Jump to content

iGO 2006


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απο τα ίδια και σε μένα... Κολλάει όταν βγαίνω έξω... Κρίμα και είναι απίστευτο προγραμματάκι!!!!!!! Υπάρχει τρόπος όταν γραφουμε την οδό να την γράφουμε στα ελληνικά και όχι στα αγγλικά?

 

To Artemis gia allh mia fora edeixe tis adinamies tou.. ta idia kai apo emena .. pali kala pou exw kai allo mhxanaki gia gps :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας! Εχω το Destinator αλλα δεν μου κανει κατι πολυ βασικο για μενα, να του οριζω δηλαδη πληρως τη διαδρομη (με ενδιαμεσες στασεις) και να με πηγαινει οπως του εχω προκαθορισει. Διαβαζοντας το online manual του igo υποψιαζομαι οτι κατι τετοιο ειναι εφικτο. Αλλα ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ igo? Καμια βοηθεια please??? (για pocket pc εχω το iPAQ hx2750)

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που υπάρχουν είδη έτοιμα για το destinator, δεν θα μπορούσαν να μεταφερθούν από *.dat σε *.ov2 με Garo's POI Editor (http://www.riccardogarofano.com/pages/Software_PoiEditor.aspx) και μετά από με το iGOPOIExplorer (http://blogger.xs4all.nl/rubenb/archive/2006/12/30/167135.aspx) στην τελική τους μορφή ?
y4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το Destinator αλλα δεν μου κανει κατι πολυ βασικο για μενα, να του οριζω δηλαδη πληρως τη διαδρομη (με ενδιαμεσες στασεις) και να με πηγαινει οπως του εχω προκαθορισει. Διαβαζοντας το online manual του igo υποψιαζομαι οτι κατι τετοιο ειναι εφικτο. Αλλα ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ igo? Καμια βοηθεια please??? (για pocket pc εχω το iPAQ hx2750)

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

Για δεστε ενα μικρο δειγμα με 58 Speedcams radars και πεστε μου αν δουλεωει και σε εσας

 

Οδηγιες

 

κατeβαζετε το αρχειο το αποσυμπιεζετε και το κανεte copy μεσα στον φακελο my documents\iGO 2006..

 

enjoy..

Link to comment
Share on other sites

Και πώς εμφανίζονται αυτα στο IGO? Υπάρχει κάποια αντίστοιχη επιλογή για την εμφάνισή τους όπως στο Destinator;

 

Pas mesa sta my pois kai ta blepeis ekei mesa :cool:

Link to comment
Share on other sites

Για δεστε ενα μικρο δειγμα με 58 Speedcams radars και πεστε μου αν δουλεωει και σε εσας

 

Οδηγιες

 

κατeβαζετε το αρχειο το αποσυμπιεζετε και το κανεte copy μεσα στον φακελο my documents\iGO 2006..

 

enjoy..

 

Δουλεύει !!! Εύγε Minotavrs :D

 

Εμφανίζονται κανονικά στον χάρτη.

 

(Ερώτηση: μπορούμε με τη μια, να τους αλλάξουμε εικονίδιο; π.χ. να μπει αυτό της police, γιατί απ' ότι δοκίμασα, θέλει αλλαγή σε καθ' ένα χωριστά)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει !!! Εύγε Minotavrs :D

 

Εμφανίζονται κανονικά στον χάρτη.

 

(Ερώτηση: μπορούμε με τη μια, να τους αλλάξουμε εικονίδιο; π.χ. να μπει αυτό της police, γιατί απ' ότι δοκίμασα, θέλει αλλαγή σε καθ' ένα χωριστά)

 

Den to epsaxa katholou me to eikonidio..

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα την εκδοση του panaros και εβαλα αυτην που ειχα με ημερομηνια 30/4/06

και τους παλαιους χαρτες και παιζει χωρις κολλημα στην εξοδο

τους νεους χαρτες πως μπορουμε να τους βαλουμε

καμια ιδεα?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

εβγαλα την εκδοση του panaros και εβαλα αυτην που ειχα με ημερομηνια 30/4/06

και τους παλαιους χαρτες και παιζει χωρις κολλημα στην εξοδο

τους νεους χαρτες πως μπορουμε να τους βαλουμε

καμια ιδεα?

 

 

Copy paste ton fakelo maps ton ekanes ?

Link to comment
Share on other sites

με την παρουσα αδεια δεν ανοιγει ο χαρτης....:wacko:

 

Kati mporei na paizei me to palio kai to neo igo.dat tsekareto mhpws kai me epanafora tou paliou paixei ..

 

Pws ginete re paidi mou omws kai oi nees ekdoseis den doulevoun me to artemis enw oi palies douleoun den to katalabainw,., :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Kati mporei na paizei me to palio kai to neo igo.dat tsekareto mhpws kai me epanafora tou paliou paixei ..

 

Pws ginete re paidi mou omws kai oi nees ekdoseis den doulevoun me to artemis enw oi palies douleoun den to katalabainw,., :mad: :mad:

 

ευρηκα:lol: βαζουμε το νεο licence.db στο παλιο (copy-paste) και δουλευει και δεν κολλαει:p με τους νεους χαρτες

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

ευρηκα:lol: βαζουμε το νεο licence.db στο παλιο (copy-paste) και δουλευει και δεν κολλαει:p με τους νεους χαρτες

 

Wraios o paikths !! :D :D

 

Ante kaloshrthes sta tips& tricks ...

 

Ftiaxe ena mikro tutorial gia to ti bazes pou kai moiraseto toso edw mesa oso kai sto topic tou artemis.

 

Olo kai kapoios kahmenos tha exei to idio problhma..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την προηγούμενη έκδοση του IGO2006 (την κανονική όχι την beta) και με το νέο licence.db και τον νέο χάρτη παίζει άψογα. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το IGO, ούτε με το Mio map (κυκλοφορεί στο γνωστό μαγαζάκι με licence.bd για όλους τους χάρτες).

Δεν νομίζω ότι η Άρτεμη έχει το πρόβλημα που δεν παίζει με beta εκδόσεις σωστά mino. Μάλλον έχει αρχίσει να σου βρωμάει γιατί τρώγεσαι με το νέο eten :lol: .

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την προηγούμενη έκδοση του IGO2006 (την κανονική όχι την beta) και με το νέο licence.db και τον νέο χάρτη παίζει άψογα. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το IGO, ούτε με το Mio map (κυκλοφορεί στο γνωστό μαγαζάκι με licence.bd για όλους τους χάρτες).

Δεν νομίζω ότι η Άρτεμη έχει το πρόβλημα που δεν παίζει με beta εκδόσεις σωστά mino. Μάλλον έχει αρχίσει να σου βρωμάει γιατί τρώγεσαι με το νέο eten :lol: .

 

Kryve logia :X :whistle: :whistle: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kryve logia :X :whistle: :whistle: :lol: :lol:

 

εγω παλι νομιζω οτι ψηνεται για το P3600 οπως και αλλοι

Link to comment
Share on other sites

Mino πρόσεχε τα αρχεία που δίνεις γιατί θα εκετεθείς. Περιέχουν ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα...:lol:

BTW. Τώρα που ξέρω που μένεις έτσι και αλλαξοπιστήσεις...:ninja:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Mino πρόσεχε τα αρχεία που δίνεις γιατί θα εκετεθείς. Περιέχουν ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα...:lol:

BTW. Τώρα που ξέρω που μένεις έτσι και αλλαξοπιστήσεις...:ninja:

xexexexe paw ghpedo ta leme meta.. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Εγκατεστησα το i-go σε iPAQ και πηγαινοντας στην οθονη οπου βαζεις τις ρυθμισεις για το GPS (...πατωντας το συμβολο της ληψης GPS), ενω συμφωνα με το manual θα επρεπε να δω 4 koympia-epilogew, θυρα-COM, baud rate, το κουμπι ΟΚ κατω κατω και επιλογη πρωτοκολου (NMEA ή SIRF) στην κορυφη της οθονης, τελικα εμφανιζονται μονο τα 2 πρωτα! Κουμπι ΟΚ και protocol απλα δεν εμφανιζονται στη οθονη. Εκανα και soft reset αλλα τιποτα! Καμια εξηγηση???
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Εγκατεστησα το i-go σε iPAQ και πηγαινοντας στην οθονη οπου βαζεις τις ρυθμισεις για το GPS (...πατωντας το συμβολο της ληψης GPS), ενω συμφωνα με το manual θα επρεπε να δω 4 koympia-epilogew, θυρα-COM, baud rate, το κουμπι ΟΚ κατω κατω και επιλογη πρωτοκολου (NMEA ή SIRF) στην κορυφη της οθονης, τελικα εμφανιζονται μονο τα 2 πρωτα! Κουμπι ΟΚ και protocol απλα δεν εμφανιζονται στη οθονη. Εκανα και soft reset αλλα τιποτα! Καμια εξηγηση???

 

Μην σε ανησυχεί αυτό. Έτσι είναι τα πράγματα μ' αυτή την version.

 

Δώσε με το "χέρι" την com port και το baud rate, και θα είσαι εντάξει. Εναλλακτικά, δοκίμασε τον (αυτόματο) εντοπισμό.

 

Επ' ευκαιρία, να σε ρωτήσω... Στις ρυθμίσεις -> για προχωρημένους -> ρυθμίσεις οπίσθιου φωτισμού, βλέπεις τις οθόνες που φαίνονται στο manual, στο τμήμα 5.6.2 (Backlight settings), η μόνο την επιλογή για εξοικονόμηση ενέργειεας;

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Οχι, βλεπω την πληρη οθονη, οπως τη δειχνει το manual: εξοικονομηση ενεργειας, φωτεινοτητα, οπίσθιο φωτισμο για μερα και νυχτα. Παντως αν επιλεξεις "χρηση ρυθμισεων της συσκευης" τα δυο τελευταια φαινονται μεν αλλα δεν "μετακινουνται".
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...