Jump to content

Τι λέτε όταν σας παίρνουν τηλέφωνο να σας βγάλουν πιστωτική;


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείτε όταν λέτε οτι σας πέρνουν τηλέφωνο για να σας βγάλουν πιστωτική;

Στο σταθερό σας τηλέφωνο;

Εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοείτε όταν λέτε οτι σας πέρνουν τηλέφωνο για να σας βγάλουν πιστωτική;

Στο σταθερό σας τηλέφωνο;

Εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ.....

Ναι, αυτό εννοούμε, τυχερέ... :protest: :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε όταν λέτε οτι σας πέρνουν τηλέφωνο για να σας βγάλουν πιστωτική;

Στο σταθερό σας τηλέφωνο;

Εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ.....

 

Μεγαλη τυχη εχεις...τι να πει και η καημενη η Φρικ που την παιρνουν για κατεψυγμενο αρακα :p :p :(

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε πάντως να μπειτε στη λίστα της Αρχής Προστασίας δεδομένων:shifty:, με σταθερό, κινητό, διεύθυνση και δεν ενοχλεί κανείς:X...Κανονικά πρώτα πρέπει να κοιτάζουν αυτήν τη λίστα και μετά να "ψαρεύουν" πελάτες.:food:

Φυσικά, αν τυχόν πάρουν, έχουν νομικές κυρώσεις!;)

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

οταν τους πωτησα απο που βρηκαν το τηλεφωνο και τα στοιχεια μου ειχαν διαφορετικες απαντησεις ο καθενας..

οι εταιρειες παροχης ιντερνετ ειχαν τα στοιχεια μου απο τον οτε..

οι κυριες που με ενημερωνουν οτι κερδισα εικονα αγιου/τσελεμεντε/ταπερ μου ειπαν πως δεν ξερουν τα στοιχεια μου απλα μονο το τηλεφωνο μου(ασαφης η απαντηση αλλα δεν εχω διαθεση να ασχοληθω)

οσο για τον αρακα μου ειπαν χαρακτηριστικα πως βρηκαν το τηλεφωνο μου απο τον χρυσο οδηγο!!!!ΝΑΙ!!ανοιξαν στο "οδοντιατρεια" μια που ταιριαζει με τον αρακα και επελεξαν εμενα να ειμαι η τυχερη!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη τυχη εχεις...τι να πει και η καημενη η Φρικ που την παιρνουν για κατεψυγμενο αρακα :p :p :(

 

Ποιά είναι η φρικ;:confused: :confused: :confused:

Τι εννοείς δηλαδή, την πήραν τηλέφωνο αν ήθελε να αγοράσει αρακά;

Αυτό καλό νομίζω είναι, από το να τρέχεις στα σούπερ-μάρκετ...

Αν μάλιστα στον φέρνουν και στο σπίτι.... μια χαρά.:) :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η φρικ;:confused: :confused: :confused:

Τι εννοείς δηλαδή, την πήραν τηλέφωνο αν ήθελε να αγοράσει αρακά;

Αυτό καλό νομίζω είναι, από το να τρέχεις στα σούπερ-μάρκετ...

Αν μάλιστα στον φέρνουν και στο σπίτι.... μια χαρά.:) :)

 

Ειναι η κοπελα που εχει ποσταρει το 2ο μηνυμα πανω απο το δικο σου!! Η FREAK_OF_NATURE ειναι!!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπάρχουν και 8 ωρα.... Πάντως στο δικο μας τμημα αν ζητησεις να μην παιρνουν καποια ωρα σημειωνεται και το προσεχουμε.

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπάρχουν και 8 ωρα.... Πάντως στο δικο μας τμημα αν ζητησεις να μην παιρνουν καποια ωρα σημειωνεται και το προσεχουμε.
Οταν παιρνουν εμας φαινεται που τους εχουμε πει επανελειμενα για την ωρα, φαινεται το σημειωνουν σαν "προτιμωμενη ωρα:μεσημερι":X :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πήγαινε παραθεση σε προηγουμενο για την απογευματινη βαρδια αλλα έκανα βλακεια, σορρυ.

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν μπορυν να κανουν κατι γι'αυτο παρακαλω; Εμενα προσωπικα ΠΟΤΕ δεν με εχουν παρει πρωινη ή απογευματινη ωρα. Παραπονο το χω. Παντα μεσημερι 3-4. Τετοια ωρα παιρνουν την περιοχη μου παντα, παει βασει κωδικου, τι να πω...:p

 

Αυτο που μ'αρεσει επισης ειναι οτι με το που λες "Παρακαλω;" αρχιζουν και λενε λενε λενε... και μια δυο φορες που προσπαθησα να τους σταματησω δεν μπορεσα, οποτε αφηνω να τελειωσει η "κασετα" και μετα πεφτει η χυλοπιτα...:p

Γιατι απλα το μονο που τους ενδιαφερει τις περισσοτερες φορες ειναι οι επιπλεον πωλησεις με όλους τους πιθανους τροπους.Τους λες οτι θα χασουν πελατες ετσι και σου απαντανε οτι εσυ θα βρεις τον τροπο να τους γυρισεις... δε βγαζεις ακρη. Ασε, εγω επρεπε να ειμαι διεθυντης πωλησεων....χαραμίζομαι!!!

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tην Παρασκευή με πήραν τηλέφωνο στο σπίτι απο 2 εταιρίες. Η μία ήταν για σταθερή τηλεφωνία και η άλλη για πιστωτική κάρτα.

 

1η συζήτηση:

-Καλημέρα. Θα μπορούσα να μιλήσω με τον κύριο τάδε?

-Καλημέρα. Το αφεντικό δεν ειναι εδώ. Ποιός τον ζητεί?

-Απο την εταιρία Χ, για μια ενημέρωση για τα νέα μας προγράμματα.

-Σίγουρα ειστε απο την εταιρία Χ?

-Ναι.

-Σίγουρα ε?

-Ναι, γιατί ρωτάτε?

-Γιατί το αφεντικό εχει μπλεξίματα με την εφορία και παίρνουν διάφοροι ελεγκτές και τον ζητάνε :lol:

...

 

2η συζήτηση.

-Καλησπέρα σας, είναι εκεί ο κύριος τάδε?

-Όχι, το αφεντικό δεν ειναι εδώ. Θέλετε να του αφήσετε κάποιο μήνυμα?

-Οχι, για μια πιστωτική κάρτα ήθελα να κάνω ενημέρωση.

-Αν μπορείτε πάρτε πάλι σε 1 μήνα, γιατί το αφεντικό είχε κάτι μπλεξίματα με την αστυνομία και τον έχουν χώσει μέσα :lol:

-Χαχαχα! Σοβαρά?

-Ναι. Χρώσταγε στην εφορία και πρίν μερικές μέρες τον μαζέψανε.

-Πωπω τι επαθε ο άνθρωπος! :(

-Καλά να πάθει. Δε με πλήρωνε... :lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δούλευα κάποτε σε τηλ. κέντρο από το οποίο καλούσαμε πελάτες γνωστής , μεγάλης τράπεζας για να τους πουλήσουμε κάποια τραπεζικά προϊόντα.

 

Σε αυτά τα τηλ. κέντρα, οι εργαζόμενοι δέχονται τρομερή πίεση από τους προϊσταμένους τους για να πετύχουν τους "στόχους" της πώλησης!

 

Αυτό φυσικά δεν δικαιολογεί την αγένεια, από τη μεριά του πωλητή...

 

Μία συμβουλή:

 

Ειδικά για άτομα σαν την Freak...

 

Μόλις απαντήσετε μία τέτοια κλήση, σημειώστε το όνομα του ανθρώπου που σας μιλάει.

 

Αν δεν μπορέιτε να το σημειώσετε, ρωτήστε τον/την ξανά το όνομά του/της, ακόμα και αν σας έχει ήδη συστηθεί.

 

Αφήστε τον/την να πεί το ποιηματάκι του.

Γιατί περί αυτού πρόκειται....

Ο/Η υπάλληλος πληρώνεται για να σου πεί κάποια πράγματα.

 

Μόλις τελειώσει πείτε του ένα ξερό : "Ευχαριστώ για την ενημέρωση, κύριε/κυρία (Το όνομά του/της), αλλά... ".

 

Κατά 99,99% δεν θα σας πεί κακιές λεξούλες, γιατί του δώσατε να καταλάβει ότι δεν απευθύνεται σε κάποιον που δεν ξέρει να μιλήσει στο τηλέφωνο, ή καμιά 70χρονη γιαγιούλα, στην οποία μπορέι να εκτονώσει την πίεση που δέχεται από τους προϊσταμένους του, αλλά με ένα συνειδητοποιημένο άτομο που δεν τον/την παίρνει να κάνει μ@λακίες...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δούλευα κάποτε σε τηλ. κέντρο από το οποίο καλούσαμε πελάτες γνωστής , μεγάλης τράπεζας για να τους πουλήσουμε κάποια τραπεζικά προϊόντα.

 

Σε αυτά τα τηλ. κέντρα, οι εργαζόμενοι δέχονται τρομερή πίεση από τους προϊσταμένους τους για να πετύχουν τους "στόχους" της πώλησης!

 

Αυτό φυσικά δεν δικαιολογεί την αγένεια, από τη μεριά του πωλητή...

 

Μία συμβουλή:

 

Ειδικά για άτομα σαν την Freak...

 

Μόλις απαντήσετε μία τέτοια κλήση, σημειώστε το όνομα του ανθρώπου που σας μιλάει.

 

Αν δεν μπορέιτε να το σημειώσετε, ρωτήστε τον/την ξανά το όνομά του/της, ακόμα και αν σας έχει ήδη συστηθεί.

 

Αφήστε τον/την να πεί το ποιηματάκι του.

Γιατί περί αυτού πρόκειται....

Ο/Η υπάλληλος πληρώνεται για να σου πεί κάποια πράγματα.

 

Μόλις τελειώσει πείτε του ένα ξερό : "Ευχαριστώ για την ενημέρωση, κύριε/κυρία (Το όνομά του/της), αλλά... ".

 

Κατά 99,99% δεν θα σας πεί κακιές λεξούλες, γιατί του δώσατε να καταλάβει ότι δεν απευθύνεται σε κάποιον που δεν ξέρει να μιλήσει στο τηλέφωνο, ή καμιά 70χρονη γιαγιούλα, στην οποία μπορέι να εκτονώσει την πίεση που δέχεται από τους προϊσταμένους του, αλλά με ένα συνειδητοποιημένο άτομο που δεν τον/την παίρνει να κάνει μ@λακίες...

 

επειδή συνήθως καλούν ώρες κοινής ησυχίας (μεσημέρι) με το που λένε για προσφορά-πιστωτική-δάνειο το κλείνω στα μούτρα αμέσως!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε όταν λέτε οτι σας πέρνουν τηλέφωνο για να σας βγάλουν πιστωτική;

Στο σταθερό σας τηλέφωνο;

Εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ.....

 

Εμένα που είμαι και φοιτητής με έχουν ταράξει!Την Πέμπτη ήταν το πιο πρόσφατο περιστατικό:Με πήραν από την Cosmoline:blink: (ήμουν κάποτε συνδρομητής) γιατί είχα το "δικαίωμα" -όπως μου είπαν-να βγάλω δυο πιστωτικές δωρεάν, με πιστωτικό όριο 3000 ευρώ.

 

Η απάντησή μου; Ενα ξερό ΟΧΙ!

 

edit:Επίσης με έχουν καλέσει για να πάρω δάνειο:wacko: ,να κάνω νέα σύνδεση κινητού:wacko: ,από τσελεμεντέ:worry: και από εναλλακτικούς παρόχους για σύνδεση!:blink:+++

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα λεω "λαθος κανετε", "δεν ειναι εδω","εχει μετακομισει" κτλ...πολυ ζαλαδα ειναι παντως...ασε και τα ινστιτουτα αισθητικης (αλλη πικρα αυτα) :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Ο τσελεμεντές είναι όλα τα λεφτά!

Την 1η φορά που με είχαν πάρει, απαντούσα κανονικά μέχρι να καταλάβω ότι είναι ηχογραφημένο μήνυμα! :O :p :lol:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

επειδή συνήθως καλούν ώρες κοινής ησυχίας (μεσημέρι) με το που λένε για προσφορά-πιστωτική-δάνειο το κλείνω στα μούτρα αμέσως!

 

Έτσι δεν καταφέρνεις απολύτως τίποτα.

Θα σε ξανακαλέσουν.

Και αν πέσεις σε καμιά "περίεργη περίπτωση" μπορεί να σε καλέσει "στο καπάκι", δηλαδή αμέσως, να σου μιλήσει άσχημα , πρίν προλάβεις να απαντήσεις και να εκνευριστείς ακόμη περισσότερο.

 

Το καλύτερο είναι να απαιτήσεις να μην σε ξανακαλέσουν σε ώρα κοινής ησυχίας.

 

Αυτό είναι υποχρεωμένοι να το σεβαστούν. Τουλάχιστον τα οργανωμένα τηλεφωνικά κέντρα, που επροσωπούν μεγάλες τράπεζες, το κάνουν αυτό.

 

Αν πάλι πέσεις σε "περίεργη περίπτωση", μπορείς πολύ εύκολα, αφού είσαι και χρήστης του internet, (όλες οι τράπεζες έχουν site στο intenet) να επικοινωνήσεις με κάποιον υπεύθυνο (τηλεφωνικά, με e-mail, με ταχυδρομική επιστολή, μέχρι και διευθύνσεις μπορέις να βρείς) και να πείς το πρόβλημά σου.

 

Μετά από αυτό, δεν πιστεύω να συνεχίσουν να σε ενοχλούν, σε ώρες κοινής ησυχίας.

 

Ο τσελεμεντές είναι όλα τα λεφτά!

Την 1η φορά που με είχαν πάρει, απαντούσα κανονικά μέχρι να καταλάβω ότι είναι ηχογραφημένο μήνυμα! :O :p :lol:

 

:yahoo:

ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!!

:up:

 

 

Κι' εμένα μου έτυχε αυτό!

Κι' εγώ απαντούσα ο μαλ...

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο τσελεμεντές είναι όλα τα λεφτά!

Την 1η φορά που με είχαν πάρει, απαντούσα κανονικά μέχρι να καταλάβω ότι είναι ηχογραφημένο μήνυμα! :O :p :lol:

 

Μαζί νομίζω το είχαμε συζητήσει παλαιότερα που είχα πάθει ακριβώς το ίδιο!

Μόνο που με πήραν και στο Βόλο και την πάτησα για 2η φορά!

Ξέχασα να πω ότι με πήραν και από ένα κέντρο απεξάρτησης:lol: ή κάτι τέτοιο (δεν είχα καταλάβει τι ίδρυμα ήταν και πως μου το είχαν πει) από τη Λάρισα! Δεν ξέρω τι με ήθελαν γιατί έλλειπα και τους κάλεσα εγώ για να μάθω ποιος ήταν(έχω αναγνώριση).

Λέτε να μου προσέφεραν μία απεξάρτηση στη μισή τιμή;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ πολύ απλά "Ευχαριστώ, αλλά δεν ενδιαφέρομαι" με το κλασσικό στυλ μίας γνήσιας bitch και η συζήτηση τελειώνει εκεί. :)
I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

steliosnikaia εσύ δηλαδή τι προτείνεις να λέμε για να μην μας ξαναπάρουν 100%; Τι είναι αυτό δηλαδή που μόλις το ακούσουν θα τραβήξουν Χ στο όνομά μας;

Link to comment
Share on other sites

Exω φωνη που μοιαζει με παιδικη ειναι οικογενειακο μας αυτο ετσι μου λενεαυτοι που θελουν να βγαλω ιστωτικη να τους φωναξω την μαμα μου :p :lol: .Τους λεω λοιπον οτι η μητερα μου λειπει απο το σπιτι πραγμα που ειναι κι αληθεια γιατι ζω μονη μου κι το κλεινουν.:p Εχουν καιρο να παρουν μαλλον γιατι η μαμα λειπει μονιμα απο το σπιτι:lol: :lol: .
Link to comment
Share on other sites

steliosnikaia εσύ δηλαδή τι προτείνεις να λέμε για να μην μας ξαναπάρουν 100%; Τι είναι αυτό δηλαδή που μόλις το ακούσουν θα τραβήξουν Χ στο όνομά μας;

 

Καλά γιατί δεν το κλείνετε αμέσως;:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κουραζονται κιολας λεω κατευθειαν οτι δεν ενδιφερομαι και τελος η πιστωτικη, που καιρος για κουβεντα και ψηστηρι... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...