Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως δε δουλευει σωστα...

Στη Νοκια αν το παω το κρατανε η το κανουν επιτοπου?

 

Και κατι αλλο

Εχω αποθηκευσει καποια sms στο "οι φακελοι μου". Αυτα τα μηνυματα που βρισκονται στο κινητο? Θελω να τα περασω στο pc αλλα δεν τα εμφανιζει ο explorer του pc suite στα "μηνυματα"

Με κάθε επιφύλαξη σου λέω ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορείς να ξεκλειδώσεις τον κωδικό ασφαλείας σε περίπτωση που το έχεις ξεχάσει. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα λέγεται phoneunlock. Πάντως στο Ν70 που το δοκίμασα δούλευε. :O :)

 

Noμίζω ότι τα μυνήματα βρίσκονται στη διαδρομή C:\System\mail . Μετά κάντα ότι θέλεις. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με κάθε επιφύλαξη σου λέω ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορείς να ξεκλειδώσεις τον κωδικό ασφαλείας σε περίπτωση που το έχεις ξεχάσει. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα λέγεται phoneunlock. Πάντως στο Ν70 που το δοκίμασα δούλευε. :O :)

 

Noμίζω ότι τα μυνήματα βρίσκονται στη διαδρομή C:\System\mail . Μετά κάντα ότι θέλεις. :)

 

1)Tα προγραμματα που κανουν στο Ν70 που εχεις εσυ δεν μπορεις να τα βαλεις στο Ν73 οποτε δεν τεργιαζει και το phoneunlock

2)οσο για τον φακελο mail που στο Ν73 λεγετε mail2 υπαρχει μεσα στο private/100048b/Mail2

 

@eatmydust μαλον το ξεχασες αυτο :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1843590#post1843590

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλησπέρες! :)

Έχω κατεβάσει απίστευτα θεματάκια για το κινητό :rolleyes:

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο προγραμματάκι εορτολογίου, η κάποια άλλη εφαρμογή που πιστεύετε ότι αξίζει να έχω στο Ν73, γιατί έχω ψιλομπερδευτεί με τόσες εφαρμογές; :cool:

 

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές παιδιά σε όλους!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλησπέρες! :)

Έχω κατεβάσει απίστευτα θεματάκια για το κινητό :rolleyes:

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο προγραμματάκι εορτολογίου, η κάποια άλλη εφαρμογή που πιστεύετε ότι αξίζει να έχω στο Ν73, γιατί έχω ψιλομπερδευτεί με τόσες εφαρμογές; :cool:

 

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές παιδιά σε όλους!!! :D

Ένα πολύ καλό και ελληνικό πρόγραμμα εορτολογίου είναι το Eortologio. Φτιαγμένο από "δικό" μας παιδί :D

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι και εγώ πάλι !! :)

Με όλα αυτά που μου γράψατε με πείσατε να το τσιμπήσω ;) Και δεν θα αργήσω και πολύ (να ναι καλά το δώρο του πάσχα)

 

Η μόνη μου απορία είναι αν τελικά έχει τόσο υψηλό SAR όσο λένε και κατά πόσο αυτό μας επηρεάζει..

Ευχαριστώ και πάλι ;)

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι και εγώ πάλι !! :)

Με όλα αυτά που μου γράψατε με πείσατε να το τσιμπήσω ;) Και δεν θα αργήσω και πολύ (να ναι καλά το δώρο του πάσχα)

 

Η μόνη μου απορία είναι αν τελικά έχει τόσο υψηλό SAR όσο λένε και κατά πόσο αυτό μας επηρεάζει..

Ευχαριστώ και πάλι ;)

Όντως το SAR είναι αρκετά μεγάλο. Πάντως αν οι συνομιλίες σου είναι μικρής διάρκειας ή χρησιμοποιείς κάποιο handsfree δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Αν το αποφάσισες να το αγοράσεις έκανες πολύ καλά. Πρόκειται για ένα από τα πιο πλήρη και αξιόπιστα smartphones της αγοράς :D :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα θα το τσιμπήσω σίγουρα δηλαδή το bluetooth !

Αν και ανησυχώ λίγο γιατί το κινητό συνήθως το έχω στην μπροστά τσέπη του jean...Ελπίζω να μην έχω προβλήματα :p

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό και ελληνικό πρόγραμμα εορτολογίου είναι το Eortologio. Φτιαγμένο από "δικό" μας παιδί :D

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε OculatusAbis !;)

Όποιος άλλος γνωρίζει και άλλα προγραμματάκια είναι φυσικά ευπρόσδεκτες οι προτάσεις του... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, υπάρχει τρόπος να αντιγράψεις αποθηκευμένα sms από τη μνήμη του κινητού (οι φάκελοί μου) στην κάρτα sim ώστε να τα κρατήσεις σε περίπτωση αλλαγής κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα θα το τσιμπήσω σίγουρα δηλαδή το bluetooth !

Αν και ανησυχώ λίγο γιατί το κινητό συνήθως το έχω στην μπροστά τσέπη του jean...Ελπίζω να μην έχω προβλήματα :p

Ίσως στειρότητα...

Αλλά ντάξει το κινητό σπέρνει.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα και avatar... οπότε όπως καταλαβαίνετε... ;)

Σας ευχαριστώ για το χρόνο που διαθέσατε ;)

Μάλλον τώρα θα σας χρειαστώ περισσότερο :p

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα και avatar... οπότε όπως καταλαβαίνετε... ;)

Σας ευχαριστώ για το χρόνο που διαθέσατε ;)

Μάλλον τώρα θα σας χρειαστώ περισσότερο :p

Με γεια συνάδελφε :D

 

Ρε συ gianpithio, πως αποκτούμε πρόσβαση στον φάκελο private/100048b/Mail2; Υπάρχει κάποια εφαρμογή/file manager που να δίνει πρόσβαση σε κρυφά αρχεία; (δεν μιλάω για τα πιο πάνω τρικ...)

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλησπέρες! :)

Έχω κατεβάσει απίστευτα θεματάκια για το κινητό :rolleyes:

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο προγραμματάκι εορτολογίου, η κάποια άλλη εφαρμογή που πιστεύετε ότι αξίζει να έχω στο Ν73, γιατί έχω ψιλομπερδευτεί με τόσες εφαρμογές; :cool:

 

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές παιδιά σε όλους!!! :D

 

Κανείς άλλος που να ξέρει κάποιο προγραμματάκι εκτός από αυτό του εορτολογίου? :(

Thanx in advance για τον χρόνο σας... ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος που να ξέρει κάποιο προγραμματάκι εκτός από αυτό του εορτολογίου? :(

Thanx in advance για τον χρόνο σας... ! :cool:

Kαλό είναι να ρίξεις μια ματιά στο γνωστό thread που βρίσκεται εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλό είναι να ρίξεις μια ματιά στο γνωστό thread που βρίσκεται εδώ :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ OculatusAbis ;)

Καλές γιορτές σε όλους ! ! ! :yahoo:

Άντε να έρθει η Κυριακή να φάμε καμιά ψητούρα... :food: :food:

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ gianpithio, πως αποκτούμε πρόσβαση στον φάκελο private/100048b/Mail2; Υπάρχει κάποια εφαρμογή/file manager που να δίνει πρόσβαση σε κρυφά αρχεία; (δεν μιλάω για τα πιο πάνω τρικ...)

 

 

Ουτε εγω βρηκα το φακελο που λες gianpithio.

Στο private μου βγαζει 10 φακελους κανενας ομως δεν εχει τετοιο ονομα και τους αλλους τους εψαξα αλλα τιποτα...

Εσενα εκει στα εχει τα μηνυματα?

 

Με τον χ-plore 1.00 που εψαξα μεσα απο το κινητο στο Private δεν εχεις προσβαση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 φάκελοι Private: Ένας στο C:/ (μνήμη του κινητού) και ένας στην κάρτα μνήμης Ε:/.

Αυτός που είναι στο C από όσο ξέρω δεν είναι προσπελάσιμος από κανένα πρόγραμμα μέχρι τώρα. Αυτός που είναι στην κάρτα μνήμης είναι προσπελάσιμος με τους τρόπους που αναφέρθηκαν εδώ και εδώ.

Για να βρεις φάκελο "mail2" στο E:/private/100048b/mail2 (κάρτα) νομίζω ότι πρέπει να έχεις επιλέξει να σώζονται τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης και όχι στο κινητό.

Αν έχω λάθος ας με διορθώσει κάποιος γιατί εγώ τα σώζω στο κινητό και δεν έχω ιδία πείρα πάνω στο θέμα.

 

Το "100048b" μπορεί να διαφέρει από κινητό σε κινητό.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

pedia help !!exo megalo provlima me tin 2etri klisi!otan milao me ta xans fri ke perni kapios alos den akouo tipota.piga stin nokia ke moulen perimene kapia anava8misi giati aftin pou exis ine i teleftea.apantistemou kapios ama kseri kapio alo programataki pou na akougete stis klisis.

To exete ke esis afto to provlima i mono ego? n73 me tetio provlima pou akoustike?:(

y.g (to n80 doulevi kanonika to exi enas filos mou):mad:

Link to comment
Share on other sites

pedia help !!exo megalo provlima me tin 2etri klisi!otan milao me ta xans fri ke perni kapios alos den akouo tipota.piga stin nokia ke moulen perimene kapia anava8misi giati aftin pou exis ine i teleftea.apantistemou kapios ama kseri kapio alo programataki pou na akougete stis klisis.

To exete ke esis afto to provlima i mono ego? n73 me tetio provlima pou akoustike?:(

y.g (to n80 doulevi kanonika to exi enas filos mou):mad:

 

Καταρχην γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε

τι γραφεις .Ετσι εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να παρεις καποια

απαντηση. Σχετικα με το προβλημα σου -αν καταλαβα καλα- :rolleyes:

δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα με το Ν73 μου.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Tasiopoulos, το πρόβλημα που αντιμετοπίζεις είναι μεμονομένη περίπτωση και δεν αφορά το Ν73 γενικότερα σαν συσκευή. Μιλάω πάντα με ακουστικά (σχεδόν ποτέ δεν τοποθετώ την συσκευή στο αφτί μου) και δεν έχω παρατηρήσει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Το μοναδικό προβληματάκι που μου παρουσίασε είναι οτι μια μέρα, εντελώς ξαφνικά μπλόκαρε το μικρόφωνο και δεν με άκουγαν (ενώ εγώ τους άκουγα). Με μια επανεκκίνηση όμως έστρωσε ακι δεν ξαναπαρουσιάστηκε. Ίσως με ένα φορμάτ στρώσει και η δική σου συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Tasiopoulos, το πρόβλημα που αντιμετοπίζεις είναι μεμονομένη περίπτωση και δεν αφορά το Ν73 γενικότερα σαν συσκευή. Μιλάω πάντα με ακουστικά (σχεδόν ποτέ δεν τοποθετώ την συσκευή στο αφτί μου) και δεν έχω παρατηρήσει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Το μοναδικό προβληματάκι που μου παρουσίασε είναι οτι μια μέρα, εντελώς ξαφνικά μπλόκαρε το μικρόφωνο και δεν με άκουγαν (ενώ εγώ τους άκουγα). Με μια επανεκκίνηση όμως έστρωσε ακι δεν ξαναπαρουσιάστηκε. Ίσως με ένα φορμάτ στρώσει και η δική σου συσκευή.

 

αυτο εμενα πριν βαλω την music edition μου το κανε συνεχώς.....!!!!!!

ενω ακουγα αυτους που παιρνανε τηλεφωνο αυτοι δεν με ακουγανε...

ειχα απελπιστεί και νομιζα οτι ηταν πρόβλημα του κινητου...

με την τελευταία αναβάθμιση ομως το προβλημα εξαφανιστηκε....

τι να πεις.....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...