Jump to content

Τι λέτε όταν σας παίρνουν τηλέφωνο να σας βγάλουν πιστωτική;


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ γουστάρω να τους αφήνω να μιλάνε, να λένε να λένε να λένε και μετά να τους λέω το όχι :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με καλούνε άπειρες φορές και κυρίως όταν σχολάω και πάω σπίτι μεσημεριάτικα...

Βέβαια εκτός του ότι μιλάνε λες και βάζουν κασσέτα να παίζει "ευγενικά" τους λέω να κλείσουν το τηλέφωνο αλλά αυτοί ανενόχλητοι ξανά τα ίδια μέχρι που "ο τυχερος/η" ακούει τις ευχές :rolleyes: :p :lol:

 

Είναι πίκρα οι κάρτες πάντως αν δεν μπορείς να τις ορίσεις...:wacko:

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! θέλει:O

 

Εγώ γουστάρω να τους αφήνω να μιλάνε, να λένε να λένε να λένε και μετά να τους λέω το όχι :P

 

Ωραίος....καλό και αυτό :lol:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα επειδη ξερω οτι οι "μαυροι" οι "τηλεφωνητες" δεν μου φταινε σε τιποτα και απλως κανουν την δουλεια τους, οταν με παιρνουν και μου λενε οτι σας τηλεφωνουμε για καρτα κτλ κτλ, ουτε τους αφηνω να μιλησουν μια ωρα (οχι τιποτα αλλο αλλα να μην χασω τον δικο μου χρονο) ουτε τους βριζω ουτε τιποτα.

Τους λεω απο την αρχη οτι δεν ενδιαφερομαι και τους το κλεινω.(οχι στα μουτρα ομως) ;)

Και ξερω οτι οι ωρες που παιρνουν ειναι παντα ακαταλληλες (μεσημερι παντα )κι αυτο το κανουν ή μαλλον τους το κανονιζει η "πολιτικη" της εταιρειας-τραπεζας να το κανουν γιατι τοτε ειναι σιγουρο οτι θα βρεθει ο στοχος στο σπιτι του.

Τα τηλεφωνηματα γινονται αυτοματα απο το pc του καθε τηλεφωνητη και το μανικι ειναι για παραδειγμα οταν παιρνεις (δεν δουλευα εγω αλλα πολυ δικο μου ατομο) ζητας τον κυριο ταδε και σου απανταει καμια φωνη κλαμμενη οτι δυστυχως ο κυριος ταδες πεθανε-σκοτωθηκε πριν λιγες μερες...:(

 

Παντως μεχρι τωρα περαν απο τραπεζες, δεν θυμαμαι να με εχει παρει κανεις αλλος για τιποτα αλλες σαχλαμαριτσες...χμ...μαλλον φταιει οτι λειπω πολλους μηνες τον χρονο απο Ελλαδα.:p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξέρω ότι ως επί το πλείστον οι τηλεφωνητές/τηλεφωνήτριες είναι φοιτητές, σπουδαστές κτλ, δεν απαντάω με αγένεια... Που, βασικά, ούτως ή άλλως δε θα μπορούσα να απαντήσω με αγένεια, αλλά τέλος πάντων...

 

Επειδή όμως ξέρω επίσης ότι πρήζουν αρκετά:rolleyes: , για να αποφύγω τους διαλόγους, λέω "η μαμά δεν είναι σπίτι, ποιος είναι;". Μου λένε "είμαστε από την τάδε τράπεζα, πότε θα γυρίσει η μαμά σου;;" και λέω "ααα, είστε ο κύριος Τειρεσίας; Θα της πω να σας πάρει εκείνη".

 

Και δεν ξαναπαίρνουν.

 

:happy:

 

Πλάκα κάνω... Λέω "όχι, ευχαριστώ, γεια σας". Απλά.;)

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Λεω οχι, ευχαριστω, γεια σας!

Αυτοι κανουν την δουλια και εμεις την δικια μας δεν χρειαζετε να καθομαστε και να ασχολουμαστε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά ότι με πρόλαβαν στην πόρτα. Και ότι δεν ξέρω πότε θα γυρίσω.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως το πως είμαι εκείνη τη στιγμή!!Δεν τους έχω βρίσει ποτέ αλλά κλείσιμο τηλεφώνου στη μάπα εννοείται κάποιες φορές...:lol: :lol:

Και παίρνουν όλες τις ώρες της μέρας!!!Μα μεσημέρι,μα βράδυ!Δε χαμπαριάζουν!!

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τους σπάω τα νεύρα για κανένα 15λεπτο κάνοντάς τους σοβαρές ερωτήσεις για τις πιστωτικές και μετά αρχίζω τις βλακείες όπως τι χρώμα εσώρουχα φοράει, αν θα έχω πρόσβαση σε χρυσές πιστωτικές λεφτάδων, αν την ικανοποιεί σεξουαλικά ο σύντροφος της κ.α! :lol:

"And I am not frightened of dying, any time will do, I

don't mind. Why should I be frightened of dying?

There's no reason for it, you've gotta go sometime."

"I never said I was frightened of dying."

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με καλεσαν κλασικα απο τη citibank (μου τα εχουν κανει τσουρεκια αφου καλουν 1 φορα την εβδομαδα) και αφου για χιλιοστη φορα τους ειπα οχι για το προεγκριμενο δανειο η κοπελα που με πηρε τηλ με ρωτησε ποιο ειναι το welcome tone(ηχος κλησης) που ακουγεται στο κινητο μου. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα με καλεσαν κλασικα απο τη citibank (μου τα εχουν κανει τσουρεκια αφου καλουν 1 φορα την εβδομαδα) και αφου για χιλιοστη φορα τους ειπα οχι για το προεγκριμενο δανειο η κοπελα που με πηρε τηλ με ρωτησε ποιο ειναι το welcome tone(ηχος κλησης) που ακουγεται στο κινητο μου. :blink:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλου δεν κρατιέμαι (4 τέτοια τηλ. σήμερα! έλεος!) και θα τα πω εδώ:

 

Ποιος ο λόγος να είμαστε ευγενικοί με αυτούς ρε παιδιά; Θα μου πείτε βέβαια αν έχω ακουστά τη λέξη "ανώτερος". Την έχω ακουστά, ναι. Αλλά και πάλι ποιος ο λόγος να είμαι ευγενικός; Από που κι ως που μπορώ να είμαι τη στιγμή που αυτοί εισβάλουν στη ζωή μου (για τους διαφημιστές γενικά μιλάω), μου πλασάρουν ό,τι έχουν στο μυαλό τους, χωρίς να με ρωτάνε αν έχω όρεξη να τους ακούσω;

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με καλεσαν κλασικα απο τη citibank (μου τα εχουν κανει τσουρεκια αφου καλουν 1 φορα την εβδομαδα) και αφου για χιλιοστη φορα τους ειπα οχι για το προεγκριμενο δανειο η κοπελα που με πηρε τηλ με ρωτησε ποιο ειναι το welcome tone(ηχος κλησης) που ακουγεται στο κινητο μου. :blink:

 

 

Εμένα σε παρόμοιο τηλ. από citibank με ρώτησε στο τέλος ο νεαρός, τι ομάδα είμαι... :wacko:

Πάνε με τα καλά τους... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλοί χρυσοί και άγιοι αυτοί που είναι πίσω απο τα τηλέφωνα και προσπαθούν να βγάλουν ένα μεροκάματο.Αν με πάρουν μια φορά θα τους εξηγήσω ευγενικά ότι δεν ενδιαφέρομαι.Αν όμως με πάρουν 2η και 3η φορά και αφού θεωρητικά είναι ή θα έπρεπε να είναι ενήμεροι απο την 1η φορά ότι δεν ενδιαφέρομαι,τότε θα ακούσουν καντήλια..:!:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε παρόμοιο τηλ. από citibank με ρώτησε στο τέλος ο νεαρός, τι ομάδα είμαι... :wacko:

Πάνε με τα καλά τους... :blink:

ε σου λεει δουλεια δε θα κανουμε ετσι κι αλλιως τουλαχιστον ας πουμε για το στοιχημα!:lol:

 

οσο για το κατα ποσο θα επρεπε να ειναι ενημεροι οτι δε μας αφορα η "προσφορα τους" η οτισηποτε αλλο εχουν να μας πουν,πιστευω πως θα μπορουν να πουν"μπορει να αλαξατε γνωμη" ή "εχουμε ακομα πιο ελκυστικη προσφορα"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Με πηραν τηλ πριν 2-3 μερες από τραπεζα να με ενημερωσουν για μια καρτα.Επειδη οδηγουσα δεν μπορουσα να μιλησω και για να την ξεφορτωθώ κιολας,καλέστε αργοτερα της ειπα γιατι αυτη τη στιγμη οδηγαω ειμαι στο δρομο.Κ η απαντηση της ήταν:Δεν μπορειτε να κανετε λιγο στην άκρη να σας ενημερωσω για λιγο ???Τι λεω τι λες κοπελια δεν γινεται,είσαι καλα?Παρε της λεω σε κανα 2-3 ωρες.Μα εγω θα εχω σχολασει μου λεει!!!!!!:dizzy:

Οτι να ναι!!

Εγω οταν παιρνουν τηλεφωνο (φυσικα παιρνουν για τους γονεις μου) πεφτει δουλεμα :p

Να τους ρωτατε ασχετα πραγματα... Τοτε πεφτει γελιο :D

Αλλα απο την αλλη την δουλεια τους κανουν και αυτοι...

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν τηλ πριν 2-3 μερες από τραπεζα να με ενημερωσουν για μια καρτα.Επειδη οδηγουσα δεν μπορουσα να μιλησω και για να την ξεφορτωθώ κιολας,καλέστε αργοτερα της ειπα γιατι αυτη τη στιγμη οδηγαω ειμαι στο δρομο.Κ η απαντηση της ήταν:Δεν μπορειτε να κανετε λιγο στην άκρη να σας ενημερωσω για λιγο ???Τι λεω τι λες κοπελια δεν γινεται,είσαι καλα?Παρε της λεω σε κανα 2-3 ωρες.Μα εγω θα εχω σχολασει μου λεει!!!!!!:dizzy:

 

Μαλλον θα δουλευε με ποσοστα για να επιμενει τοσο ;)

 

Εμενα με πηραν προχθες το πρωι απο τα NewDay και ζητησαν τη μητερα μου (που ελειπε).

 

Φαση θα ειχε να τα ελεγε σε μενα :p :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

η αγενεια δεν εχει ορια!

πηρε πριν 10 λεπτα μια κοπελιτσα και ενω απο την αρχη της ειπα πως δεν ενδιαφερομαι μου ειπε "ε ακουστε με!"

σκεφτηκα πως την δουλεια της προσπαθει να κανει και την αφησα αντι αν της το κλεισω στα μουτρα(αν και μαλλον θα επρεπε)

αρχισε να μου λεει (αφου ρωτησε αν εμαι ενηλικη) πως στη γειτονια μου κληρω8ηκα και κερδισα δωρεαν καλυψη απο κλειδαρα,κουφωματα,τζαμια,ηλεκτρολογο...

αφου τελιωσε της ειπα"ξερετε,σας ειπα πως δεν ενδιαφερομαι"

"μα γιατι?" μου λεει

"γιατι δεν με ενδιαφερει...θελω τα τζαμια που εχω τωρα..και αν κλειδωθω θα φωναξω καποιον αλλο"

"αστειακι ηταν αυτο?...μπιιιιιιιιπ,μπιιιιιιιιπ"(μπιπ=λεξουλες κακες)

τουτ τουτ τουτ

 

 

δυστυχως περνουν με αποκρυψη και δε μπορω να βγαλω ακρη...:(

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Eγω τους αφηνω να μιλάνε, να μιλάνε, να μιλάνε και στο τέλος τους λέω, ξέρετε είμαι 16 χρονών... Και το κλείνουν :D

 

Και εγω αυτο κανω... :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ξεκινησαν και αυτοι να βριζουν?

καλα παμε...

πολυ κακες λεξουλες?

δυστυχως η αγενεια δεν εχει επαγγελματικα ορια...

για κοπελα προς κοπελα ηταν καπως...

και να μην ηταν κακιες οι λεξεις δεν επιτρεπεται κατι τετοιο..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό πρόβλημα. Πρωί μεσημέρι ή βράδυ όλο και κάποια θα πάρει να μας πουλήσει πιστωτική κάρτα/εικόνες/εγκυκλοπαίδια/τσελεμεντέ/κλπ.

Γενικά εγώ τους λέω διάφορα περίεργα και περιμένω να δώ τις αντιδράσεις τους.

Είχαμε χθές μια κουβέντα με ένα φίλο για όταν πήραν τηλ. για πιστωτική.

-"Ενδιαφερεστε για μια πιστωτική κάρτα απο την Χ τράπεζα?"

-"Ναι! Ευτυχώς που θα μπορέσω να βγάλω και άλλη κάρτα. Έχω να δουλέψω 4 μήνες και οι άλλες τράπεζες με έχουν στον Τειρεσία. Τουλάχιστον να πάρω μερικά λεφτά για τσιγάρα"

"Συγνώμη αλλά δεν γίνεται να σας βγάλουμε κάρτα αν είστε στον Τειρεσία"

"Μα τί λέτε... Αφήστε μου ενα τηλ. να σας πάρω αργότερα"

"Δεν γίνεται κύριε. Γειά σας"

:lol:

 

Άλλη περίπτωση: Για να πουλήσουν εικόνες.

"Γειά σας. Είμαστε εταιρία απο αθήνα και πουλάμε εικόνες"

"Κορίτσι μου είμαι Μάρτυρας του Ιεχωβά, δεν έχουμε εικόνες εμείς"

"Μα....."

"Αντίο σας"

:lol:

 

Μου έχουν τύχει πάρα πολλά, αλλά και πολλά άλλα που τα έχω έτοιμα σε περίπτωση που χτυπήσει το τηλέφωνο... Να είμαι προετοιμασμένος...

Μερικές ατάκες:

-"Είστε ο μοναδικός τυχερός απο την κλήρωση!"

-"Σοβαρά? Τρέχω να πάρω λαχείο!" (+κλείσιμο τηλεφώνου) :lol:

 

"Είναι εκεί ο κύριος τάδε?"

"Όχι, τον έχουν ακόμα στο κρατητήριο. Αύριο θα βγεί. Θέλετε να του πώ τπτ?":lol:

 

Εσείς τί τους λέτε όταν έχετε όρεξη?:happy:

 

 

Καλά θεϊκές απαντήσεις!!!!!!!!!!!!!!!

Τις περισσότερες φορές όμως δε μου κάνει καρδιά ούτε να τους μιλήσω άσχημα ούτε να τους το κλείσω στα μούτρα.

 

Τους λέω λοιπόν ότι έχω "καεί" από τις πολλές πιστωτικές και δεν θέλω να βγάλω άλλες ενώ στη πραγματικότητα δεν έχω καμία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω μια απορια

εχουν αυξηθει οι πωλησεις των εταιρειων που προποταρονται μεσω τηλεφωνου και αντι να περιοριστει το φαινομενο,εχουν αυξηθει οι κλησεις απο εταιρειες με "προσφορες"?

πριν λιγο με πηραν για αλλη μια φορα τηλεφωνο.ευγενικη(για αρχη) η κοπελιτσα αρχισε να μου λεει πως ειναι νεα εταιρεια,και πως θα περασουν την αλλη βδομαδα απο την περιοχη μας(αρα απο καπου εχουν πληρη στοιχεια μας) και ειμαστε απο τους τυχερους που θα παραλαβουν το νεο τους καταλογο και ενα σακουλακι φρεσκοκατεψυγμενο αρακα στην προνομιακη τιμη του 1,80e.

- "ποτε θα ειστε στο σπιτι να περασουμε να σας τα αφησουμε?"

-"ξερετε,περα του οτι δε με ενδιαφερουν τα κατεξυγμενα προιοντα,εδω ειναι οδοντιατρειο και καταλαβαινετε..."

-"τι να καταλαβω?"

-"οτι δεν ειναι χωρος για κατεψυγμενο αρακα"

-"γιατι δε λετε απλα πως δε θελετε,και λετε 1002 δικαιολογιες?εσεις χανετε που δε θα παρετε τον αρακα στην προνομιακη μας τιμη!καλημερα"

 

 

(ευγενικη δε μπορω να πω)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...