Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη που ποστάρω και εδώ αλλά είναι επείγον!!

 

εντελώς ξαφνικά χάλασε η οθόνη αφής!!

Δηλαδή, ενώ τις δείχνει όλες τις πληροφορίες κανονικά, δεν δέχεται εντολές με αφή. Έγινε μια "σκέτη" οθόνη!!

Βοήθεια γιατί ούτε να απαντήσω σε κλήση δεν μπορώ!!!

Μόνο με handsfree μπορώ να απαντήσω!!!

 

δοκίμασα και :

Jog Πάνω, *, Jog Κάτω, Jog Κάτω, *, Jog Κάτω, * / οθόνη αφής αλλά τίποτα...:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως μπορεί κανείς απο τους φίλους εδώ που έχουν ασχοληθεί να με βοηθήσει? θέλω να τρέξω χάρτες ελληνικούς στο P990, δεν θέλω GPS, θέλω να εγκαταστήσω πρόγραμμα και να τρέξω χάρτες ελλάδας.

Καμμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ link :http://rapidshare.com/users/LMSS41

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω απεγκατασταση μια εφαρμογη στο κινητο, καθε φορα που το ενεργοποιω με ρωταει αν θελω να το εγκαταστησω ξανα! ειναι πολυ ενοχλητικο μιας και εχω διαγραψει πολλα προγραματακια! τι μπορω να κανω στην προκειμενη περιπτωση?

 

Καμια βοηθεια παιδια?

Link to comment
Share on other sites

6. Programs keep on trying to install after insert of mem- stick, use of USB cable, and on reboot.

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=166573

 

Delete the files in

/private/10202dce/

on the mem- stick (connect with the cable).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά επειδή έχω μείνει λίγο πίσω σχετικά με το 990

 

μπορούμε να γράψουμε sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες χρησιμοποιώντας Τ9?

 

επίση το έχει χρησιμοποιήσει κανείς για να κάνει κλήσεις voip (πχ με i-call) μέσω wifi?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο java games πως παει?

Τα παιζει ικανοποιητικα?

 

παιζονται με το εξωτερικο πληκτρολογιο?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το κινητό έφτασε στα χέρια μου πριν λίγο. Το πρόβλημά του είναι με το call manager που "γειώνει" όσους είναι στην blacklist. Το θέμα είναι ότι ναι μεν γειώνει τους Blacklisted άλλά μετά από 2 χτυπήματα κάνει το ίδιο και με όσους είναι στην whitelist... Το πρόβλημα δεν λύθηκε με αναβάθμιση, ούτε με φορμάτ...!

 

Καμιά ιδέα???

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά επειδή έχω μείνει λίγο πίσω σχετικά με το 990

 

μπορούμε να γράψουμε sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες χρησιμοποιώντας Τ9?

 

επίση το έχει χρησιμοποιήσει κανείς για να κάνει κλήσεις voip (πχ με i-call) μέσω wifi?

 

επειδή έχω μείνει και εγώ πίσω λόγω στρατού..έχει υπάρξει κάποια αναβάθμιση στο firmware ? πιο είναι το πιο πρόσφατο που κυκλοφορεί?

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω μείνει και εγώ πίσω λόγω στρατού..έχει υπάρξει κάποια αναβάθμιση στο firmware ? πιο είναι το πιο πρόσφατο που κυκλοφορεί?

 

το τελευταιο και τελικο:mad:FIRMWARE ειναι

τηλ-CXC162037 R9GAOO1

blu-CXC 162058 R5A01

orga-CXC162036 R6E28

CDA-CDA162007/1R6E28

περνατο κανει το τηλ πολυ ποιο καλο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω και εγώ..έλεγα μπας και είχε βγει νεότερο γιατί τα bug εξακολουθούν να είναι πολλά....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω και εγώ..έλεγα μπας και είχε βγει νεότερο γιατί τα bug εξακολουθούν να είναι πολλά....

 

εκτος απο την "ανεπαρκη μνυμη"δεν μου εχει βγαλει αλλα bugs το εχει στρωσει αρκετα τη προβληματα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Να σας αποχαιρετησω. Mετα απο πολλες συσκευες π800 .... εφτασα στο π990 την μεγαλη αποτυχια της se .Το π1 φανταζε πολυ βαρετο.Ετσι αγορασα το Νοκια Ε90.Δεν θα πω πολλα αλλα ειναι σαν να γνωριζω τωρα πως ειναι μια πολυμηχανη.Τα κανει ολα.Αν το χ1 ηταν ετοιμο ισως να εδινα μια ευκαιρια στην ΣΕ αν και νομιζω οτι θα αργησει πολυ και θα ειναι ολο bugs.Σας χαιρετω.Εγω θα ειμαι εδω απο δω και περα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164635&page=69
Link to comment
Share on other sites

Στο καλο! Και να (μην) μας γραφεις!

Δεν ειμαι ο πρωτος ουτε ο τελευταιος.Η SE εχει χασει πολλους φανατικα πιστους πελατες που υπεμεναν πολλα και περιμεναν τις αναβαθμησεις για να διορθωθουν βασικα προβληματα.

Πελατες ειμαστε η beta users?

Περιμενω με αγωνια το Χ1 .Αν ειναι οκ εγω ξαναεπιστρεφω.

Αλλα θα προτεινα αντι να με ειρωνευτεις (καλα μπορει να ειμαι και υπερβολικος) να παραδεκτεις καποια πραγματα.

Ξεχασα να σου πω για να καταλαβεις ποσα χρονια ειμαι πιστος.

Ξεκινησα με το πρωτο τηλεφωνο της Ericsson πριν γινει sonyericsson to 1992 (αν θυμαμε καλα).Το μοντελο δεν το θυμαμε παντως.Ειχα αρκετες συκευες αυτης της εταιρειας.Θεωρω ομως οτι με το π800 εκανε την διαφορα.

Τελος το offtopic και συγγνωμη αν με καποιο τροπο προκαλεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,μια ερώτηση :Xωρίς το πορτάκι με ποιό τρόπο ξεκλειδώνει το πληκτρολόγιο εκτός από το κουμπί στο πλάι (το οποίο έχει φαγωθεί από τη χρήση) ,υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ?

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα έκανα το εξής: ενεργοποίησα το αυτόματο κλείδωμα αδράνειας με κωδικό. Με αυτό τον τρόπο και το πληκτρολόγιο κλειδώνει(νομίζω μετά από 1 λεπτό), και δεν χρειάζεται να χρησιμοποιείς το πλαινό κουμπάκι. Όποτε θέλω να το ξεκλειδώσω, απλά πληκτρολογώ τον κωδικό.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος where the **** είναι ο πίνακας ελέγχου;;Πάω στο εργαλεία και δεν το έχει!!!Έχει cu menu,διαχ.συνδέσεων και 2 χρονόμετρα.

 

ααααααααααααα

Τώρα το βρήκα...Δεν είχα ανοίξει το πορτάκι.Γιατί είναι δύσκολο να το βάλουν και με κλειστό το πορτάκι interface;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μπορεί κάποιος να μου πει τι applications μπορούν να γίνουν install;;

 

Θα πρέπει να είναι αποκλειστικά UIQ ή και Symbian;

Τι διαφορά έχει το Symbian v9.1 από το S60v3;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μπορεί κάποιος να μου πει τι applications μπορούν να γίνουν install;;

 

Θα πρέπει να είναι αποκλειστικά UIQ ή και Symbian;

Τι διαφορά έχει το Symbian v9.1 από το S60v3;

 

Ευχαριστώ.

Δέχεται εφαρμογές για UIQ3 (sis) και για Java2ME (jar).

Το Symbian είναι λειτουργικό, το S60v3 όπως και το UIQ είναι user interface. Εφαρμογές γραμμένες για UI S60 δεν λειτουργούν σε UIQ και αντίστροφα, ασχέτως αν και τα δύο πατάνε στο ίδιο λειτουργικό. (Αν γνωρίζεις από Linux είναι κάτι ανάλλογο με την κατάσταση που υπήρχε παλιά ανάμεσα στο GNOME, στο KDE και στα υπόλοιπα UIs)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Να το πω ψιλογελοίο;;;Δεν ξέρω.

 

Εύχομαι κάποια στιγμή να γίνει όπως και στα Linux:επιτρέπεται να εγκαταστήσεις εφαρμογές Gnome πάνω σε KDE.Απλώς ίσως να μην έχεις το καλύτερο γραφικό περιβάλλον της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά sorry αν έχει ειπωθεί ξανά έψαξα κάνα 2ωρο στο google και εδώ και δεν βρήκα απάντηση.

 

Γίνεται να γράψω ελληνικά με τη γραφίδα (χειρόγραφα) στο P990i?

Από ότι έχω δει το τηλέφωνο δεν το υποστηρίζει χωρίς κάποια άλλο πρόγραμμα (στις ρυθμίσεις εισαγωγής κειμένου κάτι αναφέρει), μήπως ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που να το επιτρέπει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν έχει ειπωθεί ξανά έψαξα κάνα 2ωρο στο google και εδώ και δεν βρήκα απάντηση.

 

Γίνεται να γράψω ελληνικά με τη γραφίδα (χειρόγραφα) στο P990i?

Από ότι έχω δει το τηλέφωνο δεν το υποστηρίζει χωρίς κάποια άλλο πρόγραμμα (στις ρυθμίσεις εισαγωγής κειμένου κάτι αναφέρει), μήπως ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που να το επιτρέπει.

 

Ευχαριστώ.

ΝΑΙ μπορείς. Κρατάς πατημένο το ALT και γράφεις με την γραφίδα τα αντίστοιχα γράμματα σε λατινικά.Η αντιστοίχηση στην ελληνική αναγνώριση γραφής, είναι ακριβώς η ίδια με αυτήν του qwerty πληκτρολογίου.Δεν έχω καταφέρει να γράψω ακόμα κεφαλαία,κατά τα άλλα γράφεις κανονικά όλους τους χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...