Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως αναφέρω δύο καταστήματα που δεν κάνουν 5€ και έχουν αναφέρει και άλλα άτομα σε άλλες περιοχές .. Για ρίξε την σελίδα

 

 

Γιατί αναφέρετε συνέχεια τα 5 ευρώ?

 

Για 6 (έξι) ευρώ μιλάμε

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αναφέρετε συνέχεια τα 5 ευρώ?

 

Για 6 (έξι) ευρώ μιλάμε

Δεν μιλάμε για 6 € 5 € και κ. τ. λ γενικά μιλάνε τι γίνεται με την ανανέωση...

 

 

5€ στο frog φτάνουν για το πακέτο 2GB ποιος ο λόγος να βάλει κανείς 6€ εάν θες το παραπάνω πακέτο... Κανένας

 

 

5€ βάζεις οnline 6€ πουθενά πλέον δεν μπορεις να βαλεις

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η προσφορά 7gb 7 ευρώ προστίθεται στα gb που έχουμε ήδη μαζεμένα και λίγουν όλα μαζί ε?
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η προσφορά 7gb 7 ευρώ προστίθεται στα gb που έχουμε ήδη μαζεμένα και λίγουν όλα μαζί ε?
Ορθόν

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Ορθόν

 

Sent from my SM-G930F

 

 

 

Ναι αλλα πρωτα τρωει απο αυτα που ηδη εχουμε

Και επισης δε λεει αν μεταφερονται τον αλλο μηνα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βάλει κάποιος screenshot απο mycosmote ;

Να είχε ομως και άλλα υπόλοιπο απο παλιά..

Ενώθηκαν σε ένα πακέτο με ενιαία λήξη ή λήγουν πρώτα τα παλιά και τρώει απο τα παλιά..και μόλις ανανεώσεις και τα παλιά τρώει απο τα 7 ;;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει βάλει κάποιος πακέτο με διάρκεια ένα μήνα ή βάλει αργότερα (όχι όμως τα 2gb με 4,44) τότε ναι θα έχουν την ίδια ημερομηνία λήξης.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ σημαντικό να μάθουμε αν όντως προστίθενται στα πακέτα 2gb και 5 gb. Ειδάλλως είναι σχεδόν άχρηστα...

Anyway, με την προσφορά, έστω κ για 2 μήνες ξαναγυρισαμε λίγο στα ...παλιά με τα 5 ευρώ 4GB.... κρίμα που είναι τόσο μικρή... έπρεπε να είναι καλύτερη. Αλλά είμαστε Ελλαδίτσα...

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ σημαντικό να μάθουμε αν όντως προστίθενται στα πακέτα 2gb και 5 gb. Ειδάλλως είναι σχεδόν άχρηστα...

Anyway, με την προσφορά, έστω κ για 2 μήνες ξαναγυρισαμε λίγο στα ...παλιά με τα 5 ευρώ 4GB.... κρίμα που είναι τόσο μικρή... έπρεπε να είναι καλύτερη. Αλλά είμαστε Ελλαδίτσα...

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4.44 €

 

 

2GB για 25 μέρες πάνε πέταξαν τα 4GB με 4.44€

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που να το έβαλε να μας πει αν προστέθηκαν σε αυτά που ήδη είχε;
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 ημέρες έκανα ανανέωση 5€ με Paypal από webpage εκτός εφαρμογής cosmote και παρόλου που έλαβα το επιβεβαιωτικό email της cosmote το ποσό δεν αποδόθηκε. Έχω αναφέρει το συμβάν στο chat αλλά και στο 13888 και μέχρι στιγμής δεν υπήρξε απόδοση ή κάποια απάντηση. Παρεπιπτόντως η σύνδεση έχει διπλασιασμό και χρειάστηκε να κάνω νέα ανανέωση με πιστωτική κάρτα για να χρησιμοποιήσω το υπόλοιπο την ίδια ημέρα.

Έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον ή έχει κανείς ακούσει για κάτι ανάλογο; Ευχαριστώ.

 

Η συνέχεια για όποιον ενδιαφέρεται...

Για μερικές μέρες έγιναν προσπάθειες κουκουλώματος του τύπου, προσθέτουμε τα 5€ και 500ΜΒ δώρο αλλά επέμεινα στην επιστροφή της πληρωμής. Στη συνέχεια και μόνο μετά από την πίεση για επιστροφή με επικοινωνίες μέσω Paypal και πριν πάω στην "απαίτηση" η πληρωμή επεστράφη και μου έμειναν και τα ...δώρα!

Εάν ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον είναι προφανές ότι χρειάζεται επιμονή για τη δικαίωση. Η επιλογή βέβαια ενέργειας εναπόκειται στον καθέναν μας.

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Έχει ενα πακετακι το οποίο δίνει απεριόριστο netflix,youtube κλπ με 7.5€ το μήνα.

Λέτε θα μπορώ να κάνω hotspot το τηλέφωνο και να δίνω σε ενα nvidia shield που έχω απεριόριστα; Θα βόλευε πολύ για τις διακοπές.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Έχει ενα πακετακι το οποίο δίνει απεριόριστο netflix,youtube κλπ με 7.5€ το μήνα.

Λέτε θα μπορώ να κάνω hotspot το τηλέφωνο και να δίνω σε ενα nvidia shield που έχω απεριόριστα; Θα βόλευε πολύ για τις διακοπές.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν το έγραψαν στην πρώτη σελίδα για αυτή την υπηρεσία (στο myphone) έκανα αυτή την ερώτηση και με απάντησε ένας φίλος θετικά , δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου γιατί δεν το δοκίμασα ακόμα!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7601045#post7601045

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να μας στείλει screenshot κάποιος που έβαλε το πακέτο των 7gb αν δούμε αν όντως τα προστεσε σε όσα έχουμε ήδη και ότι μετέφερε την λήξη όλων την ίδια μέρα?
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί άμα το επιβεβαιώσουμε απλά χωρίς screenshot δεν μετράει?
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να μας στείλει screenshot κάποιος που έβαλε το πακέτο των 7gb αν δούμε αν όντως τα προστεσε σε όσα έχουμε ήδη και ότι μετέφερε την λήξη όλων την ίδια μέρα?

 

Η λογική λέει πως πακέτα με ίδια χρονική διάρκεια προστίθενται.

Το θέμα είναι ποιος βάζει πακέτο για ένα μήνα αφού το ένα είναι 700mb με 7€ και το άλλο 120mb με 3€

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην δώσεις 7+ ευρώ και σου τρώει αυτά που χες ήδη στα άκρη και δεν τα αγγίξει αυτά
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην δώσεις 7+ ευρώ και σου τρώει αυτά που χες ήδη στα άκρη και δεν τα αγγίξει αυτά

Αν έχεις ΜΒ δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγοράζεις άλλα . Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί οποιαδήποτε στιγμή τα χρειαστείς μέχρι 2 Σεπτεμβρίου 2018. Το Να καταναλώνει αυτά που λήγουν πρώτα είναι το ορθολογικό , Σκέφτεσαι τι απάτη θα ήταν να ισχύει το αντίθετο; Να αφήσει δηλαδή να λήξουν ΜΒ που λήγουν αύριο και να καταναλώνει ΜΒ που λήγουν σε 30 ημέρες ;

Edited by Vasileios
ορθογραφικά.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ΜΒ δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγοράζεις άλλα . Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί οποιαδήποτε στιγμή τα χρειαστείς μέχρι 2 Σεπτεμβρίου 2018. Το Να καταναλώνει αυτά που λήγουν πρώτα είναι το ορθολογικό , Σκέφτεσαι τι απάτη θα ήταν να ισχύει το αντίθετο; Να αφήσει δηλαδή να λήξουν ΜΒ που λήγουν αύριο και να καταναλώνει ΜΒ που λήγουν σε 30 ημέρες ;
Σωστό αυτό που λέει ο Vasileios αυτά που λήγουν πρώτα πρέπει να τρώει... Edited by Vasileios

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω καμια 40αρια gb παιδιά μαζεμένα για Αύγουστο,τα οποια λήγουν στις 22/07 (θα τα ξεπατωσουμε οικογενειακός στις διακοπές του Αυγούστου - έχουν μαζευτεί από το πρόγραμμα 2Gb 4.4€)

Η ερώτηση είναι η εξής:

Θα χρειαστώ καμιά 10αρια gb αυτή τη βδομάδα που θα είμαι εκτός και έλεγα να αγοράσω 7Gb με 7€.

Πως να υπολογίσω να φαγωθούν πρώτα τα 7;

 

Θεωρητικά αυτά θα λήγουν σε ενα μήνα απο σήμερα πχ. Οπότε 14 Αυγούστου,αρα θα τρώω απο τα 40 πρωτα και οχι τα 7, σωστά; Οπότε δεν βολεύει.

 

 

Χμμμ... Λέτε να ενωθούν με τα άλλα και να γίνουν 47 με ενιαία λήξη;

Link to comment
Share on other sites

Για αγορασμένα πακέτα όντως έτσι πρέπει να είναι, να καταναλώνεται πρώτα αυτό που λήγει πιο σύντομα. Όμως καλό θα ήταν να ξέρουμε αν προστίθενται τα πακέτα, πχ αγοράζεις 7GB με 7 ευρώ, αν τα φας πριν το μήνα καλώς, αν σου μείνουν μπόλικα για το Χ λόγο, δε νομίζω κανείς να θέλει να ξαναγοράσει πάλι με 7 ευρώ μετά από ένα μήνα άλλα 7GB, ένα πακέτο συντήρησης θα θέλει είτε με 3 είτε με 4.44 ευρώ. Απάντηση σε αυτό το ερώτημα έχει νόημα, αγορά προκαταβολικά των 7GB για να προστεθούν σε υπάρχοντα ίσως δεν έχει και πολύ νόημα όπως λέει και ο Vasileios.

 

Χμμμ... Λέτε να ενωθούν με τα άλλα και να γίνουν 47 με ενιαία λήξη;

Αν το δοκιμάσεις ενημέρωσε. Με τόσα GB που έχεις πάντως, δε ξέρω αν έχει νόημα η αγορά των 7GB. Αν δεν ενωθούν, μόνο με αγορά νέου πακέτου 2GB θα μεταφέρεις την ημερομηνία αλλά περίμενε και 5 μέρες για το 25ήμερο του πακέτου. Οπότε αν σου λήγουν στις 22/7 έχεις 2 μέρες να το αποφασίσεις!

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...