Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ν93 εχει κορυφαίο βίντεο αλλα οι φωτογραφίες ειναι χειρότερες απο του ν73.

Επίσης εχει ενα ηχείο.

Και είναι αρκετά μεγάλο.

Στο ν73 πιστευα να βρω βιντεο σαν του 903 περίπου,δυστυχως έπεσα έξω.

 

Τι δεν μου αρέσει συγκεκριμένα στο βιντεο.

1)ακουγεται ενας ήχος πάντα(οχι ιδιαιτερα ενοχλητικος)

2)σε εξωτερικο χώρο ημέρα με πολύ φως τραβάει καλό βιντεο αλλα και πάλι μονο στο pc φαίνεται καλά.

3)το χρώμα απο το βιντεο σε εσωτερικους χώρους ειναι αθλιο.

νομιζω εισαι λιγο υπερβολικος. απο τα 100νταδες κινητα που κυκλοφορουν, λιγα εχουν καλυτερο βιντεο. :)

4)οταν πας να δεις ενα βιντεο που τράβηξε στο δειχνει στην μέση,οχι σε πληρη οθόνη,κατι σαν το κ750,δλδ χάλια,αν και στο pc φαίνονται καλά.

για το τελευταιο που λες, αν πατησεις το 2 ενω παιζει, λογικα θα στο δειξει fullscreen :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες! ;)

 

Είμαι κάτοχος τον Ν73 μερικές μέρες κ θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι... :)

Όταν ανοίγω το κινητό και φτάνω στην κατάσταση αναμονής, μου εμφανίζει κάθε φορά ξαφνικά ένα παράθυρο με θέμα ΥΠΗΡ. SIM (how are u?). Χωρίς να πατήσω κάποιο κουμπί, με πετάει στιγμιαία σε παράθυρο με θέμα VODAFONE MENU, και στο τέλος σταθεροποιείτε στην κατάσταση αναμονής.

Σας το δημιουργεί και σε εσάς αυτό; :O

Υπάρχει τρόπος διόρθωσης; :blink:

Δεν έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση. Να την κάνω, ή να το μετατρέψω σε ΜΕ, αξίζει τον κόπο;:(

Το version που έχω τώρα ειναι το V 3.0704.1.0.1

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! ;)

 

Είμαι κάτοχος τον Ν73 μερικές μέρες κ θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι... :)

Όταν ανοίγω το κινητό και φτάνω στην κατάσταση αναμονής, μου εμφανίζει κάθε φορά ξαφνικά ένα παράθυρο με θέμα ΥΠΗΡ. SIM (how are u?). Χωρίς να πατήσω κάποιο κουμπί, με πετάει στιγμιαία σε παράθυρο με θέμα VODAFONE MENU, και στο τέλος σταθεροποιείτε στην κατάσταση αναμονής.

Σας το δημιουργεί και σε εσάς αυτό; :O

Υπάρχει τρόπος διόρθωσης; :blink:

Δεν έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση. Να την κάνω, ή να το μετατρέψω σε ΜΕ, αξίζει τον κόπο;:(

Το version που έχω τώρα ειναι το V 3.0704.1.0.1

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

αν αλλαξεις εταιρια θα φυγει αυτο. μην ανησυχεις, παει μαζι με την καρτα sim :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! ;)

 

Είμαι κάτοχος τον Ν73 μερικές μέρες κ θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι... :)

Όταν ανοίγω το κινητό και φτάνω στην κατάσταση αναμονής, μου εμφανίζει κάθε φορά ξαφνικά ένα παράθυρο με θέμα ΥΠΗΡ. SIM (how are u?). Χωρίς να πατήσω κάποιο κουμπί, με πετάει στιγμιαία σε παράθυρο με θέμα VODAFONE MENU, και στο τέλος σταθεροποιείτε στην κατάσταση αναμονής.

Σας το δημιουργεί και σε εσάς αυτό; :O

Υπάρχει τρόπος διόρθωσης; :blink:

Δεν έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση. Να την κάνω, ή να το μετατρέψω σε ΜΕ, αξίζει τον κόπο;:(

Το version που έχω τώρα ειναι το V 3.0704.1.0.1

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Προφανώς έχεις κινητό αγορασμένο από τη vodafone. Αν αλλάξεις το product code και το μετατρέψεις σε ΜΕ θα φύγουν όλα αυτά που ανέφερες παραπάνω. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Με το 903 η πλειοψηφία των photo δεν ήταν κάτω απο 1mb,μέχρι και 1,6 έφτανε.

Αυτο παντα 600 με 700 kb πιανουν,μην σου πω και πιο λίγο.

 

Συγνωμη αλλα το αν οι φωτο εχουν μεγαλο μεγεθος η οχι δεν νομιζω πως σημαινει οτι εχουν και καλυτερη ποιοτητα.Μαλλον ειναι θεμα διαχειρησης του κινητου.Το 7610 που ειχα με λιγοτερα megapixel εφτανε η και ξεπερνουσε το 1mb,δεν εβγαζε ομως καλυτερες φωτογραφιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

_JiMMiS_ auto ginete an exeis karta vodafone pou exeis giati kai ego otan ebala karta vodafone sto n93 to idio ekane!!!an alakseis karta tha deis pos den tha exei tipota!!!den einai tipota auto;) .

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει οκ δεν το λες άθλιο,γιατι αν το πεις αυτο μετα τι λέξη θα χρησιμοποιήσεις για sony ericsson,motorola,samsung κτλ?:lol: :lol:

Πάτησα το 2 αλλα fullscreen video δεν μου δείχνει,για πχ τράβηξα εχθές ενα βιντεο ημέρα,το βάζω να παιξει τώρα στο κινητο και παιζει χαλια,στο pc ομως φαίνεται πολύ καλό.

Μου φαίνεται βρήκα την λύση,το n73 τραβάει βιντεο σε ανάλυση μεγαλύτερη απο την ανάλυση της οθόνης του,ισως γι αυτο δεν το δειχνει καλά.

Έκανα το εξής,πήρα το βιντεο που τράβηξα με το κινητο στο pc,και με προγραμμα το εκανα qvga mp4 πάλι,το ξαναπέρασα και φαίνεται τέλεια.

Μπορει να μου το εξηγήσει κανείς?

Το παράπονο μου στο βίντεο ειναι το χρώμα του σε κλειστους χώρους...

 

Καποιος που ρώτησε για αναβαθμίσεις.

Να πω και εγώ ότι αρχικα που το είχα ν73 ήταν οκ και η μπαταρία κρατούσε επίσης.

Μετα το αναβάθμισα σε m.e και πάλι οκ με καλύτερο μενου μουσικης,πιο γρήγορο κτλ.

Μετά βγήκε update για m.e πολύ καλο χωρις προβληματα και η μπαταρία κρατουσε παρα πολύ.

Επειτα ξανα νέο Update,το οποιο εχω μέχρι και τώρα,ολα καλά,αλλα μου φαινεται οτι με τις προηγούμενες εκδόσεις κρατούσε πιο πολυ η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

re paidia ego mia aporia exo ki an ginetai as mou ti lisei kapoios

Poia einai i diafora nou n73 kai tou music edition kai exoun 50 diafora aksizei??

Όπως πρέπει να είδες πιο πάνω, έχει καλύτερη διαχείριση μενού μουσικής. Κρατώντας πάντα τις επιφυλάξεις μου, όπως στο Ν70 έτσι και στο Ν73, μετατρέποντας το σε ΜΕ, θα δεις κάποια διαφορά στο ηχείο(προφανώς καλύτερη ποιότητα). Αλλά πάντα με κάθε επιφύλαξη το λέω αυτό. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

malon i 2gb karta kai ena kalodio pou meta mporei na parei 3,5 akoustika!;)

Αν κατάλαβα καλά ο @Luffy αναφερόταν στις διαφορές απλού και ΜΕ όσον αφορά τη λειτουργία. Όσο για το περιέχομενο του κουτιού έχουνε αρκετή διαφορά μεταξύ τους. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το Ν70 ή το Ν73 έχει περισσότερο SAR? Ρωτάω γιατί για το Ν73 ακούω πολύ για το SAR του. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 :rolleyes:

σκευτεσε να το αγορασεις? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1) εμφανιζονται προβληματα σε εφαρμογες που εχουν το κλειδη στο pc και δεν μπορεις να της ξεκληδοσεις

Σχετικά με αυτό το πρόβλημα με το ΙΜΕΙ που λήγει σε 0, δηλαδή τι εννοείς; Το κλειδί πως να βρίσκεται δηλαδή στο pc;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό το πρόβλημα με το ΙΜΕΙ που λήγει σε 0, δηλαδή τι εννοείς; Το κλειδί πως να βρίσκεται δηλαδή στο pc;

Αν κατεβασεις το Resco Photo Viewer θα δεις οτι για να ξεκληδοσεις την εφαρμογη σου εχει ενα k e y g e n οπου εκει μεσα βαζεις το imei του κινητου και σου δινει το κλειδι, σε αυτες της εφαρμογες το κλειδι δεν λειτουργει σοστα και δεν μπορεις να της ξεκληδοσεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβασεις το Resco Photo Viewer θα δεις οτι για να ξεκληδοσεις την εφαρμογη σου εχει ενα k e y g e n οπου εκει μεσα βαζεις το imei του κινητου και σου δινει το κλειδι, σε αυτες της εφαρμογες το κλειδι δεν λειτουργει σοστα και δεν μπορεις να της ξεκληδοσεις :)

Αχα, κατάλαβα ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα θα παω να παρω καιν. συσκευη,τελικα αξιζει το Ν73 η λογο SAR να το αφησω?

H σησκευη αξιζει και παρα πολη οσο για το sar αυτο που μπορω να σου πω ειναι διαβασε εδω το ποστ 4203 και 4204 :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1841138#post1841138

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω γιατί μου άρεσε πολύ και σαν εμφάνιση. Ίσως το SAR με κάνει να μην το αγοράσω. Δεν ξέρω ακόμα, είμαι σε μεγάλο δίλημμα!! :O :( :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλή η αναβάθμιση σε Music Edition αλλά το να χάσω τις 4 συντομεύσεις στο πολυπλήκτρο είναι μειονέκτημα. Υπάρχει τρόπος να έχω 4 επιλέξιμες συντομεύσεις;
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχος οχι :(

Θα μενη και ο player ανηκτος εκτος αν τον κληνεις με το handy taskman :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Τελικά θα πάω για το απλό Ν73. Το παρήγγειλα από Microland στα 418 τελική. Τους ρώτησα από που τα προμηθεύονται και μου είπε πως είναι "Ευρώπης". Μετά μου είπε να το ψάξει λίγο για το Ν73 και μου είπε πως το προμηθεύονται από Alpha Copy. Ξέρει κανείς τι προέλευσης (Germany, Finland κλπ) είναι τα Ν73 της Alpha Copy;
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Τελικά θα πάω για το απλό Ν73. Το παρήγγειλα από Microland στα 418 τελική. Τους ρώτησα από που τα προμηθεύονται και μου είπε πως είναι "Ευρώπης". Μετά μου είπε να το ψάξει λίγο για το Ν73 και μου είπε πως το προμηθεύονται από Alpha Copy. Ξέρει κανείς τι προέλευσης (Germany, Finland κλπ) είναι τα Ν73 της Alpha Copy;

Δεν την πολυεμπιστευομαι παντως την μικρολαντ.Φερνει πολλα παραεισαγωγης.Νομιζω οτι το ειδα 399 σημερα που πηγα mediamarkt.(Δεν ξερω αυτοι απο που φερνουν απλα στο λεω για ποιο φθηνα.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν την πολυεμπιστευομαι παντως την μικρολαντ.Φερνει πολλα παραεισαγωγης.Νομιζω οτι το ειδα 399 σημερα που πηγα mediamarkt.(Δεν ξερω αυτοι απο που φερνουν απλα στο λεω για ποιο φθηνα.)

Εγώ πάντως έχω ένα prospect από Ηλεκτρονική Αθηνών και έχει το Ν73 305 € με σύνδεση ενώ σκέτη συσκευή έχει 429 €. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα. Κι εγώ δεν είμαι σίγουρος ρε γμτ. Αν και δεν έχω δώσει ακόμα ούτε προκαταβολή, θέλω να το δω πρώτα και μετά θα το αγοράσω. Πάντως αν δω made in Finland νομίζω είμαστε εντάξει. Της Alpha Copy made in Finland δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...