Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι σχολές ηλεκτρολόγων μηχανικών δεν είναι για να μπαίνετε. Κλέβετε αλλονων θέσεις όταν τελειώνετε αυτές τις σχολές.Επίσης δε θα θέλαμε κανένα να πάρει πτυχίο πριν απο μας και να εχει μπει νωρίτερα.Κατα συντριπτική πλειοψηφία η σχολή δεν θα σας αρέσει και λυπάμαι για την επιλογή σας αλλα σας συγχαίρω για τη προσπάθεια σας μέσα στο λύκειο.Υπάρχει μεγάλη αδικία μισθών απο πόστο σε πόστο και είναι δύσκολα να κάνεις μεταπτυχιακό.

 

Μπαίνουν και δύσκολα θέματα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι σχολές ηλεκτρολόγων μηχανικών δεν είναι για να μπαίνετε. Κλέβετε αλλονων θέσεις όταν τελειώνετε αυτές τις σχολές.Επίσης δε θα θέλαμε κανένα να πάρει πτυχίο πριν απο μας και να εχει μπει νωρίτερα.Κατα συντριπτική πλειοψηφία η σχολή δεν θα σας αρέσει και λυπάμαι για την επιλογή σας αλλα σας συγχαίρω για τη προσπάθεια σας μέσα στο λύκειο.Υπάρχει μεγάλη αδικία μισθών απο πόστο σε πόστο και είναι δύσκολα να κάνεις μεταπτυχιακό.

 

Μπαίνουν και δύσκολα θέματα!

 

Δεν σε πιάνω σε όλα αλλά υποψιάζομαι τι λες...Πληροφορική σπουδάζεις?

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιάνω σε όλα αλλά υποψιάζομαι τι λες...Πληροφορική σπουδάζεις?

 

 

Οχι ηλεκτρολόγος σπουδάζω,αμέσως να με ρίξεις :lol::lol: :shock::shock: μη χαίρεσαι κανείς δεν είναι ανώτερος!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χαίρομαι αλλά δεν σε πιάνω.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν χαίρομαι αλλά δεν σε πιάνω.

 

Πάρα πολλοί επιλέγουν ηλεκτρολόγοι γιατι έχει ψηλή βάση.Αυτοί εδώ είναι εν δυνάμει ικανοί να μου κλέψουν απο εμένα καθώς και απο άλλους ήδη συμφοιτητές(αυτούς τους βγάζω έξω απ'το χορό-πάει και τελείωσε) καλύτερες επαγγελματικές ευκαιρίες και επίσης μερικοί απ'αυτούς να τελειώσουν νωρίτερα απο μένα.Ε όλοι αυτά με τσατίζουν. Είναι απλό.

Link to comment
Share on other sites

Tο ίδιο ίσχυε και για εσένα όταν πέρασες.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

capacitor egw lew na kleisoun oles oi sxoles autes ,molis pareis ptuxio gia na mhn exeis kai allous antagwnistes!:lol:

 

Re su mh vlepeis tous allous antagwnistika alla ws sunadelfous kai sunergates.

An den mporeis na to kaneis auto tote polu apla vgale olous tous allous apo th mesh!!!(phgaine me kanena poluvolo sto amfitheatro)

Filika...kai prosexe na mh sou klepsw th douleia sto mellon!:p

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με πληροφορική και τηλεπικοινωνίες (ταυτόχρονα) μόνο 4 με 5 ΤΕΙ σε όλη την Ελλάδα έχω δει...

 

μόνο ΤΕΙ ήθελες? δεν προσπάθησες το Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Αθήνας Καποδιστριακό?

 

Όσον αφορά αυτό που είπε ο φίλος ηλεκτρολόγος δυστυχώς έχει δίκιο (αν και δεν σας πάω τους ηλεκτρολόγους). Πάνε όλοι σαν τα ζώα και γράφονται ηλεκτρολόγοι μόνο για το όνομα, ούτε καν ξέρουν τι έιναι! και οι βάσεις ανεβαίνουν φυσικά. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι οι 2 σχολές της Πάτρας, η μία είναι ηλεκτρολόγων μηχανικών και τεχνολογίας υπολογιστών και η άλλη μηχανικών ηλεκτρονικών υπολογιστών και πληροφορικής. Η 2η είναι κορυφαία και μοναδική στην Ελλάδα και ξεκίνησε με βάση 19 και, όμως στην πορεία επειδή όλοι γράφονται ηλεκτρολόγοι ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΛΟΓΟ και ίσως και για να πάρουν μεταγραφές, οι ηλεκτρολόγοι έχουν πλέον μεγαλύτερη βάση, σχεδόν μια μονάδα!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Egw pantws perasa patra kai dn 3erw tpta apo thn polh! ^^

 

ότι θες εδώ είμαστε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

βγήκαν οι καινούριεσ βάσεις;

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

βγήκαν οι καινούριεσ βάσεις;

 

Άμα ψάξεις λίγες σελίδες πίσω στο forum θα βρεις αρκετά posts που να έχουν links, και θα βρεις και ένα που λέει όλες τις καινούργιες βάσεις.

Link to comment
Share on other sites

sorry φίλε αλλά είχα αγχος

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλοί επιλέγουν ηλεκτρολόγοι γιατι έχει ψηλή βάση.Αυτοί εδώ είναι εν δυνάμει ικανοί να μου κλέψουν απο εμένα καθώς και απο άλλους ήδη συμφοιτητές(αυτούς τους βγάζω έξω απ'το χορό-πάει και τελείωσε) καλύτερες επαγγελματικές ευκαιρίες και επίσης μερικοί απ'αυτούς να τελειώσουν νωρίτερα απο μένα.Ε όλοι αυτά με τσατίζουν. Είναι απλό.

 

ελεος δηλαδη!δεν καταλαβαινω γιατι ορισμενοι το βλεπεται τοσο ανταγωνιστηκα το θεμα(σκεφτεσαι απο τωρα οτι ο αλλος θα παιρνει μεγασλυτερο μισθο και για αυτο το λογο θα πρεπει να τον ξεπερασεις για να βγαζεις περισσοτερα)!ελατε στα συγκαλα σας ρεεεεεεεεε!δεν εισαστε πλεον λυκειο!εχοντας συνεχεια στο μυαλο σας πως θα περασεται τον αλλον ,και μονο αυτο δεν φορτωνεται τη ζωη σας με αγχος και ουσιαστηκα δεν ζειτε φοιτητικη ζωη.τι σε νοιαζει τι βαθμους παιρνει ο αλλος,σε σημειο να κοιτας πρωτα το βαθμο του και μετα το δικο σου(συνατνησα αρκετες τετοιες περιπτωσεις!)και να του κανεις και το φιλο.οσο για το ποιος θα τελειωσει ποιο γρηγορα,πιστευω οτι μπορεις να συνδιασεις ευκολα και διαβασμα και διασκεδαση ωστε να τελειωνεις και εσυ γρηγορα σαν τους αλλους!

ΥΓσε ποια πολη εισαι ηλεκτρολογος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οικονομικο αριστοτελειο κανεις???? με κανενα δεν θα ειμαι συμφοιτητης???

 

Εγώ!!!

Είμαι όμως στο 2ο έτος πια :happy:

Αν θες βοήθεια σε κάτι πολύ ευχαρίστως :)

Είσαι και συμπολίτης βλέπω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελεος δηλαδη!δεν καταλαβαινω γιατι ορισμενοι το βλεπεται τοσο ανταγωνιστηκα το θεμα(σκεφτεσαι απο τωρα οτι ο αλλος θα παιρνει μεγασλυτερο μισθο και για αυτο το λογο θα πρεπει να τον ξεπερασεις για να βγαζεις περισσοτερα)!ελατε στα συγκαλα σας ρεεεεεεεεε!δεν εισαστε πλεον λυκειο!εχοντας συνεχεια στο μυαλο σας πως θα περασεται τον αλλον ,και μονο αυτο δεν φορτωνεται τη ζωη σας με αγχος και ουσιαστηκα δεν ζειτε φοιτητικη ζωη.τι σε νοιαζει τι βαθμους παιρνει ο αλλος,σε σημειο να κοιτας πρωτα το βαθμο του και μετα το δικο σου(συνατνησα αρκετες τετοιες περιπτωσεις!)και να του κανεις και το φιλο.οσο για το ποιος θα τελειωσει ποιο γρηγορα,πιστευω οτι μπορεις να συνδιασεις ευκολα και διαβασμα και διασκεδαση ωστε να τελειωνεις και εσυ γρηγορα σαν τους αλλους!

ΥΓσε ποια πολη εισαι ηλεκτρολογος?

 

Καλά τα λέει

Capacitor

Σε όλες τις σχολές υπάρχουν κουλοί και κουλοί τέτοιοι που μπαίνουν για τη βάση αλλά αυτό που είπες με τις ευκαιρίες είναι το κάτι άλλο

Το ξέρεις ότι στη σχολή του αδερφού μου ο πρώτος τα παράτησε??

και ότι τελείωσαν μόνο 15 (νομίζω)

 

Θα σου πω όμως για μένα. Όταν θες κάτι στη ζωή σου και όλοι οι καθηγητές σου λένε ότι δεν μπορείς να το πετύχεις στην Ελλάδα, αλλά το πλησιάζεις μόνο σαν ΗΜΜΥ τότε δεν σκέφτεσαι ούτε βάσεις ούτε δύσκολα θέματα

Πρώτη μου επαφή με τους Η/Υ είχα στα 5 μου, απλώς πατούσα πλήκτρα στο τότε word

Ο πατέρας μου μου έμαθε αρκετά για τα ηλεκτρονικά κυκλώματα, ως ραδιοερασιτέχνης

Στο σχολείο μου ήμουν ο 1 από τους 2 που μπορούσε να μιλήσει με τον καθηγητή της πληροφορικής σοβαρά, χωρίς να κολάει στο games.gr

Έχω στήσει ήδη 5 μηχανήματα από το 0, αυτή τη στιγμή προσπαθώ να στήσω έναν υποτυπώδη cluster και όπως είδες είμαι και μέλος του TWMN

Πιστεύω ότι είμαι από τους λίγους που αξίζουν συγχαρητήρια αφού, αν και προέρχομαι από ιδιωτικό σχολείο, ήμουν ο μόνος στην τάξη αλλά και στα τελευταία 7 χρόνια που πέρασε πολυτεχνείο σε καλή σειρά χωρίς ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ ή ιδιαίτερα

Άν κάποιος πέτυχε το ίδιο και προέρχεται από δημόσιο τότε τον παραδέχομαι και του βγάζω το καπέλο, μιας και ξέρω τι βιώνουν εκεί μέσα.

 

Δεν είμαι υπερόπτης αλλά ούτε μ'αρέσει να μου λένε π.χ. ότι αυτό που κατάφερα το καταφέρνουν και άλλοι τόσοι. Άν κάποιος θέλει να έρθει στη σχολή σου επιλογή του. Είμαι σίγουρος ότι αν δεν τα καταφέρνει θα πάρει πόδι. Δεν περιμένω να μου πει κάποιος ΜΠΡΑΒΟ, είμαι ευχαριστημένος με αυτό που πέτυχα.

Πολλές φορές είμαι απαισιόδοξος αλλά η κρίση μου μου λέει ότι δεν θα συναντήσω πρόβλημα στο τμήμα αυτό ότι θέματα και να βάλουν και όσο στραβοί και να είναι οι καθηγητές.

Ένιωσα τα ίδια και εγώ όταν είδα τα ονόματα 2 ατόμων στην εφημερίδα που πέρασαν ΤΗΜΜΥ ΑΠΘ από του Μαντουλίδη, και έγραφε από δίπλα ότι πήραν υποτροφίες Harvard κτλ Ευχήθηκα να πάνε στο harvard και να μην είναι συμφοιτητές μου αφού τους ξέρω τι χαρακτήρες είναι

Ιδιαίτερα μετά τη βρώμα με τα Αγγλικά

 

Ελπίζω να μην σε προσέβαλα. Είναι πιθανό αν είσαι καλός στη δουλειά σου και έχεις όρεξη να συναντηθούμε κάποτε ή/και να συνεργαστούμε.

 

Υ.Γ.

Για τις ευκαιρίες που λες ξέρω από 1ο χέρι ότι για μετεκπαίδευση ειδικά στο εξωτερικό δεν μετράει ο βαθμός που έχεις αλλά ο καθηγητής που θα σε προτείνει, ο οποίος και σε ξέρει σε προσωπικό επίπεδο.

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, γιατι ολοι νομιζουνε οτι οι ΗΜΜΥ ειναι κατι σαν πληροφορικη?

 

Γιατί ΕΙΝΑΙ κάτι σαν πληροφορική, δεν είναι καθαρά πληροφορική

Επίσης κάτι ΣΑΝ πληροφορική είναι και το τμήμα Θεσσαλίας, και άλλα ανάλογα σαν αυτό.

 

Πληροφορική αφορά στο σύνολο υλισμικό-λογισμικό. Οι ηλεκτρολόγοι ασχολούνται κυρίως με το πρώτο.

Αν νομίζει κάποιος ότι θα βγεί προγραμματιστής Η/Υ να το ξανασκεφτεί

 

Εγώ θέλω να ρωτήσω: στο ΤΗΜΜΥ χρειάζονται γνώσεις προγραμματισμού, διδάσκονται ή πρέπει να μαθευτούν ξεχωριστά αν το επιθυμεί κάποιος?

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

παιδια.παρατηρω οτι ολοι εδω περα στο forum στο πολυτεχνειο περασατε.να ξερετε ομως κατι.οι σχολες ειναι σαν τις εταιριες στο χρηματιστηριο.οτι εχει υψηλη βαση εχει και ζητηση.δεν κοιταζετε μελλοντικα αλλα ακουτε τωρα τι ζητηση εχει το επαγγελμα.καποτε ολοι ηθελαν ιατρικη γιατι πραγματι τοτε το επαγγελμα του γιατρου αποτελουσε μονοδρομο και οικονομικα και λογω της ελλειψης γιατρων εκεινη την εποχη.τα πραγματα αλλαξαν.για παραδειγμα δεν μπορω να φανταστω τωρα ατομο που να θελει να γινει γιατρος επειδη πιστευει πως θα κανει περιουσια.μονο την κοινωνικη προσφορα σκεφτεται(λεμε τωρα) ή το κυρος που πλεον το εχει χασει.οι παπουδες μας μονο το πιστευουν αυτο.ακομα για παραδειγμα ουτε οι ηλεκτρολογοι στην παρουσα φαση μπορουν να κανουν περιουσια δουλευοντας σε μια εταιρεια οπου θα περνουν 800-900 ευρω στην αρχη.γι'αυτο ο πετυχημενος ειναι αυτος ο οποιος μπορεσει να προβλεψει εκεινο το επαγγελμα που τωρα εχει βαση 15 και αργοτερα θα φτασει 19.και μην ξεχνατε οτι καποτε οι πολιτικοι μηχανικοι ειχαν βαση 14-15.επειδη ομως τελευταια χτιστηκαν πολλα σπιτια και πολυκατοικιες και επειδη ο ελληνας αρχισε να αποκτα αμερικανικη νοοτροπια ετσι αρχισε να αναπτυσσεται το επαγγελμα.

επισης οι μηχανολογοι.επειδη σιγα σιγα η χωρα μας αρχιζει να αναπτυσσεται βιομηχανικα αναπτυχθηκε και το επαγγελμα αυτο.οπως και του ηλεκτρολογου λογω της ανοδους της τεχνολογιας.τιποτα δεν ειναι τυχαιο με τα επαγγελματα.διοτι σε 5-10 χρονια τα παντα αλλαζουν και η αγορα εργασιας αλλαζει.και τοτε ειναι που ολοι μας εδω θα προβληματιζομαστε.τωρα χαιρομαστε αν βγαλαμε 19400 μορια.δεν ειναι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...