Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταναλώνει από αυτό που λήγει πρώτα. Κοίτα την ώρα λήξης στο μήνυμα που σου έρχεται από το 1330.

Αν αγοράσεις σήμερα πάλι τα 4GB, θα αρχίσει να καταναλώνει από την καλοκαιρινή προσφορά.

 

Mε μεγαλο stock απο gb υπαρχει τροπος να παρουμε τα καλοκαιρινα και να καταναλωσει πρωτα αυτα; (τα καλοκαιρινα)

Link to comment
Share on other sites

Καταναλώνει από αυτό που λήγει πρώτα. Κοίτα την ώρα λήξης στο μήνυμα που σου έρχεται από το 1330.

Αν αγοράσεις σήμερα πάλι τα 4GB, θα αρχίσει να καταναλώνει από την καλοκαιρινή προσφορά.

 

Ναι έχεις δίκιο το πακέτο είναι λίγες ώρες νωρίτερα. Απλά εγώ θεώρησα ότι επειδή το έκανα χθες θα έληγε 13 Σεπτεμβρίου αλλά το πήρε ως 31 ημέρες Αυγούστου και το έβαλε 12. Οκ, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να τι μπορει να πάθει κανεις, αν δεν υπολογιζει σωστα τις ημερομηνίες ενεργοποίησης πακέτων:

http://i66.tinypic.com/10msvut.jpg

Edited by Yrrah
Link to comment
Share on other sites

Να τι μπορει να πάθει κανεις, αν δεν υπολογιζει σωστα τις ημερομηνίες ενεργοποίησης πακέτων:

http://i66.tinypic.com/10msvut.jpg

 

Από το site είναι η εικόνα? :blink:

Αγόρασε και εσύ ένα πακέτο, έτσι έπαθα κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί εσας σας προσθέτει τα παλιά λεπτά στα καινούρια. Παλιό πακέτο : λήξη στις 17. Ενεργοποίηση νέου πακέτου σήμερα. Αποτέλεσμα: Το παλιό υπόλοιπο λήγει στις 17,τα νέα 60' στις 15/9.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως βλέπεις το υπόλοιπο από το site;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις με data στο

http://myinternet.cosmote.gr

 

Ενω ειμαι με ανοικτα δεδομενα και κλειστό wi-fi μου πεταει το μηνυμα οτι πρεπει να κλεισω το wi-fi και δε με αφηνει να προχωρησω

Link to comment
Share on other sites

Ενω ειμαι με ανοικτα δεδομενα και κλειστό wi-fi μου πεταει το μηνυμα οτι πρεπει να κλεισω το wi-fi και δε με αφηνει να προχωρησω

Το δοκίμασα και εγώ, μπαίνει κανονικά, κάνε ένα reboot

Link to comment
Share on other sites

Ενω ειμαι με ανοικτα δεδομενα και κλειστό wi-fi μου πεταει το μηνυμα οτι πρεπει να κλεισω το wi-fi και δε με αφηνει να προχωρησω

Μου κάνει το ίδιο στον Chrome αλλά μπαίνω κανονικά από Samsung browser. Οπότε δοκίμασε άλλο και εσύ

Link to comment
Share on other sites

SMS ή απο την εφαρμογή της Cosmote

 

Το σμσ τα δειχνει ολα. Η εφαρμογη δε δειχνει λεπτα προς φρογκ. Εαν ειχαν κατι αντιστοιχο ονλαιν για τα λεπτα οπως αυτο του ιντερνετ θα ηταν σουπερ. Θα γλιτωναμε και ραμ και μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, καημό το έχω να δω μια εφαρμογή στο κατάστημα που να λέγεται myfrog app!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, καημό το έχω να δω μια εφαρμογή στο κατάστημα που να λέγεται myfrog app!

 

Δεν πρόκειται. Δεν είναι χαζοί να βοηθήσουν ένα πακέτο, που άνετα μπορεί να πάρει πελάτες από το what's up.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο επίσημο site η ίδια η εταιρεία αν ψάξετε στο κεντρικό μενού που παρουσιάζει τις καρτοκινητές, δεν υπάρχει καν το Frog
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι...

Εαν στο ιδη υπαρχον πακετο των GB που εχω , προσθεσω την αγορα ενος εξτρα πακετου ( για το ΣΚ , 3 GB/2€) , απο ποιο καταναλωνει πρωτα ?

Απο το πακετο του ΣΚυριακου ή απο αυτο που ιδη εχω ?

Εννοητε για μεσα στο ΣΚ , ετσι...?

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, καημό το έχω να δω μια εφαρμογή στο κατάστημα που να λέγεται myfrog app!

What's up και τα μυαλά στα κάγκελα.

 

Πάρε μοίρασε

Reload it

Πάρε δώσε

Supershare

Αρκετά καλά πακέτα που μεταφέρονται τα MB από όλα και από Σεπτέμβριο και τα λεπτά ομιλίας. Με 6 7 ευρώ το μήνα κάνεις τη δουλειά σου άψογα και έχεις και ένα σωρό λεπτά προς όλους και ένα σωρό MB.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο επίσημο site η ίδια η εταιρεία αν ψάξετε στο κεντρικό μενού που παρουσιάζει τις καρτοκινητές, δεν υπάρχει καν το Frog

Εχει δικο της site, http://www.frogmobile.gr

Link to comment
Share on other sites

What's up και τα μυαλά στα κάγκελα.

 

Πάρε μοίρασε

Reload it

Πάρε δώσε

Supershare

Αρκετά καλά πακέτα που μεταφέρονται τα MB από όλα και από Σεπτέμβριο και τα λεπτά ομιλίας. Με 6 7 ευρώ το μήνα κάνεις τη δουλειά σου άψογα και έχεις και ένα σωρό λεπτά προς όλους και ένα σωρό MB.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Εγώ το έχω από της 29/7/2008 που τότε (από την σεζόν 2008-2009) μας έδινε 1500' και 1500 SMS αν θυμάσαι και τότε στράφηκε πολύς κόσμος προς τα εκεί.

Επιβεβαιωνω ότι σε μη φοιτητικό wu η ανανέωση με 5€ δεν αποδίδει κωδικό reload it, ενώ στο δικό μου που είναι φοιτητικό στέλνουν κανονικά. Αναμένω με ανυπομονησία την μεταφορά λεπτών ομιλίας (όπως στο φοιτητικό cu μου που έχω μαζέψει κοντά 11.500 λεπτά ομιλίας προς CU )

Απλά οι τομείς που υπερισχυει η frog έναντι της what's up είναι η χρέωση ανά δευτερόλεπτο και το πακέτο των 4gb με χρέωση 4,44€ (σε περίπτωση που δεν βρίσκεις άτομα που να βάζουν κάθε μήνα πενταευρη στο wu για να στέλνουν όλα αυτά).

Συμφωνώ πως όλα αυτά που λες για το wu είναι η καλύτερη λύση και γενικά την διαδιδω για να βοηθω τον κόσμο φίλε μου.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω από της 29/7/2008 που τότε (από την σεζόν 2008-2009) μας έδινε 1500' και 1500 SMS αν θυμάσαι και τότε στράφηκε πολύς κόσμος προς τα εκεί.

Επιβεβαιωνω ότι σε μη φοιτητικό wu η ανανέωση με 5€ δεν αποδίδει κωδικό reload it, ενώ στο δικό μου που είναι φοιτητικό στέλνουν κανονικά. Αναμένω με ανυπομονησία την μεταφορά λεπτών ομιλίας (όπως στο φοιτητικό cu μου που έχω μαζέψει κοντά 11.500 λεπτά ομιλίας προς CU )

Απλά οι τομείς που υπερισχυει η frog έναντι της what's up είναι η χρέωση ανά δευτερόλεπτο και το πακέτο των 4gb με χρέωση 4,44€ (σε περίπτωση που δεν βρίσκεις άτομα που να βάζουν κάθε μήνα πενταευρη στο wu για να στέλνουν όλα αυτά).

Συμφωνώ πως όλα αυτά που λες για το wu είναι η καλύτερη λύση και γενικά την διαδιδω για να βοηθω τον κόσμο φίλε μου.

Τότε πήγαμε όλοι εκεί 2 χρονιές συνεχόμενα έδινε δωρεάν πάρα πολλά. Μετά ήταν η πιο ακριβή τώρα ξανά γύρισε. Αυτό με την 5αρα και το φοιτητικό δεν το γνώριζα. Τι σου δίνει το reload it με την 5αρα? 600mb λογικά? Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο σίγουρα βοηθάει αυτούς που μιλάνε ολιγόλεπτες κλήσεις. Καλό είναι να το μάθει ο κόσμος να μην πηγαίνουν χαμένα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τότε πήγαμε όλοι εκεί 2 χρονιές συνεχόμενα έδινε δωρεάν πάρα πολλά. Μετά ήταν η πιο ακριβή τώρα ξανά γύρισε. Αυτό με την 5αρα και το φοιτητικό δεν το γνώριζα. Τι σου δίνει το reload it με την 5αρα? 600mb λογικά? Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο σίγουρα βοηθάει αυτούς που μιλάνε ολιγόλεπτες κλήσεις. Καλό είναι να το μάθει ο κόσμος να μην πηγαίνουν χαμένα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Αν σου πω ότι δεν θυμάμαι τι δίνει... Μου λήγουν τα ευρώ στις 28/8 και πρέπει είτε να αγοράσω το promo4 (μιας και έχω 4,01€ υπόλοιπο) είτε να βάλω πενταευρη.

Το θέμα όμως είναι πως πρέπει να βάλω και κάνα ευρουλακι στην Q διότι τον Σεπτέμβριο μπαίνει φραγή.

Το ίδιο θα ισχύει και για frog... Απλα την έχω στο κουτάκι της..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

η επιθετικη εμπορικη πολιτικη της c-ote που ακολουθειται τελευταια ( ειτε φρογκ ειτε wu, ακομα ειτε και το "φοιτητικο" με τα 1500') θα πιεσει υπερβολικα τις υπολοιπες.

Παιδια να ρωτησω κατι...

Εαν στο ιδη υπαρχον πακετο των GB που εχω , προσθεσω την αγορα ενος εξτρα πακετου ( για το ΣΚ , 3 GB/2€) , απο ποιο καταναλωνει πρωτα ?

Απο το πακετο του ΣΚυριακου ή απο αυτο που ιδη εχω ?

Εννοητε για μεσα στο ΣΚ , ετσι...?

 

Αν εχεις ηδη αγορασμενο το 4gb και επειτα ενεργοποιησεις το giga s/k θα καταναλωνει του s/k (μεσα στο σ/κ).

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι δεν θυμάμαι τι δίνει... Μου λήγουν τα ευρώ στις 28/8 και πρέπει είτε να αγοράσω το promo4 (μιας και έχω 4,01€ υπόλοιπο) είτε να βάλω πενταευρη.

Το θέμα όμως είναι πως πρέπει να βάλω και κάνα ευρουλακι στην Q διότι τον Σεπτέμβριο μπαίνει φραγή.

Το ίδιο θα ισχύει και για frog... Απλα την έχω στο κουτάκι της..

Δεν πειράζει θα βάλω στην αδερφή μου το Σεπτέμβριο και θα δω συνήθως έβαζε 10αρες. Το promo 4 δεν ήξερα ότι ισχύει συνέχεια εφόσον στο στείλουν. Μου το έχουν στείλει 6 7 φορές και πάντα το βάζω. 4μηνο πια τι να κάνεις μόνο μην γίνουν ακόμα χειρότερα τα πράγματα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

η επιθετικη εμπορικη πολιτικη της c-ote που ακολουθειται τελευταια ( ειτε φρογκ ειτε wu, ακομα ειτε και το "φοιτητικο" με τα 1500') θα πιεσει υπερβολικα τις υπολοιπες.

 

Αν εχεις ηδη αγορασμενο το 4gb και επειτα ενεργοποιησεις το giga s/k θα καταναλωνει του s/k (μεσα στο σ/κ).

 

Σ ' ευχαριστω stefanos 1999.

Πολυ με βοηθησες .

Να ' σαι καλα....

Link to comment
Share on other sites

Σ ' ευχαριστω stefanos 1999.

Πολυ με βοηθησες .

Να ' σαι καλα....

Απλα δεν υπαρχει (ουσιαστικος) λογος να το κανεις αυτο, περισσοτερο σε συμφερει να αγορασεις ενα 2ο 4gb πακετο (με ισχυ 1μηνα).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...