Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια χαρα

ειμαι κι εγω κατοχος πλεον του πολυποθητου αυτου μοντελου κι εχω τις πρωτες απλοικες αποριες!!!

 

1. οταν μιλαω μεσω συσκευης bluetooth, οταν τερματιζεται η κληση παραμενει συνδεδεμενο. Δεν υπαρχει δυνατοτητα να γυρναει σε καταστααη αναμονης; Με προβληματιζει γιατι χρησιμοποιω μια συσκευη bluetooth για δυο τηλεφωνα ταυτοχρονα. Φανταζομαι οτι καταναλωνει και πεσισσοτερη μπαταρια. Ετσι δεν ειναι;

2. Οι αναπαντητες και τα μηνυματα δεν μπορουν να εμφανιζονται ως ενδειξεις στην οθονη. Μονο με το πρασινο φωτακι δηλωνονται;

 

Θα ειχα πολυ περισσοτερες ερωτησεις να κανω, αλλα διαβασα ολες τις προηγουμενες σελιδες οπου εχετε κανει ολοι σας φοβερη δουλεια!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια.

εσεται ημαρ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να πάρω τα μηνύματα sms που έχω στο p910i και έχω αποθηκεύσει σε ενα δικό μου φάκελο δηλ. όχι στα εισερχομενα και εξερχόμενα και να τα μεταφέρω στο 990 ή καλύτερα να τα αφήσω στο pc μου. Εχει κανείς καμία ιδέα ?
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

ειμαι κι εγω κατοχος πλεον του πολυποθητου αυτου μοντελου κι εχω τις πρωτες απλοικες αποριες!!!

 

1. οταν μιλαω μεσω συσκευης bluetooth, οταν τερματιζεται η κληση παραμενει συνδεδεμενο. Δεν υπαρχει δυνατοτητα να γυρναει σε καταστααη αναμονης; Με προβληματιζει γιατι χρησιμοποιω μια συσκευη bluetooth για δυο τηλεφωνα ταυτοχρονα. Φανταζομαι οτι καταναλωνει και πεσισσοτερη μπαταρια. Ετσι δεν ειναι;

2. Οι αναπαντητες και τα μηνυματα δεν μπορουν να εμφανιζονται ως ενδειξεις στην οθονη. Μονο με το πρασινο φωτακι δηλωνονται;

 

Θα ειχα πολυ περισσοτερες ερωτησεις να κανω, αλλα διαβασα ολες τις προηγουμενες σελιδες οπου εχετε κανει ολοι σας φοβερη δουλεια!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια.

1.αυτό που λες δεν γίνετε με κανενα κινητό.Θα πρέπει να πάρεις bt ακουστικό που να υποστηρίζει ταυτόχρονη σύνδεση με 2 συσκευές;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κανεις λαθος.

εχω το ΗΒΗ 600 της SE και το χρησιμοποιουσα ταυτοχρονα με το Τ630 και με το Κ700.

Οταν λεω ταυτοχρονα εννοω οταν τερματιζεται η κληση να αποσυνδεεται απο το τηλεφωνο και να γυριζει σε stand by mode.

Και με ενα nokia bt που ειχα το ιδιο γινοταν. Το Τ630 ιδιως ειχε και επιλογη στις ρυθμισεις bluetooth.

εσεται ημαρ
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το ρολόι που πάει μέχρι και 15 λεπτά την εβδομάδα λάθος βρήκα την αιτία. Το παρουσιάζει όταν είναι ενεργοποιημένο να μπάινει σε 3G και GSM. Οταν το γύρισα μόνο σε GSM δεν χρειάστηκε να ξαναλλάξω το ρολόι. Προφανώς όταν μπαίνει σε 3G προσπαθεί να αυτορυθμιστεί με το δύκτιο και λόγω software τα κάνει μαντάρα.

 

Βέβαια όσον αφορά το ξυπνητήρι τις Κυριακές βαράει κανονικά σαν καθημερινή στις 8.30 καθώς και το πρωί τις καθημερινές ενώ το πατάω done αυτό ξαναβαράει κανα 2 φορές ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το ρολόι που πάει μέχρι και 15 λεπτά την εβδομάδα λάθος βρήκα την αιτία. Το παρουσιάζει όταν είναι ενεργοποιημένο να μπάινει σε 3G και GSM. Οταν το γύρισα μόνο σε GSM δεν χρειάστηκε να ξαναλλάξω το ρολόι. Προφανώς όταν μπαίνει σε 3G προσπαθεί να αυτορυθμιστεί με το δύκτιο και λόγω software τα κάνει μαντάρα.

 

Πως απενεργοποιουμε το 3G;

Ευχαριστω

εσεται ημαρ
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιουμε το 3G;

Ευχαριστω

πας στα εργαλεια στον πινακα ελεγχου, συνδεσεις, κινητα δικτυα κανεις κιλκ εκει και επιλεγεις δικτυα GSM/3G και επιλεγεις μονο GSM

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το ρολόι που πάει μέχρι και 15 λεπτά την εβδομάδα λάθος βρήκα την αιτία. Το παρουσιάζει όταν είναι ενεργοποιημένο να μπάινει σε 3G και GSM. Οταν το γύρισα μόνο σε GSM δεν χρειάστηκε να ξαναλλάξω το ρολόι. Προφανώς όταν μπαίνει σε 3G προσπαθεί να αυτορυθμιστεί με το δύκτιο και λόγω software τα κάνει μαντάρα.

 

Βέβαια όσον αφορά το ξυπνητήρι τις Κυριακές βαράει κανονικά σαν καθημερινή στις 8.30 καθώς και το πρωί τις καθημερινές ενώ το πατάω done αυτό ξαναβαράει κανα 2 φορές ακόμα.

ναι αλλα το τηλεφωνο εχει στο μενου επιλογη για αυτοματη ρυθμιση ωρας και μαλιστα σε ρωταει λες λοιπον απο μονο του να μπαινει σε αυτορυθμιση μια και στο εχει και σαν επιλογη το μενου?

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

πας στα εργαλεια στον πινακα ελεγχου, συνδεσεις, κινητα δικτυα κανεις κιλκ εκει και επιλεγεις δικτυα GSM/3G και επιλεγεις μονο GSM

 

Σε ευχαριστω πολυ!

εσεται ημαρ
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα εγω που το εχω στο GSM εδω και 3 μηνες...παλι χανει το ρολοι οποτε μαλλων δεν εχει να κανει μεταξυ 3G & GSM.....:!: :!: :!:
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει μια καρτουλα της σονι στα 1 γιγα (απο πλαισιο 48 ευρω) και οταν μπαινω στη διαχειριση αρχειων, κατω κατω μου βγαζει 2 αρχεια που δεν τα αναγνωριζει! το πρωτο γραφει 'MEMSTICK' και το δευτερο 'MSTK_PRO'. Και τα δυο 0 Β! γνωριζει καποιος τι ειναι αυτα και αν μπορω να τα διαγραψω?
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει μια καρτουλα της σονι στα 1 γιγα (απο πλαισιο 48 ευρω) και οταν μπαινω στη διαχειριση αρχειων, κατω κατω μου βγαζει 2 αρχεια που δεν τα αναγνωριζει! το πρωτο γραφει 'MEMSTICK' και το δευτερο 'MSTK_PRO'. Και τα δυο 0 Β! γνωριζει καποιος τι ειναι αυτα και αν μπορω να τα διαγραψω?

 

είναι αρχεία του συστήματος.Μην τα πειράξεις.1 ολόκληρο γίγα έχεις, οπότε μην ανυσηχείς, αυτά τα αρχεία δεν σου τρώνε καθόλου χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωρίζει κανείς πως να πάρω τα μηνύματα sms μου από 910 τα οποία έχω αποθηκεύσει σε ενα φάκελο που δίνει την δυνατότητα το τηλέφωνο ? Μήπως ξέρετε που τα αποθηκεύει ?

 

Εκανα copy το φάκελο mail από το κινητό στο cpu βρήκα το sms journal το οποίο διαβάζει μέν το φάκελο αλλά όχι ελληνικά ..

Καμία ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

είναι αρχεία του συστήματος.Μην τα πειράξεις.1 ολόκληρο γίγα έχεις, οπότε μην ανυσηχείς, αυτά τα αρχεία δεν σου τρώνε καθόλου χώρο.

 

Σ'ευχαριστω πολυ! γιατι ομως δεν τα αναγνωριζει και τα βγαζει με ερωτηματικο?

Link to comment
Share on other sites

fotis55 an se enoxloune na ta blepeis ;p iparxi kai to e3eis :P (sindese to kinito me to pc ) kai kanta krifa (oste dn 8a ta blepeis) gia to erotimatiko nomizo oti dn ta anagnorizei to kinito i dn exei ta player(codec) (dn 3erw pos na to pw)

 

(an eimai sigouros gia to oti an ta kaneis krifa apo to pc) dn 8a emfanizonte sto kinito

tosa lefta gia kagkela

tosa kagkela gia ta lefta

Link to comment
Share on other sites

στο p900 υπάρχει ένα τραγικό πρόβλημα.

 

Αν λάβεις κάτι με bluetooth το αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη (που είναι ελάχιστη στο 900!) και ΔΕΝ μπορεί να μετακινηθεί στο stick.

 

Mπορείς να το μετακινήσεις στο stick ΜΟΝΟ ΑΝ μπορείς να το ανοίξεις με την αντίστοιχη εφαρμογή ΚΑΙ έχει αυτή η εφαρμoγή επιλογή save as..

 

οπότε αν λάβω ένα sis με bluetooth μπορώ μόνο να το εγκαταστήσω αλλά όχι να το κρατήσω μετά στο stick.

 

συμβαίνουν τα παραπάνω και στο p990?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

στο p900 υπάρχει ένα τραγικό πρόβλημα.

 

Αν λάβεις κάτι με bluetooth το αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη (που είναι ελάχιστη στο 900!) και ΔΕΝ μπορεί να μετακινηθεί στο stick.

 

Mπορείς να το μετακινήσεις στο stick ΜΟΝΟ ΑΝ μπορείς να το ανοίξεις με την αντίστοιχη εφαρμογή ΚΑΙ έχει αυτή η εφαρμoγή επιλογή save as..

 

οπότε αν λάβω ένα sis με bluetooth μπορώ μόνο να το εγκαταστήσω αλλά όχι να το κρατήσω μετά στο stick.

 

συμβαίνουν τα παραπάνω και στο p990?

 

νομιζω οτι δεν κανει ετσι το π900 πρεπει κατι να μη κανεις καλα.ολα αυτα της σειρας π εχουν επιλογη στην καρτα.

οσο για πιο πανω για την καρτα μνημης (Fotis55) ..την εκανες φορματ?

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν κανει ετσι το π900 πρεπει κατι να μη κανεις καλα.ολα αυτα της σειρας π εχουν επιλογη στην καρτα.

οσο για πιο πανω για την καρτα μνημης (Fotis55) ..την εκανες φορματ?

κι όμως ότι λαμβάνει το κινητό το αποθηκεύει στα beamed στα messages. εκεί μπορείς να επιλέξεις τα αρχεία αλλά μετά μπορείς να κάνεις μόνο send as.. (οπότε το στέλνεις πάλι με bluetooth, υπέρυθρες, κλπ) ή delete..

 

anyway αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι αν συμβαίνει το ίδιο και στο 990 γιατί έτσι κι αλλιώς για εκεί πάω :) :)

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν κανει ετσι το π900 πρεπει κατι να μη κανεις καλα.ολα αυτα της σειρας π εχουν επιλογη στην καρτα.

οσο για πιο πανω για την καρτα μνημης (Fotis55) ..την εκανες φορματ?

 

Εννοεις μολις πηρα την καρτα να την κανω φορματ, πριν την χρησιμοποιησω? οχι δε την εκανα. επρεπε? οσο γι'αυτο που προτεινει ο "uoc" θα το δοκιμασω! ευχαριστω για τις πληροφοριες! τα 48 ευρω που εδωσα ηταν καλα για την καρτουλα? 1 γιγα της σονι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

κατεβασα καποια θεματα στο pc (*.utz) κι οταν προσπαθω να τα περασω στο τηλεφωνο μεσω usb συνδεσης, μου γραφει οτι ειναι αδυνατη η αντιγραφη!

Οποιος μπορει ας βοηθησει.

Ευχαριστω

εσεται ημαρ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

κατεβασα καποια θεματα στο pc (*.utz) κι οταν προσπαθω να τα περασω στο τηλεφωνο μεσω usb συνδεσης, μου γραφει οτι ειναι αδυνατη η αντιγραφη!

Οποιος μπορει ας βοηθησει.

Ευχαριστω

 

Δοκίμασε να τα βάλεις στο Memory Stick στον φάκελο "Άλλο".

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά χρειάστηκε να πάρω ένα email εκτός γραφείου και την πάτησα! Το κινητό δεν μου αναγνώρισε τα ελληνικά. Το email προέρχονταν από @gmail.com και το αποτέλεσμα το βλέπετε στην πρώτη φωτογραφία. Προσπάθησαν αν επιλύσω το πρόβλημα αλλά δεν πέτυχα τίποτα. Τι είναι αυτό το "σετ χαρακτήρων" που απεικονίζεται στην δεύτερη φωτογραφία; Δεν θα έπρεπε κανονικά να λύσει το πρόβλημά μου; Αν γνωρίζει κανείς τίποτα να βοηθήσει παρακαλώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το τηλεφωνο εχει στο μενου επιλογη για αυτοματη ρυθμιση ωρας και μαλιστα σε ρωταει λες λοιπον απο μονο του να μπαινει σε αυτορυθμιση μια και στο εχει και σαν επιλογη το μενου?

 

Οταν το βάζεις στην αυτόματη ρύθμιση και να σε ρωτάει, κάθε λίγο (30-40 min) με ρωτούσε να ενημερώσει την ώρα πράγμα που ήταν σπαστικό.

 

Τέλος πάντων εγώ από τότε που το έβαλα μόνο GSM δεν χάνει λεπτό!!! ενώ πριν έχανε 15 λεπτά τις 5 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...