Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τσεκαρα την εκδοση του τηλ και ειναι η r5a006 kai φυσικα δεν ειναι η τελευταια.

ειμαι σιγουρος οτι οι πιο πολλοι την εχετε περασει

το κιν φαινεται να λειτουργει μια χαρα και απλα ηθελα να σας ρωτησω αν αξιζει να του κανω την αναβαθμιση η να μεινω ετσι και να περιμενω την καινουργια!

 

Καλύτερα περίμενε την νέα αναβάθμιση.

Και εγώ την ίδια είχα και έβαλα την R7 και δεν είδα και μεγάλη διαφορά. Ίσως να είναι η ιδέα μου αλλά πριν νομίζω ότι δούλευε καλύτερα. (τουλάχιστον δούλευε σωστά το WiFi).

 

Η γνώμη μου είναι να περιμένεις. Ελπίζω όχι για πολύ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

les ε?

η αληθεια ειναι οτι δεν μου βγαζει και κανενα ιδιαιτερο προβλημα!οποτε μαλλον θα ακουσω την συμβουλη σου!

εκτος και αν με τρωει πολυ ο ποπος μου και την κανω το βραδυ!!!

 

και εγω ελπιζω να μην περιμενουμε πολυ!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θέλω διαβάζοντας τόσες σελίδες με τόσες αναφορές και αντιπαραθέσεις για το Ρ990i να πω την γνώμη μου σαν χρήστης του εδώ και 20 μέρες τελείως αντικειμενικα και να αναφέρω τι θεωρώ ως μείον και συν, λοιπόν στα μείον είναι η φορητότητα, το επισημασμένο πρόβλημα με το εξωτερικό πληκτρολόγιο που δεν υποστηρίζει όλους τους ελληνικούς χαρακτήρες και η έλλειψη προς το παρόν συμβατών εφαρμογών φυσικά στο επίπεδο των προηγούμενων P9** σε αριθμό εννοώ , στα συν σαν χρήστης όλων των προηγούμενων P9** είναι τεράστια για μένα η αλλαγή με την προσθήκη πολύ καλύτερης κάμερας , wi-fi , radio,χωρητικότητας σε εξωτερική μνήμη , καλύτερης και ευκρινέστερης οθόνης κ.α..Οσον αφορά την αυτονομία το δικό μου κρατάει όσο και το Ρ910 που έχω .Επίσης πιστεύω οτι στις 7 Ιανουαρίου που απ΄ότι λεει η εταιρία θα ειναι διαθέσιμο το καινούργιο firmware θα λυθούν τα σημερινά προβλήματα με ενδεχόμενο βέβαια να προστεθούν άλλα . Εν κατακλείδι είναι η ναυαρχίδα της εταιρίας και ως χρήστης αυτής της σειράς απο την γένεση της θεωρώ οτι αξίζει να το αγοράσει κάποιος ,ο οποίος είναι βέβαια γνώστης των bugs της SONYERICSSON τα οποία τελικά ειναι λιγότερα απο άλλες εταιρίες λόγω του οτι χρησιμοποιω και κινητά ΝΟΚΙΑ ,QTEK και άλλα. περιστασιακά.
Link to comment
Share on other sites

Καλοσώρισες στο φορουμ μας keltonas :) Εύχομαι και ελπίζω και εγώ με τη σειρά μου να λυθούν τα προβλήματα γιατί το κινητό μας αποτελεί ένα από τα πιο πλήρη στην αγορά με τεράστιες δυνατότητες και επιπλέον είναι και το πιο ωραίο στην κατηγορία του :D :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα σας στο forum το οποίο παρακολουθώ πολυ καιρό χωρίς να απαντώ ή να δημοσιεύω ,αλλά απο εδώ και πέρα θα είμαι ενεργό μέλος του.
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο....το τηλ μεχρι 4 Giga δεν παιρνει καρτα μνημης?

 

Ναι, μέχρι 4 πάει..έχω ακούσει ότι θα παίρνει μέχρι 8(?!?!??!)GB,αλλά μέχρι τώρα δεν υπάρχει τέτοια κάρτα,οπότε θα πρέπει να αρκεστείς στα 4 :P

Πάντως με την 4GB(πρόσφατα την πήρα) το κινητό πάει ρολόι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέχρι 4 πάει..έχω ακούσει ότι θα παίρνει μέχρι 8(?!?!??!)GB,αλλά μέχρι τώρα δεν υπάρχει τέτοια κάρτα,οπότε θα πρέπει να αρκεστείς στα 4 :P

Πάντως με την 4GB(πρόσφατα την πήρα) το κινητό πάει ρολόι!

 

πόσο την πήρες και απο Ηρακλειο?

Μαρκος Ηρακλειο

Link to comment
Share on other sites

Καλοσώρισες στο φορουμ μας keltonas :) Εύχομαι και ελπίζω και εγώ με τη σειρά μου να λυθούν τα προβλήματα γιατί το κινητό μας αποτελεί ένα από τα πιο πλήρη στην αγορά με τεράστιες δυνατότητες και επιπλέον είναι και το πιο ωραίο στην κατηγορία του :D :D

 

Παιδια η ερωτηση μου στην SE

 

"Email:

To: questions.gb@support.sonyericsson.com

From: gesam@vivodinet.gr

Subject: Phones

Product: P990i

 

Opinion: Software Problems

Dear Sirs I am from GREECE and I want to buy the above mentioned PDA Phone , which is an excellent project.

But as I read in magazines,reviews,forums etc.

there are many problems with the software of the phone with many bugs,crases,freezes etc..

Also MANY problems with the memory management.

Running only a few apps the phone will not have any memory!!

So a major number of people who purchased the phone

isn't happy and they want to sell it!

Also a good number of people will not buy it

and as a result of this situation will make a turn

and purchase a Windows Phone!.

Do you want/permit this to happen?

So please inform me if SE will release a MAJOR Firmware Update and when will this be happen?

 

Please , I want to answer me asap.

Your answer will help not only myself to take the decision to buy or not the phone but also many many

people here in GREECE who are having trubles with the phone operation at present.

Many Thanks in advance

Samaras George

gesam@vivodinet.gr

Thessaloniki

GREECE

 

KAI H ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ

 

"Dear George Samaras,

 

Thank you for contacting the Sony Ericsson Call Centre.

 

With regards to your enquiry, a number for software updates have already been released for the Sony Ericsson P990i. A new update is due shortly, however, we cannot guarantee an exact release date.Possibly after January 10,2007 but nothing for sure.

If you require any further support with regards to the P990i, I would advise that you contact your local support centre as they will be able to assist you further and provide you with further details."

 

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο παίκτης! Να και κάτι επίσημο, ότι τουλάχιστον κάτι πάνε να μπαλώσουνε! Μου άρεσε εκείνο το: "A number for software updates have already been released" Καλά πόσα update ετοιμάζουν; Και πότε θα τα δούμε;

Next year; Μήπως μαζί με την "Elena";*

 

"Elena"= κωδική ονομασία νέου smartphone από την SE που ετοιμάζεται για τέλος; '07

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

και εγω για την 4αρα σκεφτοαμι να παω!

τωρα εχω μια 1g αλλα εχω σκοπο να τη φουλαρω την τεσσαρα!

και σας ευχαριστω που δεν λυνεται και ολες τις αποριες μου γιατι σπαω το κεφαλι μου και τα νευρα μου και τις απανταω μονος μου!lol!

 

προσπαθουσα μια ολοκληρη μερα να το συνδεσω με το pc και δεν μπορουσα!πηγαινα στις ρυθμισεις και στο usb και ειχε τη ρυθμιση μεταφορα αρχειων η οποια δεν αλλαζε με τιποτα!

και λεω δεν μπορει αφου εχει το σμαδακι οτι υπαρχει και αλλη επιλογη την οποια δεν εβλεπα.

τελικα καταλαθος εβγαλα την καρτα μνημης για να την χρησιμοποιησω για κατι και μεχρι να τελειωσω με την καρτα ειπα να κανω το πειραμα το οποιο πετυχε.

πηγα στο ιδιο σημειο και μετα μου εβγαλε την επιλογη χρηση ως τηλ!!!!!!

μετα την ξαναεβαλα την καρτα και παλι δεν μπορουσα να αλλαξω την επιλογη σε χρηση ως μεταφορα αρχειων!!!!

προκειτε για bug η' οχι??

 

α και για οσους ειναι "νεοι" σαν εμενα το swiss manager ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ!!!!!

 

εβγαλα και τελειως το πληκτρολογιο.τωρα μου φαινεται πιο ωραιο και πιο ευχρηστο!

αλλα αυτα ειναι γουστα!

 

ρε συ papathva

που στο καλο βγαζει την επιλογη περισσοτερα?

παω πανω στο εικονιδιο και δεν τη βλεπω πουθενα!

να σου επισημανω οτι ειμαι και χωρις πληκρολογιο!!!

αυτες τις 4 επιλογες που σου δινει μπορεις να τις αλλαξεις?

πχ αντι για τις αναπαντητες κτλ να βαλεις κατι αλλο?

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο παίκτης! Να και κάτι επίσημο, ότι τουλάχιστον κάτι πάνε να μπαλώσουνε! Μου άρεσε εκείνο το: "A number for software updates have already been released" Καλά πόσα update ετοιμάζουν; Και πότε θα τα δούμε;

Next year; Μήπως μαζί με την "Elena";*

 

"Elena"= κωδική ονομασία νέου smartphone από την SE που ετοιμάζεται για τέλος; '07

 

Είπε οτι ένας αριθμός αναβαθμίσεων έχουν ΗΔΗ δημοσιευτεί και όχι οτι ΘΑ δημοσιευτούν (μιλάω για το κομμάτι που παρέθεσες). Από εκεί και πέρα είπε οτι ετοιμάζουν μια καινούργια έκδοση, αλλά μπορεί και να είναι και η τελευταία μπορεί και όχι

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Πατάς ALT (κάτω δεξιά) και μετά το πλήκτρο βοήθειας κάτω αριστερά.

 

πεεεεεεεεες μου τι θα εκανα χωρις εσας!!!!:)

ευχαριστω zuce!

 

ειχα αποφασισει να μην του κανω την τελευταια αναβαθμιση αλλα χθες καθως επαιζα γγια να μαθω επιτελους ολες τις λειτουργιες του ανακαλυψα ενα Bug.

οταν παω να ανοιξω το ημερολογιο απο τις συντομευσεις,ευτο που εχει κατω δεξια μου κολλαει!

βεβαια μεαυτη που εχω τωρα δεν εχω προβλημα με το βιντεο που αναφερανε κατι αλλα παιδια!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

και εγω για την 4αρα σκεφτοαμι να παω!

τωρα εχω μια 1g αλλα εχω σκοπο να τη φουλαρω την τεσσαρα!

και σας ευχαριστω που δεν λυνεται και ολες τις αποριες μου γιατι σπαω το κεφαλι μου και τα νευρα μου και τις απανταω μονος μου!lol!

 

προσπαθουσα μια ολοκληρη μερα να το συνδεσω με το pc και δεν μπορουσα!πηγαινα στις ρυθμισεις και στο usb και ειχε τη ρυθμιση μεταφορα αρχειων η οποια δεν αλλαζε με τιποτα!

και λεω δεν μπορει αφου εχει το σμαδακι οτι υπαρχει και αλλη επιλογη την οποια δεν εβλεπα.

τελικα καταλαθος εβγαλα την καρτα μνημης για να την χρησιμοποιησω για κατι και μεχρι να τελειωσω με την καρτα ειπα να κανω το πειραμα το οποιο πετυχε.

πηγα στο ιδιο σημειο και μετα μου εβγαλε την επιλογη χρηση ως τηλ!!!!!!

μετα την ξαναεβαλα την καρτα και παλι δεν μπορουσα να αλλαξω την επιλογη σε χρηση ως μεταφορα αρχειων!!!!

προκειτε για bug η' οχι??

 

α και για οσους ειναι "νεοι" σαν εμενα το swiss manager ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ!!!!!

 

εβγαλα και τελειως το πληκτρολογιο.τωρα μου φαινεται πιο ωραιο και πιο ευχρηστο!

αλλα αυτα ειναι γουστα!

 

ρε συ papathva

που στο καλο βγαζει την επιλογη περισσοτερα?

παω πανω στο εικονιδιο και δεν τη βλεπω πουθενα!

να σου επισημανω οτι ειμαι και χωρις πληκρολογιο!!!

αυτες τις 4 επιλογες που σου δινει μπορεις να τις αλλαξεις?

πχ αντι για τις αναπαντητες κτλ να βαλεις κατι αλλο?

 

gia to usb filos de hriazete na vgazis tin karta mnimis kathe fora..apla gia na alakis tin epilogi den prepi na to ehis sindedemeno sto pc otan to kanis..

an den ine sindedemeno allazi apo litourgia tilefonou se metafora arhion..theli na to alaksis prin to sindesis to kalodio sto pc

Link to comment
Share on other sites

Kala edo i Sony Ericsson Hellas koimate orthia...

 

Kata tin SE Hellas to mono problima pou exei to P990 ine to problima ton ellinikon xaraktiron, kata ta alla ine apsogo...

 

Nokia ginete kai i SE toulaxiston stin Ellada...

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως μου το εκανε και πριν το συνδεσω ρε συ jkrom

αλλα θα το δοκιμασω μηπως δεν θυμαμαι καλα!

σε ευχαριστω πολυ!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις αρχιζω και νοιωθω χαζος!

 

ψαχνω ψαχνω και δεν μπορω να αλλαξω τα εικονιδια!

μιλαω για τα 4 εικονιδια που ειναι μπροστα στην οθονη στο κατω μερος της οθονης!

εχω βγαλει το πληκτρολογιο!

ειδα και κατι φωτο που ειχαν σε εκεινο το σημειο 5 εικονιδια και οχι 4!

στις συντομευσεις τις αλλες τι ξερω οτι αλλαζεις εικονιδια,εγω ρωταω για αυτες που ειναι εξω εξω,το μενου,τις κλησεις,το τηλ και το αλλο!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις αρχιζω και νοιωθω χαζος!

 

ψαχνω ψαχνω και δεν μπορω να αλλαξω τα εικονιδια!

μιλαω για τα 4 εικονιδια που ειναι μπροστα στην οθονη στο κατω μερος της οθονης!

εχω βγαλει το πληκτρολογιο!

ειδα και κατι φωτο που ειχαν σε εκεινο το σημειο 5 εικονιδια και οχι 4!

στις συντομευσεις τις αλλες τι ξερω οτι αλλαζεις εικονιδια,εγω ρωταω για αυτες που ειναι εξω εξω,το μενου,τις κλησεις,το τηλ και το αλλο!

μάλλον στο P990 είναι αλλιώς.

στο Μ600 πάντως έχει 5 και τα αλλάζεις όπως θες κ βάζεις κ ότι φώτο θες.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις αρχιζω και νοιωθω χαζος!

 

ψαχνω ψαχνω και δεν μπορω να αλλαξω τα εικονιδια!

μιλαω για τα 4 εικονιδια που ειναι μπροστα στην οθονη στο κατω μερος της οθονης!

εχω βγαλει το πληκτρολογιο!

ειδα και κατι φωτο που ειχαν σε εκεινο το σημειο 5 εικονιδια και οχι 4!

στις συντομευσεις τις αλλες τι ξερω οτι αλλαζεις εικονιδια,εγω ρωταω για αυτες που ειναι εξω εξω,το μενου,τις κλησεις,το τηλ και το αλλο!

 

Είπαμε,αυτά δεν αλλάζουν...μην ψάχνεις τζάμπα!!!:superman:

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

μα αφου τα πηρε το ματι μου αλλαγμενα καπου!

τεσπα θα το κυνηγησω λιγο πιο πολυ το θεμα!

ευχαριστω για την υπομονη σας!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

μα αφου τα πηρε το ματι μου αλλαγμενα καπου!

τεσπα θα το κυνηγησω λιγο πιο πολυ το θεμα!

ευχαριστω για την υπομονη σας!

 

akou pos alazoun toulahiston sto m600

 

katevenis me to jog dial se ena apo ta ikonidia stin kiria othoni,den to epilegis gia na to aniksis k gia afto pas me to jog dial k ohi me to grafida

patas perisotera

eki patas epeksergasia k patas eki pou lei proepilogi k amesos apo kato vgazi k 2i epilogi anazitisi..k apo eki se vgazi stous fakelous sou na dialeksis ti thelis gia ikonidio

tora

gia na alaksis genika k ikonidio alla k tin efarmogi pou tha parapempi i sintomeusi patas pali perisotera otan ise epano sto ikonidio pou thelis k patas antikatastasi..eki se vgazi se fakelous oles tis litourgies tou til k dialegis pia thelis na valis os litourgia sintomeusis stin kiria othoni;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ρε συ jkrom για τη διαθεση σου να με βοηθησεις!

το μονο που δεν βρισκω το οποιο ειναι και το σημαντικοτερο μαλλον ειναι το πληκτρο με τα περισσοτερα που λες!

ειμαι και χωρις πληκρολογιο να σημειωσω!

οταν εχεις πανω το πληκτρολογιο μπορεις οντως να βγαλεις και να αλλαξεις αυτα τα τεσσερα εικοινιδια που βρισκονται στο κεντρο αλλα χωρις μαλλον δεν γινεται να αλλαξεις αυτα που βρισκονται στο κατω μερος της οθονης!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πούλησα το Ρ910 για 220 ευρώ.Καλά δεν έκανα;τώρα έχω μόνο το Ρ990 αλλά πιστεύω ότι με την καινούργια αναβάθμιση θα με καλύπτει πλήρως..
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ μν ανησυχεις

και εγω εχω μια φιλη μεσα στα κεντρικα κιολας της ericsson Κια μου ειπε οτι θα βγει μεσα στον ιανουαριο και λεε οτι θα τα καλυψει ολα τα bugs!

ελπιζω μονο να μη μας βγαλει καινουργια

και για μενα καλα εκανες αφου ειναι 2 τηλεφωνα σχεδον διδυμα οποτε ποιος ο λογος να τα εχεις και τα 2?

ασε που το εδωσες με πολυ καλα λεφτα

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στον μήνα επάνω μου κόλλησε ...

... μετά από 3G Video Κλήση, και δυστυχώς δεν ξεκόλλησε με τίποτα. :(

Υπάρχει συνδυασμός πλήκτρων για soft reset, Reset, ή Hard Reset ???

 

Στέφανος.

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...