Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι αυτο που εγραψε ο φίλος usak απο πάνω ;)

 

Μάλλον το 'χασα :( :( :( :(

-philos

Με ενα καθηγητη που μιλούσα παντως είπε πως λόγω σωστής σκεψης

δε κόβεται όλο....τωρα το πόσο...δε ξέρω

 

 

Υ.Γ. για τα μαθηματικα γενικής, αν κάποιος δεν εγραψε οτι ειναι

αύξουσα η σειρά στη διάμεσο θα κοπεί μια-το πολύ δυο μονάδες

πηγη: καθηγητης-διορθωτης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε ****το μόνο σε μένα φάνηκαν δύσκολα τα θέματα των μαθηματικών?? έγραψα το 1ο θέμα αλλά έχασα κάποιο σωστό λάθος,εγραψα και το 2ο αν και δεν ξέρω αν θα μου πιάσουν σωστό το τελευταίο ερώτημα,έγραψα και δυο ερωτήματα απ το 3ο,και το 1ο απ το 4ο....αλλά γενικώς φρίκαρα!:fool:

χάρηκα με τα πρώτα 2 θέματα,με το 3ο δυσκολεύτηκα αλλά το 4ο ηταν...

10 λεπτά πριν πάρουν τις κόλλες δεν είχα γράψει τίποτα και ξαφνικά άρχισα να γράφω σαν τη τρελή κι έπιασα τουλάχιστον το 1ο...

δεν ξέρω,εγώ απογοητεύτηκα...:( ζαμπονοκοπτική Θράκης με βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το μόνο σε μένα φάνηκαν δύσκολα τα θέματα των μαθηματικών?? έγραψα το 1ο θέμα αλλά έχασα κάποιο σωστό λάθος,εγραψα και το 2ο αν και δεν ξέρω αν θα μου πιάσουν σωστό το τελευταίο ερώτημα,έγραψα και δυο ερωτήματα απ το 3ο,και το 1ο απ το 4ο....αλλά γενικώς φρίκαρα!:fool:

χάρηκα με τα πρώτα 2 θέματα,με το 3ο δυσκολεύτηκα αλλά το 4ο ηταν...

10 λεπτά πριν πάρουν τις κόλλες δεν είχα γράψει τίποτα και ξαφνικά άρχισα να γράφω σαν τη τρελή κι έπιασα τουλάχιστον το 1ο...

δεν ξέρω,εγώ απογοητεύτηκα...:( ζαμπονοκοπτική Θράκης με βλέπω..

εγω μπουγατσοκοφτικη ρε lazer ορθοπαιδικος πιγκουινων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμα εγραψες ολα αυτα τι ζητας στην "ζαμπονοτεχνικη" πλακα μας κανεις ?Ενα 12-13 θα το εχεις πιασει..Και αυτος ο βαθμος στα μαθηματικα κατ/νσης ειναι ικανοποιητικος.

 

Λογοτεχνια τι εγινε ποιος εδινε ?Εγω εδινα λογοτεχνια , τα θεματα ηταν ουτε ευκολα ουτε δυσκολα , το θετικο ηταν πως ΔΕΝ απαιτουσαν γνωση "εξω" απο το κειμενο και ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα ερωτηματα (εκτος του μικρου δοκιμιου 150 λεξεων για την πολυθρονα) μπορουσαν να απαντηθουν με βαση το κειμενο αυτο καθ' αυτο..Πιστευω οτι ακομα και οι αδιαβαστοι στην Λογοτεχνια ενα 10 θα το επιασαν.Εγω πρεπει να εχω γραψει γυρω στο 14.5 με αυστηρη βαθμολογια ετσι οπως το βγαλαμε στο φροντιστηριο....αλλα μαλλον λεει παραπανω εχεις γραψει.

Εγω επειδη ειμαι και λιγο παραξενος και συνηθως σκεφτομαι το χειροτερο υπολογιζω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 13.8.Μπορει να φαινετε μικρος βαθμος αλλα ηθελα να γραψω τουλαχιστον ενα 12.4 οποτε δεν με χαλαει καθολου...

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα τα Μαθ. Κατ μπορώ να πω οτι το 1ο (εκτός απο το Β(γ) :rolleyes: ) και 2ο ήταν πολυ εύκολα, το 3ο ηταν μέτριο και το 4ο δυσκολούτσικο.... δηλαδη ενας μέτρια διαβιβασμένος μαθητης επιανε εύκολα το 15

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα τα Μαθ. Κατ μπορώ να πω οτι το 1ο (εκτός απο το Β(γ) :rolleyes: ) και 2ο ήταν πολυ εύκολα, το 3ο ηταν μέτριο και το 4ο δυσκολούτσικο.... δηλαδη ενας μέτρια διαβιβασμένος μαθητης επιανε εύκολα το 15

 

όπα! σιγά! εύκολα δεν το πιάνει,θέλει και σκέψη...

πάντως ελπίζω τουλάχιστον να μην μας κάψουν και φυσική..

Link to comment
Share on other sites

Αμα εγραψες ολα αυτα τι ζητας στην "ζαμπονοτεχνικη" πλακα μας κανεις ?Ενα 12-13 θα το εχεις πιασει..Και αυτος ο βαθμος στα μαθηματικα κατ/νσης ειναι ικανοποιητικος.

 

Λογοτεχνια τι εγινε ποιος εδινε ?Εγω εδινα λογοτεχνια , τα θεματα ηταν ουτε ευκολα ουτε δυσκολα , το θετικο ηταν πως ΔΕΝ απαιτουσαν γνωση "εξω" απο το κειμενο και ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα ερωτηματα (εκτος του μικρου δοκιμιου 150 λεξεων για την πολυθρονα) μπορουσαν να απαντηθουν με βαση το κειμενο αυτο καθ' αυτο..Πιστευω οτι ακομα και οι αδιαβαστοι στην Λογοτεχνια ενα 10 θα το επιασαν.Εγω πρεπει να εχω γραψει γυρω στο 14.5 με αυστηρη βαθμολογια ετσι οπως το βγαλαμε στο φροντιστηριο....αλλα μαλλον λεει παραπανω εχεις γραψει.

Εγω επειδη ειμαι και λιγο παραξενος και συνηθως σκεφτομαι το χειροτερο υπολογιζω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 13.8.Μπορει να φαινετε μικρος βαθμος αλλα ηθελα να γραψω τουλαχιστον ενα 12.4 οποτε δεν με χαλαει καθολου...

 

ελα έγραψα εγω!! Καλα ε τη Σονάτα δεν την είχα διαβάσει καθόλου αλλα εβγαιναν!!!Πριν μας μοιράσουν τα θέματα, οταν τα κράταγαν στα χέρια οι επιτηρίτριες μας είπαν οτι έπεσε Σονάτα και μείναμε όλοι...¨ασε!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχασα το τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος και το Σ-Λ που ανέφερε ο usak. Άρα γύρω στο 90. Είμαι πολύ ικανοποιημένος, δεν περίμενα τόσο! :up:
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

iasonas ναι το καλο ηταν οτι οι ερωτησεις βασιζονταν πανω στο κειμενο σε μεγαλο βαθμο.Και εμενα η σονατα με αιφνιδιασε...Δεν την ειχα διαβασει και πολυ ευτηχως ομως καταφερα και εγραψα αρκετα παραπανω απο οσο τουλαχιστον χρειαζομουν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχασα το τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος και το Σ-Λ που ανέφερε ο usak. Άρα γύρω στο 90. Είμαι πολύ ικανοποιημένος, δεν περίμενα τόσο! :up:

 

Καλα αυτο το Σ-Λ εκαψε πολλους και καλους μαθητες στα μαθηματικα αλλα ευτυχως που επιανε μονο 2/100 μοναδες :worry:

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγραψα κοντά στο 14, στο πρώτο το μόνο που έχασα ηταν το γ Σ-Λ, το δεύτερο το έχω ολοσωστό και μάλλον έχω χάσει και απο το 3δ γιατί δεν θυμάμαι ****το αλλα νομίζω έβγαλα άλλο αποτέλεσμα, στο 4 σχεδόν τίποτα :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά!!!! Βγήκα στη μιαμιση ώρα και έχω γράψει γύρω στο 19-20!! Παιχνιδάκι τα θέματα!!! (εννοείται οτι κάνω πλάκα για κάποιους εδω μέσα):X
Link to comment
Share on other sites

αυτο το ΣΛ το απαντησα σωστα γιατι ημουνα 99% σιγουρος οτ θα επεφτε!

 

δεν εκανα 4β.... -6μορια... το lim ηταν ευκολο εβγαινε αν το εσπαγες το γινομενο.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα τα Μαθ. Κατ μπορώ να πω οτι το 1ο (εκτός απο το Β(γ) :rolleyes: ) και 2ο ήταν πολυ εύκολα, το 3ο ηταν μέτριο και το 4ο δυσκολούτσικο.... δηλαδη ενας μέτρια διαβιβασμένος μαθητης επιανε εύκολα το 15

 

eee mann sorry pou sto leo alla exeis ksefigei ligo apo tin pragmatikotita pou leei oti to 70% grafei kato apo tin vasi, kai to 12 theoreite athlos gia pollous, ara to 15 thelei arketa kalo diabasma, sorry gia to epithetiko stilaki alla alla den mporeis na les oti thes giati koipoioi stenoxoriountai pragmatika akougontas tetoia pragmata kai den einai oti kalitero gia autous na blepoun kapoion kalo mathiti (toulaxiston opos mas leei ) na tous eironeuetai, emmesos plin safos, legontas oti kati einai eukolo eno den einai

 

skepsou ti psixologia tous dimiourgoun auta ta logia

 

ntax, ligos sebasmos ston sinanthropo kai ston kopo tou

 

 

ps, to 4b pos to elises?

Link to comment
Share on other sites

to 4β μου βγαλε την πιστη... 2 ωρες αυτο εψαχνα... στο in.gr και στο forthnet.gr εχουν βγαλει λυσεις... εγω παντως το 4β στον αιωνα τον απαντα δεν θα το ελυνα!!! :p
Link to comment
Share on other sites

στο in.gr και στο forthnet.gr εχουν βγαλει λυσεις... :p

Στο ΝΕΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ και στην e-Κιμωλία έχει λύσεις από τι 12.00 το μεσημέρι:)

Του Θεού να γίνεται :!: e-Κιμωλία...εργαλείο εκπαίδευσης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγραψα κοντά στο 14, στο πρώτο το μόνο που έχασα ηταν το γ Σ-Λ, το δεύτερο το έχω ολοσωστό και μάλλον έχω χάσει και απο το 3δ γιατί δεν θυμάμαι ****το αλλα νομίζω έβγαλα άλλο αποτέλεσμα, στο 4 σχεδόν τίποτα :(

 

εγω ελπιζω να εφτασα το 12....με δυσκολεψαν αρκετα...

 

Το 4 δεν το σχολιαζω...

Στο 2 εκανα μα*ακια και διαβασα λαθος τη διατυπωση και εκανα λαθος το γ:mad:

 

Αχ!Στα αλλα 4 που απομενουν(δινω και αοθ)ελπιζω να τα παω καλυτερα:innocent:

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Oxiiiii, είσαι σίγουρος;;;

χμμμμ εγώ πάντως νομίζω πως όχι!

Όταν παραγωγίζεις το ολοκλήρωμα, φεύγει ο τόνος με το ολοκλήρωμα και όπου t βάζεις το x² .. :X

 

χμμμ ή μήπως όχι;;

Μάλλον το 'χασα :( :( :( :(

 

 

 

 

-philos

 

Αν κοιτάξεις το βιβλίο , υπάρχει ειδική περίπτωση. Αυτό που λες είναι όταν έχουμε απο το α στο χ! Εδώ αντί για χ είχες χ^2!

Τα θέματα δεν ήταν εύκολα , εγώ ελάχιστα έκανα απο το 4ο θέμα

Link to comment
Share on other sites

ελα έγραψα εγω!! Καλα ε τη Σονάτα δεν την είχα διαβάσει καθόλου αλλα εβγαιναν!!!Πριν μας μοιράσουν τα θέματα, οταν τα κράταγαν στα χέρια οι επιτηρίτριες μας είπαν οτι έπεσε Σονάτα και μείναμε όλοι...¨ασε!!!

 

Κι εμεις τα ίδια!Πάθαμε ένα σοκ!Ειδικά εγώ που τη σονάτα την είχα κάνει χτες 12 το βραδυ μια ανάγνωση και μόνο τη μισή!Πάλι καλά που έπεσε απο το κομμάτι που είχα διαβάσει, αν κ αδιάβαστη να ήμουνα πάλι θα έγραφα με τέτοια θέματα....Δεν ξέρω τι να πω μου φαίνονται....πολύ εύκολα για να είναι αληθινά!¨ολα απο το περιεχόμενο του ποιήματος και όλα σχετικά απλά.Ακόμα και ένας μέτρια εως καθόλου διαβασμένος έγραφε.Τι θα γίνει ρε παιδια με θέματα της πλάκας θα τη βγάλουμε φέτος; (για τους θεωρητικους μιλαω:p )

Link to comment
Share on other sites

eee mann sorry pou sto leo alla exeis ksefigei ligo apo tin pragmatikotita pou leei oti to 70% grafei kato apo tin vasi, kai to 12 theoreite athlos gia pollous, ara to 15 thelei arketa kalo diabasma, sorry gia to epithetiko stilaki alla alla den mporeis na les oti thes giati koipoioi stenoxoriountai pragmatika akougontas tetoia pragmata kai den einai oti kalitero gia autous na blepoun kapoion kalo mathiti (toulaxiston opos mas leei ) na tous eironeuetai, emmesos plin safos, legontas oti kati einai eukolo eno den einai

 

skepsou ti psixologia tous dimiourgoun auta ta logia

 

ntax, ligos sebasmos ston sinanthropo kai ston kopo tou

 

 

ps, to 4b pos to elises?

 

ενταξη εχεις δικιο, απλώς είπα την προσωπική μου γνώμη. Πραγματικά το 1ο και 2ο μου φάνηκαν εύκολα και δεν το λέω μόνο εγώ. Και το 15 που είπα θεωρείται πολύ καλος βαθμος στα Μαθ. Κατ αρα και να γράψει κανεις λιγο πιο κατω μια χαρα ειναι ;)

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εύκολη η λογοτεχνία!!! Αλλα να ρωτήσω... Πήγα στο φροντιστήριο και μου φώναξε η καθηγήτρια που δεν έκανα παραπομπές στο παράλληλο!!!Αλλα δε ξέρω ο τρόπος που τα έγραφα δεν με πήγαινε στο να κάνω παραπομπές... Ενιωθα οτι μου βγαίνει πολύ καλα η ερώτηση... ούτε καν είχα στο μυαλό μου τις παραπομπές!Θα μου κόψουν???

Ναι το πιθανότερο είναι πως θα σου κόψουν...Είναι πολύ σημαντικό να κάνεις παραπομπές.....

Αλλα ok αμα είναι καλό το κείμενο δε νομίζω να κόψουν και πολύ.Καλά γελοίο το παράλληλο.Έγραψα 4 σελιδες σε μισή ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θέματα περιμένετε στο ΑΟΔΕ; Το φοβάμαι πολύ αυτό το μάθημα... :(

Δεν είμαι καλός στην αποστήθιση και με δυσκολεύει. Και το κακό είναι ότι η μισή Ελλάδα θα γράψει 18-20...

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θέματα περιμένετε στο ΑΟΔΕ; Το φοβάμαι πολύ αυτό το μάθημα... :(

Δεν είμαι καλός στην αποστήθιση και με δυσκολεύει. Και το κακό είναι ότι η μισή Ελλάδα θα γράψει 18-20...

 

Αυτο πιστευα κι εγω μεχρι που κάθησα και διάβασα....κάθησα ομως.

Πρωτη φορά αποστηθίζω, ποτέ δε το εχω κάνει....

Τωρα αυτο που παίζει με το αοδε....

Επιφυλακτικότατα εννοειται, καθε χρονο πεφτει στις αναπτυξης μια απ'το 3ο κεφαλαιο, ειναι απλό και κατανοητό για μια καλη επανάληψη χωρις πολλες

λεξεις κλειδια, πραγμα που κυριαρχει 1ο, 2ο....

Επίσης,εχει καιρο να πεσει απο 1ο αλλα δε παυει να υπαρχει κατι αντισος μεσα σε αυτο το βιβλίο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θέματα περιμένετε στο ΑΟΔΕ; Το φοβάμαι πολύ αυτό το μάθημα... :(

Δεν είμαι καλός στην αποστήθιση και με δυσκολεύει. Και το κακό είναι ότι η μισή Ελλάδα θα γράψει 18-20...

 

Επ χαλάρωσε :p ~10% 18-20, ~15% 15-18, ~30% 10-15 είναι τα ποσοστά. Πάντος και εγώ θα ήθελα να ακούσω απόψεις για θέματα ΑΟΔΕ. Δεν είμαι τόσο χαρούμενος με μαθηματικά και πρέπει να βάλω τα δυνατά μου για να πιάσω 1η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...