Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημα δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα και με τα λόγια... χτίζουμε ανώγια και κατώγια...

 

@tazio

Τα υποπακέτα περιλαμβάνουν μέρος των καναλιών του πακέτου, με χαμηλότερη συνδρομη.

ΠΧ.

Βασικό πακέτο (τα επίγεια αναλογικά κανάλια + filmnet 1,2,3) = 30 ευρώ

Αν θες επιπλέον τα αθλητικά κανάλια (Supersport 1-7, Eurosport 1 & 2, motors...) πληρώνεις επιπλεον 15 ευρώ

Αν θες επιπλέον ντοκυμαντέρ (National Geographic, Animal planet, History channel) πληρώνεις επιπλέον 10 ευρώ

Και ούτω καθεξής

 

Οι τιμές είναι φανταστηκές, έτσι στην τύχη τις έβαλα. Έτσι, εμένα που δε με ενδιαφέρουν τα αθλητικά, δε θα τα πάρω, και θα έχω λιγότερη συνδρομή. Αυτά γίνονται στην Ευρώπη, εμείς απέχουμε πολύ ακόμη, δυστυχώς...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H NOVA εκτος απο το PLAYBOY TV θα προσθεσει και το PRIVATE SPICE μετα απο επικοινωνια που ειχα σημερα με το Customer Care. Τα 2 καναλια θα αρχισουν να εκπεμπουν απο τις 21/6 και μετα δωρεαν για 5 ημερες οπου και θα κωδικοποιηθουν και για να τα παρακολουθησουμε θα πρεπει να πληρωσουμε extra. Επισης απο Σεπτεμβριο θα δημιουργηθουν υποπακετα. Ταδε εφη customer care σημερα στις 13:00 μμ.

Αν ειναι οντως ετσι τα πραγματα και εαν η τιμη που εχει ακουστει ειναι 10 ευρω επιπλεον το μηνα για 2 καναλια <αθλητικου ενδιαφεροντος> τοτε καλο ειναι να γνωριζουν στη NOVA οτι στην ελευθερη αγοαρα πωλουνται νομιμες καρτες irdeto αντιστοιχων <αθλητικων καναλιων> με 60 ευρω το χρονο και περιλαμβανουν 5 καναλια!!!

Καλο ειναι λοιπον πριν τιμολογησουν υπερογκα να κανουν μια μικρη ερευνα αγορας!!!

Αλλο 60 το χρονο για 5 καναλια και αλλο 120 το χρονο για 2 καναλια.

ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΗΔΗ ΑΚΡΙΒΗ ΜΗΝΙΑΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ.

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ξεκαθαρίσουμε πως η συνδρομή της μονοπωλιακής NOVA είναι πολύ ακριβή, για τον μέσο Έλληνα. Το πόσο ακριβή είναι έχει συζητηθεί μερικές χιλιάδες φορές τα τελευταία χρόνια και δεν χρειάζεται να γινόμαστε κουραστικοί. Επίσης τα περί τιμολογιακής πολιτικής και υποπακέτων, προς το παρόν ανήκουν στην σφαίρα του φανταστικού και επίσης έχουν εξαντληθεί πολλές φορές στο παρελθόν. Υποπακέτα της NOVA υφίστανται ΜΟΝΟ σε εταιρικούς πελάτες (ξενοδοχεία κλπ) και προσωπικά δεν νομίζω πως θα εφαρμοστούν σε φυσικά πρόσωπα. Εξάλλου οι συνδρομητές στην Ελλάδα έχουν φτάσει σε οριακό σημείο και δεν πρόκειται χωρίς κάποια σημαντική αλλαγή στα σημερινά δεδομένα, να αυξηθούν δραματικά τα προσεχή χρόνια μιας και η αύξηση έχει σταθερά φθίνοντα ρυθμό. Από την άλλη πιθανώς η Multichoice θα προέβαινε σε αυτοχειρία αν έβαζε υποπακέτα μιας και το ισοζύγιο συνδρομητών παρά την φαινομενική αύξηση των συνδρομητών (θεωρητικά μιλάμε) πιθανότατα θα οδηγούσε σε μείωση των εσόδων (οι παλιοί συνδρομητές θα μεταπηδούσαν σε "μικρότερα" πακέτα!). Αν υπήρχε περίπτωση κέρδους η NOVA θα το είχε κάνει από καιρό!!!

Τώρα για να είμαστε εκτός από ρεαλιστές και λογικοί, κανένα "πακέτο" αθλητικών εκτός της NOVA δεν σου δίνει τα ίδια, ούτε σε ποιότητα ούτε σε ποσότητα. Τα υποπακέτα μάλιστα Ιταλικών, Αγγλικών ή Ισπανικών δικτύων σου δίνουν ΜΟΝΟ ένα υποσύνολο των Supersport. Αν αθροίζαμε μάλιστα όλες τις συνδρομές που απαιτούνται θα είχαμε ξεπεράσει αυτή της NOVA και το Ελληνικά αθλητικά πάλι δεν θα τα είχαμε!!!

Το μόνο που θα συμβεί σίγουρα είναι αυτό που ανακοινώθηκε δηλαδή της πρόσθεσης extra προγραμμάτων , κυρίως ερωτικών 24ωρων καναλιών, με extra συνδρομή φυσικά.

Αν τώρα η NOVA μας κάνει "δώρο" υποπακέτα (χλωμότατο το βλέπω), θα αποτελούσε μια απρόσμενη και καθ' όλα ευπρόσδεκτη έκπληξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά αν υπήρχε ανταγωνιστής ίσως και να έπεφταν οι τιμές.Υπάρχει τίποτα στα σκαριά για κάτι τέτοιο;Εχει ακουστεί καμιά πιθανή κίνηση για δημιουργία νέας πλατφόρμας;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά αν υπήρχε ανταγωνιστής ίσως και να έπεφταν οι τιμές.Υπάρχει τίποτα στα σκαριά για κάτι τέτοιο;Εχει ακουστεί καμιά πιθανή κίνηση για δημιουργία νέας πλατφόρμας;

 

Αν σκεφτεις ποσο μικρο ειναι το αγοραστικο κοινο(για το εν λογο προιον) στην ελλαδα θα δεις οτι δεν ειμαστε χωρα που μπορει να ''σηκωσει'' 2 ψηφιακες πλατφορμες.τρανο παραδειγμα η παταγωδης αποτυχια του ALPHA DIGITAL.αναγκαστικα θα μεινουμε με την ΝΟΒΑ και αν θες την αποψη μου πιστευω οτι θα αυξηθει και αλλο το μηνιαιο παγιο εκτος αν σωσει το παιχνιδι καμια on telecoms κτλ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω μια ερωτηση...

 

Ειμαι συνδρομητης NOVA. Εχω αποκωδικοποιητη γνωστης εταιριας, οχι απο αυτα που δινει η NOVA. Τωρα τελευταια μου κανει κολπακια ο αποκωδικοποιητης μου, θολωνει/μαυριζει η οθονη, με αποτελεσμα πολλες φορες να αναγκαζομαι να το γυριζω στην κανονικη τηλεοραση.

 

Ποιος αποκωδικοποιητης συμφερει για να αγορασω; Δεν εχω ιδεα απο αυτα οποτε οποιαδηποτε συμβουλη ειναι καλοδεχουμενη.

 

Ευχαριστω

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μετα το NOKIA, που επαψε να αναβαθμιζετε, πηρα ενα MAnhatttan... καθαρα συγκρινοντας επιδοσεις-τιμη...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Επισημο πλέον, υπάρχει δελτίου τύπου απο την NOVA

Δύο νέα κανάλια, μόνο για ενηλίκους, έρχονται να προστεθούν στο μπουκέτο της NOVA. Το Private Spice και το Playboy TV υπόσχονται ένα καυτό καλοκαίρι!

 

Το Playboy TV, φέρνει στις οθόνες των συνδρομητών της ψηφιακής πλατφόρμας, έναν κόσμο αισθησιακό, γεμάτο από ερωτικές ταινίες, σειρές, shows καθώς και τα πιο αποκαλυπτικά ερασιτεχνικά βίντεο. Κάθε βράδυ, από τις 22:00 έως τις 07:30!

 

Το Private Spice, ακόμα πιο τολμηρό και πιο …πικάντικο, με τις πιο καυτές ταινίες ενηλίκων, με όλες τις τελευταίες ευρωπαϊκές και αμερικάνικες παραγωγές από το χώρο του ερωτικού κινηματογράφου, θα είναι στη διάθεση των συνδρομητών της NOVA, 24 ώρες το 24ωρο!

 

Τα δύο νέα κανάλια, για την περίοδο από τις 25 Ιουνίου έως και τις 9 Ιουλίου, θα προσφέρονται στους συνδρομητές της NOVA εντελώς δωρεάν! Στη συνέχεια, θα προσφέρονται στην τιμή των 9,99€ υπό την προϋπόθεση να είναι κάποιος συνδρομητής της NOVA.

 

Σχόλιο του Skatzoxoirou:

Αμ δε σφάξανε! :)

Πάλι για κορόιδα ψάχνει η νέτμεντ!

"Πρόσφερει" στα "πρόβατα" ένα hardcore κανάλι και ένα soft στην... προνομιακή τιμή των 120 ευρώ τον χρόνο! :lol: Η μάλλον να είμαστε ακριβείς, θα σας δώσουν και 11 λεπτά του ευρώ πίσω!

Όποιοι ψάξουν πάντως, ξέρουν πως μπορούν να βρούν στην μισή τιμή (κάτω απο 60 ευρώ) προπληρωμένη νόμιμη καρτούλα για εναν χρόνο με 4 κανάλια hardcore 24h/day!!!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
σκεφτομαι για τον 7020 κι εγω αν και ειναι λιγο τσιμπημενη ακομα η τιμη του,μα αληθεια τι μας προσφερει σε σχεση με τον 500?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι για τον 7020 κι εγω αν και ειναι λιγο τσιμπημενη ακομα η τιμη του,μα αληθεια τι μας προσφερει σε σχεση με τον 500?

Τεραστιες διαφορές

Ο 7020 παίρνει σκληρό δίσκο και κάνει εγγραφές, ο 500 όχι.

Στον 7020 εχεις τεράστια μνήμη flash στον 500 είναι εξαιρετικά περιορισμένη

Η μνήμη στον 7020 μπορεί να επεκταθεί με USB stick στον 500 όχι

Ο 7020 έχει δυο smart card reader και μια υποδοχή CI ενώ ο 500 μόνο μια υποδοχή smart card reader

Γενικά κυρίως λόγω μεγαλύτερης μνήμης, ο 7020 έχει πολύ καλύτερη συμπεριφορά σε θέμα σταθερότητας, και μάλιστα θα βρείς πιο πολλά ανεπίσημα λογισμικά και πρόσθετα (plugins) για αυτό το μοντέλο, στον προτείνω ανεπιφύλακτα...

Υπόψην, στην αγορά κυκλοφορούν πολλοί κλώνοι του DM500 που ξεγελούν και έμπειρους στον χώρο. Στο λέω, γιατι η αξία τους είναι λιγότερη απο την αξία ενός γνήσιου, μην αγοράσεις φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες...

Καλό είναι να ψωαχτείς λίγο σε site - forums του χώρου πριν κάνεις μια αγορά...

Φιλικά

Κώστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να σαι καλα,καποιο αξιοπιστο site για αγορα απο ελλαδα?για τον 7020

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να σαι καλα,καποιο αξιοπιστο site για αγορα απο ελλαδα?για τον 7020

Δυστυχώς η θέση μου σαν Site admin σε ένα καθαρά ερασιτεχνικό φόρουμ - πόρταλ δορυφορικής δε μου επιτρέπει να υποδείξω κάποιον προμηθευτή...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

στειλε μου pm τοτε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω οτι είναι ήδη διαθέσιμη (μετα απο 2 χρονια που είχε γίνει τελευταία φορά) η ΝΕΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ για του δέκτες PANASAT. (Τουλάχιστον για τον 720i που εχω εγώ).

Η διάρκεια της διαδικασίας ειναι περίπου 15 λεπτά.

Αυτό που σίγουρα λύνει η νέα αναβάθμιση ειναι το πρόβλημα της ονοματοδοσίας των καναλιών μετά τη νέα τριψήφια αρίθμιση.

Αυτό που εγω παρατήρησα ειναι πως με τη νέα αναβάθμιση ειναι πολυ πιο σταθερός ο ΕPG(ηλεκτρονικός οδηγός προγράμματος).

Όσοι έχουν πληροφορίες τι επιπλέον προσφέρει η νέα αναβάθμιση , ας ενημερώσουν.

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να γινω συνδρομητης θα ηθελα να ρωτησω αν βρω και καπoιον αλλον, μπορουμε να πληρωνουμε μιση-μιση τη συνδρομη?

αν γινεται αυτο ας το αναλυσει καποιος...

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να γινω συνδρομητης θα ηθελα να ρωτησω αν βρω και καπoιον αλλον, μπορουμε να πληρωνουμε μιση-μιση τη συνδρομη?

αν γινεται αυτο ας το αναλυσει καποιος...

 

thanks

Καταρχην να σε ενημερωσω οτι η συνδρομη ειναι ιδιωτικη και νομιμα ΔΕΝ επιτρεπεται να την μοιραζεσαι με καποιον αλλον.

Αν τωρα περασουμε στην πρακτικη πλευρα του θεματος,αν εξακολουθεις να θες να κανεις κατι που δεν επιτρεπεται, αυτος ο καποιος πρεπει (για να εχει νοημα η οποια πραξη μοιρασιας) να ειναι πολυ κοντα σου(διπλα σου ή πανω-κατω).

Για το ζητημα του εξοπλισμου δεν μου επιτρεπεται να πω κατι παραπανω, αν ψαξεις θα βρεισ.

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Η ΝΟVA μου τις τελευταίες μέρες άλλαξε όλα τα κανάλια θέσεις, εκεί που ήταν πρίν πχ το φίλμνετ στο 30 τώρα είναι στο 208 μετά μπήκαν τα eurosport ενώ ήταν πριν και γενικά έγινε ένα μπάχαλο, συμβαίνει και σε άλλους αυτο ή έπαθε κάτι η δική μου nova?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Η ΝΟVA μου τις τελευταίες μέρες άλλαξε όλα τα κανάλια θέσεις, εκεί που ήταν πρίν πχ το φίλμνετ στο 30 τώρα είναι στο 208 μετά μπήκαν τα eurosport ενώ ήταν πριν και γενικά έγινε ένα μπάχαλο, συμβαίνει και σε άλλους αυτο ή έπαθε κάτι η δική μου nova?
Δε συμβαινει τιποτα!

Απλα ξεκινησε η καινουργια 3ψηφια αριθμιση των καναλιων ετσι ωστε να ειναι πιο απλη η ομαδοποιηση σε 100αδες πια των θεματικων καναλιων.( π.χ η 1η100αδα εχει ελληνικα καναλια η 2η 100αδα κινηματογραφικα καναλια κλπ)

Καλο ειναι να τσεκαρεις επιπλεον και εαν εχει γινει η τελευταια αναβαθμιση λογισμικου.

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ο νέος τηλεοπτικός χάρτης της Νόβα και τα υπό πακέτα που έρχονται μετά τις εκλογές…!

 

Ο καινούργιος τηλεοπτικός χάρτης της Νόβα είναι ήδη πραγματικότητα και αφήνει ελπίδες για την ένταξη νέων θεματικών καναλιών, σύντομα αλλά και σταδιακά! Οι νέες εξελίξεις προβλέπονται άμεσα και από τον νέο σχεδιασμό για τις θέσεις των καναλιών του μπουκέτου (Σελ. 202 στα Δορυφορικά Νέα Σεπτεμβρίου). Έτσι στα κινηματογραφικά κανάλια παρατηρούμε ότι μεταξύ του FilmNet 3 θέση 203 και MGM θέση 206, υπάρχουν δυο κενές θέσεις 204 & 205! Τις οποίες αναμένουμε να καλυφθούν με νέα κινηματογραφικά κανάλια θεματικού περιεχομένου ( Indie & SciFi). Αντίστοιχα στα κανάλια ντοκιμαντέρ υπάρχουν οι κενές θέσεις 405 και 407 έως 409, στις οποίες αναμένουμε να καλυφθούν από κανάλια που λείπουν από την Νόβα, όπως τα Biography, NatGeo Wild, Disc. Science…κ.α. Στα κανάλια καρτούν υπάρχουν οι κενές θέσεις 502 και 504 έως 509. Αλήθεια, στις οποίες περιμένουμε να κάνουν την εμφάνιση πρωταρχικά τα κανάλια Boomerang, Nickelodeon και Disney… Στα μουσικά κανάλια από ότι φαίνεται στην θέση 602 μετά το Mad TV θα καταλάβει το μουσικό κανάλι Blue, συμπαραγωγής heaven και mad με 100% ελληνικά βιντεοκλίπ. Ενώ εξελίξεις θα έχουμε και στην δημιουργία του Ελληνικού MTV, μετά την ανακοίνωση για την καταρχήν συμφωνία μεταξύ της Viacom και του Ομίλου Ρέστη, αφού κατοχυρωθεί η επίγεια μετάδοση του καναλιού στο 50% της ελληνικής επικράτειας. Μετά την επίσημη έναρξη του Ελληνικού MTV μέσα στο 2008, το κανάλι αναμένεται να αντικαταστήσει το MTV Europe στην θέση 603. Αλλά και μελλοντικά, αφού στεφθεί με επιτυχία η επανεμφάνιση του MTV με ελληνική σημαία πλέον, θα προχωρήσει το σχέδιο και για την δημιουργία του αντίστοιχου ελληνικού VH1, που θα αντικαταστήσει το VH1 Europe στην θέση 604. Επειδή όμως τόσα χρόνια βαρεθήκαμε να περιμένουμε… οι κενές θέσεις 605 έως 619 αναμένουν πρωταρχικά να καλυφθούν από τα καλύτερα αγγλόφωνα μουσικά κανάλια στην Ευρώπη που ανήκουν στην οικογένεια του MTV: VH1 Classic, MTV Dance και MTV Two. Αλλά και τα γαλλόφωνα MTV Idol και MTV Pulse τα οποία και άφησαν καλές εντυπώσεις κατά την προσωρινή ελεύθερη εκπομπή τους στις 13Ε. Και θα μπορούσαν εναλλακτικά να συμπεριληφθούν μετά από συμφωνία με το MTV, εξάλλου η κουλτούρα μας είναι πιο κοντά με την Γαλλία παρά με την Βρετανία. Άσχετα, εάν όλα αυτά τα θεματικά κανάλια σχεδιάζονται και υλοποιούνται μέσω Λονδίνου. Όπως επίσης και περιμένουμε μουσικά κανάλια και από τους ελληνικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς, που πρώτα θα πρέπει να δείξουν τα δείγματα τους με ελεύθερη εκπομπή μέσω Hellas Sat 39E και μετά να ενταχθούν στην Νόβα. Στα ψυχαγωγικά κανάλια η θέση 703 προορίζεται προφανώς για το FMen `η ανδρική μόδα απαγορεύεται στην χώρα μας; Και στα ελληνικά κανάλια την θέση του Ant 1 Gold, πήρε ήδη η τηλεόραση του ΣΚΑΙ. Ενώ οι μετακινήσεις καναλιών γίνονται και εντός των συχνοτήτων της Νόβα, με πρώτο το Travel Channel…

 

(Δημοσιευση απο τον Nicolas A. στο satfreaks.net)

 

Κι όμως είναι αλήθεια... Επιτέλους υποπακέτα!!!!

Περισσότερες πληροφορίες για τα υποπακέτα στο http://www.satfreaks.net

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Η λέξη υποπακέτα είναι άγνωστος όρος για την ακατονόμαστη. Στηρίζεται κυρίως σε μαγαζιά και σε χιλιάδες ομογενείς μας - που τι να κάνουν - αναγκάζονται να την πληρώνουν όσα και αν ζητήσει για να βλέπουν ελληνικά κανάλια. Αν είμασταν σαν τους ΤΟΥΡΚΟΥΣ που έχουν 150 ελεύθερα κανάλια στον turksat πολύ αμφιβάλλω πόσοι από αυτούς θα πλήρωναν την ακατονόμαστη... Εκεί βασίζεται αυτή και σου λέει, ότι τιμή και να βάλω, θα πληρώσει ο χαζοέλληνας...

Οπότε πάρτε έναν MVISION ή έναν 500ρακι ντριμ, και δείτε αυτά που πρέπει να δείτε χωρίς πολλά-πολλά με την ακατονόμαστη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ενδιαφερομαι να αγορασω μια συνδρομη nova για 3 μηνες ετσι ωστε να δω αν αξιζει η οχι και για μεγαλυτερο διαστημα. Απο οτι διαβασα κοστιζει 171 ευρω δηλαδη 57 το μηνα (αρκιβουτσικο λιγο). Περα απο αυτο ηθελα να μαθω μετα το τριμηνο τι γινεται? Σου διακοπτουν την συνδεση και αγοραζεις ξανα 3μηνο 6μηνο 12μηνο η γινεται κατι σαν αοριστου χρονου? Το πρωτο 3μηνο θα το προπληρωσω ή θα ερχεται λογαριασμος καθε μηνα με το ποσο των 57 ευρω?

Δυστηχως ελειπα στο εξωτερικο για ενα 8μηνο και οταν γυρισα ειδα μια καινουρια πολυκατοικια να μου "κλεινει" τον αερα με αποτελεσμα να μην μπορω να βλεπω καθαρα ουτε τα κρατικα καναλια. Οποτε η δορυφορικη (επι πληρωμης) ειναι καπως μονοδρομος.

 

Και κατι ακομα. Ειχα την εντυπωση πως η Νετ ειχε παρει τα δικαιωματα του Παναθηναικου και του Ολυμπιακου τοσο για τα εντος εδρας στο πρωταθλημα οσο και στο champions league και στο uefa. Σημερα ειδα διαφημστικο spot οτι η nova θα δειξει τα εντος εδρας του Ολυμπιακου στο ch.league ενω για τα εκτος εδρας ουτε κουβεντα..μπορει να με ενημερωσει καποιος γενικα για τις ελληνικες ομαδες ποια καναλια εχουν παρει τα δικαιωματα τους?

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...