Jump to content

iGO 2006


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντικατέστησα το υπάρχον με το greek.zip που έφτιαξες αλλά δεν μου εμφανίζει τώρα την ελληνική φωνή

 

Το αρχείο δεν περιέχει την ελληνική φωνή αλλά τα ελληνικά κείμενα διορθωμένα για τα μενού του iGO σε προήγουμενα post μου μπορείς να βρεις και τα link για τις ελληνικές φωνές. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθηνα δε, κανει 3πλασιο χρονο να βρει σημα και βαλε απο το Dest.

Οι δε χαρτες...:rolleyes:

 

Παντως ειναι τρομερα ποιοτικο και με πολλες ρυθμισεις.

Απλα πασχει στους χαρτες.

 

Κάποιο λάθος κάνεις, ο GPS δέκτης σου είναι υπεύθυνος για το αρχικό κλείδωμα στίγματος, όχι το πρόγραμμα.

 

Γι' αυτό ο αρχικός χρόνος εύρεσης στίγματος είναι ακριβώς ίδιος σε όλα τα προγράμματα.

 

Από κει και πέρα, η ανανέωση του στίγματος στο iGO γίνεται ακαριαία, σε αντίθεση με το Dest. 6 που ότι και να λένε παραμένει πολύ αργό..

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος κάνεις, ο GPS δέκτης σου είναι υπεύθυνος για το αρχικό κλείδωμα στίγματος, όχι το πρόγραμμα.

 

Γι' αυτό ο αρχικός χρόνος εύρεσης στίγματος είναι ακριβώς ίδιος σε όλα τα προγράμματα.

 

Από κει και πέρα, η ανανέωση του στίγματος στο iGO γίνεται ακαριαία, σε αντίθεση με το Dest. 6 που ότι και να λένε παραμένει πολύ αργό..

 

sostos o neos !! lol

 

exis apolita dikio exartate apo to chip pou xrisimopii i kerea !!!

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ασχοληθει κανενας με αυτο;

 

http://www.papago.gr/index.asp?mod=articles&id=83

 

Πειτε μου τη γνωμη σας.

 

KALIMERA SE OLOYS

exo to papago (kingmap2 for europe)aparadekto !!

eno to mapking 7( version gia asia) arketa kalo

den xero toys sygkekrimenoys xartes san interface omos den leei tipota

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

παιδια τον χαρτη της ελλαδας που τον βρησκουμε ? εχω το προγραμμα και δεν εχω τον χαρτη.

 

δωσε μου e-mail να στον στειλω.

:) :) :) :) :)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

δωσε μου e-mail να στον στειλω.

:) :) :) :) :)

 

εγω που δεν εχω ουτε το προγραμμα αλλα ουτε και τον χαρτη???:worry::worry:

 

αυτον τον καιρο χρησιμοποιω το destinator 6 στο HTC TyTN με τον τελευταιο χαρτη της ελλαδος ,αλλα συγκριτικα με το tom-tom και το smart com gps που δουλευα στο p910i δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος....

 

ενταξει ευχρηστο το destinator αλλα χωρις πολλα εργαλεια και επιλογες...

 

που θα βρω το igo 2006 ("" ολοκληρο "" ενοω....)?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια οντως ειναι παρα πολυ καλο προγραμμα αλλα αν μποσουσε να συνδυαστει με τους χαρτες του destinator θα ηταν κορυφη !!!!!!!!!!!!! δυστυχως απο χαρτη έμεινε παρααααα πολυ πισω ΚΡΙΜΑΑΑΑ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια οντως ειναι παρα πολυ καλο προγραμμα αλλα αν μποσουσε να συνδυαστει με τους χαρτες του destinator θα ηταν κορυφη !!!!!!!!!!!!! δυστυχως απο χαρτη έμεινε παρααααα πολυ πισω ΚΡΙΜΑΑΑΑ

 

Υπομονη...ποτε δεν ξερεις ποτε τα πραγματα θα παρουν ενδεχομενως θετικη τροπη. :)

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκιμάζοντας εκτενεστατα το IGO 2006

Εχει καταπληκτικο και ευχρηστο μενού, πολύ καλά γραφικά

Ειναι ακριβέστατο μεχρι αηδίας και ξέρει και τον τελευταίο δρόμο (germania)

Μονο μια φορά πήγε να με περάσει πάνω απο μια γέφυρα για πεζούς αλλα εγώ εφταιγα.

 

Το μόνο προβλημα που έχω είναι οτι δεν μπορώ με τίποτα να του πώ να διαλέξει μόνο μεγάλους δρόμους,οποτε καθε φορά περνάω απο ολα τα χωρια το οποιο δινει βεβαια και ενα κύρος ,καθως φαινεται λες και ειμαι στην γερμανια 100 χρονια.

 

εχει μανία να με βγάλει εκτός highway σόνυ και καλα απο τα χωριά οτι route parametres και αν εχω βάλει.

 

Εχει κανεις καμια ιδέα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκιμάζοντας εκτενεστατα το IGO 2006

Εχει καταπληκτικο και ευχρηστο μενού, πολύ καλά γραφικά

Ειναι ακριβέστατο μεχρι αηδίας και ξέρει και τον τελευταίο δρόμο (germania)

Μονο μια φορά πήγε να με περάσει πάνω απο μια γέφυρα για πεζούς αλλα εγώ εφταιγα.

 

Το μόνο προβλημα που έχω είναι οτι δεν μπορώ με τίποτα να του πώ να διαλέξει μόνο μεγάλους δρόμους,οποτε καθε φορά περνάω απο ολα τα χωρια το οποιο δινει βεβαια και ενα κύρος ,καθως φαινεται λες και ειμαι στην γερμανια 100 χρονια.

 

εχει μανία να με βγάλει εκτός highway σόνυ και καλα απο τα χωριά οτι route parametres και αν εχω βάλει.

 

Εχει κανεις καμια ιδέα?

 

αν του βάλεις ότι οδηγείς λεωφορείο ή φορτηγό και σε πάει και πάλι μέσα από χωριό με στενό δρόμο,τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά:p

Link to comment
Share on other sites

Ένα πλεονέκτημα του iGO είναι και η χρήση των hardware buttons για διάφορες λειτουργίες.

Αξίζει να το δοκιμάσετε.

 

πραγματικα ειναι οτι πιο ευελικτο και πιο πλουσιο σε ρυθμισεις,εχω δοκιμασει σε κινητο (μιας και δεν εχω εμπειρια σε καθεαυτου gps συσκευες),

μετα απο το tom-tom και smartcom gps (και απειρες εφαρμογες αμφιβολου προελευσεως και πατροτητας για symbian uiq )στο p910i :lol:

 

και το destinator 6 στα qtek s200 και τωρα sto HTC .....

 

το igo ειναι πραγματικα αυτο που κανει την διαφορα!!!

 

να ειχαμε και ενημερωμενους χαρτες για την ελλαδα....αλλα αξιζει πιστευω τον κοπο να περιμενεις να βγουν ;)

 

μεχρι να κυκλοφορησει χαρτης της ελλαδος καλα ενημερωμενος,υπαρχει η εναλλακτικη λυση του destinator που οι χαρτες του πιστευω οτι ειναι πολυ καλα ενημερωμενοι για την ελλαδα,συγκριτικα με οτι εχω δοκιμασει μεχρι τωρα παντα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ένα πλεονέκτημα του iGO είναι και η χρήση των hardware buttons για διάφορες λειτουργίες.

Αξίζει να το δοκιμάσετε.

 

polla eyxaristo ston Johner gia tin boh8eia toy

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

οταν λέτε οτι περιέχει όλους τους κεντρικούς δρόμους τις ευρώπης τι ακριβώς εννοειτε?

Γιατι εγω εχω βαλει τον χαρτι τις γερμανίας και δεν μπορώ να δώσω καμία άλλη πόλη πλην τον γερμανικών!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν λέτε οτι περιέχει όλους τους κεντρικούς δρόμους τις ευρώπης τι ακριβώς εννοειτε?

Γιατι εγω εχω βαλει τον χαρτι τις γερμανίας και δεν μπορώ να δώσω καμία άλλη πόλη πλην τον γερμανικών!

Αφού έχεις μόνο τον χάρτη της Γερμανίας πως να δείς άλλες πόλεις;:p

Υπάρχουν πακέτα χαρτών Ανατολικής-Δυτικής Ευρώπης όπου περιέχονται περισσότερες χώρες και μπορείς να πλοηγείσαι σε όλες.

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ.;)

Link to comment
Share on other sites

ααα πείτε το έτσι,εχω και τους άλλους χάρτες ,απλα τώρα ειμαι με μια 256αρα SD ,οπότε μόνο γερμανία!

 

Τα καλύτερα POI και τα πιό ενημερωμένα ποια εφαρμογή απο όλες αυτές τα εχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Exei symbei se kanenan, otan anoigeis to i-go na kanei to ppc soft reset?

Emena mou etyxe merikes fores sto 9100, kai synexeia se ena allo ppc enos filou mou.

Ola einai egkatesthmena kanonika, alla giati kanei soft reset den mporw na katalabw.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Exei symbei se kanenan, otan anoigeis to i-go na kanei to ppc soft reset?

Emena mou etyxe merikes fores sto 9100, kai synexeia se ena allo ppc enos filou mou.

Ola einai egkatesthmena kanonika, alla giati kanei soft reset den mporw na katalabw.

Πιστεύω ότι είναι θέμα μνήμης. Το έχω πάθει και εγώ κάποιες φορές, είτε με την εκκίνηση του προγράμματος, είτε κατά τη διάρκεια της πλοήγησης. Πάντως με γύρω στα 16ΜΒ και πάνω ελεύθερη μνήμη για τα προγράμματα λειτουργεί μεχρι στιγμής άψογα και χορείς επανεκκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...