Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εγω το φοβαμαι το ΑΟΔΕ.... Παω τωρα να κανω 2ο κεφαλαιο!! Οσο για τα μαθηματικα... ελυσα το τεταρτο α,β,γ ερωτημα και με κατι λαθακια το δ γιατι δεν εγραψα στο ολογκληρωμα με το ημ κ εγω το (χ^2)' και ενω ειχα χωρισει το οριο στο πρωτο κομματι που ηταν τα ολοκληρωματα που σου δινε απο την υποθεση δε σκεφτηκα να κανω L'Hospital γιατι νομιζα για καποιο αγνωστο λογο οτι δεν μπορουσα. τωρα δεν ξερω ποσο θα μου κοψουν. Αλλα εκει που εκανα μεγαλη βλακεια ηταν στο 3ο θεμα που δεν συμειδητοποιησα οτι το ημιτονο ηταν ημθ κ οχι ημχ και το παραγωγισα σαν ημιτονο κ οχι σαν αριθμο!! και δεν μπορουσα με καμια δυναμη να βρω ακροτατα κ σ.καμπης κλπ κλπ κ τα υπολοιπα ερωτηματα τα περιεγραψα με λογια τις διαδικασιες στα ερωτ. β,γ κ το δ με το εμβαδο το βρηκα αλλα επειδη δεν ειχα βρει καθολου αριθμους, το υπολογισα με υποτιθεμενα ακρα α,β.... Ελπιζω να μη μου κοψουν ΟΟΟΟΛΟΟΟ το τριτο εεεε???

Here's the chance of life, get ready, set, fly high.

Above the fear of your mind, go for it.

It's hit or miss, too late for you to quit.

You gotta show 'em how bad you really want this...

barbie1.wordpress.com ....my little little blog!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα θέματα στα Μαθ. ήταν μέτρια προς εύκολα.

Έγραφες 15 άνετα αν είχες διαβάσει καλά.

 

Εγώ γύρω στο 12 περιμένω γιατί έχασα σχεδόν όλο

το 3ο θέμα από ******* μου γιατί τα έχασα με το

κολοημίτονο που τελικά ήταν 0. Αλλά δεν είχαμε

κάνει τέτοια άσκηση με κολοσταθερή συνάρτηση

φροντίσαμε να κάνουμε όλα τα καραπάλουκα

από μπάρλα και την πατήσα στα γελοία.

 

Κρίμα για τον κόπο και τα ξενύχτια μου μου όλα τα άλλα

χεσμένα τα έχω.

 

Τα θέματα ήταν σχετικά εύκολα και μάλλον πολλοί θα έχουν

γράψει καλά και θα πάρουν την ανηφόρα οι βάσεις...

 

Στις στρατιωτικές που θέλω εγώ και συνήθως οι γκόμενες

με τους κολοβαθμούς τους ανεβάζαν τις βάσεις φέτος όμως

τα όρια για τα αθλήματα γίναν ίδια για τα δύο φύλα και από

όσο ξέρω τα κορίτσια που δίνουν στο Ηράκλειο για στρατιωτικές

δεν τα περνάνε τα όρια. Οπότε ίσως πέσουν οι βάσεις

λόγω αυτού.

 

Τώρα όλα είναι υποθέσεις εννοείται, θα δούμε, αν και έχω

απογοητευθεί πολύ, λέω θα πάω στην οργάνωση σαν πρώτο

μάθημα και θα πάω πολύ καλά όπως και στην φυσική και τον

προγραμματισμό.

 

Μην απογοητεύεστε!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑ!! Υ.Γ. Αοδε εγω πιστευω τη λειτουργια της Οργάνωσης, πολιτικη αμοιβων...... Δεν ξερω τι αλλο!!!:)

Here's the chance of life, get ready, set, fly high.

Above the fear of your mind, go for it.

It's hit or miss, too late for you to quit.

You gotta show 'em how bad you really want this...

barbie1.wordpress.com ....my little little blog!!

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΟΔΕ πιστευω προσφερεται για καλο βαθμο...

Ειδικα για εμας που μαθηματικα δεν τα πηγαμε πολυ καλα επιβαλλεται να γραψουμε πολυ καλα στο ΑΟΔΕ....

 

Αν και για το 5 πεδιο που θελω ουτε τα μαθηματικα ουτε το αοδε ειναι βαρυτητας θελω στο ΑΟΔΕ να γραψω πανω απο 18!

Ευτυχως μας ευνοησαν στα μαθ.γενικης!

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το δ με το εμβαδο το βρηκα αλλα επειδη δεν ειχα βρει καθολου αριθμους, το υπολογισα με υποτιθεμενα ακρα α,β.... Ελπιζω να μη μου κοψουν ΟΟΟΟΛΟΟΟ το τριτο εεεε???

 

Έπρεπε αρχικά να βρείς τα κοινά σημεία, μετά να δεις το πρόσημο της διαφοράς ώστε να τα βάλεις σωστά στο ολοκλήρωμα και τέλος να ολοκληρώσεις το f(x)-y ή y-f(x) (όπως έβγαιναν τα πρόσημα). Όλο δεν στο κόβουν αλλά γύρω στα 4 μόρια μάλλον θα φύγουν, και αυτό γιατί η ολοκλήρωση του πολυωνύμου δεν ήταν τόσο δύσκολη όσο να σκεφτείς για κοινά σημεία και πρόσημα.

Link to comment
Share on other sites

Paidia ime poli apogoiteumeno me ta mathimatika egrapsa kapou sto 15 me 16.O logos ine oti to olokliroma ixa kani lathos stis praksis kai anti na tis diorthoso den ksero pos mou irthe kai ekana kati allo kai mou bgikan alla ntalon kai sto 4b eno to ixa grapsi sotsta mou fanike parakseno pidi den ixa ksanakani tetia askisi kai to esbisa!!

To orio tora kai ego nomiza oti den espage kai epidi ixa kai [piesi xronou den to ekana.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρω στο 12 περιμένω γιατί έχασα σχεδόν όλο

το 3ο θέμα από ******* μου γιατί τα έχασα με το

κολοημίτονο που τελικά ήταν 0. Αλλά δεν είχαμε

κάνει τέτοια άσκηση με κολοσταθερή συνάρτηση

φροντίσαμε να κάνουμε όλα τα καραπάλουκα

από μπάρλα και την πατήσα στα γελοία.

 

Κρίμα για τον κόπο και τα ξενύχτια μου μου όλα τα άλλα

χεσμένα τα έχω.

 

Τα θέματα ήταν σχετικά εύκολα και μάλλον πολλοί θα έχουν

γράψει καλά και θα πάρουν την ανηφόρα οι βάσεις...

 

αυτο με το ημιτονο τελευταια στιγμη το ειδα....

ευτυχως!

εγω απο 9-13 περιμενω...

 

Το γενικο κλιμα παντως απο πολλα παιδια που ρωτησα αν τα πηγαν καλα δεν ειναι καλο...οι πιο πολλοι γυρω στο 11-12-13 λενε....

Βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις του 18-19-20:X

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ 3Β ΜΕ ΜΠΟΛΖΑΝΟ , ΕΕΕ;;;ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΣΥΝΟΛΟ ΤΙΜΩΝ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑ ΣΕ ΜΠΟΛΖΑΝΟ!

 

Και με τα δυο εβγαινε ;)

εγω δεν εκανα τιποτα απο τα δυο παρ'οτι τα δοκιμασα, μαλλον εβγαλα βλαμμενο σχημα...:p

Link to comment
Share on other sites

Και με τα δυο εβγαινε ;)

εγω δεν εκανα τιποτα απο τα δυο παρ'οτι τα δοκιμασα, μαλλον εβγαλα βλαμμενο σχημα...:p

 

Απλά στην αρχή κάπου μπερδεύτηκα με τα διαστηματα.Κλειστά ανοικτά κλπ κλπ.

Εβγαλε καμια ανακοινωση η μαθηματική εταιρεία;

 

edit: Βρήκα αυτό αλλά για Γενική Παιδεία http://www.hms.gr/gr/news/ci/details/ap07gen.pdf

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις τα ίδια!Πάθαμε ένα σοκ!Ειδικά εγώ που τη σονάτα την είχα κάνει χτες 12 το βραδυ μια ανάγνωση και μόνο τη μισή!Πάλι καλά που έπεσε απο το κομμάτι που είχα διαβάσει, αν κ αδιάβαστη να ήμουνα πάλι θα έγραφα με τέτοια θέματα....Δεν ξέρω τι να πω μου φαίνονται....πολύ εύκολα για να είναι αληθινά!¨ολα απο το περιεχόμενο του ποιήματος και όλα σχετικά απλά.Ακόμα και ένας μέτρια εως καθόλου διαβασμένος έγραφε.Τι θα γίνει ρε παιδια με θέματα της πλάκας θα τη βγάλουμε φέτος; (για τους θεωρητικους μιλαω:p )

 

Τελικά η αντίδραση ήταν κοινή!!!Στην αίθουσά μας ήταν 16 θρανία και ακούστηκαν 16 διαφορετικά επιφωνήματα!!

Τα θέματα μου φάνηκαν εντελώς γελοία αν και τα σχόλια του ποιήματος τα διάβασα2.30 το βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε καμια ανακοινωση η μαθηματική εταιρεία;

 

http://news.antenna.gr/articleDetail/0,3091,158385,00.html <-- μόνο αυτό μέχει τώρα. Για γενική παιδεία έβγαλε ανακοίνωση στο site της η ΕΜΕ χθες άρα λογικά περίμενε αύριο επίσημο.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το φοβαμαι το ΑΟΔΕ.... Παω τωρα να κανω 2ο κεφαλαιο!! Οσο για τα μαθηματικα... ελυσα το τεταρτο α,β,γ ερωτημα και με κατι λαθακια το δ γιατι δεν εγραψα στο ολογκληρωμα με το ημ κ εγω το (χ^2)' και ενω ειχα χωρισει το οριο στο πρωτο κομματι που ηταν τα ολοκληρωματα που σου δινε απο την υποθεση δε σκεφτηκα να κανω L'Hospital γιατι νομιζα για καποιο αγνωστο λογο οτι δεν μπορουσα. τωρα δεν ξερω ποσο θα μου κοψουν. Αλλα εκει που εκανα μεγαλη βλακεια ηταν στο 3ο θεμα που δεν συμειδητοποιησα οτι το ημιτονο ηταν ημθ κ οχι ημχ και το παραγωγισα σαν ημιτονο κ οχι σαν αριθμο!! και δεν μπορουσα με καμια δυναμη να βρω ακροτατα κ σ.καμπης κλπ κλπ κ τα υπολοιπα ερωτηματα τα περιεγραψα με λογια τις διαδικασιες στα ερωτ. β,γ κ το δ με το εμβαδο το βρηκα αλλα επειδη δεν ειχα βρει καθολου αριθμους, το υπολογισα με υποτιθεμενα ακρα α,β.... Ελπιζω να μη μου κοψουν ΟΟΟΟΛΟΟΟ το τριτο εεεε???

 

Kαι γω εκε έκανα πατατα, δεν το είδα σαν αριθμό και δεν έκανα καν παραγωγο σε όλο το θέμα έγραφα με λόγια σε όλα τα ερβτήματα τι θα κάνουμε.. πάει το'χασα!! τεταρτο εκτός απο τελυεταίο ερώτημα όλα τα άλλα τα έκανα..

μου τη φέρανε οι άτιμοι,δεν πειράζει παμε για τα υπολοιπα (έκτοσ φυσικής)!!

 

Τι πιστεύεται να μπει τώρα ΑΟΔ?

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω εκεί έκανα πατατα, δεν το είδα σαν αριθμό και δεν έκανα καν παραγωγο σε όλο το θέμα έγραφα με λόγια σε όλα τα ερβτήματα τι θα κάνουμε.. πάει το'χασα!! τεταρτο εκτός απο τελυεταίο ερώτημα όλα τα άλλα τα έκανα..

μου τη φέρανε οι άτιμοι,δεν πειράζει παμε για τα υπολοιπα (έκτοσ φυσικής)!!

 

Bravo σε όσους βγάλατε το 4ο θέμα!Εγώ μερικά ερωτήματα έκανα..Το όριο βασικά δεν το πρόλαβα!Έγραψα απλά ότι κάνω De L'hospital!Πιστεύω πως αν είχα λίγη ώρα παραπάνω θα έκανα περισσότερα!Μου πήρε αρκετή ώρα το 3ο!Θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου με τρόμαξε γιατί βρήκε την πρώτη παράγωγο στο 30 θέμα 3x - x, ενώ δίκιο είχα εγώ που την βρήκα 3x - 3, όπως έπρεπε δηλαδή :)

 

Απο το 3ο θέμα περιμένω τα περισσότερα, το 4ο το χαλάσαμε και δεν περιμένω να έχω αρκετά πάνω απο το 10.

 

Αοδέ άν καταφέρεις να το αποστηθίσεις μπορείς να πάς και για 20...

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ κι εγω το 4β και το 4δ δεν εκανα μαθ κατ γυρω στο 87 υπολογιζω...βεβαια θελω αρχιτεκτονικη και ειναι ενας καλος βαθμος παρολαυτα ηταν πιστευω βατα για καποιον που ειχε διαβασει καλα ολη τη χρονια και ηξερε πολυ καλα το σχολικο βιβλιο και ειχε προσεξει πολυ τις θεωριες βεβαια...αυτο το γ στα Σ-Λ ηταν οντως ψαγμενο;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο αν γραψω 13, ειναι μια χαρα. Αν γραψω 14+ σας κερναω ολους! :D

 

Αν και σε καμια περιπτωση δεν θελω να πεσω πολυ εξω στις προβλεψεις μου, πιστευω ενα 15 το χω γραψει :D

 

Ειμαι πολυ χαρουμενος, γιατι το 15 σε μαθημα βαρυτητας ειναι πολυ καλο για μενα. :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε , τι φόρουμ είναι αυτό;Όλοι μαθηματικά γράψατε κοντά στο 18;Τι να πω;Αν είναι αλήθεια , μπράβο.

Αν και φευγαλέα μου περνά η ιδέα πως μερικοί βγάζουν τα απωθημένα τους και τα άπιαστα όνειρά τους , εκμεταλλευόμενοι την ανωνυμία που το διαδίκτυο προσφέρει....Τεσπα , καλό διάβασμα...

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε εξυπνα παιδια εμεις:p

 

περα απο την πλακα πολλα παιδια τα καταφερνουν καλυτερα στα μαθηματικα!

απλα αυτα τα παιδια ετυχε να μαζευτουν ολα στο myphone:p

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογοτεχνια δεν ειναι τοσο οτι τα θεματα ηταν ευκολα.Ηταν κυριως το γεγονος οτι ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΝ ΠΟΛΥ στο κειμενο σε αντιθεση με αλλα θεματα λογοτεχνιας πιο παλαιων ετων.Εγραψα καλα , γυρω στο 14.5 με αυστηρη βαθμολογια..Ελπιζω να ειναι τουλαχιστον 14 και εαν ειναι καλυτερα θα ειναι ενα πολυ θετικο στοιχειο.

 

Ειδα καποιος που ειπε για παραπομπες..Φιλε λυπαμε εαν σε απογοητευω αλλα οι παραπομπες παντα χρειαζονται διοτι κανουν τον λογο καλυτερο και δειχνουν κριτικη σκεψη...δεν ξερω ποσο θα χασεις αλλα θα χασεις..Πχ εαν ηταν να παρεις 18 απο τα 20 μορια σε μια ερωτηση ισως παρεις 15..βεβαια δεν ειμαι και καθηγητης..

 

Μια ερωτηση εσυ πως εγραψες 4 ολοκληρες σελιδες με ομοιοτητες ?Εγω εγραψα γυρω στις 10 ομοιοτητες και εγραψα 2.5 σελιδες σχεδον..Παραταυτα με οσα αναφερα οι φιλολογοι μου , μου ειπαν πως ακομα και με αυστηρη βαθμολογια πιανω ενα 16-17 απο τα 20.

 

ΙΣΤΟΡΙΑ τωρα τι λετε ρε παιδια ?ΕΓω ειμαι σιγουρος οτι θα πεσει ορισμος ενα απο τα εξης (η και ολα): Φροντιστηριο τραπεζουντας , προσωρινη κυβερνηση της Κρητης , ΟΥΛΕΝ/ΠΑΟΥΕΡ.Επισης , σιγουρα στο ενα απο τα 2 ερωτηματα παραθεματων θα πεσει Κρητικο ζητημα (μαλλον για την κυβερνηση Θερισσου) Η ποντιακο ζητημα (κατα 99% νομιζω για τις προσπαθειες δημιουργιας ποντιακου κρατους).Επισης εχω μια υποψια πως μπορει να πεσει και κατι απο την οικονομικη αναπτυξη του 21ου αιωνα...Πχ γιατι να μην πεσει η εισοδος της Ελλαδας στον Α παγκοσμιο..

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ να ΜΗΝ βαλουν ασκηση με ημερομηνιες!!Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα καταφερω να την πιασω την ερωτηση , ελεος!Η καλυτερη μορφη ιστοριας ηταν περισυ , τα μορια ηταν καλα μοιρασμενα και δεν ειχε ασκησεις με ημερομηνιες.

 

Καλη επιτυχια και καλη συνεχεια λοιπον..ευτηχως εχω βγαλει την ιστορια και θα κανω απλα μια επαναληψη σημερα και μια ακομα πιο γερη αυριο.Τα λεμε.

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε εξυπνα παιδια εμεις:p

 

περα απο την πλακα πολλα παιδια τα καταφερνουν καλυτερα στα μαθηματικα!

απλα αυτα τα παιδια ετυχε να μαζευτουν ολα στο myphone:p

 

Αν και έχω μια επιφύλαξη το δέχομαι...

Καλό Διάβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λογοτεχνία έδωσα και ήμουν αρκετά lucky γιατί δεν είχα διαβάσει απολύτως κανένα άλλο κείμενο εκτός από τη Σονάτα.Χάρηκα πάρα πολύ,εκεί που όλοι οι άλλοι περίμεναν Κρητικό και Δημουλά!

Ελπίζω πως έχω γράψει καλά,αλλά επειδή δεν θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεως δεν αναφέρω βαθμό:ninja:

 

Όσο για την Ιστορία περιμένω να βάλουνε κάτι απο το Ποντιακό γιατί είναι καινούριο κεφάλαιο.Ελπίζω να μην πέσει προσφυγικό γιατί δεν το ξέρω σχεδόν καθόλου(δεν κατάφερα ποτέ να μάθω ούτε μία παράγραφο,παρότι ξέρω όλη την υπόλοιπη ύλη φαρσί),και μακάρι να πέσει κάτι από κόμματα γιατί είναι γελοία!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...