Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ήταν αυτό το πράγμα με τον προγραμματισμό. . . έγραφα...έγραφα...έγραφα και τελειωμό δεν είχε...

αν και εύκολα παρά πολλά...

τέλος πάντων,εχω ξεχάσει για γράψω τις μεταβλητες στο πρόγραμμα (EXΩ αναφέρει ότι είναι πραγματικές και χαρακτήρες αλλά δεν τις βάλει) πόσο λέτε να χάσω;

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε τωρα που το λες οτι "ισως" και μεγαλυτερος βαθμος απο οτι περιμενει καποιος , θυμαμε μια περιπτωση περισυ οταν ενα παιδι ελεγε οτι ειχε γραψει 12 εκθεση και τελικα πηρε 15 (!)Που 12 που 15 δηλαδη και που ??στην εκθεση!Απιστευτο ε?:D
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν είναι σωστές οι τιμές τότε δεν νομίζω να σου κόψουν τίποτα... Ενώ αν έχεις κάνει λάθος τις τιμές τότε παίζεται... Την ίδια πατάτα είχα κάνει κ γώ πέρισυ... αλλά επειδή μας είχε πει βλακείες ο καθηγητής... μας έλεγε το πινακάκι στο πρόχειρο...έλα που θέλει μπροστά!oops:O Έλα μην τρελένεσαι... χαλαρά!;)

 

το πινακακι δεν πιανει τιποτα αρα ουτε κοβουν ουτε ανεβαζουν απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιο κείμενο έπεσε στα λατινικά? εγω που θα δόσω του χρόνου τι πρέπει να προσέξω στη θεωριτικη κατευθυνση? δεδομενο οτι θα πάρω και το 5το πεδίο.Να διαβάσω και το καλοκαίρι λιγο?
Link to comment
Share on other sites

sto diagramma rois pirazei pou ebala arxi kai telos ?lete na kopsoun tipota?

οχι βεβαια, αφου και η διευκρινηση εγραφε πως πρεπει να παρεις το κομμάτι του αλγορίθμου ;)

 

Ρε παιδιά, μέχρι και τα παλιότερα θεματα.... 2005--

δεν ειχαν τόση δουλειά....

και έκανα και μια βλακεια στο 3, εβαλα ''μεχρις_οτου'' στο α ερωτημα :(

και πιάνει πολλά αυτο ρε γμτ...:(

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον θα παρεις 5το πεδιο ως βασικο πεδιο αυτο που πρεπει να προσεξεις ειναι το εξης : ΔΙΑΒΑΣΕ ΙΣΤΟΡΙΑ-ΛΑΤΙΝΙΚΑ και μαθε τα τελεια να γραψεις στο τελος βαθμους οπως 18 και 18...Η λογοτεχνια απο φυση της ειναι δυσκολο μαθημα λογο της τεραστιας υποκειμενικοτητας , και τα αρχαια ειναι δυσκολα και λογο της υποκειμενικοτητας αλλα και λογο της τεραστιας γραμματικης.Κοιτα να δουλεψεις σε αρχαια-κειμενα ωστε να μπορεις να πιασεις γυρω στο 12 σε αυτα τα μαθηματα.Επισης ΓΡΑΦΕ ΕΚΘΕΣΕΙΣ καθε εβδομαδα γραφε 2-3 εκθεσεις σε οτι θεμα να ειναι ωστε να αποκτησεις εμπειρια μα επισης και ικανοτητα γραφης.Εκει θα πρεπει να πιασεις ενα 13..

 

ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ Α.Ο.Θ.

 

Τα Μαθ.Γεν. εχουν 0.7 συντελεστη

Και το ΑΟΘ εχει 1.3 (!) που παει να πει σχεδον 2 φορες μεγαλυτερο των μαθηματικων.Επειδη το ΑΟΘ ειναι σχετικα βατο μαθημα εαν δουλεψεις ΚΑΛΑ και με μεθοδο , ενα 18 το εχεις.Οποτε κοιταξε στην ουσια να γραψεις οσο το δυνατον ΚΑΛΥΤΕΡΑ στα ΑΟΘ/ΜΑΘ γενικης και να εχεις βαθμο προσβασης στα αλλα πανω απο 13.5 ωστε να βγαλεις καλο βαθμο στο 5το πεδιο.Αυτα....

 

ΥΓ : εγω μεθαυριο δινω ΑΟΘ παντως.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πειράζει που έγραψα το 3ο και 4ο Θέμα με ΓΛΩΣΣΑ, λέτε να μου τα κόψουν???
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πειράζει που έγραψα το 3ο και 4ο Θέμα με ΓΛΩΣΣΑ, λέτε να μου τα κόψουν???

 

οχι ρε το ιδιο ειναι απλα εκανες καποια δουλεια παραπανω....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έξαλλος με τον εαυτό μου! Έχασα το 100 από μια απροσεξία! Ξέχασα στο 4ο θέμα να δηλώσω 2 πίνακες στη δήλωση μεταβλητών... :mad:

Κατά τα άλλα εύκολα μου φάνηκαν. Πιο δύσκολα απ' τα περσινά σίγουρα αλλά ευκολούτσικα.

Όλο από κάτι τέτοια χάνω βαθμούς... Στη φυσική από λάθος πράξεις, στα μαθηματικά έχασα το 19.6 επειδή δεν έκατσα ένα τεταρτάκι ακόμη να παλέψω το όριο και μόλις βγήκα το έκανα με το μυαλό μου... Γενικά αν ήμουν λίγο πιο προσεκτικός θα είχα κερδίσει αρκετά μόρια ακόμη. :(

 

 

den katalaba peirazei telika?

 

Κατα τη γνώμη μου δεν έπρεπε να τα βάλεις αφού σου λέει ότι είναι τμήμα αλγορίθμου και όχι αλγοριθμος. Τώρα αν θα κόψουν δε ξέρω...

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα βλεπω πολλους να ρωτανε εδω θεματα καθαρα που αφορουνε μεθοδολογιες και μπορουνε προφανως να απαντηθουνε ΜΟΝΟ απο τους καθηγητες.Γιατι δεν τους παιρνετε ενα τηλεφωνω να τελειωνουμε ?Η εαν δεν εχετε γιατι δεν ρωτατε τον αρμοδιο καθηγητη στο φροντιστηριο που ισως πατε? Η ακομα και τον αρμοδιο καθηγητη του σχολειου και καθεστε και αγχωνεστε και περιμενετε απαντηση απο μαθητες ?
Link to comment
Share on other sites

α οκ πάντως ήταν παλούκι τα θέματα, εγώ περιμένω κανένα 17-18.5 αλλά τα θέματα τα έκανα διαφορετικά απο'οτι γράφουν οι εφημερίδες οπότε ειναι στην κρίση των διορθοτών
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Αντε καλή ξεκούραση και καλά μπάνια σε όσους τελείωσαν!και εύχομαι να έχουν καλά αποτελέσματα!Τώρα για μας που συνεχίζουμε 1 ακόμα είναι αλλά τι 1 με εναν "να" συντελεστη με το συμπαθειο
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Moυ αρεσει που πολλοι λεγανε "θα γραψω 18 και 19 και 20 στον προγραματισμο επειδη ειναι πολυ ευκολο μαθημα και ειναι γελοιο" ΚΑΝΕΝΑ μαθημα δεν ειναι γελοιο.Εκ των υστερων ΙΣΩΣ να ειναι , ΠΡΙΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.Αυτο το λαθος κανουν μερικα ατομα και οταν πανε εκει και βλεπουν κατι "παραξενο" νιωθουν οτι την πατησανε.

 

ΥΓ : για αυτο για εμενα η θεωρητικη ειναι προτιμοτερη.Δυστηχως μπορει να περιμενεις αλλα και να σου ερθουν ΕΝΤΕΛΩΣ αλλα , τουλαχιστον ομως εινα πιο "σταθερη" κατ/νση που δεν μπορει να υπαρχει μεγαλη διαφορα δυσκολιας ανα χρονιες..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έξαλλος με τον εαυτό μου! Έχασα το 100 από μια απροσεξία! Ξέχασα στο 4ο θέμα να δηλώσω 2 πίνακες στη δήλωση μεταβλητών... :mad:

Κατά τα άλλα εύκολα μου φάνηκαν. Πιο δύσκολα απ' τα περσινά σίγουρα αλλά ευκολούτσικα.

Όλο από κάτι τέτοια χάνω βαθμούς... Στη φυσική από λάθος πράξεις, στα μαθηματικά έχασα το 19.6 επειδή δεν έκατσα ένα τεταρτάκι ακόμη να παλέψω το όριο και μόλις βγήκα το έκανα με το μυαλό μου... Γενικά αν ήμουν λίγο πιο προσεκτικός θα είχα κερδίσει αρκετά μόρια ακόμη. :(

 

 

 

 

Κατα τη γνώμη μου δεν έπρεπε να τα βάλεις αφού σου λέει ότι είναι τμήμα αλγορίθμου και όχι αλγοριθμος. Τώρα αν θα κόψουν δε ξέρω...

 

ρε φίλε πλάκα κάνεις? αλ΄γοριθμο δε ζητούσε στο 4οθέμα??http://www.forthnet.gr/templates/newsPosting.aspx?p=200164

 

δεν τα χαρακτίριζες και εύκολα, βγήκα με πονοκαίφαλο. Παρ'ολα αυτά έγραψα πολύ ψηλά και τώρα πάμε για αοθ. μακάρι να γράψω και εκει το ιδιο γιατί αλλιώς την έχεσα τη σχολή..

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε πλάκα κάνεις? αλ΄γοριθμο δε ζητούσε στο 4οθέμα??http://www.forthnet.gr/templates/newsPosting.aspx?p=200164

 

δεν τα χαρακτίριζες και εύκολα, βγήκα με πονοκαίφαλο. Παρ'ολα αυτά έγραψα πολύ ψηλά και τώρα πάμε για αοθ. μακάρι να γράψω και εκει το ιδιο γιατί αλλιώς την έχεσα τη σχολή..

 

kai egw me ponokefalo bghka!den htan poly dyskola alla htan polla eidika to 1o 8ema kai se diaforetiko styl apo tis alles xronies p.x h askhsh me to goto kai to 8ema2o me ta ypoprogrammata

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε πλάκα κάνεις? αλ΄γοριθμο δε ζητούσε στο 4οθέμα??http://www.forthnet.gr/templates/newsPosting.aspx?p=200164

 

δεν τα χαρακτίριζες και εύκολα, βγήκα με πονοκαίφαλο. Παρ'ολα αυτά έγραψα πολύ ψηλά και τώρα πάμε για αοθ. μακάρι να γράψω και εκει το ιδιο γιατί αλλιώς την έχεσα τη σχολή..

 

Και το πρόγραμμα γραμμένο σε ΓΛΩΣΣΑ αλγόριθμος είναι! ;) Δεν διευκρίνιζε αν θέλει αποκλειστικά ΓΛΩΣΣΑ ή ψευδογλώσσα οπότε μπορεί ο καθένας να κάνει ότι θέλει. Εμένα μου φάνηκαν εύκολα. Προσωπική άποψη. Δεν περίμενα να βάλουν πιο δύσκολα βέβαια. Θα είχα τελειώσει πολύ πιο νωρίς αλλά καθόμουν και περίμενα πόση ώρα τη διευκρίνιση πριν αντιγράψω το 4ο από το πρόχειρο στο καθαρό.

 

Καλό καλοκαίρι σε όσους τελείωσαν και καλή επιτυχία σε εμάς που έχουμε και το ΑΟθ! :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιο κείμενο έπεσε στα λατινικά? εγω που θα δόσω του χρόνου τι πρέπει να προσέξω στη θεωριτικη κατευθυνση? δεδομενο οτι θα πάρω και το 5το πεδίο.Να διαβάσω και το καλοκαίρι λιγο?

 

ennoeitai prepei na arxiseis to kalokairi!!!!prepei na kaneis opwsdipote arxaia kai latinika!Egw toulaxiston auto ekana (bebea de dinw mathimatika)...Ebgala to megalitero meros tis ilis se arxaia-latinika kai ekthesi to kalokairi opote to xeimwna ekana mono istoria keimena kai biologia.Kai telika bgika kerdismeni giati otan edwsan tin ili olokliro to prwti kefalaio tis istorias eixw bgei eksw kai osoi to eixan mathei to kalokairi trabousan ta mallia tous!

Grammatiki prepei na ksereis kala,alla mi nomizeis oti bazoun tipota eksezitimeno...pio poli na kaneis eksaskisi sto agnwsto....Istoria apeksw ki anakatwta leksi leksi an thes na pareis ena kalo bathmo, kai to idio kali doulia sta latinika,opou me kali proetoimasia grafeis toulaxiston 19.Apo kei kai pera ta keimena einai arketa diskolo mathima, de xreiazetai na papagaliseis kai polla alla thelei k auto diabasma....Kia afou thes 5o pedio dwse basi se mathimatika kai AO8...i ekthesi miu se agxwnei,mia ekthesi tin ebdomada einai asketi....an mporeis na ekfrazese graptws den iparxei problima...allwste spania bazoun thema pou na to exei kanei kaneis sto frontistirio...to thema einai na skjefteis kai na grapseis ekeini tin wra....

Elpizw na mi se agxwsa...i alithia einai oti i triti likeiou thelei doulia alla an exeis sistima ola tha pane kala.De xreiazetai na trelatheis tous prwtous mines sto diabasma kai meta na kaneis "koilia" pros to telos. Ena kalo programma xreiazetai kai tiopota allo....Kali sinexeia k me to kalo na niwseis k esi to apisteuto sinesthima pou niwthw twra: TELEIWSAAAAAAAAAAAAAAAA:D

Link to comment
Share on other sites

το πινακακι δεν πιανει τιποτα αρα ουτε κοβουν ουτε ανεβαζουν απο εκει

 

Εγω δεν είχα πρόβλημα να κάνω πινακάκι , αλλά έλεγε να γράψουμε τις τιμές...εεεεεεεε τις έγραψα και είναι ολόσωστες... 15 5 11! θα δείξει , ελπίζω να μη μου κόψουν γιατι θα χάσω από βλακεία.Και το θέμα είναι πως δεν είμαι από κανένα μαθημα ευχαριστημένος και αν γράψω καλά στο ΑΕΠΠ θα με ανεβάσει...

Link to comment
Share on other sites

Και το πρόγραμμα γραμμένο σε ΓΛΩΣΣΑ αλγόριθμος είναι! ;) Δεν διευκρίνιζε αν θέλει αποκλειστικά ΓΛΩΣΣΑ ή ψευδογλώσσα οπότε μπορεί ο καθένας να κάνει ότι θέλει. Εμένα μου φάνηκαν εύκολα. Προσωπική άποψη. Δεν περίμενα να βάλουν πιο δύσκολα βέβαια. Θα είχα τελειώσει πολύ πιο νωρίς αλλά καθόμουν και περίμενα πόση ώρα τη διευκρίνιση πριν αντιγράψω το 4ο από το πρόχειρο στο καθαρό.

 

Καλό καλοκαίρι σε όσους τελείωσαν και καλή επιτυχία σε εμάς που έχουμε και το ΑΟθ! :)

 

Δύσκολα όχι δεν ήταν..έγραφες..

το θέμα με το goto μας το είπε ο καθηγητής στο τελαυταίο μάθημα την τρίτη, είχε υποψία απο φίλους του απο athens για κάτι τέτοιο.εύκολο ήταν όμως.

απο το τμήμα ένα παιδί ζητησε διευκρύνηση και στείλανε στο ΥΠΕΠΘ, ο ίδιος ζήτησε και στη φυσική, σίγουρα και απο αλλού θα'χαν στείλει αλλά ντάξει..συνέχεια ρωτούσε,απορω τι δεν καταλάβαινε!!!!

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Οπ νατα

http://www.neodynamiko.gr/panelinies2007.htm

εδω βγηκανε

 

!!!!!!!!:blink:

Ρε παιδιά τι λένε αυτοί; Οι τιμές που έβγαιναν δεν ήταν i)15 ii)5 iii)11;

Αυτοί έχουν 15 5 4! :blink: Ελπίζω να κάνουν λάθος!

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...