Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και έχω μια ανυπομονησία μέχρι να κατέβω Κρήτη να την περάσω...

 

Αφού ασχολήθηκαν με το boot, προσθέτοντας μόνο κάτι στα γραφικά, ίσως να μείνει έτσι. Θα δείξει...

 

 

@CtR

 

Με ποια έκδοση του pcsuite έκανες το backup;

Την 1.1.8.Μάλλον θα φταίει αυτή, έτσι; Τώρα ανακάλυψα ότι υπάρχει 1.2.15..:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την 1.1.8.Μάλλον θα φταίει αυτή, έτσι; Τώρα ανακάλυψα ότι υπάρχει 1.2.15..:X

 

Ναι, πολύ πιθανόν να οφείλεται σ' αυτό. Καλό θα ήταν να την περάσεις και να δοκιμάσεις με την νέα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω απογοητευτεί! Μόλις ξεκινάω το update μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα: "Failed checking application versions, please reinstall the application and make sure you have latest version". Έχω κάνει τα πάντα αλλά μάταια...

Δυστυχώς το πρόβλημα υπάρχει και στο pc του γραφείου μου, και στο laptop! Έχω NOD32 παντού το οποίο όμως είναι απενεργοποιημένο. Η εφαρμογή flash ξεκινάει κανονικά και μόλις επικοινωνήσει με τον server βγάζει το μήνυμα...

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

psarakis
Link to comment
Share on other sites

Έχω απογοητευτεί! Μόλις ξεκινάω το update μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα: "Failed checking application versions, please reinstall the application and make sure you have latest version". Έχω κάνει τα πάντα αλλά μάταια...

Δυστυχώς το πρόβλημα υπάρχει και στο pc του γραφείου μου, και στο laptop! Έχω NOD32 παντού το οποίο όμως είναι απενεργοποιημένο. Η εφαρμογή flash ξεκινάει κανονικά και μόλις επικοινωνήσει με τον server βγάζει το μήνυμα...

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

με Nod32 εγώ πάντως έκανα μια χαρά την αναβάθμιση

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

h--e--l--p!!!!!! paw na kanw anavathmisi kai mou leei oti den xreiazete giati exo thn teleytaia. sas dinw ta stoixeia

 

ΤΗΛΕΦΩΝΟ:CXC162037 R7A001 R9EA001

BLUETOOTH:CXC162058 R4F01

ORGANIZER:CXC162036 R3B01 CXC162036 R4A13

CDA:CDA162008/27 R3A02 CDA162007/1 R4A09

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο σημαντικό νέο είναι ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση το κινητό (video player) αναγνωρίζει πια αρχεία WMA (Windows Media Audio) και WMV (Windows Media Video)

 

http://my-symbian.com/forum/viewtopic.php?p=277798#277798

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalimera kai xronia polla

eimai katoxos enos w900 kai eimai apolita eyxaristimenos skeytome na to alaksw me ena p990 alla sto forum sxedon ta pio pola post einai provlimata

thelw tin gnomisas aksizei na parw to p990 h na minw me to w900 :worry:

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

kalimera kai xronia polla

eimai katoxos enos w900 kai eimai apolita eyxaristimenos skeytome na to alaksw me ena p990 alla sto forum sxedon ta pio pola post einai provlimata

thelw tin gnomisas aksizei na parw to p990 h na minw me to w900 :worry:

eyxaristw

"Γεια σας, ξανά και από μένα ...

...τελικά είμαι και εγώ ένα νέος κάτοχος τι σειράς P, και του P990i !!!

Εμένα οι εντυπώσεις μου είναι καλές, και δεν θα αλλάξουν προς το χειρότερο ..!

Σαν smartphone είναι ποιοτικό, στιβαρό,και ξέρει να κρύβει τον όγκο του,

δεν μου έχει κολλήσει, δεν μου φαίνεται αργό, και η μπαταρία είναι πολύ ικανοποιητική και όχι τραγική που έχουν αναφέρει αρκετοί !!!

Τα μενού του βέβαια θέλουν εξοικείωση !!!

Και δεν είναι τόσο εύχρηστο όσο ένα PalmOS ...

Τέλος εγώ το πήρα συνειδητά γιατί ήθελα οθόνη αφής, qwerty, 3g, Wifi, και Symbian (και όχι WinMobile ). "

 

Αυτά είχα γράψει στην σελίδα 96, πριν λίγο καιρό ... :)

Σήμερα με την τελευταία αναβάθμιση είμαι σχεδόν, απόλυτα ικανοποιημένος

Και λέω σχεδόν γιατί τώρα που το κινητό είναι όπως θα έπρεπε να ήταν όταν το αγόρασα, θα ήθελα να ήταν τόσο μικρό όσο το Μ600, να είχε 400MHz επεξεργαστή, ΑΤi, mobile card, και αυτό και εκείνο, και, και, και ποτέ δεν μου/μας ικανοποιεί 100% τίποτα. :confused:

Μα έτσι δεν είναι η τεχνολογία ... :X

Τελικά εμένα μου αρέσει το κινητό αυτό, και το έχω αγαπήσει ... :D

Γιατί : " ... εγώ το πήρα συνειδητά γιατί ήθελα οθόνη αφής, qwerty, 3g, Wifi, και Symbian (και όχι WinMobile ). " ;)

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

h--e--l--p!!!!!! paw na kanw anavathmisi kai mou leei oti den xreiazete giati exo thn teleytaia. sas dinw ta stoixeia

 

ΤΗΛΕΦΩΝΟ:CXC162037 R7A001 R9EA001

BLUETOOTH:CXC162058 R4F01

ORGANIZER:CXC162036 R3B01 CXC162036 R4A13

CDA:CDA162008/27 R3A02 CDA162007/1 R4A09

pao na kano kai go anabathmish kai mou bgazei auto to munhma.den xreiazete giati exete idi egkatestmenh ti ginete ??
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω παρατηρησει οτι οταν ανοιγω το κρυφο μενου και κανω τεστ στην οθονη μου βγαζει κατι περιεργα....:confused:

Τι εννοω...?

Ασπριζει η οθονη και βγαζει κατι μαυρα στο πλάϊ.....

Το κανει και σε αλλους αυτο...?;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

geia sas !!:) loipon skeftomai mes sthn vdomada na to agoraso ki ego an to vro metaxeirismeno se kalh timh !! exo merikes erothseis omos

h photografikh tou einai kalh ? (idia me tou k750)

apo taxuthta epexergasth ti leei?

auta vasika !!

Link to comment
Share on other sites

geia sas !!:) loipon skeftomai mes sthn vdomada na to agoraso ki ego an to vro metaxeirismeno se kalh timh !! exo merikes erothseis omos

h photografikh tou einai kalh ? (idia me tou k750)

apo taxuthta epexergasth ti leei?

auta vasika !!

 

Η φωτογραφική είναι πολύ καλή! Οι φωτογραφίες που βγάζει είναι κορυφαίες(για κινητό)!

Όσο αναφορά την ταχύτητα, με τις τελευταίες εκδόσεις έχει βελτιωθεί αρκετά. Συνεχίζει βέβαια να παραμένει η διαθέσιμη μνήμη σε χαμηλά επίπεδα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφική είναι πολύ καλή! Οι φωτογραφίες που βγάζει είναι κορυφαίες(για κινητό)!

Όσο αναφορά την ταχύτητα, με τις τελευταίες εκδόσεις έχει βελτιωθεί αρκετά. Συνεχίζει βέβαια να παραμένει η διαθέσιμη μνήμη σε χαμηλά επίπεδα.

 

Για την καμερα διαφωνω μαζι σου...:ninja:

Οι φωτογραφιες που βγαζει δεν ειναι τοσο καλες οσο του Κ750/W800...;)

Τα βιντεο ομως ειναι πολυ καλητερα:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

geia sas !!:) loipon skeftomai mes sthn vdomada na to agoraso ki ego an to vro metaxeirismeno se kalh timh !! exo merikes erothseis omos

h photografikh tou einai kalh ? (idia me tou k750)

apo taxuthta epexergasth ti leei?

auta vasika !!

 

Το κινητο ειναι αρκετα καλο...;)

Εγω παντος αν το εβρισκα σε καλη κατατσταση δεν θα εδινα περισσοτερα απο 300.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση έφτιαξε το πρόβλημα συγχρονισμού ήχου και εικόνας στο βίντεο;
Link to comment
Share on other sites

oxi apo magazi apo idioth !! alla einai agorasmeno prin 3 meres axrhsimopoihto !!:) opote leo na to xtuphso !!:) vasika exo ena 2020i kai psilovarethika ta windows kai einai kai arketa megalo kai tha to doso kai eipa na paro ena p990 na do pos einai !! me endiaferoun arketa oi multimedia dunatothtes tou !! lee tpt ? video paizei kala?
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση έφτιαξε το πρόβλημα συγχρονισμού ήχου και εικόνας στο βίντεο;

Ναι για πείτε κανείς τι έγινε με αυτό το θέμα....

 

Σε ένα αρθρο που είχε στο RAM για PDAs είχε μια γωνίτσα αφιερωμένη στο Ρ990 και έλεγε ότι "μάλλον είναι το τελευταίο της σειράς P από την SE". ξέρει κανείς τίποτα σχετικό?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Ναι για πείτε κανείς τι έγινε με αυτό το θέμα....

 

Σε ένα αρθρο που είχε στο RAM για PDAs είχε μια γωνίτσα αφιερωμένη στο Ρ990 και έλεγε ότι "μάλλον είναι το τελευταίο της σειράς P από την SE". ξέρει κανείς τίποτα σχετικό?

 

 

ΝΑΙ φιλε μου ετσι ακουγεται.

 

Αλλωστε ετοιμαζεται νεο στη σειρα Μ (Μ601 για το Μ600) και θα ανακοινωθει

κατα τις 20-25 Απριλιου.

 

Μαλλον το βαρος πεφτει εκει και η σειρα P εγκαταλειπεται...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση έφτιαξε το πρόβλημα συγχρονισμού ήχου και εικόνας στο βίντεο;

 

Σε 'μένα πάντως ακόμα και μετά την τελευταία αναβάθμιση παραμένει το πρόβλημα συγχρονισμού. Καταντάει εκνευριστικό...

Link to comment
Share on other sites

oxi apo magazi apo idioth !! alla einai agorasmeno prin 3 meres axrhsimopoihto !!:) opote leo na to xtuphso !!:) vasika exo ena 2020i kai psilovarethika ta windows kai einai kai arketa megalo kai tha to doso kai eipa na paro ena p990 na do pos einai !! me endiaferoun arketa oi multimedia dunatothtes tou !! lee tpt ? video paizei kala?

 

tasosvel αν έχεις μεγάλη υπομονή και ψαχτείς αρκετά για τα προγράμματα είναι καλό κινητάκι. Αν θες gps για Ελλάδα, ξέχνα το. Αν θες multimedia ικανότητες πάρε καλύτερα με τα ίδια λεφτά μια βιντεοκάμερα. Εγώ πάντως σκέφτομαι να εισέλθω στα ppc με ένα Asus.

Link to comment
Share on other sites

na sou po exo kai ppc ena qtek 2020i !! polu kalo kai polu polu dunato !! alla to psilovarethika einai ligo megalo kai episis ores ores zhtas kati pio aplo kai na exei kai ena plhktrologio gia na perneis eukola thlefono !!
Link to comment
Share on other sites

tasosvel αν έχεις μεγάλη υπομονή και ψαχτείς αρκετά για τα προγράμματα είναι καλό κινητάκι. Αν θες gps για Ελλάδα, ξέχνα το. Αν θες multimedia ικανότητες πάρε καλύτερα με τα ίδια λεφτά μια βιντεοκάμερα. Εγώ πάντως σκέφτομαι να εισέλθω στα ppc με ένα Asus.

gps Ελλαδας υπαρχει το τομ τομ με αψογη χαρτογραφηση Αθηνας με τον χαρτη

Δυτικης Κεντρικης Ευρωπης 1,5 γιγα

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που Ελλάδα δεν είναι Αθήνα :P Οπότε για μένα σαν gps μου είναι παντελώς άχρηστο.Εκτός και αν φιλοτιμηθεί να βγει το destinator που δε το βλέπω, οπότε..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...