Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις διαβασει τα threads στις συζητησεις για την ΤΙΜ που μιλανε για το "κολπο" να μην χρεωνεσαι? Πες μας αν τα καταφερες τελικα!

:!:

 

Παω τωρα να δω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια σε λίγο θα έχω ανεβάσει ένα λινκ με ένα βίντεο που έκανα *.mp4 ....και με το οποίο θα φτάσετε στα όρια....κυριολεκτικα το κινητό σας (Ρ990) με τα μέγιστα δυνατα χαρακτηριστικά που σηκωνει σύμφωνα με τον κατασκευαστη το P990....σε fps...bitrate...resolution...απο video και audio codec......

 

ΦΤΑΣΤΕ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ Μ Ε Γ Ι Σ Τ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΗΧΟΥ!!!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ...δεδομένου οτι το κινητό φτάνει στο μέγιστο των δυνατοτήτων του...μην δοκιμασετε ουτε για αστειο να ανοιξετε άλλη εφαρμογη...εχει κολλησει...;)

Link to comment
Share on other sites

πλακα μου κανεις!

ειναι τρομερο!

ολα μου τα βιντεακια θα τα περναω με αυτες τις ρυθμισεις!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε λίγο θα έχω ανεβάσει ένα λινκ με ένα βίντεο που έκανα *.mp4 ....και με το οποίο θα φτάσετε στα όρια....κυριολεκτικα το κινητό σας (Ρ990) με τα μέγιστα δυνατα χαρακτηριστικά που σηκωνει σύμφωνα με τον κατασκευαστη το P990....σε fps...bitrate...resolution...απο video και audio codec......

 

Για δωσε αναλυτικα bitrate-fps-resolution που εβαλες. :)

Link to comment
Share on other sites

@sealover

 

Μια διευκρίνιση για το βιντεάκι που ανέβασες. Το format του είναι *.mov και όχι *.mp4 και το κινητό μου δεν το αναγνωρίζει. Δεν κάνω κάτι καλά εγώ ή υπάρχει κάποιο μπέρδεμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οταν φορτίζει το κινητό ο χρόνος που περνά, όταν το ανοίγω, μέχρι να ζητήσει pin είναι πολύ μικρότερος από τον χρόνο χωρίς φόρτιση. Δηλαδή λόγω ρεύματος bootάρει και φορτώνει γρηγορότερα?

Απλή απορία χωρίς να έχει και πολύ σημασία βέβαια ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οταν φορτίζει το κινητό ο χρόνος που περνά, όταν το ανοίγω, μέχρι να ζητήσει pin είναι πολύ μικρότερος από τον χρόνο χωρίς φόρτιση. Δηλαδή λόγω ρεύματος bootάρει και φορτώνει γρηγορότερα?

Απλή απορία χωρίς να έχει και πολύ σημασία βέβαια ...

 

 

Έχω την αίσθηση ότι όταν φορτίζει έχει ήδη κάνει τη μισή και πάνω διαδικασία boot και μετά όταν το ανοίγεις συνεχίζει από εκεί και πέρα... Γιατί όταν το βάζεις να φορτίσει αν παρατήρησες κάνει αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να δείξει φόρτιση.. αυτός είναι ο χρόνος που γλιτώνεις από μετά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οταν φορτίζει το κινητό ο χρόνος που περνά, όταν το ανοίγω, μέχρι να ζητήσει pin είναι πολύ μικρότερος από τον χρόνο χωρίς φόρτιση. Δηλαδή λόγω ρεύματος bootάρει και φορτώνει γρηγορότερα?

Απλή απορία χωρίς να έχει και πολύ σημασία βέβαια ...

 

Γιατί όταν το συδέης, για να το φορτίσεις bootάρει μέχρι, και λίγο πρήν το screen (Flight mote, ....) μετά κάνει 12-15sec. ... ;)

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

δεν πολυκαταλαβα τι λεει ο τυπος!

εγω παντως αν δεν κανουν τρομερη αλλαγη στο κιν

δεν το δινω πισω!

πλεον ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος!

ολη την ωρα ειμαι πανω απο το τηλ και προσπαθω να συνηθισω το

ποσο γρηγορα και χωρις κολληματα πηγαινει!

για το λινκ που παρεθεσε ο sea λεω!

τα μικροπραγματα που αναφερουμε ολοι που θελουμε να αλλαξουμε

αλλαζουν και με μια ακομα αναβαθμιση η οποια τωρα δεν μου μοιαζει και τοσο

απαραιτητη

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

για τα imitation parts τι λετε?

βρεθηκαν στα χερια μου μια μπαταρια και ενας φορτιστης!

και νας πω την αληθεια την μπαταρια δεν τη δοκιμασα αλλα

ο φορτιστης κανει την διαδικασια πολυ πιο γρηγορα απο τον αυθεντικο!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

1ο Bug στο νέο firmware...

Όταν σας έρθει ένα νεό μήνυμα και το ανοίξετε με κλειστό πορτάκι εάν ανοίξετε το πορτάκι τότε αφήνει ένα μεγάλο κενό στο πάνω μέρος του μηνύματος...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι εχω ακομα προβλημα στο συγχρονισμο ηχου και εικονας στα βιντεο που τραβαω απο το κιν?

με την R9 περασμενη?

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

για τα imitation parts τι λετε?

βρεθηκαν στα χερια μου μια μπαταρια και ενας φορτιστης!

και νας πω την αληθεια την μπαταρια δεν τη δοκιμασα αλλα

ο φορτιστης κανει την διαδικασια πολυ πιο γρηγορα απο τον αυθεντικο!

 

Προσεχε γιατι αυτο σημαινει οτι υπερ-οδηγει την μπαταρια κατα τη διαρκεια της φορτησης περα απο τις προδιαγραφες. Οι Li-on kai Li-Po μπαταριες ειναι παραξενες στην διαδικασια της φορτησης και απαιτουν by the book charging. Θελουν computerized φορτηση (αυτο το κανει το ιδιο το κινητο) με συνεχες monitoring της τασης των. Ολα αυτα λοιτουργουν σωστα οταν το συστημα φορτισης (κινητο) παιρνει σωστο ρευμα. Εαν ο η ταση τους φτασει λιιγο πανω απο τα επιτρεπτα ορια ανα cell τοτε BOOOM (γι'αυτο και οι γνωστες μας εκκρηξεις!) Γι'αυτο καλυτερα "μαμα" μπαταριες και φορτιστες. Για να ειμαστε περισσοτερο σιγουροι (οχι τελειως!).

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!!

 

Proxthes ekana kai ego tin polipothiti agora tou neou mou kinitou!!!

P990i!!!!

Katapliktiko!!!

Apeires prooptikes kai poli grigoro!!!

 

H agora egine me to programma epidotisis tis Vodafone gia nea siskeui..

Vrethika kai ego loipon mplegmenos me to na psaxno na bro tropo na apegkatastiso to Vodafone Live Menu apo to kinito!!

 

Ektos apo ton parapano tropo pou exei anaferthei gia to 9VOLTO mipos

kaneis exei brei kai kapoion allo tropo???

Mporei na min to exete dei kai na min katalabenete to megethos tou problimatos!!

 

AYTOI POU TO EXOUN OMOS THA KATALABAINOUN!!

PIKSTE LIGOS FOS RE PAIDIA!!

Euxaristo!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να προλάβω τα παιδια που θα αναζητουν τα briefcases παραπέμπω εδω....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146455&page=32

 

Sealover εγώ θα έλεγα να δώσεις τόπο στην οργή (και πάνω που ήθελα να κατεβάσω το tomtom ρε γαμώτο... :wacko: )

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, επειδή πολλοί θα έχουν φρικάρει μετά την απόκτηση του Vodafone live P990i τους, σας ενημερώνω οτι μετα από εκβιασμούς κατάφερα να μου αφαιρέσει η ίδια η Vodafone το μενού της. Έτσι σήμερα παρέλαβα το κινήτο μου free και με το νέο λειτουργικό!!!
psarakis
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, επειδή πολλοί θα έχουν φρικάρει μετά την απόκτηση του Vodafone live P990i τους, σας ενημερώνω οτι μετα από εκβιασμούς κατάφερα να μου αφαιρέσει η ίδια η Vodafone το μενού της. Έτσι σήμερα παρέλαβα το κινήτο μου free και με το νέο λειτουργικό!!!

 

:blink: Πες μας λεπτομεριες! Ειναι αμεση η αλλαγη? Που πως?. Το σκεφτομαι βεβαια να το αφησω στους καφρους...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...