Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ενδιαφέρομαι και γώ, ποιά πακέτα είναι αυτά?

Στο site απότι είδα έχει 600MB με 6€, το ίδιο έχει και whatsup/cosmokarta.

 

Έχει 4gb με 4.4€ με διάρκεια 30 ημέρες και χρήση εντός Ελλάδας (όχι roaming δλδ).

Δεν αναφέρεται στο site, αλλά το ενεργοποιείς με SMS (στέλνεις 17317 στο 1330).

Link to comment
Share on other sites

Έχει 4gb με 4.4€ με διάρκεια 30 ημέρες και χρήση εντός Ελλάδας (όχι roaming δλδ).

Δεν αναφέρεται στο site, αλλά το ενεργοποιείς με SMS (στέλνεις 17317 στο 1330).

Πολύ ενδιαφέρον, το είχα ξεχάσει.

Έχεις εικόνα ποιά είναι η πιο συμφέρουσα λύση για κάποιον που χρειάζεται περίπου 200΄ομιλίας +500ΜΒ ανά μήνα?

Link to comment
Share on other sites

αν υποθεσουμε οτι ενεργοποιεις το πακετο ομιλιας των 3 € την εβδομαδα που εχει 120',με 10,4 € το μηνα το πολυ θα εχεις 240' ομιλιας (2χ120' = 6€) και 4 γιγα ιντερνετ. Σημειωσε οτι αν

α) το 2ο πακετο της ομιλιας δεν το ενεργοποιησεις παρα μονο οταν το χρειαστεις

β) με 10€ online παιρνεις 500 mb για 15 μερες,οποτε το πακετο ιντερνετ μπορεις να το ενεργοποιησεις αργοτερα

τοτε τα 10,4 μπορει να φτανουν για χρηση πανω απο ενα μηνα.

Τους πρωτους 6 μηνες της συνδεσης (αν τωρα δεν εχεις φρογκ) με 10 ευρω online ανανεωση καθε μηνα παιρνεις 100' + 1 γιγα ιντερνετ οποτε το πολυ να χρειαστεις μονο 1 πακετο των 120' με 3 € στο διαστημα αυτο.

Σε καθε ανανεωση επισης παιρνεις και 600' προς φρογκ.

Link to comment
Share on other sites

αν υποθεσουμε οτι ενεργοποιεις το πακετο ομιλιας των 3 € την εβδομαδα που εχει 120',με 10,4 € το μηνα το πολυ θα εχεις 240' ομιλιας (2χ120' = 6€) και 4 γιγα ιντερνετ. Σημειωσε οτι αν

α) το 2ο πακετο της ομιλιας δεν το ενεργοποιησεις παρα μονο οταν το χρειαστεις

β) με 10€ online παιρνεις 500 mb για 15 μερες,οποτε το πακετο ιντερνετ μπορεις να το ενεργοποιησεις αργοτερα

τοτε τα 10,4 μπορει να φτανουν για χρηση πανω απο ενα μηνα.

Τους πρωτους 6 μηνες της συνδεσης (αν τωρα δεν εχεις φρογκ) με 10 ευρω online ανανεωση καθε μηνα παιρνεις 100' + 1 γιγα ιντερνετ οποτε το πολυ να χρειαστεις μονο 1 πακετο των 120' με 3 € στο διαστημα αυτο.

Σε καθε ανανεωση επισης παιρνεις και 600' προς φρογκ.

Ωραίος φίλε, και σκέψου τα 200΄ είναι υπολογισμένα με kosmokarta που έχει βήμα 3λεπτά.

Οπότε στην πραγματικότητα με frog (που έχει βήμα ανά δευτερόλεπτο) χρειάζομαι πολύ λιγότερα λεπτά.

Δουλεύει κάποιο app για να βλέπεις τα υπόλοιπά σου (π.χ του whatsup ή της cosmote).

Αν το γυρίσω σε frog χάνω τα €€ και τα MB που ήδη έχω?

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια, ουτε λεφτα χανεις, ουτε mb, τον χρονο ομιλιας μονο θα χασεις μαλλον, αν εχεις
Link to comment
Share on other sites

της κοσμοτε το app δουλευει,δεν δειχνει τα λεπτα προς φρογκ τις περισσοτερες φορες. Λεπτα προς ολους,υπολοιπο και mb τα δειχνει κανονικα.

Αλλαγη απο κοσμοκαρτα/wu χρεωνεται 3€. Επισης το μπονους των 100' απο τις ανανεωσεις του 1ο εξαμηνου αν δεν κανω λαθος ειναι με ελαχιστη 3'.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο φρογκ αριθμός μου είχε φραγή εισερχομενων κλήσεων. Το ανακάλυψα καλώντας τον (ενώ είχα ενεργή την γραμμή).

Έβαλα 5€ και μαζί με αυτά μου έδωσε επιπλέον 600' λεπτά προς φρογκ για έναν μήνα. Η σύνδεσή μου λήγει στις 15/01/2018.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο φρογκ αριθμός μου είχε φραγή εισερχομενων κλήσεων. Το ανακάλυψα καλώντας τον (ενώ είχα ενεργή την γραμμή).

Έβαλα 5€ και μαζί με αυτά μου έδωσε επιπλέον 600' λεπτά προς φρογκ για έναν μήνα. Η σύνδεσή μου λήγει στις 15/01/2018.

Τα λεπτα ομιλίας από πακέτο ,λήγουν στις 12 το μεσημέρι ή στις 23:59?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν κάνει 23.59 νομίζω πλέον.

 

 

Όχι, ληγουν 12:00 φίλε που ρώτησες πιο πάνω.

 

Αν θέλετε ανεβάζω και φωτογραφία. :)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ληγουν 12:00 φίλε που ρώτησες πιο πάνω.

 

Αν θέλετε ανεβάζω και φωτογραφία. :)

 

Λήγουν στις 12 το μεσημερι αν τα εχεις ενεργοποιησει μετα τις 12 το μεσημερι. Διαφορετικά λήγουν στις 23:59.

 

 

Edit: διόρθωση, έγραψα "πριν" αντί για "μετά"

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Λήγουν στις 12 το μεσημερι αν τα εχεις ενεργοποιησει μετα τις 12 το μεσημερι. Διαφορετικά λήγουν στις 23:59.

 

 

Edit: διόρθωση, έγραψα "πριν" αντί για "μετά"

Μήπως λήγουν στις 23:59 οσα εχουν ενεργοποιειθεί μετά της 12 το μεσημέρι?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Στις online ανανεώσεις δίνει και 500 mb για 15 μέρες. Στους πρώτους 6 μήνες δίνει 1 γιγα
Link to comment
Share on other sites

Στις online ανανεώσεις δίνει και 500 mb για 15 μέρες. Στους πρώτους 6 μήνες δίνει 1 γιγα

 

Online ανανέωση πού μπορώ να κάνω?

Στα 10 € δίνει 500 mb?

Εάν βάλω 15 ή 20 ευρώ?

 

Θέλει πιστωτική κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Online ανανέωση πού μπορώ να κάνω?

Στα 10 € δίνει 500 mb?

Εάν βάλω 15 ή 20 ευρώ?

 

Θέλει πιστωτική κάρτα?

 

Πιστωτική, χρεωστική ή PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site γίνεται αυτό?

 

Και μέσα από την εφαρμογή της Cosmote σε Android που έχω εγώ γίνεται (φυσιολογικά γίνεται και σε IOS) και μέσα από το site της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Και μέσα από την εφαρμογή της Cosmote σε Android που έχω εγώ γίνεται (φυσιολογικά γίνεται και σε IOS) και μέσα από το site της Cosmote.

 

Extra χρόνο ομιλίας προς όλους δίνει με κάποιο πακέτο ανανέωσης ή μόνο τα 500mb για 15 ημέρες?

Εάν δηλαδή αντί για 10 € βάλω 20€ θα πάρω κάτι παραπάνω?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Extra χρόνο ομιλίας προς όλους δίνει με κάποιο πακέτο ανανέωσης ή μόνο τα 500mb για 15 ημέρες?

Εάν δηλαδή αντί για 10 € βάλω 20€ θα πάρω κάτι παραπάνω?

Μόνο το πρώτο 6μηνο δίνει προς όλους απο 10 και πάνω,αλλιώς 3.02€ 60+60 που έχει αυτή τη βδομάδα!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Online ανανεωση για αριθμό φρογκ,γίνεται και απο το site και την εφαρμογη του whatsup
Link to comment
Share on other sites

Σε Cosmoκάρτα ή What's Up, τουλάχιστον, δίνει ½Gb|½μήνα για κάθε 10€ που προστίθενται· αθροιστικώς, ήτοι π.χ: 15+5, 4×5 ή 2×10 προφανώς -πιθανώς συνεχίζεται για κάθε ζυγό 5€- γιατί όχι & σε βατράχι‼:frog:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...