Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΗΜΕΡΑ Α Π Ο Λ Υ Τ Α !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πες μας τι βελτιωσε , τι διορθωσε , τι προσθεσε κλπ.

 

Τι εγινε με τα Ελληνικα...

 

Ολα λειτουργουν αψογα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

Τι ειναι εκει?Εγω ζητησα προσωπικη αποψη....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι εκει?Εγω ζητησα προσωπικη αποψη....

 

Δές συγκεκριμένα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1707444#post1707444 όπου είναι συγκεντρωμένα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι εκει?Εγω ζητησα προσωπικη αποψη....

 

Μου αρέσει που απαντάς χωρίς να δεις τι είναι "εκεί" που σε στέλνει.

"Εκει" που σε στέλνει λοιπόν αφού φοβάσαι να πας να δεις σου λέω εγώ τι είναι που έχω πάει.Ειναι πολλές προσωπικές απόψεις και όχι μόνο μία που ζητάς εσύ.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που απαντάς χωρίς να δεις τι είναι "εκεί" που σε στέλνει.

"Εκει" που σε στέλνει λοιπόν αφού φοβάσαι να πας να δεις σου λέω εγώ τι είναι που έχω πάει.Ειναι πολλές προσωπικές απόψεις και όχι μόνο μία που ζητάς εσύ.

 

Πηγα φιλαρακι μου εκει.Δεν βαρεθηκα :mad:

 

Διαφορα posts καμμια 50αρια σελιδες πισω.

 

Και post sealover (για την προσωπικη αποψη δεν βρηκα)

 

Αλλα anyway εχετε στα χερια σας ενα κινητο που ξερατε και ειχατε εντοπισει

τι προβληματα ειχε (5 - 10 -15 ...)

 

Δεν μπορειτε να απαριθμησετε ποια απο αυτα τα 5 - 10 -15 εχουν βελτιωθει

και ποια οχι? ;)

 

Ετσι θα βοηθησετε αυτους που το εχουν και δεν ειναι τοσο τολμηροι αρχικα

να κανουν αναβαθμιση αλλα και υποψηφιους νεους αγοραστες ...:cool:

 

 

Και οπου υπαρχουν πολλοι χρηστες μιας συσκευης , ΟΛΟΙ θα ωφεληθουμε

απο την ΟΡΘΗ ανταλλαγη αποψεων,ερωτησεων κλπ.κλπ. :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο έπρεπε να αναζητάς, αντικειμενική παράθεση των προβλημάτων κι όχι προσωπικές γνώμες.. π.χ. εγώ αν ήμουν φαν της SE η προσωπική μου άποψη θα ήταν "Είναι σούπερ, πάρτο!" .. τότε εσύ θα το έπαιρνες; Αυτό θέλεις;

Καλύτερη ανάλυση των προβλημάτων δεν μπορείς να βρεις!

Τόσοι άνθρωποι αναφέρουμε εδώ και 100+ σελίδες στο άλλο θέμα του P990 (το οποίο και έχεις διαβάσει) τα συν και τα πλην!

 

Δεν μπορεί κάθε λίγο και λιγάκι να κάνουμε μια λίστα για όποιον το ζητάει, δεν είναι helpdesk ή f.a.q. αυτό που γράφουμε εδώ, είναι forum συζήτησης και στην συζήτηση που κάνουμε εδώ έχουν αναφερθεί σχεδόν τα πάντα για το P990!

 

Τώρα τα ποιά έχουν βελτιωθεί και ποιά όχι νομίζω ότι αναφέρεται στις τελευταίες σελίδες, τι άλλο θέλεις; :wacko:

Θα ήσουν χαρούμενος αν σου μάζευα καμιά δεκαριά posts που υπάρχουν στις τελευταίες 3-4 σελίδες του θέματος P990 και στα έκανα 1 post μόνο; Αυτό είναι το ζητούμενο;

 

Ειλικρινά και χωρίς ειρωνεία δεν καταλαβαίνω τι θες! Η ΟΡΘΗ χρήση του forum είναι να ρωτάς κάτι που δεν έχει εξαντληθεί στις τελευταίες σελίδες, να ρωτάς κάτι καινούριο.

 

Η προσωπική μου άποψη είναι πάρτο οπωσδήποτε!! (η ίδια ήταν και όταν είχε τα πολλά προβλήματα όμως) :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα με τηναναβάθμιση με ξανάφτιαξε πάλι το κινητό. Η αλήθεια είναι πώς είχα ξανερώσει πολύ και αλλαξοπίστησα πηγαίνοντας στο Qtek S 200 το οποίο και έχω ακόμα!!Μόλις έμαθα για την αναβάθμιση την έκανα αμέσως και όλα καλά!! Πολύ καλύτερα!!

Πείτε μου κάτι γιατί το έχω ξεχάσει. Μόλις πάω να βάλω κάποια εφαρμογή μέσω του PC Suite με σταματάει και δεν προχωράει. Και δοκίμασα πολλές!! Τι να κάνω??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε γλέντια...πήγα σήμερα σε κατάστημα vodaf και περέθεσα το "πρόβλημα" με το μενού live στο 990 μου σχετικά με την αναβάθμιση...Αφού προσπαθούσα να εξηγήσω κανένα 10λεπτο τι ζητάω (και να καταλάβουν επίσης) καταλήξαμε σε συννενόηση. "ΑΑΑΑΑΑΑ....ναι κάνουμε αναβάθμιση σε κινητά,μόνο που πρέπει να το πάμε στο vod service μας"... Και πόσο καιρό θα πάρει αυτο?ρωτάω ο άμοιρος πελάτης...και φυσικά μου λέει 2-3 βδομάδες...Το κορυφαίο όμως...Λέω,αν βγάλω το μενού χάνω εγγύηση? και μου λένε οχι δεν παίζει ρόλο...Τι να πεί κανείς...Κατάφερα πάντως και πήρα ένα τηλέφωνο απο το service τους στη Θεσ/νικη.Ελπίζω να συννενοηθώ μαζί τους αύριο.Αλλιώς 9βολτο...
[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

Geia sas kai xronia polla,

 

Meta apo mia volta sto 9volto gia alagi menou, prospathisa na peraso tin polipothiti anavathmisi sindeontas to p990 me usb.....tipota.Den xero an ftaoi ego h kati den kano kala , alla pedevomai 2 meres tora kai mono me bluetooth boro,an kai ayto kolise prosfata. Dokimasa to CD egatastasis, to update sto site tous. Auta . An apoios xerei kati, kalos. Parepiptontos mipos to 9volto borei na kanei tin anabathmisi??:cry:

Eyxaristo ek ton proteron

Link to comment
Share on other sites

Geia sas kai xronia polla,

 

Meta apo mia volta sto 9volto gia alagi menou, prospathisa na peraso tin polipothiti anavathmisi sindeontas to p990 me usb.....tipota.Den xero an ftaoi ego h kati den kano kala , alla pedevomai 2 meres tora kai mono me bluetooth boro,an kai ayto kolise prosfata. Dokimasa to CD egatastasis, to update sto site tous. Auta . An apoios xerei kati, kalos. Parepiptontos mipos to 9volto borei na kanei tin anabathmisi??:cry:

Eyxaristo ek ton proteron

 

Δυστυχώς δεν θα μπορέσεις να περάσεις την αναβάθμιση έτσι! Το ΙΜΕΙ σου αντιστοιχεί σε έκδοση VL, οπότε η μόνη λύση είναι και πάλι το 9volto για να σου ξαναπεράσει την νέα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το 9volto σημερα το πρωι και μιλησα με τον τεχνικο τους. Μου ειπε οτι αυτο με το IMEI δεν νομιζει οτι ισχυει γιατι τα IMEI δεν ειναι σειριακα, και δεν πιστευει οτι υπαρχει database στην SE με ποια ανοικουν σε VL. Για να ειμαστε 100% σιγουροι Θα το επιβεβαιωσει ομως με 2 990 που θα "φτιαξει" σημερα και την Δευτερα θα μου πει με ασφαλεια.

 

Παραθέτω απαντηση απο ξενο forum:

"Really simple guys just changing the CDA would not be enough as SEUS now also reads and checks the IMEI. Part of the point of all these new phones and their increased security features is not only can users no longer access all files and folders on all drives. It is currently not possible to do anything re De-Branding and running generic software or even unlocking these phones anymore takeing it to an SE service centre will make no difference they also will not flash to Generic firmware. It is possible there will be 3rd party developments but i do doubt it."

 

Η ερωτηση μου ειναι: Εχει αναβαθμησει καποιος συσκευη 990 Vodafone Live μεσω του SEUS? Χθες βεβαια που εκανα force update το προγραμμα κατεβασε και εγκατεστησε την R7 (την οποια ειχε ηδη το τηλεφωνο) και δεν μου εβγαλε καποιο μηνυμα οτι η συσκευη δεν αναβαθμιζεται. Οποτε πιστευω οτι συντομα θα το κανει και αυτο με την R9... μολις ξυπνησει η vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος, σε ποιον φάκελο στον C του κινητού, γίνονται εγκατάσταση οι εφαρμογές;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα προβληματακι..

οταν παω να συνδεθω μεσω wifi κανω αναζητηση, βλεπει το μοντεμ αλλα οταν παταω συνδεση μετα απο 2-3δευτερολεπτα μου λεει οτι η συνδεση δεν ειναι δυνατη...τι εγινε?

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χρειάζονται ειδικές ρυθμίσεις, ειδικά αν είναι κλειδωμένο το wifi, όπως συχνότητα καναλιού, κλείδωμα WEP, WPA κρυπτογράφηση σε TKIP... Αν όντως είναι κλειδωμένο το σήμα του μοντεμ σου, θα πρέπει τις ίδιες ρυθμίσεις να τις περάσεις και στο κινητό για να συνδεθείς. Ελπίζω να μην σε σύγχυσα :O
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω edit το προγούμενο post μου γιατί νομίζω είναι πιο καλό το υπάρχων ως αυτούσιο. Αν θέλει κάποιος μοντ να τα ενώσει ,δεν έχω προβλημα. Λοιπόν, τα πιο κάτω τα βρήκα από άλλο φορουμ και δεν τα δοκίμασα γιατί δεν με απασχολεί η αναπαραγωγή βιντεο στο P990 μας. Αν θέλει κάποιος ας τα δοκιμάσει και ας πει τη γνώμη του και στα υπόλοιπα παιδια.

 

 

Ι've seen a few posts about encoding videos for the P990/M600/W950, so i thought you guys might like a heads up on some freeware i've been writing.

It's a video converter, a bit like 'super', but specifically for playback on phones (also does music for SE phones too - mp3/aac/aac+/eaac+ output formats).

In the latest alpha version i added support for P990/M600 workarounds, to avoid the long pause when you open a video. I've tested videos on my P990 but if anyone wants to give it a try too...

a quick bit of info:

Working playback for the P990 is at up to 1.5mbit video bitrate in MPEG-4, 192kbit audio in AAC. The preset for the P990 defaults to 650kbit MPEG-4 @ 320x240 25fps, with 96kbit LC-AAC audio, and this gives truly DVD quality video playback on the phone, absolutely zero pixelation or artifacts on the most complex video content.

output is also encoded using the XviD codec, which gives great quality that's a LOT better on mobile devices compared to Nero Recode, mpegable, imtoo, etc etc.

input formats include mpeg/dat/avi/mp4/mov/flv/rmvb, and you can also convert the main movie or episodes straight from a DVD (pop the DVD in the drive, select the title to rip, click convert, put it on your phone).

conversion options include stereo downmixing, audio normalisation to improve volume level, subtitle support, movie splitting (default 30 minute chunks), and several widescreen options such as auto cropping widescreen to 4:3 aspect to fill the phone screen, removing encoded letterboxing, adding letterboxing, and encoding to widescreen pixel resolutions.

you can download it here:

http://www.vapulus.com/w900i/M3-0.8.9.4-Installer.exe

you also the .net 2.0 framework installed to run it:

http://www.microsoft.com/down[....]DD-AAB15C5E04F5&displaylang=en

and finally if you wish to convert from .MOV or .MP4 formats, you need the Apple itunes/quicktime software installed, you can download that free at apple.com.

I have to state this is alpha software, so there are some bugs, but it's mostly very reliable. It's also remaining freeware permanently.

feedback and discussion is going on in this thread at hofo.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα προβληματακι..

οταν παω να συνδεθω μεσω wifi κανω αναζητηση, βλεπει το μοντεμ αλλα οταν παταω συνδεση μετα απο 2-3δευτερολεπτα μου λεει οτι η συνδεση δεν ειναι δυνατη...τι εγινε?

 

Θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες πληροφορίες (τις ρυθμίσεις του router σου κυρίως) μήπως μπορέσουμε να βοηθήσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,έχω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω πως και αν μπορεί να αντιμετωπιστεί.

Χτες προσπάθησα να εγκαταστήσω μια εφαργογή το documents to go και ενώ "περνάει "στο κινητό ,ξεκινώντας την εγκατάσταση μου βγάζει το μήνυμα "η εφαρμογή εκλεισε,εφαρμογή !sisregistryserver,κωδ.αιτίας ucmp,αριθμός αιτίας 0" πατώντας το "συνέχεια"αναβοσβήνει η οθόνη και για να την επαναφέρω πρέπει να ανοιγοκλείσω το πορτάκι αυτό συμβαίνει και με όλες τις άλλες εφαρμογές που προσπάθησα να εγκαταστήσω.

Το σημαντικότερο όλων όμως είναι ότι εξαφανίστηκαν και όλες οι άλλες εφαρμογές που του είχα βάλει(handy day ,SwissManager κ.α), δεν φαίνονται πουθενά .

Όλες τις εφαρμογές τις είχα περάσει στο memory stick και ενώ εκεί υπάρχουν όλα τα άλλα (φώτο,video,έγγραφα) δεν υπάρχει καμμία εφαρμογή.

Σύγνωμη εάν σας κούρασα και περιμένω κάποια απάντηση για το τι μπορεί να φταίει .

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

και εγώ με την αναβάθμιση που έκανα όλες οι εφαρμογές που ήταν στην κάρτα δεν εγκαταστάθηκαν ξανά...

Αναγκάστηκα να τις ξαναεγκαταστήσω από την αρχή...ενώ μου έδειχνε ότι υπήρχαν στην κάρτα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει αυτό το μύνημα όταν τρέχω το update service.Οι drivers είναι περασμένοι από το cd και έχω κατεβάσει το τελευταίο pc suite.

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...