Jump to content

Ενημέρωση υπολοίπου δωρεάν χρόνου ομιλίας


Mendrinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα το 1212 για να μου πει πόσο δωρεάν χρόνο ομιλίας έχω ακόμη και μου είπε οτι δεν μπορεί να το δει αυτή απο εκεί. Αληθεύει;

 

Γιατί νομίζα οτι κάποιος είπε στο φόρουμ οτι με ενα τηλ στο 1212 σε ενημερώνουν.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 526
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kala kai akoma.....

H Tim exei analogh uphresia?

 

 

Telika mono h Vodafone exei auto to susthma?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα ε-μαιλ για αυτή την υπηρεσία και μου απάντησαν άσχετα κ γενικά!. Αλλά εγώ τους είπα αν δεν κάνουν τίποτα την κάνω από Cosmote και πάω vodafone.

 

Φτάνει η κοροϊδία. Εδώ και 5 μήνες λένε σύντομα και σύντομα. :mad:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχει και αλλου πΕρτικαλες πες τους;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια off the record ενημέρωση που είχα είναι οτι η πλατφόρμα που "τρέχει" η cosmote δεν παίρνει αναβάθμιση στο συγκεκριμένο θέμα και από ότι κατάλαβα θα πρέπει να κάνουν ριζική αλλαγή στα συστήματα πράγμα το οποίο σημαίνει οτι θα είναι τεράστιο το κόστος και οτι είναι χρονοβόρες οι μελέτες...

Το να συγκριθεί με την vodafone είναι εύκολο αλλά δεν είναι ίσα και όμοια πράγματα, τουλάχιστον σαν μεγέθη εταιρειών. Ένας κολοσσός είναι σαφώς πιο εύκολο να πραγματοποιήσει τέτοιες αλλαγές ενώ για την ελληνική cosmote χρειάζεται πίστωση χρόνου. Είναι πάντως σε φάση μελετών και φαντάζομαι οτι έχουν καταλήξει κάπου και σύντομα θα υπάρχει η υπηρεσία. Δεν είναι θέμα θέλησης, είναι πιο πολύπλοκο από ότι φανταζόμαστε εμείς που είμαστε απ'έξω... :)

υπέρτατο μηχάνημα οδήγησης!http://www.bmwworld.com/images/cars/m3/6050_tn.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ενδιαφέρουν τα όποια προβλήματα υλοποίησης αντιμετωπίζουν... Τόσους συνδρομητές έχουν, άρα τεράστια κέρδη, ας δαπανήσουν ένα μικρό μέρος τους για να δώσουν κάποιες απαραίτητες υπηρεσίες... Και πριν περάσει η 10ετία...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχεις δικιά σου επιχείρηση γι'αυτό δεν με κατάλαβες... Με το ίδιο σκεπτικό με τόσα κέρδη που έχει πανευρωπαϊκά η vodafone θα έπρεπε να χαριζε τα κινητά και τις συνδέσεις! (και όχι μόνο αυτό αλλά είναι και 2η στην Ελλάδα!!! Ζήτω τα goody's!)

Έλεος!

υπέρτατο μηχάνημα οδήγησης!http://www.bmwworld.com/images/cars/m3/6050_tn.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχεις δικιά σου επιχείρηση γι'αυτό δεν με κατάλαβες... Με το ίδιο σκεπτικό με τόσα κέρδη που έχει πανευρωπαϊκά η vodafone θα έπρεπε να χαριζε τα κινητά και τις συνδέσεις! (και όχι μόνο αυτό αλλά είναι και 2η στην Ελλάδα!!! Ζήτω τα goody's!)

Έλεος!

Ίσως ο Nosferatu να μην το έθεσε και τόσο σωστά αλλά στην ουσία έχει δίκιο φίλε μου. Και στην τελική μόνο όταν επενδύεις έρχονται και νέοι συνδρομητές. Το ξέρεις ότι το billing της VODA είναι απαρχαιωμένο? Κι όμως σκίστηκαν και την έδωσαν την υπηρεσία στους συνδρομητές τους. Και στην τελική μιλάμε για μια υπηρεσία αυτονόητη ρε γ@μώτο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το απαρχαιωμένο από που βγαίνει; Δηλαδή; Εχεις να μας δώσεις ένα παράδειγμα; Ρωτάω γιατί αν δε δώσει η Κοσμοτέ ενημέρωση υπολοίπου την κάνω για Βονταφον.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

To απαρχαιωμένο δεν μπορείς να το διαπιστώσεις εσύ εύκολα. Στο λέω από φίλο από μέσα. Π.χ. μπορεί να σου χρεώνει Voda LIVE ενώ εσύ δεν είσαι μέσα ή να σου χρεώνει μεγαλύτερο όγκο δεδομένων. Εμείς το καταλαβαίνουμε μόνο αν γίνει λάθος μέσω των αναλυτικών λογαριασμών. Να σου πω πάντως την αλήθεια είμαι στην COSMOTE κανά δίμηνο και έχω ξενερώσει που δεν υπάρχει αυτή η υπηρεσία, είχα καλομάθει. Δεν ξέρω πάντως αν μόνο αυτός ο λόγος είναι επαρκής για να αλλάξεις δίκτυο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το απαρχαιωμένο από που βγαίνει; Δηλαδή; Εχεις να μας δώσεις ένα παράδειγμα; Ρωτάω γιατί αν δε δώσει η Κοσμοτέ ενημέρωση υπολοίπου την κάνω για Βονταφον.

 

Ο Jupiter είναι πολύ παλιός ή ακόμα και απαρχαιωμένος (σύντομα θα έχουμε την αντικατάσταση του) δεν παύει όμως να προσφέρει δυνατότητες που τα άλλα δεν προσφέρουν. Και δεν είναι μόνο η ενημέρωση υπολοίπου. Δίνει τη δυνατότητα στην εξυπηρέτηση πελάτων από τις 8.00 έως και τις 22.00 να κάνει ανάλυση του λογαριασμού στο πελάτη και να τον ενημερώνει την οποιαδήποτε στιγμή για την ατιμολόγητη χρέωση που έχει από την ημερομηνία τελευταίας έκδοσης λογαριασμού. Δηλ. μετά και την έκδοση του τελευταίου λογαριασμού πόσο έχεις χρεωθεί μέχρι σήμερα (βασικά μέχρι πριν 2 μέρες, μέχρι τότε βλέπει το σύστημα) με την πληροφορία να ανανεώνεται κάθε βράδυ, δυνατότητα πολύ χρήσιμη και πρωτοποριακή που η Cosmote και η ΤΙΜ δεν προσφέρουν... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

λέτε? "Το πολύ σε 1-2 μήνες.."

 

να το πιστέψουμε άραγε..?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

χθες πηγα στο γερμανο και μεταξυ αλλων ρωτησα και για αυτο το θεμα. η υπαλληλος ηταν ΤΕΛΕΙΩΣ σιγουρη οτι υπαρχει η υπηρεσια, αλλα δε θυμοταν το νουμερο στο οποιο στελνω μηνυμα. και φυσικα κανενας μεσα στο καταστημα δε γνωριζε τιποτα, παρα μονο "ενας υπαλληλος που δουλευει εδω αλλα σημερα λειπει"

 

υ.γ. σε καταστημα της cosmote μου ειπαν οτι δεν υπαρχει

ειναι τοσο ασχετοι η νομιζουν οτι μας δουλευουν?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο το ένα, λίγο το άλλο !!! :lol:

Προφανώς το θυμόταν από τη Voda-εποχή και τους έχουν μείνει απομεινάρια στη μνήμη... δεν είναι ούτε κακό, ούτε παράξενο. :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει πάντως κουραστικό το ζήτημα... Έγω και μόνο γι'αυτό ξενέρωσα που έφυγα από βόντα. Και να ήταν μόνο αυτό...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει πάντως κουραστικό το ζήτημα... Έγω και μόνο γι'αυτό ξενέρωσα που έφυγα από βόντα. Και να ήταν μόνο αυτό...

 

toulaxiston h cosmote o,ti dinei , den to pairnei pisw...

h voda ,pou uposthrizei thn enhmerwsh upoloipou, phre pisw th metafora upoloipou sta mikra pagia (vf100 & vf200) ...

allou kerdizeis, allou xaneis ...(ektos an telika th bgalei thn uphresia enhmerwshs h cote)

Link to comment
Share on other sites

χθες πηγα στο γερμανο και μεταξυ αλλων ρωτησα και για αυτο το θεμα. η υπαλληλος ηταν ΤΕΛΕΙΩΣ σιγουρη οτι υπαρχει η υπηρεσια, αλλα δε θυμοταν το νουμερο στο οποιο στελνω μηνυμα. και φυσικα κανενας μεσα στο καταστημα δε γνωριζε τιποτα, παρα μονο "ενας υπαλληλος που δουλευει εδω αλλα σημερα λειπει"

 

υ.γ. σε καταστημα της cosmote μου ειπαν οτι δεν υπαρχει

ειναι τοσο ασχετοι η νομιζουν οτι μας δουλευουν?

 

 

Και εμένα το ίδιο μου λένε, ο αριθμός που μου έδωσαν στο γερμανό ήταν της αλλαγής προγράμματος!!! Εκείνοι μου είπαν πάρε την εξυπηρέτηση και η εξυπηρέτηση είπε περίμενε και έρχεται η υπηρεσία, όχι ότι σκοπεύω να φύγω από κοτέ για αυτό το λόγο αλλά ρε παιδιά έλεος, η κοροιδία έχει κ ένα όριο νομίζω...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

toulaxiston h cosmote o,ti dinei , den to pairnei pisw...

h voda ,pou uposthrizei thn enhmerwsh upoloipou, phre pisw th metafora upoloipou sta mikra pagia (vf100 & vf200) ...

allou kerdizeis, allou xaneis ...(ektos an telika th bgalei thn uphresia enhmerwshs h cote)

 

Εξαρτατε απο το προφιλ της καθε εταιρειας. Πχ στην Voda τα μικρα παγια πληρωνουν ελαχιστα παραπανω, ενω τα μεγαλα πολυ πιο φθηνα, αλλα ολοι απολαμβανουν υπηρεσιες. Απο ερωτηση υπολοιπου μεχρι εξυπηρετηση και roaming για ολους. Ο,τι πληρωνεις παιρνεις.

Μπορει να θες να εχει μεταφορα σε μικρο παγιο (μια υπηρεσια για 6 μηνες το χρονο δηλαδη) αλλα χανεις ενημερωση υπολοιπου και το σημαντικοτερο...την εξυπηρετηση (αυτη τη στιγμη ολες οι γραμμες ειναι κατηλημενες. Παρακαλω δοκιμαστε αργοτερα).

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου για το θέμα είναι ότι την υπηρεσία για να γνωρίζεις το υπόλοιπο χρόνο ομιλίας, η cosmote και όλες οι εταιρείες, θεωριτικά μπορεί να την δώσει άμεσα αλλά δεν το θέλει για λόγους marketing. Απόδειξη τογεγονός ότι την δίνει στους κατόχους whats up και την υπηρεσία call600. Η υπηρεσία αυτή θα δωθεί στα νέα προγράμματα που θα δωθούν και τα οποία δεν θα έχουν και τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης 30".

 

Ζούμε στην εποχή που όλα γυρίζουν γύρω από το marketing.

Link to comment
Share on other sites

Αν έστω και μια από 3,5 εταιρίες ήξερε να χειριστεί το marketing τόσα χρόνια, αυτή τη στιγμή θα είχαμε μονοπώλιο στην Ελλάδα... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου για το θέμα είναι ότι την υπηρεσία για να γνωρίζεις το υπόλοιπο χρόνο ομιλίας, η cosmote και όλες οι εταιρείες, θεωριτικά μπορεί να την δώσει άμεσα αλλά δεν το θέλει για λόγους marketing. Απόδειξη τογεγονός ότι την δίνει στους κατόχους whats up και την υπηρεσία call600. Η υπηρεσία αυτή θα δωθεί στα νέα προγράμματα που θα δωθούν και τα οποία δεν θα έχουν και τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης 30".

 

Ζούμε στην εποχή που όλα γυρίζουν γύρω από το marketing.

 

Μην ξεχνας καρτοκινητο το ενα με real time χρεωση, ενω τα συμβολαια δεν εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας καρτοκινητο το ενα με real time χρεωση, ενω τα συμβολαια δεν εχουν.

Μπορούν να έχουν όμως real time ενημέρωση με ένα απλό μήνυμα, όπως γίνεται στο εξωτερικό. Συγνώμη αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...