Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πάντως έδωσα βιολογία και γενικά όσοι έδωσαν βιολογία στο σχολείο μας τα πήγαν καλύτερα, πάνω από τους μισούς γράψαμε 18,5+... φαινόμενο που δεν συνέβη στα μαθηματικά. Και παλιότερα που ρώτησα άτομα που έγραφαν με τα 9 μαθήματα πανελλήνιες και είχαν και βιολογία και μαθηματικά όλοι μου έλεγαν βιολογία... η ύλη είναι μικρή και αν διαβάζεις κάθε βδομάδα το μάθημά σου δεν θα έχεις πρόβλημα, ποντάρεις 20... και η άσκηση που μπαίνει είναι απλούστατη, λύνεται με τη λογική, μόνο που φέτος στο 4ο θέμα δεν μπήκε άσκηση αλλά θεωρία...

 

δεν ειμαι κανενας μαθηταρας,αλλα λεω να διαβασω φετος..βεβαια..δεν εχω δει να με ενδιαφερει αλλη σχολη εκτος απο τα ΤΕΦΑΑ...δεν με τραβαει καποια ιδιαιτερα...θα μου αρεζε το μαρκετινγκ απο την αποψη του οτι εχει τρεξιμο και εχεις πολλα παρε δωσε,αλλα ενα αει εχει μονο στην αθηνα..:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ειμαι κανενας μαθηταρας,αλλα λεω να διαβασω φετος..βεβαια..δεν εχω δει να με ενδιαφερει αλλη σχολη εκτος απο τα ΤΕΦΑΑ...δεν με τραβαει καποια ιδιαιτερα...θα μου αρεζε το μαρκετινγκ απο την αποψη του οτι εχει τρεξιμο και εχεις πολλα παρε δωσε,αλλα ενα αει εχει μονο στην αθηνα..:(

Κανεις λαθος,εχει και Θεσσαλονικη τετοιο τμημα.

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

17η; Και παίρνεις laptop;:confused:

 

Ναι,ισχύει αυτό με το 20%. Στο τμήμα μου παίρνουν οι 26 πρώτοι,αλλά σε κάποια άλλα τμήματα με 300+ εισακτέους παίρνουν μέχρι κι εβδομήντα άτομα!

 

Ναι πάντως κάτι ψηλά θα πληρώσεις, αν είναι ακριβό.

Έπρεπε να το κάνουν τελείως δωρεάν.

 

Απ το τίποτα καλά είναι και τα 500€!:cool: Ε,αν βάλεις και κάμια 400αριά ακόμα παίρνεις καλό υπολογιστή!

 

Εγω παντως προτεινω Μαθηματικα ανεπιφυλακτα.Μετα τις πανελληνιες καταλαβα οτι αν ειχα διαλεξει βιολογια θα πατωνα γιατι το διαβασμα που εκανα για τα Μαθηματικα (μονο θεωρια διαβασα) δεν εφτανε με τπτ για την Βιολογια.Ασε που ειναι και fixed μαθημα , η γραφεις η δε γραφεις...

 

Συμφωνώ.:respect: Κι εγώ αν διάλεγα τώρα δαγκωτό μαθηματικά θα πήγαινα. Ειδικά αν έχεις κλίση σε μαθηματικά μην το συζητάς! Εγώ πήρα βιολογία και χτύπαγα το κεφάλι μου,τελευταία μέρα τα έβγαλα όλα!:p(καλά σ αυτό φταίω εγώ,μαθηματικά όμως και να θες δεν μπορείς να τα παρατήσεις όλα για τελευταία μέρα!:X)

Link to comment
Share on other sites

μαθηματικά να πάρεις...μέχρι και εγώ έγραψα...!(19,4) φαντάσου πόσο εύκολα ήταν...

 

ρε ****το εμένα για την εγράφη μου μου ζητάνε και ιατρικές εξετάσεις +ακτινογραφία... ασε που τις φωτογραφίες δεν τις θέλουν τύπου αστυνομικής ταυτότητας αλλά έγχρωμες... αν δεν παω ακτινογραφία και πω πως την ξέχασα λέτε να αρνηθούν να με γράψουν?

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

ρε ****το εμένα για την εγράφη μου μου ζητάνε και ιατρικές εξετάσεις +ακτινογραφία... ασε που τις φωτογραφίες δεν τις θέλουν τύπου αστυνομικής ταυτότητας αλλά έγχρωμες... αν δεν παω ακτινογραφία και πω πως την ξέχασα λέτε να αρνηθούν να με γράψουν?

 

Kάποιες σχολές σου λένε έλα γράψου και θα κάνεις κάποια στιγμή μια ακτινογραφία η ένα δερματολόγο...άλλες δεν στο ζητάν καν στην εγγραφή.Άλλες πάλι όπως η ΑΣΟΕ θέλει και παθολόγο,δερματολόγο και ακτινογραφία...πάντως αν το λένε καθαρά στην ανακοίνωση πρέπει να τις πας.Για δερματολόγο στο Συγγρός,έχει γιατρό και πάνε μόνο φοιτητές(πέρσυ έτσι έγινε,και φέτος μάλον).

 

Υ.Γ Τι ενοούσες σε ένα μηνυμα όταν έλεγες για μαγνητική?

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε ****το εμένα για την εγράφη μου μου ζητάνε και ιατρικές εξετάσεις +ακτινογραφία... ασε που τις φωτογραφίες δεν τις θέλουν τύπου αστυνομικής ταυτότητας αλλά έγχρωμες... αν δεν παω ακτινογραφία και πω πως την ξέχασα λέτε να αρνηθούν να με γράψουν?

 

Και μένα ζητάνε ακτονογραφία θώρακος,δερματολογικές και παθολογικές εξετάσεις απο δημόσιο νοσοκομείο. Εσύ γιατί δεν θες να βγάλεις ακτινογραφία? Πάντως αν δεν την πας εκείνη την ώρα θα πρέπει να υπογράψεις ότι θα την φέρεις εντός 20 ημερών αλλιώς η εγγραφή δεν ολοκληρώνεται.

Link to comment
Share on other sites

H η εγγραφή δεν ολοκληρώνεται?Ποιος στο είπε αυτό πάλι?

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι ακριβώς έχουν ανακοινώσει στην σχολή,στην ιστοσελίδα τους δεν αναφέρουν τίποτα(ή δεν εχω προσέξει να αναφέρουν) εμένα από το τηλέφωνο μου είπαν τι χρειαζόταν...

όσο για την μαγνητική που έλεγα εχω ακούσει ότι έχει λιγότερη ακτινοβολία. δεν ξέρω αν γίνετε και στον θώρακα... δεν θέλω να βγάλω λόγο τις ακτινοβολίας, λίγο λίγο μαζεύεται...να με βρει κανένας καρκίνος στα 30 μου...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

ΑΣΠΑΙΤΕ είσαι?Σε ποιο?Ένας ακτινολόγος μου είπε ότι 4 ακτινογραφιές είναι περίπου 15 ώρες ηλιοθεραπεία,καιότι με όλα αυτά που γίνονται γύρω μας είναι σαν ν ακάνουμε κάθε μέρα μια ακτινογραφία!Οπότε μην τρελαίνεσαι...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

H η εγγραφή δεν ολοκληρώνεται?Ποιος στο είπε αυτό πάλι?

 

Τουλάχιστον στην δικιά μου σχολή έτσι λέει,αλλά φαντάζομαι ότι θα ισχύει το ίδιο και στις άλλες...

 

http://www.aua.gr/site/aitiseis/grammaties/dhkEis.pdf

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στην δικιά μου σχολή έτσι λέει,αλλά φαντάζομαι ότι θα ισχύει το ίδιο και στις άλλες...

 

http://www.aua.gr/site/aitiseis/grammaties/dhkEis.pdf

 

Αυτό είναι 2006-2007....δηλαδή περσινό.Πάρε και φέτος ένα τηλέφωνο,μπορεί να άλλαξε κατι(να μην ζητάνε όλες αυτές τις εξετάσεις δηλαδή).:D:D:D

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι 2006-2007....δηλαδή περσινό.Πάρε και φέτος ένα τηλέφωνο,μπορεί να άλλαξε κατι(να μην ζητάνε όλες αυτές τις εξετάσεις δηλαδή).:D:D:D

 

Το ξέρω ότι έιναι περσινο,(σιγά μην είχαν ενημερώσει το site!),αλλά δεν φαντάζομαι ότι θα χει αλλάξει κάτι! Ωστόσο δεν χάνω και τίποτα να πάρω τηλ.:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρσυ αρχίσανε οι σχολές αυτά τα έξαλα με τις εξετάσεις...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ασχετη ερωτηση :

Αν περασεις β' εξαμηνο , γραφτεις τωρα στο τμημα και για καποιον λογο δεν πας στο εξαμηνο σου, επειτα θα ξεκινησεις στο τμημα α' εξαμηνο του επομενου ετους ή β' εξαμηνο ?

 

 

Β' εξαμηνο σημαινει οτι εισαι απο τους τελευταιους εισαχθεντες και επομενως δεν υπαρχει λογος για επιδοτηση laptop, σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

Bασικά αυτό είναι στο χέρι σου..τι μαθήματα θα δηλώσεις για να πάρεις βιβλία,τι θα παρακολουθήσεις κλπ.Απλά εσύ θα αρχίσεις να δηλώνεις και να παρακολουθείς του Α.Επίσης δεν σε δεσμεύει κάποιος να πας σε κάποιο τμήμα.Δηλώνεις το μάθημα και το παρακολουθείς.Δε σε ενοχλεί κανένας.Για λαπτοπ αφου είσαι Β θα είσαι σε θέση μετα τον μεσαίο.Οπότρε δεννομίζω...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι ΑΣΠΑΙΤΕ εχω περάσει...στο τμήμα ηλεκτρολογιας... λίγο υπερβολικό το βρίσκω, 15 ώρες ηλιοθεραπείας =με 4 ακτινογραφίες (δεν ξέρω μπορεί να έχει και δίκιο), δηλαδή η προπόνηση μου στην ιστιοπλοϊα ισούται με μιάμιση ακτινογραφεία?!
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Aκτινολόγος μου το είπε...έχω μια φίλη στο Ηλεκτρολογίας...φετινή.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες,οι πρώτοι των σχολείων εκτός απ'το χιλιάρικο του Λάτση παίρνουμε και pc;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2341132752233.jpg

 

Rocky Balboa-The Italian Stallion

Link to comment
Share on other sites

Όχι..σε κάθε σχολη το 20%(με σειρά εισαγωγής)παίρνουνε επιδότηση για λαπτοπ.Τώρα άμα πάιξει κανένα αλλο pc δεν ξέρω.Στο γυμνάσιο δώσανε κανένα χρόνο.Εγώ που είμαι πρώτος στο σχολείο αλλά δίνω 2η φορά θα πάρω 1000????Αν και δεν νομίζω...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω ναι ακόμα και αν είσαι δεύτερη φορά...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2341132752233.jpg

 

Rocky Balboa-The Italian Stallion

Link to comment
Share on other sites

Όχι..σε κάθε σχολη το 20%(με σειρά εισαγωγής)παίρνουνε επιδότηση για λαπτοπ.Τώρα άμα πάιξει κανένα αλλο pc δεν ξέρω.Στο γυμνάσιο δώσανε κανένα χρόνο.Εγώ που είμαι πρώτος στο σχολείο αλλά δίνω 2η φορά θα πάρω 1000????Αν και δεν νομίζω...

Όχι το ξέρω μόνο αυτοί που τελειώνουν!

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Όχι το ξέρω μόνο αυτοί που τελειώνουν!

 

Σίγουρος ήμουνα...με απογοήτρευσες.Δεν θα ήτανε και δίακιο πάντως..

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που δωσατε φετος..απο αυτα που ακουσατε και κανετε..τι ειναι καλυτερο να παρει κανεις,βιολογια η μαθηματικα γενικης και γιατι?

 

Ακου λοιπον>

 

Η τελευταια επιλογή είναι δική σου, γιατί είναι τελικά και τη ζήτημα της διάθεσης. Εγώ για παράδειγμα 'αισθανόμουνα' καλύτερα με την προ-πανελληνινίων 'σιγουριά' του θεωρητικού μαθήματος.

Με άλλα λόγια >Ξερεις από πριν ότι θα σε ρωτήσουν αυτά ή πάνω σε αυτά που γράφει το βιβλίο και όχι κάτι που δεν το έχεις ξαναδεί ποτέ σου οπως γίνετε ( τουλάχιστον στα μαθ/κα κατ.> πάρε φέτος το ζήτημα

4β! .> αλλά και το 4α ( εγώ δεν το θεωρώ εύκολο να το γράψει κανείς). Έτσι λοιπόν πρόσεξε αντί να σκέφτεσε και να λες > μαθηματικά κατ. θα γράψω 16 και πάνω και μαθημ. γεν. 17 και πάνω

θα λες θα πάω βιολογία γεν. και 'θα γράψω 19' >>οπ αμέσως αλλάζει η εικόνα που έχεις. και εντοπίζεις την 'αβεβαιότητά' σου μονο στα μαθ. κατ/νσης.

Σημ.1. Η βιολογία γεν. είναι περιορισμένης έκτασης αλλά θα πρέπει να τα διαβάσεις Ολα + να τα καταλάβεις + να τα αποστηθήσεις. > θέμα χρόνου δηλαδή , απλά πρέπει να διαβάσεις καλά ώστε να αρχίζεις να αποκτάς επαφή με τα ζητήματα που αναφέρει και να είσαι ικανός να γράψεις και το κάπως κρίσεως ερώτημα.

>>Αρνητικά. > Η βιολογία θέλει αποστήθηση. Οπότε έχεις στο μυαλό σου κάτι παραπάνω , αλλά μικρό το κακό, αν η συγκρίνεις με την εκταση των ασκήσεων που ΘΑ Κανεις για να Αιστανθείς σίγουρος στα μαθηματικά.

 

>Τελικά θα σου πω το εξής. Αν είσαι ΚΑΛΟΣ στα μαθηματικά μην το σκέφτεσαι καθόλου. Προς το τέλος θα αιστανθείς ότι έχεις ένα μάθημα λιγοτερο από ότι στην αντίθετη περίπτωση ένα μαθημα περισσότερο.Αν από την άλλη είσαι καλός στα μαθηματικά αλλά όχι και ΤΟΣΟ καλός τότε να πάρεις Βιολογία και να εντοπίσεις την Προσπάθειά σου στα μαθ. κατ. ώστε να είσαι τελικά στις πανελ. ΚΑΛΟΣ.

-----

Ελπίζω να σου έδειξα τι παιζει. Πάντως ρώτησε ότι θες...

 

Προφανώς για να ρωτάς δεν είσαι και τόσο σίγουρος στα μαθηματικά.

Οπότε πάρε βιολογίας ΕΚΤΟΣ και ΑΝ δεν τα πας καλά με τα μαθήματα αποστήθησης > δηλαδή σου 'φτιάχνει' τη διάθεση το ότι δεν πρέπει

να αποστηθήσεις.

ΓΕΝΙΚΑ βασικά είναι θέμα ΔΙΑΘΕΣΗΣ πρώτον , πως αισθάνεσαι καλύτερα ΠΡΙΝ μπεις στα βαθιά.

Αν είσαι επιμελής και στα δύο εχεις πιθανότητες να γράψεις για 19.

>>ΑΛΛΑ> 1.Θα το γράψεις πιο εύκολα στη βιολογία.Αλλά με περισσότερη κούραση αν δεν προγραμματίσεις την αποστήθηση και την αφήσεις για τελευταία ώρα.

2.Και λίγο πιο δύσκολα στα μαθηματικά ( το 19 ) που για να σου ΄κοψει΄και να 'δεις' το πιο δύσκολο θα πρέπει να είσαι σε εγρήγορση εκείνη τη στιγμή >> ενώ στη βιολογία θα απαντάς > ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ <..

Σημ. >> Αν πας για βαθμό γύρω στο 13- 15. Πάρε Μαθηματικά. Απείρως ευκολότερο...

Αν πας για '20' και στα μαθηματικά αισθάνεσαι 'ΛΙΓΟ ΣΦΙΧΤΟΣ' και όχι ΧΑΛΑΡΟΣ χτύπα τη ΒΙΟΛΟΓΙΑ , ΧΑΛΑΡΩΣΕ , ΚΑΙ ΕΝΤΟΠΙΣΕ ΤΗΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΤΑ ΜΑΘ. ΚΑΤ. > ΩΡΑΙΟΣ;

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες,οι πρώτοι των σχολείων εκτός απ'το χιλιάρικο του Λάτση παίρνουμε και pc;

 

Τι να το κάνεις το pc τώρα? Πάμε για laptop! Πάντως δεν νομίζω να δίνουν pc, μόνο μια χρονιά έδωσαν όταν πήρε η αδερφή μου πριν 2 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

ρε ****το εμένα για την εγράφη μου μου ζητάνε και ιατρικές εξετάσεις +ακτινογραφία... ασε που τις φωτογραφίες δεν τις θέλουν τύπου αστυνομικής ταυτότητας αλλά έγχρωμες... αν δεν παω ακτινογραφία και πω πως την ξέχασα λέτε να αρνηθούν να με γράψουν?

 

Εμένα μου είπαν ότι θέλουν ιατρική γνωμάτευση από δερματολόγο και παθολόγο και οτί μπορεί ο παθολόγος να ζητήσει ακτινογραφία θώρακα... Οτι να 'ναι... Τι φοβούνται? Μην έχουμε aids? ΕΛΕΟΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...