Jump to content

Τι λέτε όταν σας παίρνουν τηλέφωνο να σας βγάλουν πιστωτική;


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω μια απορια

εχουν αυξηθει οι πωλησεις των εταιρειων που προποταρονται μεσω τηλεφωνου και αντι να περιοριστει το φαινομενο,εχουν αυξηθει οι κλησεις απο εταιρειες με "προσφορες"?

πριν λιγο με πηραν για αλλη μια φορα τηλεφωνο.ευγενικη(για αρχη) η κοπελιτσα αρχισε να μου λεει πως ειναι νεα εταιρεια,και πως θα περασουν την αλλη βδομαδα απο την περιοχη μας(αρα απο καπου εχουν πληρη στοιχεια μας) και ειμαστε απο τους τυχερους που θα παραλαβουν το νεο τους καταλογο και ενα σακουλακι φρεσκοκατεψυγμενο αρακα στην προνομιακη τιμη του 1,80e.

- "ποτε θα ειστε στο σπιτι να περασουμε να σας τα αφησουμε?"

-"ξερετε,περα του οτι δε με ενδιαφερουν τα κατεξυγμενα προιοντα,εδω ειναι οδοντιατρειο και καταλαβαινετε..."

-"τι να καταλαβω?"

-"οτι δεν ειναι χωρος για κατεψυγμενο αρακα"

-"γιατι δε λετε απλα πως δε θελετε,και λετε 1002 δικαιολογιες?εσεις χανετε που δε θα παρετε τον αρακα στην προνομιακη μας τιμη!καλημερα"

 

 

(ευγενικη δε μπορω να πω)

 

Απιστευτο!!!

 

Πως και δεν μου εχουν τυχει τετοια κουφα κι εμενα :p :p :p

 

Σε λιγο θα παιρνουν και για τον μπακαλη της γειτονιας που εβγαλε κατι ληγμενα και τα δινει στην μιση τιμη προσφορα, επειδη ειμαι πελατης :p :p

 

Δεν υπονοω κατι Freak αλλα πολλες φορες δεν ειναι επιτηδες νευρικοι και αγενεις οι πωλητες. Μπορει να νομιζουν οτι τους κοροιδευεις ή τους μιλας ειρωνικα (ενω δεν το κανεις) ή απλα το εκανε ο προηγουμενος που καλεσαν και μετα τους το εκλεισε στα μουτρα (μια υποθεση κανω).

Φαντασου μετα με τι διαθεση θα κανουν το επομενο τηλεφωνημα :O

 

Φυσικα υπαρχουν και πολλοι που απλα ειναι αγενεις...αυτο συνδεεται αμεσα με την προσωπικοτητα του καθενος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οταν κανεις μια δουλεια(οποιαδηποτε) για να εισαι σωστος επαγγελματιας πανω απο ολα,μαθαινεις να φερεσαι σωστα ανεξαρτητα απο το τι σου συμβαινει.

σε αυτο ειμαι απολυτη.

κουφα συμβαινουν καθημερινα.αλλα λιγα ειναι αυτα που μου κανουν εντυπωση.αφου σκεφτομαι να αρχισω να τα μαγνητοφωνω και να τα ανεβαζω να τα ακουτε κι εσεις...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις μια δουλεια(οποιαδηποτε) για να εισαι σωστος επαγγελματιας πανω απο ολα,μαθαινεις να φερεσαι σωστα ανεξαρτητα απο το τι σου συμβαινει.

σε αυτο ειμαι απολυτη.

κουφα συμβαινουν καθημερινα.αλλα λιγα ειναι αυτα που μου κανουν εντυπωση.αφου σκεφτομαι να αρχισω να τα μαγνητοφωνω και να τα ανεβαζω να τα ακουτε κι εσεις...

 

Δικιο εχεις.

 

Στην περιπτωση των πωλητων γενικα δεν υπαρχει εκπαιδευση κυριως επειδη δεν ειναι μια σταθερη δουλεια. Πολλοι εργοδοτες πληρωνουν αναλογα με τις πωλησεις και αν δουν οτι δεν 'τραβας' σε στελνουν. ΓΙ'αυτο και δεν σε εκπαιδεουν ωστε να συμπεριφερεσαι σωστα σε ολες τις περιπτωσεις.

 

Ακομη και να εχει συμβει κατι παρομοιο με αυτα που περιγραφω παραπανω εσυ (κι εγω) που θα απαντησουμε στο τηλεφωνο δεν μπορουμε να το ξερουμε.

Απο τη στιγμη λοιπον που θα απαντησουμε ευγενικα, εννοειται οτι οφειλει κι εκεινος να κανει το ιδιο.

 

Επειδη ομως οπως ειπα, γενικα δεν υπαρχει εκπαιδευση στον τομεα αυτο (και πολλες φορες και ελεγχος) ο καθενας αντιμετωπιζει την κατασταση οπως θελει και λεει οτι θελει :(

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

xtes me phran proi proi re gmt !! ston upno tous me vlepane !! entometaxu xtupouse epimona !! prepei na xtuphse 8-9 fores kai meta to shkosa !! opote otan katalava oti htan pistotikh ths to ekleisa sth mourh !! sunithos den antidro etsi alla me eixe xupnhsei kai eixa neuriasei!!
Link to comment
Share on other sites

xtes me phran proi proi re gmt !! ston upno tous me vlepane !! entometaxu xtupouse epimona !! prepei na xtuphse 8-9 fores kai meta to shkosa !! opote otan katalava oti htan pistotikh ths to ekleisa sth mourh !! sunithos den antidro etsi alla me eixe xupnhsei kai eixa neuriasei!!

 

Μα 8-9 φορες; Αυτο παραπαει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φρικ αυτοι που φερονται ασχημα, μπας και ειναι απλα φαρσες; Γιατι εμενα προσωπικα δεν μου 'χει τυχει...:worry:

 

Αυτο που με τσαντιζει εμενα ειναι που παιρνουν ΠΑΝΤΑ 4 το μεσημερι, το χω παρατηρησει. :mad:

Παντως δεν μου κανει καρδια να τους μιλησω ασχημα...Μια φορα μαλιστα καθησα και απαντουσα σε ερωτηματολογιο για προιοντα που χρησιμοποιει το νοικοκυριο μας...:p

Ασχετο, αλλα και στο μετρο παντα παιρνω φυλλαδιακια που μοιραζουν γιατι θελουν να τα ξεφορτωθουν οι ανθρωποι, ημουν στην θεση τους και τους συμπονω...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο με τα φυλλάδια οκ,όντως τους βγάζεις ένα βάρος από πάνω τους ( μην σου πω και 2 ).

Αλλά με τα τηλέφωνα αν τους πεις καμιά βλακεία και θα έχεις να λες κάτι με την παρέα σου μετά και θα τελειώσει και ο ανθρωπος με ένα από τα τηλεφωνήματα που είχε να κάνει...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Αλλά με τα τηλέφωνα αν τους πεις καμιά βλακεία και θα έχεις να λες κάτι με την παρέα σου μετά και θα τελειώσει και ο ανθρωπος με ένα από τα τηλεφωνήματα που είχε να κάνει...

Και να τελειωσει τι; Σαμπως σου λενε νομιζεις "κανε 200 τηλεφωνα και αμα τελειωσεις πηγαινε για καφε"; Το 4ωρο-6ωρο τους θα το βγαλουν ειτε τους το κλεισεις στην μουρη ειτε οχι...Απλα, αμα πεφτουν συνεχεια σε ατομα που τους λενε βλακειες, ισως απογοητευονται και χανουν την ψυχραιμια τους. Παντως, και καμια βλακεια μαλλον θα τους φτιαχνει την διαθεση, τωρα που το σκεφτομαι...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι όλοι αυτοί που σας παίρνουν τηλέφωνο, παίρνουν με απόκρυψη έτσι?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι όλοι αυτοί που σας παίρνουν τηλέφωνο, παίρνουν με απόκρυψη έτσι?

 

Eξαρταται...αποκρυψη εχουν κυριως τα τηλεφωνικα κεντρα.

Πολλες εταιριες επειδη δεν εχουν δικα τους τμηματα πωλησεων πληρωνουν αλλες εταιριες οι οποιες κανουν αυτη τη δουλεια. Εχουν δηλαδη τηλεφωνικα κεντρα και πουλανε και διαφημιζουν τα προιοντα των εταιριων-πελατων τους :O

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς σήμερα ήμουν ξύπνιος από τις 9:30 το πρωί. Κατά τις 10-11 άρχισαν να βαράνε οι συσκευές του τηλεφωνικού κέντρου και στην οθόνη βλέπω το νούμερο της Altec Telecoms ( 2116872900) . Το σηκώνω και ακολουθεί ο εξής διάλογος ( ε=εγώ A=Altec)

Α: Καλημέρα, μπορώ να μιλήσω στον κύριο Αγγελιδίδη, ε συγγνώμη, Αγγελίδη Δημήτρη (ούτε το επίθετό μου δεν μπορούσε να διαβάσει σωστά ο ηλίθιος) .

Ε: Ο ίδιος είμαι, τι θέλετε;

Α: Σας τηλεφωνό από την Altec Telecoms, από Αθήνα. (με το που ακούω αυτό το πράγμα κατάλαβα ότι έπαιρναν για διαφήμιση και πάτησα κατευθείαν στην συσκευή μου τον κωδικό του τηλεφωνικού κέντρου για ηχογράφηση της κλήσης) . Τι κάνετε;

Ε: Μια χαρά.

Α: Και εμείς εδώ προσπαθούμε. Εμείς από την Altec θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε όπως η εταιρία μας ξεκίνησε διαδικασία αυτοματοποίηση (έτσι το είπε ο βλάκας, δεν γράφω λάθος :p ) την επιλογή του προθέματος 1733 που έκετε, που πληκτρολογείς τώρα στο χέρι θα το γυρίσουμε να γίνει αυτόματο ώστε να μην ταλαιπωριώσαστε.

Ε: Εσείς έχετε πάρει στο xxxxx ή στο AAAAA ;

Α: Για περιμέντε λίγο. Ναι, ναι

Ε: Κοιτάξτε, έχω και άλλο ένα νούμερο, το AAAAA, το οποίο είναι με προεπιλογή, οπότε στο xxxxx δεν θα βάλουμε. Είναι με το πρόγραμμα 0,098 ανά κλήση

Α: Α έχετε; Για περιμέντε λίγο να το δω. Περιμένετε λιγάκι; Σας ευχαριστώ πάρα πολύ. (Ψάχνει τώρα) Για να το δούμε, τι λέει. Άνοιξε υπολογιστή, τρέξε τρέξε server (με το τρέξε τρέξε κρατιόμουν με το ζόρι να μην πέσω στο πάτωμα από τα γέλια !!!!!) . Α το βρήκα. Έχετε προεπιλογή.

Ε: Οπότε το xxxxx το αφήνουμε όπως είναι χωρίς προεπιλογή.

Α: Εντάξει, σας ευχαριστώ πολύ.

Ε: Και εγώ, καλημέρα.

Με το που κλείσαμε το τηλέφωνο γέλαγα επί 5 λεπτά με το 'άνοιξε υπολογιστή, τρέξε τρέξε server' . Εν τω μεταξύ ο τύπος δεν πρέπει με τίποτα να ήταν έλληνας γιατί δεν μίλαγε καθαρά ελληνικά, το βλέπετε άλλωστε και με μερικές κοτσάνες που είπε. Ένα μισάωρο μετά ξαναχτυπάνε τα τηλέφωνα και βλέπω πάλι το νούμερο της Altec. Το σηκώνω και ήταν μια κοπέλα για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Της εξηγώ πολύ ευγενικά ότι με κάλεσαν και πριν για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Μου ζήτησε συγγνώμη και κλείσαμε. Πραγματικά αν ακούσετε την ηχογραφημένη κλήση που έχω με τον άλλο θα πάθετε πλάκα έτσι όπως μιλάει. Δεν την δημοσιεύω όμως γιατί ακούγονται και αριθμοί τηλεφώνου και επιπλέον είναι παράνομο. Πάντως τώρα όποτε με παίρνουν για τέτοιο σκοπό θα κάνω κατευθείαν ηχογράφηση της κλήσης. Ούτως ή άλλως ένα συνδυασμό 2 πλήκτρων πρέπει να πατήσω για να ξεκινήσει ηχογράφηση :devil: Πιο πολύ περιμένω να με πάρουν από καμιά Tellas που σου κάνουν πλύση εγκεφάλου, για να γελάσω ακόμα περισσότερο :devil: Παρόλα αυτά παραδέχομαι ότι είναι η μοναδική φορά που με έχουν ενοχλήσει από την Altec και επίσης ήταν ευγενικοί. Επόμενες κινήσεις μου θα είναι να στέλνω

κλήσεις από συγκεκριμένες εταιρίες στον τηλεφωνητή ή να μπλοκάρω όλες τις κλήσεις με απόκρυψη και να αναγκάζω όποιον έχει απόκρυψη να πληκτρολογεί το νούμερό του ώστε να μου μιλήσει (αυτά γίνονται με ελάχιστα κλικ στις ρυθμίσεις του κέντρου μου) .

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχαχα!!! :lol: Άπαιχτος!!

 

Πάλι καλά που δεν είπε: "Εμπρός λοιπόν καλέ μου server!" :lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η Altec χανει πελατεια και προσπαθει να παρει τις Προεπιλογες πισω :devil:

 

Απαιχτη η συνομιλια παντως (και ο τυπος)...και καλο το πλασαρισμα για να σου παρουν την Π.Φ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!:p

Όταν λές "κέντρο" τι εννοείς; Εκτός απο την τηλεφωνική συσκευή έχεις και κάτι άλλο;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!:p

Όταν λές "κέντρο" τι εννοείς; Εκτός απο την τηλεφωνική συσκευή έχεις και κάτι άλλο;

 

Yeap. Ενα μηχανημα (κατι περιπου σαν modem ας πουμε) για να δινει εσωτερικες γραμμες και διαφορα αλλα features. Φαντασου σαν αυτα που εχουν τα ξενοδοχεια για τα εσωτερικα αλλα πιο μικρο (υποθετω) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα όλα αυτά, θα μου επιτρεψετε να ακανω και λίγο το δικηγόρο του διαβόλου όμως;;;

 

Εγώ δουλευω σε τηλεφωνικο κέντρο και ασχολούμε με τα τραπεζικα, σε εισερχόμενες κλήσεις όμως ευτυχως πλέον αλλα κανουμε και κανα τηλ στους πελατες κατα καιρους για ενημερωση. Ξερω καλα το χώρο ομως.

 

Κατ' αρχάς για να κανει κάποιος κάτι τετοιο, ειδικα όσον αφορα τραπεζικα προιόντα, στην ευκολότερη περιπτωση θα περασει απο μια εβδομαδιαια εκπαιδευση ωστε να ξερει καλα τι λεει.

 

Όσον αφορα το επώνυμο του καθενος, που κι εγω εχω κανει λαθη καποιες φορες, σκεφτείτε απλά εναν ανθρωπο που επι 8 ώρες το μόνο που βλέπει μπροστα του ειναι μια (οχι και παντα πολυ καλη) οθόνη υπολογιστη με μονο αριθμους και ονοματα.... Και ο ίδιος ήδη νοιώθει ασχημα που το εχει πει λάθος.

 

Επίσης τις περισσότερες φορές όσον αφορα τραπεζες καλούντε άτομα που είναι ηδη πελατες εχοντας καποιο τραπεζικο προιον της Χ τραπεζας.

 

Όποιος δεν ειναι ευγενικος με τους πελάτες που καλεί αποκλειεται να μεινιε για πολυ στη συγκεκριμενη δουλεια γιατί οι σοβαρες εταιρίες θα σου την πουν απιστευτα ακομα κι αν ο τόινος της φωνής σου δεν ειναι όπως σου εχουν υποδείξει... Το ίδιο κι αν ακούσουν οτι ειπες λάθος ενα όνομα...

 

Όσον αφορα τις ώρες τώρα ναι, εκει εχω εναντιωθει κι εγω κι όταν κάποια στιγμη είχα την ευκαιρια, μίλησα στους εκπροσώπους-διευθυντες πωλήσεων των ίδιων των τραπεζων λέγωντας οτι χάνουν πελάτες που δυσαρεστούντε αφου τους παίρνουμε ακαταλληλες ώρες. Η απαντηση τους ηταν οτι το προβλημα ειναι γνωστο κι οτι δε μπορουμε να κανουμε κατι γι' αυτο. Το μονο που τους ενδιαφέρει ειναι η πώληση . "Ακομη κι αν χασουμε καποιους ετσι σιγουρα θα έχουμε καποιους άλλους που θα τους κερδισουμε αν τους πεισουμε για το προιον μας". Οκ διαφωνω. Αλλα για καποιον που ρωτησε πριν αν χανουν οι εταιρίες απο αυτο, οχι. Τα ποσοστα τηλεφωνικων πωλησεων ειναι αρκετα υψηλα και ειδικα στο τηλεφωνικο τραπεζων η ενημερωση των πωλητων καλυτερη απο υπαλλληλους στα καταστηματα και πληρέστρη (γιατι υνήθως στο τηλεφωνικο ασχολουντε μονο με 1 προιον οποτε το ξερουν καλα) αρα οι πωλησεις ανεβαίνουν, οποτε προς το παρον αυτο ειναο κατι που δε προοκειται να σταματησει.

 

Τέλος να πω οτι τα καημενα τα παιδια που δουλευουμε εκει τραβαμε απιστευτη πιεση για θετικα αποτελεσματα, απιστευτα πολυ μερικες φορες..., και δεν υπαρχει και αλλη επιλογη, οπότε ήμαρτον, μη τα βριζεται τα παιδακια για να δειτε και αντιδρασεις....

 

Καμια αστεια ατακα βεβαια παντα ,ας φτιαχνει τη διαθεση!:happy:

 

Αυτα, και sorry αν κουρασα αλλά να έχουμε και την άλλη πλευρά στο μυαλό μας. (δεδομένου ελλειψης εργασιας (το 90% αγορας εργασιας ειναι τηλ.κεντρα) και οτι αυτοι που σας τηλεφωνουν κανουν μια δουλεια και δεν ειναι παρανοηκοι που σκοπος τους ειναι να σας σπάσουν τα νεύρα).

 

:X

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Καλα όλα αυτά, θα μου επιτρεψετε να ακανω και λίγο το δικηγόρο του διαβόλου όμως;;;

 

Εγώ δουλευω σε τηλεφωνικο κέντρο και ασχολούμε με τα τραπεζικα, σε .....

Επίσης τις περισσότερες φορές όσον αφορα τραπεζες καλούντε άτομα που είναι ηδη πελατες εχοντας καποιο τραπεζικο προιον της Χ τραπεζας.

 

Όσον αφορα τις ώρες τώρα ναι, εκει εχω εναντιωθει κι εγω κι όταν κάποια στιγμη είχα την ευκαιρια, μίλησα στους εκπροσώπους-διευθυντες πωλήσεων των ίδιων των τραπεζων λέγωντας οτι χάνουν πελάτες που δυσαρεστούντε αφου τους παίρνουμε ακαταλληλες ώρες. Η απαντηση τους ηταν οτι το προβλημα ειναι γνωστο κι οτι δε μπορουμε να κανουμε κατι γι' αυτο.

 

Τέλος να πω οτι τα καημενα τα παιδια που δουλευουμε εκει τραβαμε απιστευτη πιεση για θετικα αποτελεσματα, απιστευτα πολυ μερικες φορες..., και δεν υπαρχει και αλλη επιλογη, οπότε ήμαρτον, μη τα βριζεται τα παιδακια για να δειτε και αντιδρασεις....

 

Καμια αστεια ατακα βεβαια παντα ,ας φτιαχνει τη διαθεση!:happy:

 

Αυτα, και sorry αν κουρασα αλλά να έχουμε και την άλλη πλευρά στο μυαλό μας. (δεδομένου ελλειψης εργασιας (το 90% αγορας εργασιας ειναι τηλ.κεντρα) και οτι αυτοι που σας τηλεφωνουν κανουν μια δουλεια και δεν ειναι παρανοηκοι που σκοπος τους ειναι να σας σπάσουν τα νεύρα).

 

:X

Δεν νομιζω να υπαρχει κανεις που να μην εχει εστω και ενα ξεχασμενο βιβλιαριο καταθεσεων.Εχουμε λοιπον ενα "χ" προϊον για αρχη.

Φαντασου εναν ο οποιος δουλευει βαρδυα(κυκλικο ωραριο) και γυριζει σπιτι του στις 9 το πρωι και την πεφτει για υπνο.Στις 11 περιπου να χτυπα το τηλεφωνο και ετσι να γινετε το ηδη χαλασμενο βιολογικο ρολοϊ του σμπαραλια.Το ξερουν βεβαια αλλα δεν μπορουν να κανουν κατι! Φυσικα ολοι μας ξερουμε τι πρεπει να κανουν:X.

Και το οτι εισαστε παιδια που εχετε αναγκη απο εργασια,μην ανησυχεις.Το καταλαβαινουμε απολυτα και η ολη αγανακτηση που καποιοι δειχνουν ειναι γιατι δεν γνωριζουν τι συμβαινει με αυτο το ειδος πωλησεων.

Πολλες φορες και λαου λαου που λενε εφερνα την κουβεντα ετσι που καποια στιγμη να αρχησω το μπινελικι προς το αφεντικο της(του) τηλεφωνητριας(-η) γιατι ξερω οτι καθε κλιση που κανετε μαγνητοφωνειται για να μπορουν να σας ελεγχουν.Στο τελος ζητω και ενα συγνωμη λεγοντας οτι γνωριζω την πιεση που και αυτη δεχεται απο το λαμογιο αφεντικο.

Καλη δυναμη στην δουλεια σου μια και δεν ειναι και απο τις καλυτερες.Ξερω περιπτωση που καποια παρουσιασε προβληματα με το αφτι της.Αλλαξε δουλεια και ησυχασε.

Εσυ κανεις μια δουλεια για την οποια δεν νομιζω οτι πρεπει να απολογεισαι.Τα αφεντικα σας ομως θελουν κρεμασμα.Κυφηνες ειναι.Πουλανε φουμαρα μια και ο καταναλωτης δεν μπορει να βγαλει ακρη με τις νεες ορολογιες που σκαρφιζοντε για να παραμυθιαζουν.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορα τις ώρες τώρα ναι, εκει εχω εναντιωθει κι εγω κι όταν κάποια στιγμη είχα την ευκαιρια, μίλησα στους εκπροσώπους-διευθυντες πωλήσεων των ίδιων των τραπεζων λέγωντας οτι χάνουν πελάτες που δυσαρεστούντε αφου τους παίρνουμε ακαταλληλες ώρες. Η απαντηση τους ηταν οτι το προβλημα ειναι γνωστο κι οτι δε μπορουμε να κανουμε κατι γι' αυτο.

Και γιατι δεν μπορυν να κανουν κατι γι'αυτο παρακαλω; Εμενα προσωπικα ΠΟΤΕ δεν με εχουν παρει πρωινη ή απογευματινη ωρα. Παραπονο το χω. Παντα μεσημερι 3-4. Τετοια ωρα παιρνουν την περιοχη μου παντα, παει βασει κωδικου, τι να πω...:p

 

Αυτο που μ'αρεσει επισης ειναι οτι με το που λες "Παρακαλω;" αρχιζουν και λενε λενε λενε... και μια δυο φορες που προσπαθησα να τους σταματησω δεν μπορεσα, οποτε αφηνω να τελειωσει η "κασετα" και μετα πεφτει η χυλοπιτα...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν μπορυν να κανουν κατι γι'αυτο παρακαλω; Εμενα προσωπικα ΠΟΤΕ δεν με εχουν παρει πρωινη ή απογευματινη ωρα. Παραπονο το χω. Παντα μεσημερι 3-4. Τετοια ωρα παιρνουν την περιοχη μου παντα, παει βασει κωδικου, τι να πω...:p

 

Αυτο που μ'αρεσει επισης ειναι οτι με το που λες "Παρακαλω;" αρχιζουν και λενε λενε λενε... και μια δυο φορες που προσπαθησα να τους σταματησω δεν μπορεσα, οποτε αφηνω να τελειωσει η "κασετα" και μετα πεφτει η χυλοπιτα...:p

 

Mα εισαι και ατυχη...:(

Απορω παντως πως δουλευουν τετοιες ωρες! Συνηθως απο 5 και μετα ξεκινα η απογευματινη βαρδια.

Αν θες να ησυχασεις παντως γραψου εδω και θα βρεις την υγεια σου. Οι περισσοτεροι ελεγχουν τη λιστα αυτη οποτε θα εισαι ΟΚ. Αν παλι σε καλεσουν τοτε ζητα να μιλησεις με καποιο προισταμενο και σφυρα του δυο κουβεντες για την DPA :O

Link to comment
Share on other sites

Mα εισαι και ατυχη...:(

Απορω παντως πως δουλευουν τετοιες ωρες! Συνηθως απο 5 και μετα ξεκινα η απογευματινη βαρδια.

Αν θες να ησυχασεις παντως γραψου εδω και θα βρεις την υγεια σου. Οι περισσοτεροι ελεγχουν τη λιστα αυτη οποτε θα εισαι ΟΚ. Αν παλι σε καλεσουν τοτε ζητα να μιλησεις με καποιο προισταμενο και σφυρα του δυο κουβεντες για την DPA :O

Ναι 5 με 9 ειναι η απογευματινη βαρδια...Τεσπα, ευχαριστω για την αιτηση παντως!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!:p

Όταν λές "κέντρο" τι εννοείς; Εκτός απο την τηλεφωνική συσκευή έχεις και κάτι άλλο;

Έχω έναν υπολογιστή Celeron 400 στον οποίο έχω εγκαταστήσει το asterisk@home και έχει γίνει ένα τηλεφωνικό κέντρο με πολλές δυνατότητες. Όλες μου οι τηλεφωνικές συσκευές είναι συνδεδεμένες σε Linksys PAP2. Τα Linksys επικοινωνούν με τον υπολογιστή μέσω του router. Έτσι μπορώ με οποιαδήποτε συσκευή του σπιτιού μου να καλώ μέσω ΟΤΕ ή μέσω voip. Και επιπλέον ένα σωρό άλλες δυνατότητες (τηλεφωνητή, μουσική στην αναμονή κ.λ.π. )

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν υπολογιστή Celeron 400 στον οποίο έχω εγκαταστήσει το asterisk@home και έχει γίνει ένα τηλεφωνικό κέντρο με πολλές δυνατότητες. Όλες μου οι τηλεφωνικές συσκευές είναι συνδεδεμένες σε Linksys PAP2. Τα Linksys επικοινωνούν με τον υπολογιστή μέσω του router. Έτσι μπορώ με οποιαδήποτε συσκευή του σπιτιού μου να καλώ μέσω ΟΤΕ ή μέσω voip. Και επιπλέον ένα σωρό άλλες δυνατότητες (τηλεφωνητή, μουσική στην αναμονή κ.λ.π. )

 

Ε, αυτο δεν περναγε απο το μυαλο μου με τιποτα...απιστευτη εγκατασταση :)

Και μου εδωσες και ιδεα :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν υπολογιστή Celeron 400 στον οποίο έχω εγκαταστήσει το asterisk@home και έχει γίνει ένα τηλεφωνικό κέντρο με πολλές δυνατότητες. Όλες μου οι τηλεφωνικές συσκευές είναι συνδεδεμένες σε Linksys PAP2. Τα Linksys επικοινωνούν με τον υπολογιστή μέσω του router. Έτσι μπορώ με οποιαδήποτε συσκευή του σπιτιού μου να καλώ μέσω ΟΤΕ ή μέσω voip. Και επιπλέον ένα σωρό άλλες δυνατότητες (τηλεφωνητή, μουσική στην αναμονή κ.λ.π. )

 

Πολύ ενδιαφέρον αυτό που αναφέρεις!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Φρικ αυτοι που φερονται ασχημα, μπας και ειναι απλα φαρσες; Γιατι εμενα προσωπικα δεν μου 'χει τυχει...:worry:

 

...:(

δε νομιζω να ειναι φαρσες. η πρωτη περιπτωση που με εβρισε επειδη δεν η8ελα τον κλειδαρα τους και τον ηλεκτρολογο τους μαλιστα μου ειχε πει στην αρχη της συνομιλιας και το ονομα της το οποιο ομως δε συγκρατησα

αλλωστε ειναι απο τις πιο ανοητες φαρσες που θα μπορουσε καποιος να κανει

επισης δεν εχει λογο,και καθε φορα ειναι διαφορετικο ατομο..οποτε οχι,δεν προκειτε για φαρσα

Να υποθέσω ότι όλοι αυτοί που σας παίρνουν τηλέφωνο, παίρνουν με απόκρυψη έτσι?

στην περιπτωση του κατεψυγμενου αρακα οχι.δεν ειχε αποκρυψη..αλλα τι να κανεις?εχουμε ενα νουμερο απο εταιρεια που ασχολειται με κατεψυγμενα μπιζελια..ποιος υπαλληλος μου μιλησε τρεχα-γυρευε...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...