Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε παρατηρήσει οτι έχει πολύ δυνατό σήμα ή είναι ιδέα μου?

Είναι το μοναδικό κινητό που είχα μέχρι τώρα και πιάνει μέσα στο ασανσέρ μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχετε παρατηρήσει οτι έχει πολύ δυνατό σήμα ή είναι ιδέα μου?

Είναι το μοναδικό κινητό που είχα μέχρι τώρα και πιάνει μέσα στο ασανσέρ μου...

 

ναι, το είχα παρατηρήσει και γω απο την πρώτη μέρα που το πήρα, και έκανα το ταξίδι Ηράκλειο - Αθήνα. Πραγματικά σε σημεία που πριν δεν είχα σήμα, πλέον μπορούσα να μιλήσω κανονικά, ακόμα και όταν έπεφτε στην 1 γραμμή! Στο ασανσέρ μου ακόμα και τώρα δεν έχω γμτ! να παίρνω το δικό σου ασανσέρ καλύτερα? :lol: :lol: :lol:

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Pros olous tous katoxous p990 poso sas kratei n bataria tou?

Mou tin exei varesei para poly giati kratei maximum 24 wres kai n xrhsh pou tou kanw einai poly ligo. Gyrw sto 30lepto tilefwnimata, 5-6 sms kai sto tsakir kefi serfarw sto wlan peripou 10 lepta kai afto oxi kathe mera.

 

H fortiseis tou kinitou exoun ginei kanonikotata. Einai logiko afto na krataei toso ligo??

Link to comment
Share on other sites

Pros olous tous katoxous p990 poso sas kratei n bataria tou?

Mou tin exei varesei para poly giati kratei maximum 24 wres kai n xrhsh pou tou kanw einai poly ligo. Gyrw sto 30lepto tilefwnimata, 5-6 sms kai sto tsakir kefi serfarw sto wlan peripou 10 lepta kai afto oxi kathe mera.

 

H fortiseis tou kinitou exoun ginei kanonikotata. Einai logiko afto na krataei toso ligo??

 

Εμενα φιλε μου κραταει κοντα στις 2 μιση μερες.Full λειτουργειες εννοειτε...

τωρα αν το σκισω τοτε μου πεφτει και στη μιαμιση μερα, αλλα σπανια...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα φιλε μου κραταει κοντα στις 2 μιση μερες.Full λειτουργειες εννοειτε...

τωρα αν το σκισω τοτε μου πεφτει και στη μιαμιση μερα, αλλα σπανια...

 

Μια απ'τα ίδια... δύο με δυομιση μέρες πολύ άνετα... και νορμάλ χρήση (περίπου μιση ώρα ομιλία την μέρα, καμιά 10-ρια SMS & MMS και αρκετό ψάξιμο για τις λειτουργίες του τηλεφώνου)

 

Πολύ σημαντικό ρόλο για τον χρόνο που κρατά η μπαταρία είναι και το αν έχεις καλό σήμα... μήπως στο χώρο που είσαι το μεγαλύτερο διάστημα της μέρας δεν έχει καλό σήμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

Oxi exei kanoniko sima... , mipws den exei strwsei n bataria? Tin paraskevn to peira to kinhto??

Na einai ellatwmatiko?? den nomizw giati kata ta alla to kinhto paei super, den kolaei kai einai ok!!!

Eidwmen!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πάνω στο PC ταυτόχρονα και το P900 και το P990?

Γίνεται να λειτουργήσουν και τα δύο με την βάση του P990 ή θέλει το καθένα το δικό του?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πάνω στο PC ταυτόχρονα και το P900 και το P990?

Γίνεται να λειτουργήσουν και τα δύο με την βάση του P990 ή θέλει το καθένα το δικό του?

έχουν διαφορετικές βάσεις

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πάνω στο PC ταυτόχρονα και το P900 και το P990?

Γίνεται να λειτουργήσουν και τα δύο με την βάση του P990 ή θέλει το καθένα το δικό του?

 

Εγώ έχω το Ρ910 στο pc και εγκατέστησα και το Ρ990.

 

Το Ρ990 δεν μπορώ να το συνδέσω με τίποτα με το pc-suite (bluetooth-usb) και πολύ φοβάμαι ότι φταίνε οι drivers του Ρ910 που είναι ήδη εγκατεστημένοι στο pc...

 

το κακό είναι ότι δεν μπορώ να πάρω backup...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

έχουν διαφορετικές βάσεις

 

Ναι αλλα μπορούν να είναι και οι δύο βάσεις πάνω στο PC ?

Απ'την ώρα που έβαλα το 990 με την τελευταία version του PC Suite δεν βλέπει το 900... ξέρεις πως το PC Suite μπορεί να βλέπει και τα δύο?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

Και μενα το σημα ειναι πολυ καλο σε σχεση με προηγουμενα μοντελα. Οσο για τη μπαταρια μου στη δευτερη φορτιση που εκανα το Σαββατο μεσημερι μου κρατησε μεχρι χτες στις 8 το βραδυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

an kai psilokourazei auto anyaway se tim kai vodafone pou rothsa len ton alon mhna h to noembrh....KALA pote tha rthei auto to prama sth salonika?????.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Pros olous tous katoxous p990 poso sas kratei n bataria tou?

Mou tin exei varesei para poly giati kratei maximum 24 wres kai n xrhsh pou tou kanw einai poly ligo. Gyrw sto 30lepto tilefwnimata, 5-6 sms kai sto tsakir kefi serfarw sto wlan peripou 10 lepta kai afto oxi kathe mera.

 

H fortiseis tou kinitou exoun ginei kanonikotata. Einai logiko afto na krataei toso ligo??

 

Φίλε κι εμένα -σχεδόν-μια από τα ίδια (διάρκεια περίπου 24 ώρες)! Βέβαια μιλάω καμιά ώρα τη μέρα, το ψιλοψάχνω συχνά και κανένα μισάωρο wifi, σήμα περίπου στη μέση... Και του έχω κάνει νορμάλ φορτίσεις... Το έχω μια εβδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

Pros olous tous katoxous p990 poso sas kratei n bataria tou?

Mou tin exei varesei para poly giati kratei maximum 24 wres kai n xrhsh pou tou kanw einai poly ligo. Gyrw sto 30lepto tilefwnimata, 5-6 sms kai sto tsakir kefi serfarw sto wlan peripou 10 lepta kai afto oxi kathe mera.

 

H fortiseis tou kinitou exoun ginei kanonikotata. Einai logiko afto na krataei toso ligo??

 

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΜΕΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΑΡΑΛΟΓΟ:ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΟΥΛ ΕΝΔΕΙΞΗ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΞΕΦΟΡΤΙΣΕ:( ΚΑΙ ΣΕ 1 ΛΕΠΤΟ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ.(ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ P910i ΠΟΥ ΕΙΧΑ...).ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα το πηρα και εγω δεν αντεξα τόσο καιρό το περίμενα , εμενα παντως μου φαινεται μια χαρα , καμερα παρα πολυ καλη, χειρισμος αψογος, οθόνη πολυ καλη , ηχος πολυ καλος, νομίζω ότι αυτος που αγοραζει ενα p990 το περνει συνειδοποιημενα όπως αλλωστε και αυτός που αγοράζει ενα ppc , συγκρινοντας τωρα αυτα τα δυο μπορω να πω ότι το p990 ειναι πολυ ποιο ευχρηστο στην καθημερινότητα μας , τωρα οσο αναφορά τα αλλα sybian δεν τιθεται μετρο συγκρισης , το p990 υπερεχει κατα πολυ (ας βρουν τροπο τα νεα Ν73,Ν93 κλπ να μην φαινονται όλες οι φωτο τα βιντεο,οι ηχοι κλπ στην εκθεση και μετα ........) εφω παντος ειμαι απολυτα ευχαριστημενος οπως ημουν αλλωστε και με το p910 παλιοτερα , φυσικα αν ειχε την καμερα του Κ800 θα ηταν το ΑΠΟΛΥΤΟ αλλα και αυτη που εχει ειναι τελεια !!!!! (εδω το κ750 ακομα βγαζει καλλιτερες φωτο απο το Ν80) τελος παντον συγνωμη αν σας κουρασα αλλα οποιος το αγοράσει πιστευω ότι αν μη τι αλλο δεν θα το μετανοιωσει ....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, ποια ειναι η τελευταία εκδοση λογισμικού?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

μολις την εβαλα και ολα πανε ρολοι !!!!!!!!!!!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

R7A001

Ευχαριστώ για την απάντηση, ξέρουμε τι διορθώνει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Ρ910 στο pc και εγκατέστησα και το Ρ990.

 

Το Ρ990 δεν μπορώ να το συνδέσω με τίποτα με το pc-suite (bluetooth-usb) και πολύ φοβάμαι ότι φταίνε οι drivers του Ρ910 που είναι ήδη εγκατεστημένοι στο pc...

 

το κακό είναι ότι δεν μπορώ να πάρω backup...

 

καλημέρα,

συγγνώμη αν θα επαναλάβω ίδια απορία αλλά είναι κάτι επείγον και δεν έχω τον χρόνο να κοιτάξω σε προηγούμενες σελίδες.:rolleyes:

ενας φίλος μου πήρε το p990i και δεν μπορεί με τίποτα να το κάνει να επικοινωνήσει με το λαπτοπ του μέσω USB data cable [καλα ουτε και με το bluetooth μπορει]. Έχει xp και έχει βάλει το τελευταίο service pack. Ο υπολογιστής του αναγνωρίζει το κινητό δηλ. εμφανίζεται το εικονίδιο του p990i στο systray αλλά οταν πάει να κάνει connect δεν βρίσκει κανένα κινητο.

Έχει δοκιμάσει τα πάντα, έχει ελέγξει τους drivers τις θυρες όλα. Ρώτησε την ΤΙΜ αλλα δεν του δώσανε ξεκάθαρη απάντηση. Ρώτησε και στην sony ericsson την αντιπροσωπεια και του ειπαν οτι αποκλειεται να φταιει το κινητο και οτι οφειλεται στα windows xp.

Μηπως εχει κανεις το ιδιο προβλημα και βρηκε λυση?

:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

συγγνώμη αν θα επαναλάβω ίδια απορία αλλά είναι κάτι επείγον και δεν έχω τον χρόνο να κοιτάξω σε προηγούμενες σελίδες.:rolleyes:

ενας φίλος μου πήρε το p990i και δεν μπορεί με τίποτα να το κάνει να επικοινωνήσει με το λαπτοπ του μέσω USB data cable [καλα ουτε και με το bluetooth μπορει]. Έχει xp και έχει βάλει το τελευταίο service pack. Ο υπολογιστής του αναγνωρίζει το κινητό δηλ. εμφανίζεται το εικονίδιο του p990i στο systray αλλά οταν πάει να κάνει connect δεν βρίσκει κανένα κινητο.

Έχει δοκιμάσει τα πάντα, έχει ελέγξει τους drivers τις θυρες όλα. Ρώτησε την ΤΙΜ αλλα δεν του δώσανε ξεκάθαρη απάντηση. Ρώτησε και στην sony ericsson την αντιπροσωπεια και του ειπαν οτι αποκλειεται να φταιει το κινητο και οτι οφειλεται στα windows xp.

Μηπως εχει κανεις το ιδιο προβλημα και βρηκε λυση?

:worry:

H τελευταία λύση ειναι να απενεργοποιήσει το antivirus και firewall που ίσως έχει ενεργοποιημένα και την εγκατάσταση του pc suite να την εχει κανει χωρις το κινητό να ειναι ενεργοποιημένο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα χθες το μπροστινό πορτάκι.. πανεύκολα! Όχι σαν το P910 που πόναγε η ψυχή σου για να το βγάλεις!

 

Τώρα προσπαθώ να το συνηθίσω χωρίς το πορτάκι, ψάχνοντας shortcuts. Π.χ. με το alt και το τέρμα αριστερά κάτω ενεργοποιεί το πάνω πάνω μενού...

Ακόμα δεν έχω βρει αντίστοιχο του tab των windows.. Να μεταφέρεσαι π.χ. από το Ναι στο Όχι... Ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, ξέρουμε τι διορθώνει?

 

Δεν ξέρω να σου πω ακριβώς τι... αλλά κάτι κουλά kernel error που μου έβγαζε έχουν σταματήσει μετά την αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

Από έγκυρη πηγή έμαθα πως από αύριο θα διατίθεται στα Microland στην τιμή των 583 €:)

 

file mipws ema8es an isxiei i timi pou eipes kai an ontws diati8etai apo tin microland?

signwmi gia ta greklish alla exw parei 3 fores tilewno kai olo me sindeoun me ena "eikoniko" antiproswpo o opoios pote den sikwnei to akoustiko kai sigxistika :cry:

Link to comment
Share on other sites

Oti oi ateleies poy echei to P-990,tha lythoyn-schedon oi perisswteres,opws i diacheirisi mnimis-tha echoyn epilythei stin veltiomeni Version toy,to P-990i...:confused:

Kserei kaneis tipote schetiko...?:confused:

THE LEGENT OF ROCK MUSIK IN THE OLL WORLD IS ONE:M E T A L I C A
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...