Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για σας!

Θα πω και εγώ την γνώμη μου για των βάτραχο.

Ολοι μου οι γνωστή που παίρνω τηλ έχουν διαφορετικές εταιρίες από εμένα η ακόμα έχουν συμβόλαια

Αυτού που θέλω να πω είναι ότι έχω πάρει το samsung d880 που παίρνει δυο κάρτες sim και στην μια έχω των βάτραχο και στην άλλη έχω wath's up.

O βάτραχος αν κρατήσει αυτή την τιμή προς εθνικά δίκτυα δηλ 0,0035/δ και τα sms 0,04.Είναι η ποιο χαμηλή τιμή απ'ολα τα καρτοκινητα ακόμα και από τα συμβόλαια δηλ των βάτραχο εγώ δεν θα των αφήσω αν βεβαία κρατήσει και της υπάρχουσες τιμές η ακόμα αν συνεχίσει να είναι ποιο φτηνή από τις άλλες:)

Link to comment
Share on other sites

Kανεις λαθος φιλε anvoulgari το frog πλεον εχει ιδιες τιμες με την carrefour δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2400

 

Επισης σου δινει και μπονες αν βαζεις μοναδες απο carrefour!

Link to comment
Share on other sites

Kανεις λαθος φιλε anvoulgari το frog πλεον εχει ιδιες τιμες με την carrefour δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2400

 

Επισης σου δινει και μπονες αν βαζεις μοναδες απο carrefour!

 

Εχεις δίκιο και δεν το είχα δει.

Ώμος το ποιο κοντινό Carrefour για να κάνω ανανέωση είναι 20 χλμ και νομίζω ότι και άλλος θα έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο και δεν το είχα δει.

Ώμος το ποιο κοντινό Carrefour για να κάνω ανανέωση είναι 20 χλμ και νομίζω ότι και άλλος θα έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα

 

μπορεις να κανεις ανανεωση και απο μαρινοπουλο και απο vodafone. η καρτοκινητη καρφουρ/μαρινοπουλος ανηκει στην vodafone. αρα μπορεις να κανεις ανανεωση και απο καρφουρ και απο μαρινοπουλο παιρνωντας και μπονους και με καρτες βονταφον χωρις ομως να παιρνεις το bonus

 

δεν ξερω αν ισχυεο το μπονους της ηλεκτρονικης ανανεωσης της vodafone. πολυ πιθανο να ισχυει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η επαναφορά τις παλιάς χρέωσης είναι ό,τι χειρότερο μπορούσε να κάνει ο "βάτραχος".Δεν λέω να κρατούσε την προσφορά (0,10 ευρώ/λεπτό) για πάντα,αλλά, μπορούσε τα 0,21 ευρώ/λεπτό να τα κάνει 0,20 ή και 0,19 ώστε να είναι πιο φθηνός από την Q.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η επαναφορά τις παλιάς χρέωσης είναι ό,τι χειρότερο μπορούσε να κάνει ο "βάτραχος".Δεν λέω να κρατούσε την προσφορά (0,10 ευρώ/λεπτό) για πάντα,αλλά, μπορούσε τα 0,21 ευρώ/λεπτό να τα κάνει 0,20 ή και 0,19 ώστε να είναι πιο φθηνός από την Q.

 

αν εκανε κατι τετοιο για μενα θα ηταν ακομα μεγαλυτερη γελοιοποιηση απο την επαναφορα της τιμης στα αρχικα επιπεδα. εμεις ως συνδρομητες, τι θα κερδιζαμε επι της ουσιας?τιποτα. εγω προσωπικα θα αισθανομουνα οτι με κοροιδευει κιολας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εκανε κατι τετοιο για μενα θα ηταν ακομα μεγαλυτερη γελοιοποιηση απο την επαναφορα της τιμης στα αρχικα επιπεδα. εμεις ως συνδρομητες, τι θα κερδιζαμε επι της ουσιας?τιποτα. εγω προσωπικα θα αισθανομουνα οτι με κοροιδευει κιολας.

Θα ένιωθες ότι σε κορόϊδευαν αν σου έδιναν φθηνότερη χρέωση προς όλους μετά τη λήξη της προσφοράς; Δηλαδή, προτιμάς τη χρέωση που έχουν τώρα (0,21 ευρώ/λεπτό);:confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα ένιωθες ότι σε κορόϊδευαν αν σου έδιναν φθηνότερη χρέωση προς όλους μετά τη λήξη της προσφοράς; Δηλαδή, προτιμάς τη χρέωση που έχουν τώρα (0,21 ευρώ/λεπτό);:confused:

 

αν μου εδινε 0,01 ευρω φθηνοτερη χρεωση το λεπτο ομιλιας απλα και μονο για να καυχιεται οτι ειναι η φθηνοτερη ναι θα αισθανομουνα οτι με κοροιδευει. αν ηταν 0,15 το λεπτο βεβαιως και θα χαιρομουνα. δηλαδη να πανηγυρισω γιατι θα γλυτωνω 1,2 ευρω στις 2 ωρες ομιλιας? εσυ δεν θα αισθανοσουν οτι σε εμπαιζουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν μου εδινε 0,01 ευρω φθηνοτερη χρεωση το λεπτο ομιλιας απλα και μονο για να καυχιεται οτι ειναι η φθηνοτερη ναι θα αισθανομουνα οτι με κοροιδευει. αν ηταν 0,15 το λεπτο βεβαιως και θα χαιρομουνα. δηλαδη να πανηγυρισω γιατι θα γλυτωνω 1,2 ευρω στις 2 ωρες ομιλιας? εσυ δεν θα αισθανοσουν οτι σε εμπαιζουν?

Όχι.Εγώ θα αισθανόμουν ότι έχω φθηνή καρτοκινητή κι ας έχει 0,01 ή 0,02 λεπτά διαφορά από τη Q.Αλλά από τη στιγμή που έχω συμβόλαιο δεν μπορώ να μιλάω.:X

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την επόμενη προσφορά ο Βάτραχος πάει στο συρτάρι ξανά!

 

Πάντως την καταλαβαίνω την λογική της εταιρείας να επιστρέψει στις παλαιές χρεώσεις, μονάχα αν υποθέσω ότι το κάνει για να δει αν έχει καταφέρει να κερδίσει κάποιον μόνιμο πελάτη ή απλά είχε περιστασιακούς πελάτες λόγο της προσφοράς που είχε με την φθηνή χρέωση!

.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι οι εταιρείες λειτουργούν για στατιστικούς λόγους...

 

Υπάρχει προφανώς άλλο πλάνο.

Εικάζω ότι μάζεψε κάποιο κόσμο με την προσφορά, και επειδή η συνήθεια είναι μεγάλο πράγμα, πολλοί που είχαν το frog ως κύρια γραμμή, θα μείνουν στο frog αφού φαινομενικά είναι σχεδόν ίδιο με την Q ή την carrefour ή το VF international ή το F2g που είναι τα αντίστοιχα προγράμματα των άλλων-που να ψάχνουν και να τρέχουν τώρα σε φορητότητες.

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά όσοι έχετε τι προσφορα βλέπετε να συνεχίζεται η χρέωση 0.10 ξέρετε τι γίνετε με αυτό το θέμα ? στη δέσμευση τιμής από wind ακόμα υπάρχει ..

και με ενημέρωσε η wind πως υπάρχει μια σιωπηρή παράταση τις προσφοράς εκ μέρους τις frog ακόμα δεν έχει αποφασιστεί τι θα γίνει

Link to comment
Share on other sites

h frog με καθε ανανεωση 3 η 7ευρω, κανει δωρο 5ευρω επιπλεον-τον ερχομενο μηνα ομως-.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

h frog με καθε ανανεωση 3 η 7ευρω, κανει δωρο 5ευρω επιπλεον-τον ερχομενο μηνα ομως-.

 

Σου ήρθε μήνυμα ότι θα γίνει αυτό ή όχι? Αν σου ήρθε μήνυμα, απλά είσαι τυχερός γιατί δεν γίνεται σε όλους. Αν δεν σου ήρθε μήνυμα, τότε μπορεί να συμβεί και σε άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα φορητοτητα παλι μετα απο 5μηνες και απο frog πηγα(παω) vodafone που νομιζω οτι θα μεινω γιατι με συμφερει με 12 ευρω να μιλαω 150 λεπτα το μονο κακο ειναι η ελ.χρεωση 3λεπτα αλλα και παλι με συμφερει γιατι μου δινει και 45λεπτα δωρο με καθε ανανεωση με 12 ευρω θα μιλαω 150+45=195 λεπτα προς ολους το μηνα και θα εχω και 1λεπτο το λεπτο προς 2 vodafone αριθμους αν μιλας ειναι καλυτερα απο frog!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
«100 SMS ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ 1€! ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ FROG ΤΟ SMS ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΜΟΝΟ 0,01€ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ, ΕΛΛΑΔΑ & ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ 8 ΜΕ 12. Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΙΣΧΥΕΙ ΩΣ 31/10»
Link to comment
Share on other sites

«100 SMS ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ 1€! ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ FROG ΤΟ SMS ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΜΟΝΟ 0,01€ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ, ΕΛΛΑΔΑ & ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ 8 ΜΕ 12. Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΙΣΧΥΕΙ ΩΣ 31/10»

 

Πως το ενεργοποιούμε αυτό; Στέλνουμε κάπου μήνυμα; Ισχύει για όλους ή για όσους λάβουν το μήνυμα;

.
Link to comment
Share on other sites

«100 SMS ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ 1€! ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ FROG ΤΟ SMS ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΜΟΝΟ 0,01€ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ, ΕΛΛΑΔΑ & ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ 8 ΜΕ 12. Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΙΣΧΥΕΙ ΩΣ 31/10»

 

αν δεν ηταν προσφορα με χρονικο περιορισμο θα ηταν οτι καλυτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ενεργοποιείται...

 

πρέπει να ισχύει για όλους αυτοματα...

 

το δοκιμασε κανεις να δει αν ενεργοποιειται αυτοματα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχασα την καρτα σιμ που ειχα για να χρησιμοποιω τις κατα καιρους προσφορες της frog. εχασα μονο την καρτα σιμ, αλλα εχω τον φακελο που αγορασα το νουμερο με την καρτα που ηταν κολλημενη η σιμ με τους αριθμους pin και puk και το πλαστικο με τον κωδικο χρηστη. μπορω να παρω μια καινουρια σιμ με τον ιδιο αριθμο?δεν ειχα δηλωσει τα στοιχεια μου. ποιο ειναι το κοστος και απο που θα παρω την καινουρια σιμ?ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις νέα sim με τον ίδιο αριθμό. Το κόστος, αν ισχύει ότι και στις άλλες εταιρείες, είναι 17 ευρώ περίπου.

Στείλε καλύτερα mail στην εταιρεία και θα σου πουν σίγουρα, από που και με τι διαδικασίες και κόστος θα έχεις πάλι τον αριθμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...