. Το χει αντιμετωπίσει κανένας?

 

To 1299 to eipe. Tha akolouthisi anakoinosi.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μειώθηκαν.... και στο site

0,0054 ανα δευτερόλεπτο και 0,063 ανα SMS και 0,036 ανα ΜΜS!!

Δεν κρατήσαν τα 3 λεπτά το μήνυμα αλλά και οι νέες χρεώσεις είναι πολύ καλές.. Αντε σε λίγο καιρό θα ακολουθήσει και η κιου... και μετά και πιο χαμηλά η φρογκ.. και πού θα φτάσουμε αν πάει έτσι? εμάς βέβαια μας συμφέρει...

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό ... με υπόλοιπο 0,11 και ενώ το μήνυμα ήταν 3 λεπτά δε με άφηνε να στείλω

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω παρατηρήσει ότι όταν το υπόλοιπό μου είναι γύρω στα 0,12€, το βατράχι δεν με αφήνει να στείλω μήνυμα. Το χει αντιμετωπίσει κανένας?

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό ... με υπόλοιπο 0,11 και ενώ το μήνυμα ήταν 3 λεπτά δε με άφηνε να στείλω

 

 

Είναι λόγω του συστήματος billing της cosmote. Όταν έχεις υπόλοιπο λιγότερο από 14 λεπτά δεν σε αφήνει ούτε να κάνεις τηλέφωνο ούτε να στείλεις SMS.

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Paidia exw ena provlima!

 

Den mporei na ginei foritotita arithmoy an den exeis ekeino ton kwdiko pou uparxei stin karta otan tin agorazeis?

 

O filos mou exei enan arithmo vodafone k thelei na allaksei se frog alla den exei ton kwdiko. Oi xrewseis tis ala carte einai polu ipsiles k den ton sumferoun omws den mporei na afisei auto to noumero giati einai epaggelmatiko!

 

Please help!!!

:X
Link to comment
Share on other sites

Paidia exw ena provlima!

 

Den mporei na ginei foritotita arithmoy an den exeis ekeino ton kwdiko pou uparxei stin karta otan tin agorazeis?

 

O filos mou exei enan arithmo vodafone k thelei na allaksei se frog alla den exei ton kwdiko. Oi xrewseis tis ala carte einai polu ipsiles k den ton sumferoun omws den mporei na afisei auto to noumero giati einai epaggelmatiko!

 

Please help!!!

 

Πάνω στην κάρτα SIM υπάρχει ένας 20ψήφιος κωδικός. Σε περίπτωση ανώνυμου καρτοκινητού είναι το μόνο που χρειάζεται για να κάνεις φορητότητα...

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Απο Whats up μπορω να παω σε frog? παιρνω στο 13897 και μου λεει οτι ο αριθμος που καλειται δεν χρησιμοποιειται

 

Οχι κατευθείαν. Η κοσμοτε δεν επιτρέπει από Whats up / κοσμοκάρτα να πάς στον βάτραχο.

 

Μπορείς να το κάνεις με διπλή φορητότητα. Να πας πρώτα σε καρτοκινητό άλλης εταιρείας και στην συνέχεια σε frog,

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Οχι κατευθείαν. Η κοσμοτε δεν επιτρέπει από Whats up / κοσμοκάρτα να πάς στον βάτραχο.

 

Μπορείς να το κάνεις με διπλή φορητότητα. Να πας πρώτα σε καρτοκινητό άλλης εταιρείας και στην συνέχεια σε frog,

 

Θα παω σε voda,λεω να την δοκιμασω και μολις καταργησει την καρτα των 3 ευρω να ερθω σε frog :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα παω σε voda,λεω να την δοκιμασω και μολις καταργησει την καρτα των 3 ευρω να ερθω σε frog :lol:

 

Γιατι να τη καταργήσει?:O Απαράδεκτο αυτό με τη φορητότητα. Κατ'αρχάς τι φορητότητα και μ...κίες, έπρεπε κατευθείαν να μπορείς να κάνεις αλλαγή από What's up σε frog.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να τη καταργήσει?:O Απαράδεκτο αυτό με τη φορητότητα. Κατ'αρχάς τι φορητότητα και μ...κίες, έπρεπε κατευθείαν να μπορείς να κάνεις αλλαγή από What's up σε frog.

 

Παντως η cosmote με το Frog σε πληροφορω οτι εχει προσελκυσει αρκετους πελατες απο αλλα δικτυα γιατι ειναι η καλυτερη καρτοκινητη αυτη τη στιγμη στην ΕΛλαδα(σποτακια με βατραχακια που γινονται λιονταρια) και εσυ μου λες οτι δεν εχει marketing :p

Link to comment
Share on other sites

Παντως η cosmote με το Frog σε πληροφορω οτι εχει προσελκυσει αρκετους πελατες απο αλλα δικτυα γιατι ειναι η καλυτερη καρτοκινητη αυτη τη στιγμη στην ΕΛλαδα(σποτακια με βατραχακια που γινονται λιονταρια) και εσυ μου λες οτι δεν εχει marketing :p

 

Ο.k, πάντα υπάρχει η εξαίρεση που επιβεβαιώνει το κανόνα. Βλέπουμε τι κάνει στα Cosmote προιόντα...

Link to comment
Share on other sites

Ο.k, πάντα υπάρχει η εξαίρεση που επιβεβαιώνει το κανόνα. Βλέπουμε τι κάνει στα Cosmote προιόντα...

 

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες.

 

Ξέρεις πόσες εταιρείες με πολύ μεταβαλόμενο προσωπικό έχουν το whats up της cosmote και την υπηρεσία call600 για να μπορούν να μιλάνε φθηνά;

 

Το frog απευθύνεται σε χρήστες που μιλάνε πολύ με εξωτερικό και σε άτομα που θέλουν μόνο φωνή και μηνύματα. Ακόμα απευθύναται και στους τουρίστες που για 10 μέρες που έρχονται στην Ελλάδα έχουν φθηνή ομιλία και sms προς την χώρα τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καμια νεα υπηρεσια θα βαλουν? πλεον ολες οι εταιριες εχουν καρτες ανανεωσης με 3ε και σχεδον ιδιες χρεωσης... επισης κανενα πακετο ομιλιας? οπως το call them all 600.. η wind αν ειδατε δινει πακετο ομιλιας προς mo mad-wind και q-telecom 200λεπτα με 5ε

 

το whats up εχει 600λεπτα 5ε αλλα μονο για χρηστες whats-up;)

Link to comment
Share on other sites

καμια νεα υπηρεσια θα βαλουν? πλεον ολες οι εταιριες εχουν καρτες ανανεωσης με 3ε και σχεδον ιδιες χρεωσης... επισης κανενα πακετο ομιλιας? οπως το call them all 600.. η wind αν ειδατε δινει πακετο ομιλιας προς mo mad-wind και q-telecom 200λεπτα με 5ε

 

το whats up εχει 600λεπτα 5ε αλλα μονο για χρηστες whats-up;)

 

Nomizw oti epivaletai na valoun GPRS. Den ginetai na min boroume na boume internet!! K isws tilefwnitis...

 

Oson afora ta paketa, einai idi arketa ftina, alla dn 8a me xalage 250' me 3e!

[sIGPIC][/sIGPIC]

I wanna drive you into the corner, and kiss you without a sound

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά των 0.03euro/SMS επέστρεψε στο frog!!! και ισχύει μέχρι 30/9!!

 

sou ir8e kapoio enimerwtiko SMS? i apo diafimish?

egw pantws den exw akousei kati..

as to kanoun monimo pia!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

I wanna drive you into the corner, and kiss you without a sound

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα στο http://www.frogmobile.gr το έχουν ενημερώσει.... Και φαίνεται κ στις χρεώσεις όταν στέλνεις SMS... Δεν ξέρω αν θα το κάνουν μόνιμο αλλά θα περάσουμε ωραίο καλοκαίρι με πολύ φθηνά SMS...!!
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο frog!!!!!:D

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Πήρε το μάτι μου σε κάποιο περίπτερο στην πλατεία Ομονοίας μία ξενόγλωσση (μάλλον ρωσσόφωνη) εφημερίδα με δώρο κάρτα ανανέωσης frog των τριών ευρώ. Η εφημερίδα κοστίζει 1,80 ευρώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα είναι σε ρωσόφωνη εφημερίδα που εκδίδεται εδώ από μετανάστες;)
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...