Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ με το 6600 μπορούσα να κοιτάξω τα τηλέφωνα που μου έρχονταν με μήνυμα...Δεν ξέρω γιατί δεν γίνεται εδώ και έχει κιόλας την επιλογή της αναζήτησης...
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Ακουστε και κάτι τρελό.

Σήμερα μεσημέρι στο Πλαίσιο Συντάγματος, και όταν ρώτησα για την τιμή του Ν73 μου είπαν την εξής τιμή.....Κρατηθειτε 399 €

Ξαναρώτησα 10 φορές αν είναι σωστή η τιμή, και η κοπέλα μου είπε πως αν το αγόραζα ακείνη τη στιγμή θα το έπαιρνα τόσο. Μου έδειξε μάλιστα και τον καινούριο κατάλογο τιμολόγησης.

 

Τι να σας πω...μου φαίνεται παράξενο γι' αυτό το παραθέτω !!

Μήπως παίζει κάτι άλλο με το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

p.a.l.m.o.s
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο palmos1967. Στην ιστοσελίδα τους το έχει 399 €

Μήπως κάτι τρέχει;

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=875899

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να πάρω το Ν73 (μου αρέσει πολύ) από κάποια Vodafone και το έχουν όπως λένε σε "έλλειψη". Επίσης δεν έχουν προβλεψη για το πότε μπορεί να έρθει.

Πρέπει να το πάρω από Vodafone λόγω επίδότησης που έχω....

Ξέρει κανείς τίποτα;:)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κατεβασω το F-Secure αλλα δεν κατεβενη :confused:

μετα απο λιγο μου λεει τελος χρονου συνδεσης (κατι τετιο!):( τι πρεπει να κανω?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για πατήστε Προσθήκη στο Καλάθι και θα δείτε την πραγματικότητα!

475€ !!!

Προφανώς έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους!

Νωρίτερα το απόγευμα το είχαν στα 500€

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ψάχνω να βρώ την ταχύτητα του επεξεργαστή του Ν73 αλλά δεν βρίσκω κάτι.Το NSysInfo μου δείχνει 206,438MHz και μετά λέει 16777216 χρώματα(που δεν είναι σωστό).

Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει.

 

 

 

SAR: 0,87 W/Kg [?]

Επεξεργαστής: TI OMAP (ARM-926) 220 MHz

Τύπος οθόνης: Transflective TFT

Ανάλυση οθόνης: 240 x 320 pixels.

Χρώματα οθόνης: 262 144 (18 bit)

Ενσωματωμένη κάμερα: 3,15 Megapixels (3 145 728 pixels)

Link to comment
Share on other sites

Αν με το παλαντζάρισμα εννοείς ότι αν το πιέσεις ελαφρά προς κάποια κατεύθυνση, κάνει μια ελάχιστη διαδρομή κάπως ελεύθερη και μετά "σκληραίνει" κάπως για να κάνει το κλικ, ναι, το δικό μου έτσι ήταν από την αρχή και δεν άλλαξε στο ελάχιστο. Εγώ πάντως βρίσκω αυτή τη συμπεριφορά πολύ εργονομική και ευχάριστη στο χέρι, άλλους τους ξενίζει, πιθανώς μαθημένοι από άλλα joysticks.

Τώρα, αν κουνάς απλά το κινητό και το joystick πάει μπαχαντέλα πέρα δώθε, δε μου φάινεται και τόσο φυσιολογικό.

 

 

Αυτό ακριβώς εννοώ φιλαράκι (το 1ο που είπες) , να'σαι καλα ... :) δεν μπορούσες να το ορίσεις καλύτερα και ακριβέστερα ... ομολογώ μ'έβγαλες από ένα άγχος (άσε που το προσέχω σαν τα μάτια μου) ... και νόμιζα ότι κάτι παίζει με το κινητό .. ευελπιστώ στο μέλλον να μην χαλαρώσει ...

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την τιμή του κινητού στο Πλαίσιο, το είδα & εγώ με τα μάτια μου. Από 500 πήγε στα 400 ευρώ μέσα σε λίγες ώρες! & στο 'καλάθι' 475 ευρώ...

Άγνωστο τι ισχύει.

Γενικά από χθες έχουν πέσει δραματικά οι τιμές ορισμένων κινητών:

Το 3250 από 340 πήγε 300 ευρώ,

το Ν71 από 400 πήγε 360 ευρώ,

το Κ800 από 395, 350...

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την τιμή του κινητού στο Πλαίσιο, το είδα & εγώ με τα μάτια μου. Από 500 πήγε στα 400 ευρώ μέσα σε λίγες ώρες! & στο 'καλάθι' 475 ευρώ...

Άγνωστο τι ισχύει.

Γενικά από χθες έχουν πέσει δραματικά οι τιμές ορισμένων κινητών:

Το 3250 από 340 πήγε 300 ευρώ,

το Ν71 από 400 πήγε 360 ευρώ,

το Κ800 από 395, 350...

Το αφεντικό τρελάθηκε :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Για πατήστε Προσθήκη στο Καλάθι και θα δείτε την πραγματικότητα!

475€ !!!

Προφανώς έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους!

Νωρίτερα το απόγευμα το είχαν στα 500€

 

Αν ισχύει αυτό είναι μεγάλοι απατεώνες....:ninja: :ninja:

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την τιμή του κινητού στο Πλαίσιο, το είδα & εγώ με τα μάτια μου. Από 500 πήγε στα 400 ευρώ μέσα σε λίγες ώρες! & στο 'καλάθι' 475 ευρώ...
Αν ισχύει αυτό είναι μεγάλοι απατεώνες....:ninja: :ninja:
Στο καλάθι τώρα λέει 399€...λέτε να χτυπήσω κανένα; :p :D
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν τα 399 ευρώ τότε μιλάμε για πραγματικό δώρο! Ορμάτε!!!

Ίσως η τιμή του έπεσε γιατί έρχεται η Music Edition του N73, με κάρτα 2GB! Ήδη κυκλοφόρησε το κάπως παλιό, αλλά πανέμορφο & κατάμαυρο N70 Music Edition στα 368 ευρώ με κάρτα 1GB, mini-jack & χειριστήριο στο handsfree!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

re paidia Einai to proto mou sympian kinito kai exw ligo mperdeutei (alla mou aresei!).

Pws kanw egkatastasi efarmoges me teliko *.sis? Oses efarmoges exw vrei gia s60 pou exw prospathisei na kanw egkatastasi mou leei oti '' i efarmogi tade.sis. den ipostirizete''. Ti paizei?(an auto exei sxesi) den exw parei akoma kartoula (alla sintoma tha parw mia 2Gb)...

Link to comment
Share on other sites

kalhspera exw ena problhma. Mou eipan oti efoson agorasa to kinhto apo germania prepei na katevasw to software updater apo to germaniko site ths Nokia... To thema einai oti den katalavainw lexi! Mporei kaneis na mou kanei post to germaniko link please???????
Link to comment
Share on other sites

re paidia Einai to proto mou sympian kinito kai exw ligo mperdeutei (alla mou aresei!).

Pws kanw egkatastasi efarmoges me teliko *.sis? Oses efarmoges exw vrei gia s60 pou exw prospathisei na kanw egkatastasi mou leei oti '' i efarmogi tade.sis. den ipostirizete''. Ti paizei?(an auto exei sxesi) den exw parei akoma kartoula (alla sintoma tha parw mia 2Gb)...

 

Οι εφαρμογές πρέπει να είναι για S60 3rd edition Δηλ. Sympian 60 v.9.1.

Οι εφαρμογές για S60 σκέτο (γενικά) δεν τρέχουν στο N73 γιατί έχει πιο νέο λειτουργικό. Πρέπει να πας στα μαγαζάκια που βρήκες τις παλιές εφαρμογές και εκεί που έχει αυτές για τα S60, υπάρχει υποενότητα όπου λέει "S60 3rd edition". Να κατεβάζεις μόνο αυτές τις εφαρμογές.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Piga simera sto plaisio kai poulane pleon to n73 399 euro. Kanonika piga gia na agoraso to N70 music edition pou to eixan kai einai panemorfo pragmatika. Tora omos mpika se dilima kai den ksero pio na paro afoy pleon i diafora toun73 kai tou n70 music edition einai 20evro. Ti moy protinete?
2pac forever
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το προγραμα "LOOKUP" το οποιο δυστυχως δεν παιζει στο Ν73. Στο Ν70 δουλευε αψογα.. Δεν ξερω μηπως εχει βγει καποια τελευταια εκδοση..

 

Εύρηκα!!!!!:lol:

 

Για να κάνεις κλήση τα τηλ που σου έχουν σταλεί με μήνυμα έχεις ενεργή την επιλογή "με αυτόματη αναζήτηση" και αυτή σου υπογραμμίζει τα νούμερα οπότε και τον αριθμό κινητού. Με το joystick (προς τα κάτω κίνηση) πας πάνω στο νούμερο και πατάς το joystick κάθετα, προς το κινητό δηλ. Έτσι έχεις την επιλογή κλήσης αυτού του αριθμού άρα και εύρεσής του!:D

 

Δεν μπορούσε να μην υπάρχει!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...