Jump to content

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου


xpuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόσα χρήματα διαθέτεις περίπου?

Λογικά η καινούργια Ζ4 με τον turbo κινητήρα θα είναι λίγο πάνω από τα 60Κ.

Στα πόσα χρήματα βρίσκεις τη Ζ4Μ και την Boxster S μεταχειρισμένη που λες?

Έχουμε ακόμα,θα διαθέσω αρκετά,περίπου μέχρι 50.000-60.000 ευρώ,στη Γερμανία για μοντέλα 2006-2007 είναι γύρω στα 35.000ευρώ με χιλιόμετρα που δεν ξεπερνούν τα 40.000

%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Η μουρη ειναι πολυ ψαρωτικη και το πισω μερος θυμιζει απο Μ//6.

Πράγματι!Τρελό κομμάτι της bmw!

%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

για μεταχειρισμενο ford focus i του 2002-2003 1,6 τι γνωμη εχετε ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρεται, δε γνωρίζω και πολλά γι αυτό ρωτάω.

 

seat ibiza 1200cc,1986, 76000klm, ηλεκτρικά παράθυρα-κλειδαριές, ηχοσύστημα, καινούρια λάστιχα, ηλιοροφή, 3θυρο, ατρακάριστο

 

τιμή 600 ευρόπουλα.

 

το θέμα: δεν έχει καταλύτη αλλα μου λέει οτι αυτός βάζει κανονικά αμόλυβδη..

ευσταθεί αυτο?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων..

΄-)

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Ήταν ηλικιωμένος ο κάτοχος. Πουλιέται επειδή απεβίωσε..

Άσε που μπορεί να έχει αλλάξει και μηχανή..

ΤΟ ζήτημα είναι τα καύσιμα.. Γίνετα ένα μη καταλυτικό του 86, να παίρνει αμόλυβδη???

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς η χρήση αμόλυβδης σε μη καταλυτικό αυτοκίνητο συνεπάγεται καρκινογόνα καυσαέρια.

Κατα δεύτερον, ναι είναι δυνατόν, με διάφορα πρόσθετα που κυκλοφορούν στο εμπόριο.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς η χρήση αμόλυβδης σε μη καταλυτικό αυτοκίνητο συνεπάγεται καρκινογόνα καυσαέρια.

Κατα δεύτερον, ναι είναι δυνατόν, με διάφορα πρόσθετα που κυκλοφορούν στο εμπόριο.

 

Ολα τα παλια αυτοκινητα, γενιας '85 εως '89 ας πουμε, αν και δεν θα επρεπε (προστασια περιβαλλοντος) οι κατοχοι βαζουν κανονικα αμόλυβδη χωρις προβλημα.(μια στο τοσο βαζε και super αν θελεις....)

 

Όμως η μεγαλη απατη μου φαινονται τα χιλιομετρα.76.000 σε 23 χρόνια ειναι αδυνατον..θα επρεπε να το κινει μια φορα το μηνα...(εγω πηρα μεταχειρισμενο του 2003 προσφατα και ειχε 68.000 χιλιομετρα να φανταστεις, και μου φανηκαν καπως φυσιολογικά....)

 

σε τετοιες αγορες, μεγαλυτερο ειναι το κοστος συντηρησης , κτεο, τελη, καρτες καυσαεριων κτλ κτλ παρα το ποσό της αρχικης αγοράς......

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Ήταν ηλικιωμένος ο κάτοχος. Πουλιέται επειδή απεβίωσε..

Άσε που μπορεί να έχει αλλάξει και μηχανή..

ΤΟ ζήτημα είναι τα καύσιμα.. Γίνετα ένα μη καταλυτικό του 86, να παίρνει αμόλυβδη???

 

παρα πολλα ειναι τα 600 για σεατ του 86,πες του 300 ευρω και πολλα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τα χιλιόμετρα δεν είναι πρόβλημα.. Σκεφτείτε ο παππούς σας στο αυτοκίνητό του πόσα χιλιόμετρα έχει? Γιατι η δικιά μου η γιαγιά το κινεί το αμάξι της μόνο κάθε Κυριακή... Επίσης, ο κύριος στο τηλέφωνο μου φάνηκε ...ντόμπρος..

Για κάρτα καυσαερίων δε ρώτησα να πω την αλήθεια μου..

 

παραθέτω την αγγελία να μου πείτε γνώμες..

 

SEAT IBIZA 1.200 cc, μοντ. 6/'86, κόκκινο, 76.000 χλμ., ηλεκ. παράθυρα - κλειδαριές, ηχοσύστημα, καινούρια λάστιχα, ηλιοροφή, τρίπορτο, ΚΤΕΟ, άριστη κατάσταση, ατρακάριστο, τιμή 600 ευρώ..

 

μη μου το φάει κανείς εεε?!:p

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

ολοι απο το τηλεφωνο φιλε μου ντομπροι ακουγονται,ασχετως που απο κοντα σου παιζουν που...ς.οπως την πατησα εγω με μελος απο εδω περα με ασχετο με τα αυτοκινητα αντικειμενο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα, μετα απο 3 χρονια οδηγος σκεφτομαι να παρω το πρωτο μου αυτοκινητο.

Διαθετω 3000-3500 ευρω, απο οτι κοιταξα με τραβαει πολυ το punto μοντελο απο 00-01 ?? ....Τι λετε θα βρω κατι καλο σε αυτα τα χρηματα...και αν ναι, πανω απ' ολα αξιζει??

p.s εχω ακουσει καλα λογια απο 2-3 φιλους που εχουν παρομοιο

 

τι λετε και εσεις??:D:D

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

yeap.. το ΑΒS το θελω και εγω... :)

στα ποσα περιπου χιλιομετρα να κοιταξω να ειναι ...για ενα αυτοκινητο 8 χρονων ας πουμε... ωστε να μην εχει μεγαλα προβληματα??

(εννοειται πως θα το παρω απο ιδιωτη)

Link to comment
Share on other sites

τα χιλιομετρα δεν δημιουργουν προβληματα,ο τροπος οδηγησης του ιδιοκτητη δημιουργει!για αμαξι 8ετιας 100.000-150.000 χλμ ειναι καλα.αν και εννοειται πως μπορεις να βρεις και με λιγοτερα.

 

ακομα,εννοειται πως θα πας το αμαξι σε δικο σου μηχανικο να το κοιταξει,καθως και αμα πεσεις σε ιδιωτη,ζητησε του να σε παει μια βολτα αυτος για να δεις πως οδηγαει.αμα το σκορτσαρει,δεν κανει σωστες αλλαγες κλπ μακρια.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα, μετα απο 3 χρονια οδηγος σκεφτομαι να παρω το πρωτο μου αυτοκινητο.

Διαθετω 3000-3500 ευρω, απο οτι κοιταξα με τραβαει πολυ το punto μοντελο απο 00-01 ?? ....Τι λετε θα βρω κατι καλο σε αυτα τα χρηματα...και αν ναι, πανω απ' ολα αξιζει??

p.s εχω ακουσει καλα λογια απο 2-3 φιλους που εχουν παρομοιο

 

τι λετε και εσεις??:D:D

 

ευχαριστω

 

σ`αυτα τα λεφτα παιρνεις ενα starlet σαν το δικο μου(οχι το δικο μου μην μπερδευτουμε κιολας:)) δεν ξερω κατα ποσο σ`αρεσει σαν αυτοκινητο αλλα για`μενα ειναι μακραν απο τα πιο αξιοπιστα και καλα αυτοκινητα:)

Link to comment
Share on other sites

σ`αυτα τα λεφτα παιρνεις ενα starlet σαν το δικο μου(οχι το δικο μου μην μπερδευτουμε κιολας:)) δεν ξερω κατα ποσο σ`αρεσει σαν αυτοκινητο αλλα για`μενα ειναι μακραν απο τα πιο αξιοπιστα και καλα αυτοκινητα:)

 

δεν το εχω κοιταξει το starlet σχεδον καθολου..... σε ποιο μοντελο αναφερεσαι να του ριξω μια ματια... μηπως μ'αρεσει...:)

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχει ενα punto με το starlet?αν ειναι yaris,οχι starlet...καλο και το starlet αλλα παλιο

 

σ`αυτα τα λεφτα που λεει το παιδι δεν νομιζω να παιρνει yaris.ακριβως καμμια σχεση το starlet με το punto μεγαλη διαφορα ποιοτητας-αξιοπιστιας:)

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω κοιταξει το starlet σχεδον καθολου..... σε ποιο μοντελο αναφερεσαι να του ριξω μια ματια... μηπως μ'αρεσει...:)

 

κοιτα το δικο μου ειναι πολυ παλιο ειναι μοντελο `92 ειναι ομως γνησιο γιαπωνεζικο ολο φτιαγμενο εκει.αλλα επειδη πιθανον να μην σε τραβαει κατι τοσο παλιο κοιταξε για μοντελο `98 που ειναι σχεδον τα ιδια.:)

Link to comment
Share on other sites

σ`αυτα τα λεφτα που λεει το παιδι δεν νομιζω να παιρνει yaris.ακριβως καμμια σχεση το starlet με το punto μεγαλη διαφορα ποιοτητας-αξιοπιστιας:)

 

Μια χαρά αξιόπιστο είναι το Punto.

Και σίγουρα πολύ καλύτερο σε οποιοδήποτε άλλο τομέα από το Starlet.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...