Jump to content

[ΟΤΕ]Aναβάθμιση ταχυτήτων ADSL & προβλήματα


 Κοινοποίηση

Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;  

179 members have voted

  1. 1. Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;



Recommended Posts

Παιδιά η λύση είναι μία...!

 

ΕΕΤΤ

 

Αν αύριο δν γίνει κάτι με τον ΟΤΕ ή ζητήσουν 50€ το επόμενο μου βήμα είναι η καταγγελία στην ΕΕΤΤ...

 

Παιδιά πάμε!! ΜΠΟΡΟΥΜΕ!! Δν μπορούν να μας κοροιδεύουν!!!!:mad:

Απο εμάς ζούν... Τρώνε τα λεφτά μας!

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 480
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείται πως δεν θα τους δώσεις μία έτσι?

Πάντως εγώ σκεύτομαι κάτι άλλο.Από τότε που έβαλα την DSL μου ( 3 μήνες πριν ) έχω κάνει 3 φορματ.Λοιπόν.Όταν ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου έπιανε τρελές ταχύτητες ( τρελές=κανονικές για τα δεδομένα της Ελλαδίτσας μας... ) και μετά από 4-5 μέρες χάλια.Μια βδομάδα μετά όμως που έκανα το πρώτο φορμάτ,με το που μπήκα έπιανε πάλι κανονικές ταχύτητες για λίγες ημέρες και μετά πάλι χάλια.Τα ίδια και με τα υπόλοιπα φορμάτ.Θα ξανακάνω αύριο άλλο ένα και θα σας πω.

Το θέμα είναι.Τί γίνεται? Αφού συνδεθούμε για λίγο στο νετ μετά μας περιορίζουν την σύνδεση?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα και μάλιστα μεγάλο,υποτιθεται εχω 1024 αλλα πιανω 40(μεσος ορος),60 αντε 80(σπανια)

Καταλαθος ψηφισα οτι δεν έχω πρόβλημα!

 

Κι εγώ φίλε μου... Απο 512 που κατέβαζα με 53 περίπου, έχω 1024 και κατεβάζω με 30 (μέσο όρο) και πολλές φορές και 20!!!

Αν είναι δυνατόν

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο με 512>1024 ασε που ληγει σε κανα μηνα η συνδεση μου ενω την εκανα πριν περιπου γινει η αναβαθμιση και δεν εχω δει ταχυτητες κανονικες εξετιας της αναβαθμισης!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φίλε μου... Απο 512 που κατέβαζα με 53 περίπου, έχω 1024 και κατεβάζω με 30 (μέσο όρο) και πολλές φορές και 20!!!

Αν είναι δυνατόν

 

Και εγω ετσι ακριβως οπως και εσυ ειμαι φιλε μου.

Θεσσαλονικη που εισαι; Εγω Καλαμαρια (στο Πλαισιο κοντα)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φίλε μου... Απο 512 που κατέβαζα με 53 περίπου, έχω 1024 και κατεβάζω με 30 (μέσο όρο) και πολλές φορές και 20!!!

Αν είναι δυνατόν

Και εγώ φίλε άσε,υποβάθμιση έγινε οχι αναβάθμιση,

Καλυτερα ήμουν με την 512!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο μονόδρομος είναι οι καταγγελίες...

Περιμένω να έρθει αύριο το συνεργείο του ΟΤΕ. Μόλις του ανοίξω την πόρτα θα του πώ χρεώνετε τον έλεγχο?? Έτσι κ μου πει να θα του πω να πάει απο κει που 'ρθε!! Μα τι διάολο, αφού μου είπε στο τηλ πως έχει πρόβλημα η γραμμή...

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Στις 5:28πμ

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 168.53Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 562.93kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

click START to re-test

 

768 :D

 

Αν είναι να μπαίνουμε στις 5 το πρωί για να βλέπουμε τέτοιες ταχύτητες καήκαμε!

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

μετά τις 6 το πρωί το απόλυτο χάος πάλι...!

 

Αναγκάστηκα να μείνω όλο το πρωί σπίτι τηλεφωνόντας συνεχώς στον ΟΤΕ και να μου λένε πως το συνεργείο θα έχει έρθει μέχρι τις 2:30μμ...

 

......................ΑΚΟΜΗ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!!!!

ΑΙΣΧΟΣ!:mad:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι ακριβως οπως και εσυ ειμαι φιλε μου.

Θεσσαλονικη που εισαι; Εγω Καλαμαρια (στο Πλαισιο κοντα)

Εγώ είμαι Συκιές!

Μου φαίνεται ότι σε πολύύύύύύύύύύύύύ λίγες περιοχές (τουλάχιστον για θεσ/νίκη) δεν έχουν προβλήματα...

 

Και εγώ φίλε άσε,υποβάθμιση έγινε οχι αναβάθμιση,

Καλυτερα ήμουν με την 512!

 

100000 φορές καλύτερα! Τουλάχιστον πατούσα 50άρια στο κατέβασμα! Τώρα αμάν κάνω για να δω 50άρι...:cry:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για γραμμή 1024/256:

 

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 224.48Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 391.54kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 224.81Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 380.73kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 225.14Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 409.63kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 225.14Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 392.82kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 224.81Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 387.93kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

click START to re-test

 

 

Τα λόγια είναι περιττά ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ψυχραιμία ...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι παρατήρησα, η Β. Ελλάδα και ειδικότερα η Θεσ/νίκη, έχει μεγάλο πρόβλημα γενικά με το Ιντερνετ (καλησπέρα στο γείτονα το Villis).

Αν θυμάστε πρίν από μερικούς μήνες είχαμε "blackout" σε όλες τις συνδέσεις.

Πιθανολογώ ότι δεν υπάρχει ακόμη η κατάλληλη υλικοτεχνική υποδομή να δεχτεί τη συνεχώς αυξανόμενη ζήτηση. Καθημερινά ακούμε για προσφορά ακόμη μεγαλύτερων ταχυτήτων σύνδεσης από τις εταιρίες.

 

Πάντως εγώ θα το σκεφτώ αν θα πληρώσω το μηνιαίο ποσό του λογαριασμού της ΟΤΕΝΕΤ για την ανύπαρκτη 1024/256 σύνδεσή μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ψυχραιμία ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κι εγώ είμαι τρομερά εκνευρισμένη! Είμαι Θεσσαλονίκη, κέντρο, και από 384 υποτίθεται ότι πήγε 768... Πριν κατέβαζα πολύ πιο γρήγορα! Γύρω στα 50-60, ενώ τώρα φτάνει και τα 5............. Το παράξενο είναι ότι μόνο από το Rapidshare.COM κατεβάζω γρήγορα, γύρω στα 80. Αλλά μόνο εκεί! Δεν καταλαβαίνω...... Είχα πάρει τηλέφωνο στην Otenet και τους είπα πως ό,τι κι αν κατέβαζα η ταχύτητα μειώνεται ολοένα και περισσότερο. Και μου είπαν να κάνω υπομονή μέχρι να τελειώσει ο Νοέμβριος γιατί δεν έχουν ολοκληρωθεί οι αναβαθμήσεις! Να τους πιστέψω?

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κι εγώ είμαι τρομερά εκνευρισμένη! Είμαι Θεσσαλονίκη, κέντρο, και από 384 υποτίθεται ότι πήγε 768... Πριν κατέβαζα πολύ πιο γρήγορα! Γύρω στα 50-60, ενώ τώρα φτάνει και τα 5............. Το παράξενο είναι ότι μόνο από το Rapidshare.COM κατεβάζω γρήγορα, γύρω στα 80. Αλλά μόνο εκεί! Δεν καταλαβαίνω...... Είχα πάρει τηλέφωνο στην Otenet και τους είπα πως ό,τι κι αν κατέβαζα η ταχύτητα μειώνεται ολοένα και περισσότερο. Και μου είπαν να κάνω υπομονή μέχρι να τελειώσει ο Νοέμβριος γιατί δεν έχουν ολοκληρωθεί οι αναβαθμήσεις! Να τους πιστέψω?

 

:(

 

Να τους πιστέψεις? Έχουμε μήνα Δεκέμβριο αυτό τα λέει όλα... :O

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Να τους πιστέψεις? Έχουμε μήνα Δεκέμβριο αυτό τα λέει όλα... :O

 

τι να πιστεψεις μωρε με τους :stupid:

μπορουμε να κανουμε κατι ?????:protest: :protest: :protest:

 

πριν τους :hunter: :knife: :kill: :chair: :shoot: :

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Από ότι παρατήρησα, η Β. Ελλάδα και ειδικότερα η Θεσ/νίκη, έχει μεγάλο πρόβλημα γενικά με το Ιντερνετ (καλησπέρα στο γείτονα το Villis).

Αν θυμάστε πρίν από μερικούς μήνες είχαμε "blackout" σε όλες τις συνδέσεις.

Πιθανολογώ ότι δεν υπάρχει ακόμη η κατάλληλη υλικοτεχνική υποδομή να δεχτεί τη συνεχώς αυξανόμενη ζήτηση. Καθημερινά ακούμε για προσφορά ακόμη μεγαλύτερων ταχυτήτων σύνδεσης από τις εταιρίες.

 

Πάντως εγώ θα το σκεφτώ αν θα πληρώσω το μηνιαίο ποσό του λογαριασμού της ΟΤΕΝΕΤ για την ανύπαρκτη 1024/256 σύνδεσή μου.

Καλησπέρα κι από μένα!

Aπό ποια περοχή είσαι φίλε μου;

 

Κοιτάξτε κι ένα speed test από εμένα (αρκετά γρήγορα σήμερα σε σχέση με άλλες φορές)! (η σύνδεσή μου είναι 1024/256)

 

Download Speed: 320 kbps (40 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 138 kbps (17.3 KB/sec transfer rate)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω να ξερετε οτι ειμαι νεος σε αυτο το φορουμ και το βρισκω παρα πολυ ενδιαφερον. Συνηθως δεν γραφω ποτε παρα μονο διαβαζω φορουμ αλλα εδω ειπα να πω και γω κατι.

 

Ειπωθηκε απο καποιον οτι ειμαστε καλα και δεν πρεπει να παραπονιομαστε γιατι ειχαμε παλια 56Κ συνδεση. Δεν ειναι σωστη αυτη η τοποθετηση γιατι πριν προβει ο ΟΤΕ σε ανακοινωσεις για αναβαθμισεις θα επρεπε να αναβαθμισει το δικτυο του και μετα να κανει διαφημιση για διπλασιασμο των ταχυτητων του. Αυτο απο μονο

του σημαινει παραπλανηση του πελατη γιατι καποιος που π.χ. ειχε συνδεση 384 μολις εμαθε για αναβαθμισεις εκανε π.χ. συνδεση στα 2MBit. Κανενας ομως δεν του ειπε οτι τα παραπανω χρηματα δεν θα εχουν και το ακριβες οφελος! Δεν μπορει να πληρωνεις χρηματα και να παιρνεις σαν ταχυτητα 20-30ΚΒ το δευτερολεπτο.

 

Δευτερο θεμα ειναι η οδηγια της Ευρωπαικης Ενωσης που αναφερει ρητα και με προστιμα στην χωρα οτι πρεπει η παροχοι να μειωσουν τις τιμες στις συνδεσεις του γιατι ειμαστε μακραν οι ακριβοτεροι στην Ευρωπη (Ενωση). Αυτο δεν ειναι κατι ασχετο αλλα θελουνε η κοινωνια της πληροφοριας δηλ. η προσβαση στο Ιντερνετ να ειναι κατι καθημερινο και οχι μια πολυτελεια, αυτη ειναι η φιλοσοφια της Ευρωπαικης Ενωσης.

 

Αν΄αυτου οι ελληνες Providers αντι να μειωσουν την τιμη της 384 στα μισα, οπως και θα επρεπε, καθως και αναλογα ολη την γκαμα ταχυτητων, αυτοι σκεφτηκαν πονηρα για τους πελατες τους και χωρις υποδομη, ανακοινωσαν απλα ενα κολπο: Τα λεφτα λεφτα (ιδια δηλ. με τον τσαμπουκα, και μην τα χασουμε) και διπλασιασμο στις ταχυτητες. Και ερωτω που ειναι το φτηνοτερο Ιντερνετ που διαταζει η Ευρωπη? Παλι 20 Ευρω δινουμε ενω θα επρεπε να υπαρχει και ταχυτητα μικροτερη (για φτωχες ταξεις) οπως η 384Κ στα 10 Ευρω!! Αυτο και μονο ειναι παρανομο και αντιθετο στην Ευρωπη!!

 

Ετσι με τα ιδια λεφτα η και παραπανω ( βλεπε οσους τρεξανε σαν το χρηματιστηριο και αναβαθμισανε σε 1 και 2ΜΒit αμεσως) οι παροχοι κανουν απλα ανακατανομη του Bandwidth τους (γιατι πορτες υπαρχουν ακομα διαθεσιμες (380000 χρηστες ενεργοι σε περιπου 480000 πορτες πανελλαδικα).

Αρα πορτες υπαρχουν δεν ειναι το προβλημα εκει. Αυτο που ειναι προβλημα ειναι οτι αν θελουν ολοι να παρουν το Bandwidth τους δεν μπορουν μαζι γιατι απλα δεν φτανει!!!!! Απλα και ξαστερα!

 

Γιαυτο και ποιες φορες εχετε μεγιστο Bandwidth και αλλες φορες παιζει χαμηλα. Γιατι εκεινη την στιγμη καποιοι σαν εσας κατεβαζουν κατι βαρυ.

 

Αυτο δεν ειναι ομως πολυτελεια αλλα αναγκαιο γεγονος αφου η τιμη που πληρωνουμε λεει π.χ. 768Κ και 192 . Εσεις οταν πατε να αγορασετε καποιο αυτοκινητο σας λενε οτι καποιες φορες θα εχει 50 ιππους αλλα καποιες 100?

ΟΧΙ οπως και σε καθε αγορα οι προδιαγραφες πρεπει να ειναι ακριβεις και σταθερες. Στο κατω κατω ηταν υποχρεωμενοι να μας ενημερωσουν πριν την αγορα του DSL οτι κοιταξτε καποιες φορες η ταχυτητα θα πεφτει κατω απο το μισο και χειροτερα!!

 

Επειδη οσο περνα η ωρα πραγματικα εκνευριζομαι θα τελειωσω λεγοντας τα εξης σαν μετρα πιεσης.

 

1) Ολοι να στειλουμε και τωρα μαλιστα email στους provider μας σε εντονο υφος και μαλιστα με εντονη γραφη και με υπονοουμενα οτι θα υπαρχουν και νομικη συνεχεια στο θεμα αυτο για να ευαισθητοποιηθουν. Επισης να αναφερετε οτι θα πρεπει να σας ενημερωσουν αμεσα και επωνυμα, λεγοντας τους οτι θα καταγγειλετε την συμβαση μαζι τους.

 

2) Τρεξτε οτι Internet Benchmark νομιζετε και στειλτε το και αυτο

Εγω βρηκα ενα της ιδιας της Forthnet οπου και ειμαι καθως και ενα πολυ καλο απο την ιστοσελιδα της http://www.pcw.gr του ελληνικου PC world. Το τελευταιο μαζευει ολες τις μετρησεις και θα της αναφερει στον κοσμο αλλα φυσικα και στις εταιρειες για να δουν το χαλι τους!!

 

Τελος θα ελεγα κατι αστειο : κατεβαζετε οσα περισσοτερα μπορειτε!!!!!

 

Δεν ειναι πολυτελεια , ειναι αυτα που πληρωνουμε και μαλιστα ποιο ακριβα απο ολη την Ευρωπη!!

 

Αυτα και ειλικρινα συγνωμμη εαν σας κουρασα.

 

Με εκτιμηση

 

Altus

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω να ξερετε οτι ειμαι νεος σε αυτο το φορουμ και το βρισκω παρα πολυ ενδιαφερον. Συνηθως δεν γραφω ποτε παρα μονο διαβαζω φορουμ αλλα εδω ειπα να πω και γω κατι.

 

Ειπωθηκε απο καποιον οτι ειμαστε καλα και δεν πρεπει να παραπονιομαστε γιατι ειχαμε παλια 56Κ συνδεση. Δεν ειναι σωστη αυτη η τοποθετηση γιατι πριν προβει ο ΟΤΕ σε ανακοινωσεις για αναβαθμισεις θα επρεπε να αναβαθμισει το δικτυο του και μετα να κανει διαφημιση για διπλασιασμο των ταχυτητων του. Αυτο απο μονο

του σημαινει παραπλανηση του πελατη γιατι καποιος που π.χ. ειχε συνδεση 384 μολις εμαθε για αναβαθμισεις εκανε π.χ. συνδεση στα 2MBit. Κανενας ομως δεν του ειπε οτι τα παραπανω χρηματα δεν θα εχουν και το ακριβες οφελος! Δεν μπορει να πληρωνεις χρηματα και να παιρνεις σαν ταχυτητα 20-30ΚΒ το δευτερολεπτο.

 

Δευτερο θεμα ειναι η οδηγια της Ευρωπαικης Ενωσης που αναφερει ρητα και με προστιμα στην χωρα οτι πρεπει η παροχοι να μειωσουν τις τιμες στις συνδεσεις του γιατι ειμαστε μακραν οι ακριβοτεροι στην Ευρωπη (Ενωση). Αυτο δεν ειναι κατι ασχετο αλλα θελουνε η κοινωνια της πληροφοριας δηλ. η προσβαση στο Ιντερνετ να ειναι κατι καθημερινο και οχι μια πολυτελεια, αυτη ειναι η φιλοσοφια της Ευρωπαικης Ενωσης.

 

Αν΄αυτου οι ελληνες Providers αντι να μειωσουν την τιμη της 384 στα μισα, οπως και θα επρεπε, καθως και αναλογα ολη την γκαμα ταχυτητων, αυτοι σκεφτηκαν πονηρα για τους πελατες τους και χωρις υποδομη, ανακοινωσαν απλα ενα κολπο: Τα λεφτα λεφτα (ιδια δηλ. με τον τσαμπουκα, και μην τα χασουμε) και διπλασιασμο στις ταχυτητες. Και ερωτω που ειναι το φτηνοτερο Ιντερνετ που διαταζει η Ευρωπη? Παλι 20 Ευρω δινουμε ενω θα επρεπε να υπαρχει και ταχυτητα μικροτερη (για φτωχες ταξεις) οπως η 384Κ στα 10 Ευρω!! Αυτο και μονο ειναι παρανομο και αντιθετο στην Ευρωπη!!

 

Ετσι με τα ιδια λεφτα η και παραπανω ( βλεπε οσους τρεξανε σαν το χρηματιστηριο και αναβαθμισανε σε 1 και 2ΜΒit αμεσως) οι παροχοι κανουν απλα ανακατανομη του Bandwidth τους (γιατι πορτες υπαρχουν ακομα διαθεσιμες (380000 χρηστες ενεργοι σε περιπου 480000 πορτες πανελλαδικα).

Αρα πορτες υπαρχουν δεν ειναι το προβλημα εκει. Αυτο που ειναι προβλημα ειναι οτι αν θελουν ολοι να παρουν το Bandwidth τους δεν μπορουν μαζι γιατι απλα δεν φτανει!!!!! Απλα και ξαστερα!

 

Γιαυτο και ποιες φορες εχετε μεγιστο Bandwidth και αλλες φορες παιζει χαμηλα. Γιατι εκεινη την στιγμη καποιοι σαν εσας κατεβαζουν κατι βαρυ.

 

Αυτο δεν ειναι ομως πολυτελεια αλλα αναγκαιο γεγονος αφου η τιμη που πληρωνουμε λεει π.χ. 768Κ και 192 . Εσεις οταν πατε να αγορασετε καποιο αυτοκινητο σας λενε οτι καποιες φορες θα εχει 50 ιππους αλλα καποιες 100?

ΟΧΙ οπως και σε καθε αγορα οι προδιαγραφες πρεπει να ειναι ακριβεις και σταθερες. Στο κατω κατω ηταν υποχρεωμενοι να μας ενημερωσουν πριν την αγορα του DSL οτι κοιταξτε καποιες φορες η ταχυτητα θα πεφτει κατω απο το μισο και χειροτερα!!

 

Επειδη οσο περνα η ωρα πραγματικα εκνευριζομαι θα τελειωσω λεγοντας τα εξης σαν μετρα πιεσης.

 

1) Ολοι να στειλουμε και τωρα μαλιστα email στους provider μας σε εντονο υφος και μαλιστα με εντονη γραφη και με υπονοουμενα οτι θα υπαρχουν και νομικη συνεχεια στο θεμα αυτο για να ευαισθητοποιηθουν. Επισης να αναφερετε οτι θα πρεπει να σας ενημερωσουν αμεσα και επωνυμα, λεγοντας τους οτι θα καταγγειλετε την συμβαση μαζι τους.

 

2) Τρεξτε οτι Internet Benchmark νομιζετε και στειλτε το και αυτο

Εγω βρηκα ενα της ιδιας της Forthnet οπου και ειμαι καθως και ενα πολυ καλο απο την ιστοσελιδα της http://www.pcw.gr του ελληνικου PC world. Το τελευταιο μαζευει ολες τις μετρησεις και θα της αναφερει στον κοσμο αλλα φυσικα και στις εταιρειες για να δουν το χαλι τους!!

 

Τελος θα ελεγα κατι αστειο : κατεβαζετε οσα περισσοτερα μπορειτε!!!!!

 

Δεν ειναι πολυτελεια , ειναι αυτα που πληρωνουμε και μαλιστα ποιο ακριβα απο ολη την Ευρωπη!!

 

Αυτα και ειλικρινα συγνωμμη εαν σας κουρασα.

 

Με εκτιμηση

 

Altus

 

+1 στο post του Altus...

Ας ξεκινήσουμε!!

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

+1

 

Έστειλα την Πέμπτη στο ΙΝΚΑ αυτό:

Καλημέρα σας.

Το Αύγουστο ενεργοποιήθηκε το DSL CUBE των 512kbps της VIVODI. Στην αρχή πήγαιναν όλα τέλεια μέχρι που τον επόμενο μήνα, τον Σεπτέμβριο, δεν μπορούσα να συνδεθώ καθόλου εξ'αιτίας του υψηλού θορύβου που είχε η γραμμή μου. Λίγες μέρες μετά, αφού έψαξα όλες τις καλωδιώσεις, άλλαξα εξοπλισμό ακόμα και τον παροχέα, το πρόβλημα παρέμενε.

Ετσι διαπίστωσα ότι το πρόβλημα είναι καθαρά του ΟΤΕ.

Εννοείται ότι είχα δηλώσει βλάβη, όχι μία αλλά τρεις φορές.

Την πρώτη φορά, ήρθαν τεχνικοί του ΟΤΕ αλλά δεν βρήκαν τίποτα απολύτως. Στα υπόλοιπα τηλεφωνήματα που έκανα, ενώ είπαν ότι θα έρθουν, δεν ήρθαν και ούτε με ενημέρωσαν τηλεφωνικά.

Τον επόμενο μήνα, τον Οκτώβριο έγινε διπλασιασμός ταχυτήτων από τον ΟΤΕ και η ονομαστική ταχύτητα ανέβηκε στα 1024kbps.

Από τον Οκτώβριο μέχρι και σήμερα, οι ταχύτητες μου είναι πολύ μικρότερες και από αυτές που είχα πριν την αναβάθμιση.

Σύμφωνα με τον ΟΤΕ, δικαιούμαι το 80%+ της γραμμής και τώρα δεν έχω ούτε το 20%.

Κάνω κάποια τηλεφωνήματα στον ΟΤΕ για να ενημερωθώ σχετικά και συνεχώς με αγνοούν.

Τρείς μήνες στους τέσσερις αντιμετωπίζω αυτά τα προβλήματα και υπολοίπεται άλλος ένας(η σύνδεση είναι πεντάμηνη). Θα συνεχιστούν τα προβλήματα; Αν συνεχιστούν, τι ενέργειες μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Δεν πήρα καμία απάντηση ακόμα..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Έστειλα την Πέμπτη στο ΙΝΚΑ αυτό:

Δεν πήρα καμία απάντηση ακόμα..

φανταζομαι θα εχουν συνεχεια αναλογα παραπονα. ελπιζω καποια στιγμη να σου απαντησουν. :O

λογικα θα καθυστερησουν...

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.....

Αν είναι ΚΑΙ αυτοί καθυστερημένοι.. την κάτσαμε την βάρκα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

I totally agree !!! nice said !!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...