Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εξωτερικη και πολυ χρησιμη. η μουσικη παντως που σε απασχολει ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν τρωει τιποτα απο το κινητο :)

Ναι, βασικά το πρόβλημα με τη μουσική είναι άλλο.

Μερικές φορές αν πατηθεί κατά λάθος το πλήκτρο του hands free, αρχίζει και παίζει η μουσική χωρίς να το καταλάβω. Εκεί χαλάει πολύ μπαταρία.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εξωτερικη και πολυ χρησιμη. η μουσικη παντως που σε απασχολει ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν τρωει τιποτα απο το κινητο :)

0.2 me 0.4 MB RAM τρώει η μουσική.

Πρακτικά, ελάχιστα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Σημερα π[ηρα το Ν73 ΜΕ οχι VLive αλλα θα ηθελα να ενεργοποιησω το Vodafone Live. Με τις ρυθμισεις που εχει ηδη το τηλ. δεν γινεται τιποτα. Μηπως ξερει κανεις που θα βρω τις ρυθμισεις γιατι διαβασα οτι γινεται.

Ευχαριστω

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Σημερα π[ηρα το Ν73 ΜΕ οχι VLive αλλα θα ηθελα να ενεργοποιησω το Vodafone Live. Με τις ρυθμισεις που εχει ηδη το τηλ. δεν γινεται τιποτα. Μηπως ξερει κανεις που θα βρω τις ρυθμισεις γιατι διαβασα οτι γινεται.

Ευχαριστω

Αλλάζοντας το product code και ξαναπερνόντας την αναβάθμιση με το nokia software updater. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω το Ν73 ΜΕ. Ξερει καποιος να μου πει που θα βρω την καλυτερη τιμη? (Λιγο περιεργη ερωτηση αλλα οποιος ξερει θα βοηθησει πολυ αφου ειμαι στο οριο χρηματων)

 

Κανεις???

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Σημερα π[ηρα το Ν73 ΜΕ οχι VLive αλλα θα ηθελα να ενεργοποιησω το Vodafone Live. Με τις ρυθμισεις που εχει ηδη το τηλ. δεν γινεται τιποτα. Μηπως ξερει κανεις που θα βρω τις ρυθμισεις γιατι διαβασα οτι γινεται.

Ευχαριστω

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα κι έκανα το εξής: Στις ρυθμίσεις των μενού "Ιστός" και "Υπηρεσίες" αλλάζεις το σημείο πρόσβασης σε "VF live! Postpay".

Αυτό μου είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών. ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr ή αλλιως αν εισαι απο Αθηνα μια βολτα απο Στουρναρη...

 

Ευχαριστω. Αν υπαρχει αλλη προταση, καλοδεχουμενη...

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, Χριστος Ανεστη! Εδω και 2 μερες ειμαι κατοχος ενος Ν73 ΜΕ το οποιο πηρα απο φιλο μου. Το τηλεφωνο ειναι 2 μηνων και σχεδον αχρησιμοποιητο. Ειχε εκδοση firmware Vodafone Live και απο την πρωτη στιγμη που το πηρα παρουσιαζε το εξης προβλημα: Χτυπαει και με το που παω να το σηκωσω σβηνει!!! Αν καταφερω να το απαντησω χωρις να σβησει τοτε σβηνει κατα τη διαρκεια της συνομιλιας (συνηθως τα πρωτα δευτερολεπτα). Του εκανα αναβαθμιση (και debranding) στην τελευταια εκδοση V 3.0705.1.0.31 αλλα συνεχιζει ακαθεκτο το βιολι του! Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει? Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Το ενδεχόμενο να έχεις πέσει σε hardware πρόβλημα από κατασκευής γιατί δεν το σκέφτεσαι?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ΜΕ περιπου ενα μηνα ολα καλα μονο που δυο φορες μεχρι τωρα οταν μιλαω στο τηλεφωνο εγω ακουω ενω ο συνομιλητης μου δεν με ακουει.Το εκλεισα και το ξανανοιξα και ηταν ΟΚ.Ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο εχω την τελευταια εκδοση.Ευχαριστω...
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ΜΕ περιπου ενα μηνα ολα καλα μονο που δυο φορες μεχρι τωρα οταν μιλαω στο τηλεφωνο εγω ακουω ενω ο συνομιλητης μου δεν με ακουει.Το εκλεισα και το ξανανοιξα και ηταν ΟΚ.Ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο εχω την τελευταια εκδοση.Ευχαριστω...

Ίσως να παίζει η περίπτωση που αέφερε ο από πάνω σου. ;)

Δεν εξηγείται αλλιώς. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ΜΕ περιπου ενα μηνα ολα καλα μονο που δυο φορες μεχρι τωρα οταν μιλαω στο τηλεφωνο εγω ακουω ενω ο συνομιλητης μου δεν με ακουει.Το εκλεισα και το ξανανοιξα και ηταν ΟΚ.Ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο εχω την τελευταια εκδοση.Ευχαριστω...

 

το ειχα πει και πιο πανω...

και σε μενα τα εκανε αυτα....ειδικα οταν ειχα τα hands free....

 

εγω ακουγα τον αλλον και αυτος δεν με ακουγε...

μολις ομως το εκανα Music edition και εβαλα την τελευταια αναβαθμιση δεν μου ξαναπαρουσιασε το προβλημα ποτε.....(παλι καλα..._)

Link to comment
Share on other sites

το ειχα πει και πιο πανω...

και σε μενα τα εκανε αυτα....ειδικα οταν ειχα τα hands free....

 

εγω ακουγα τον αλλον και αυτος δεν με ακουγε...

μολις ομως το εκανα Music edition και εβαλα την τελευταια αναβαθμιση δεν μου ξαναπαρουσιασε το προβλημα ποτε.....(παλι καλα..._)

Μα εμενα ειναι ηδη ΜΕ και εχω την τελευταια αναβαθμιση.Να του κανω παλι αναβαθμιση απτο ΝΟΚΙΑ.COM

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα κι έκανα το εξής: Στις ρυθμίσεις των μενού "Ιστός" και "Υπηρεσίες" αλλάζεις το σημείο πρόσβασης σε "VF live! Postpay".

Αυτό μου είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών. ;)

Μπα το δοκιμασα και δε γινεται τιποτα. Ευχαριστω πάντως

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

Kalispera paidia, kairo exoume na ta poume.ti nea exoume sxetika me tis anavathmiseis; poia einai h teleutaia anavathmisi kai ti parapanw exei apo tin 3.0638;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να έχεις πέσει σε hardware πρόβλημα από κατασκευής γιατί δεν το σκέφτεσαι?

 

Φυσικα και το σκεφτομαι, τιποτα δεν αποκλειεται!Απλα ειπα να κανω μια ερωτηση κι εδω μηπως καποιος το εχει ξανασυναντησει. Αν δω οτι συνεχιζεται τοτε θα βαλω το Vodafone Live firmware και θα το παω στη Nokia να το δουνε.

Link to comment
Share on other sites

Μπα το δοκιμασα και δε γινεται τιποτα. Ευχαριστω πάντως

Όταν πατάς το 0 παρατεταμένα τι σου βγάζει; Επίσης, αν μπορείς να στείλεις MMS κανονικά, τότε δεν έχουν πρόβλημα οι ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα εμενα ειναι ηδη ΜΕ και εχω την τελευταια αναβαθμιση.Να του κανω παλι αναβαθμιση απτο ΝΟΚΙΑ.COM

 

τι να σου πω βρε φιλε μου δεν ξερω...

εμενα παντως μου το κανε συνεχεια-πριν κανω την τελευταια αναβαθμιση-και ειχα αρχισει να πιστευω πως ειχε προβλημα η συσκευη.....

μολις εβαλα την Music edition δεν ξαναπαρουσιαστηκε το προβλημα....

ειναι να σηκωνεις τα χερια ψηλα....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καμοιά καρτούλα μεγαλήτερη από 2GB έχει δοκιμαστεί ????

 

Εχει συζητηθει αρκετες φορες

Απλες mini-SD μεγαλυτερες απο 2 ,δεν υπαρχουν .

Υπαρχουν οι 4GB miniSD High Capacity Card (miniSDHC)

οι οποιες δεν υποστηριζονται :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδες απεκτησα και εγω το ΝΟΚΙΑ Ν73.

1.Θελω να ρωτησω εφαρμογες που μπορουμε να βρουμε?

2.Η μπροστινη μικρη καμερα βγαζει κατι μπλε σημαδακια

3.πως μπορουμε να δουμε τι εκδοση λειτουργικου εχουμε και ποιο κυκλοφορει τωρα?

4.Οταν με καλουν η φωτογραφια του καλουντως βγαινει μικρη μπορουμε να την κανουμε μεγαλη?

5.Οταν κλεινουμε τα μενου του υπαρχει περιπτωση αυτα να συνεχιζουν να λειτουργουν?Υπαρχει προγραμμα να τα απενεργοποιει?

6.Τελος πως γινεται μετα απο 1 λεπτο παραδειγματος χαρη να κλειδωνει το πληκτρολογιο μονο του χωρις να μου ζηταει τον πενταψηφιο κωδικο?

Σας ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη που ισως ρωταω τα ιδια!

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες απεκτησα και εγω το ΝΟΚΙΑ Ν73.

1.Θελω να ρωτησω εφαρμογες που μπορουμε να βρουμε?

2.Η μπροστινη μικρη καμερα βγαζει κατι μπλε σημαδακια

3.πως μπορουμε να δουμε τι εκδοση λειτουργικου εχουμε και ποιο κυκλοφορει τωρα?

4.Οταν με καλουν η φωτογραφια του καλουντως βγαινει μικρη μπορουμε να την κανουμε μεγαλη?

5.Οταν κλεινουμε τα μενου του υπαρχει περιπτωση αυτα να συνεχιζουν να λειτουργουν?Υπαρχει προγραμμα να τα απενεργοποιει?

6.Τελος πως γινεται μετα απο 1 λεπτο παραδειγματος χαρη να κλειδωνει το πληκτρολογιο μονο του χωρις να μου ζηταει τον πενταψηφιο κωδικο?

Σας ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη που ισως ρωταω τα ιδια!

 

1)xxxxxxxxxxxxxxx

2)Σε ολους ετσι ειναι.

3)*#0000# Για εκδοση νεου λειτουργικου κοιτας στην αντιστοιχη ενοτητα του παροντος site ή κατεβαζεις το nokia software updater

4)SmartPhoneWare Best Full Screen Caller

5)Handy taskman

6)HandyKeylock

Link to comment
Share on other sites

Παιδες απεκτησα και εγω το ΝΟΚΙΑ Ν73.

1.Θελω να ρωτησω εφαρμογες που μπορουμε να βρουμε?

2.Η μπροστινη μικρη καμερα βγαζει κατι μπλε σημαδακια

3.πως μπορουμε να δουμε τι εκδοση λειτουργικου εχουμε και ποιο κυκλοφορει τωρα?

4.Οταν με καλουν η φωτογραφια του καλουντως βγαινει μικρη μπορουμε να την κανουμε μεγαλη?

5.Οταν κλεινουμε τα μενου του υπαρχει περιπτωση αυτα να συνεχιζουν να λειτουργουν?Υπαρχει προγραμμα να τα απενεργοποιει?

6.Τελος πως γινεται μετα απο 1 λεπτο παραδειγματος χαρη να κλειδωνει το πληκτρολογιο μονο του χωρις να μου ζηταει τον πενταψηφιο κωδικο?

Σας ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη που ισως ρωταω τα ιδια!

1)κάνε μια δωρεαν εγγραφή στο site xxxxxxxxxxxxxxx και πανε στην κατηγορια symbian 3rd edition,εκει ολες οι εφαρμογές ειναι συμβατες με το ν73.

2)οντως η μπροστινη κάμερα σε χαμηλο φωτεισμο βγάζει κατι σαν μπλε μικρες κουκίδες,με την τελευταια αναβαθμιση ομως εχει βελτιωθει σε μεγάλο βαθμό.

3)*#0000# ,για καινουριες αναβαθμισεις δες το site http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=N73

4)μονο με εφαρμογή γίνεται αυτό.

5)θα πατας λιγη ώρα το πληκτρο του μενου και θα σου δειχνει τι τρέχει στην αναμονή

6)μονο με πρόγραμμα

 

Edit: με πρόλαβε ο loydcoyl:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα,

εκανα εγκατασταση το nokia software updater αλλα δεν ανοιγει στο pc και μου βγαζει συνεχεια προειδοποιηση του norton ισως να το εμποδιζει το firewall και να θελει να το βαλω οτι ειναι επιτρεπτο στις ρυθμισεις του norton firewall!

Τελικα απενεργοποιησα στο firewall και μπορεσε να εκκινησει το προγραμμα!

Το λογισμικο που εχει το κινητο ειναι το τελευταιο!

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες update εχεις το τελευταιο λογισμικο :)

Για να δεις πια εκδοση λογισμικου εχεις στο κινητο σου πατας αυτο #*0000*

και για να ενημερονεσε πια ειναι η τελευτεα version πας εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165540

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...