Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου μπορεις στο πρωτο να με βοηθησεις λιγο.....????

γινε λιγο πιο κατανοητος....:)

απο χθες δεν εχω αλλο ηχο κλησης εκτος απο το νοκια tune.....

πα πα πα οτι χειροτερο......:lol:

Αν ό ήχος σου είναι πχ. στο E:nokia/sounds/mp3/greek/xxx.mp3 να τον βάλεις πχ. χύμα στον E, δηλαδή έτσι E:xxx.mp3.

 

Πες μου αν δεν φτιάξει.

 

Επίσης κάνε και καμιά επαννεκκίνηση

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ό ήχος σου είναι πχ. στο E:nokia/sounds/mp3/greek/xxx.mp3 να τον βάλεις πχ. χύμα στον E, δηλαδή έτσι E:xxx.mp3.

 

Πες μου αν δεν φτιάξει.

 

Επίσης κάνε και καμιά επαννεκκίνηση

 

 

μα μπορει το "προφιλ" να διαβασει ηχο κλησης Mp3 αν δεν το εχεις μεσα στο φακελο sounds....???

δεν το εχω δοκιμασει ποτε αυτο....

επισης πολυ σημαντικο.....

εβγαλα το skyecaller το οποιο το αγορασα κανονικα....και το κινητο αρχισε να δουλευει...και παλι.....(ενω εδω και 2 μερες οπως ειπα βαρουσε με νοκια tune..φρικη δηλαδη....)...

παιδια προσοχη αν ειναι να αγορασετε το συγκεκριμενο προγραμματακι δοκιμαστε το παρα πολυ καλα....μπορει να φταιει και αυτο για αυτην την κατασταση...

και επισης το ειπα και στο αλλο θεμα οσο και αν προσπαθησα εικονα στα sms δεν εχω....

Link to comment
Share on other sites

eho dosi to kinito apo tis 16 tou proigoumenou mina me problima sto joistik

kai akoma to perimeno.....

kinito 2 hmeron:mad:

 

Αθανατη Alpha copy...:mad::mad:

 

Φιλου του εφυγε το joystick σε Ν73...Το πηρε στο o2 shop απο οπου το πηρε με το συμβολαιο και χωρις πολλα πολλα του δωσανε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!

Και δεν ειχε καν ασφαλεια!!!

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

μα μπορει το "προφιλ" να διαβασει ηχο κλησης Mp3 αν δεν το εχεις μεσα στο φακελο sounds....???

δεν το εχω δοκιμασει ποτε αυτο....

επισης πολυ σημαντικο.....

εβγαλα το skyecaller το οποιο το αγορασα κανονικα....και το κινητο αρχισε να δουλευει...και παλι.....(ενω εδω και 2 μερες οπως ειπα βαρουσε με νοκια tune..φρικη δηλαδη....)...

παιδια προσοχη αν ειναι να αγορασετε το συγκεκριμενο προγραμματακι δοκιμαστε το παρα πολυ καλα....μπορει να φταιει και αυτο για αυτην την κατασταση...

και επισης το ειπα και στο αλλο θεμα οσο και αν προσπαθησα εικονα στα sms δεν εχω....

Φαντάζομαι πως είναι αυτονόητο πως η μόνη διαφορά του αγορασμένου από το trial πρόγραμμα είναι το κλείδωμα με τον κωδικό εγγραφης. Επαναλαμβάνω πως σε μένα κατά την διάρκεια της trial χρήσης λειτουργούσε κανονικότατα και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον ήχο κλήσης ή οτιδήποτε άλλο...

 

:!: Φίλε fredddara πιθανώς το κινητό σου έχει σε κάποιο σημείο κάποιο πρόβλημα και μάλλον αυτό θα σου ξαναφανεί μέ κάποιο άλλο τρόπο, κάποια άλλη στιγμή!:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο δοκιμες αφου εβγαλα το skycaller και παλι εχω προβλημα με τον ηχο κλησης.....

βγαινει το nokia tunes....:mad:

φιλε PCMan εκανα αυτο που μου ειπες το "προφιλ" ομως δεν μπορει να διαβασει ηχο εξω απο το Nokia sounds....

ion83 δεν φταιει τελικα το προγραμμα....

το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν εχω εικονα με τα εισερχομενα sms....ολα τα αλλα δουλευουν ρολοι......θα το ξανακανω setup και θα σου πω...

δοκιμασα και το κολπακι με τις "ομαδες" που στο ν70 ειχε πιασει αλλα και παλι τιποτα.....:mad:

απο τις 10 φορες που θα με παρουν τηλ στις 8 το Mp3 δεν πιανει....

καλα ρε παιδια μονο εγω εχω αυτο το προβλημα...???

θα μου στριψει η βιδα τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το κινητό σου χρειάζεται κατεπειγόντως μιά αναβάθμιση...Θυμάμαι πως παλιότερα και εγώ με το 6230i πως ήμουν από τους ελάχιστους ή μοναδικός ίσως, που ο player με πήγαινε μόνος του στο επόμενο ή και μεθεπόμενο κομμάτι, κάτι που βελτιώθηκε με την αναβάθμιση, αλλά ποτέ δεν λύθηκε τελείως...Είναι να μην σου τύχει...:(
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το κινητακι ψες, καλο ειναι τελικα, δεν ειναι τοσο αργο τελικα οπως το περιμενα, απλο, ευχρηστο και για τον πιο αδαη, κανα θεμα πρεπει να κατεβασω τωρα και καμια εφαρμογη. απο που να ξεκινησω τωρα; Μπορει να βοηθησει καποιος; Μπορω να βαλω GPS; Καμια καλη θηκη παιζει;
3>4
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το κινητακι ψες, καλο ειναι τελικα, δεν ειναι τοσο αργο τελικα οπως το περιμενα, απλο, ευχρηστο και για τον πιο αδαη, κανα θεμα πρεπει να κατεβασω τωρα και καμια εφαρμογη. απο που να ξεκινησω τωρα; Μπορει να βοηθησει καποιος; Μπορω να βαλω GPS; Καμια καλη θηκη παιζει;

Καλός ήρθες. Δες τα παρακάτω για προγραμματα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=124562

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

oson afora to oti kudunizei me ton ixo tis nokia to provlima lynete me ena reset-format tou kinitu.to idio adimetopisa kai egw..kathws kai polla alla..opws to oti ekline to kinito molis apadusa stis kliseis.otan fortoneis to kinito me efarmoges...kolaei..opote mono me reset-format tou kinitu.ayta...
Link to comment
Share on other sites

oson afora to oti kudunizei me ton ixo tis nokia to provlima lynete me ena reset-format tou kinitu.to idio adimetopisa kai egw..kathws kai polla alla..opws to oti ekline to kinito molis apadusa stis kliseis.otan fortoneis to kinito me efarmoges...kolaei..opote mono me reset-format tou kinitu.ayta...

 

αυτο αρχισα να σκεφτομαι και εγω....

να κανω φορματ το κινητο.......μηπως και μου δουλεψει σωστα το skyecaller κτλ κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Οι φημες πληθαινουν παντως για νεο λογισμικο ,το v3.0637.0.0.14 - 07-10-2006

http://ntay.vox.com/

http://www.symbian-freak.com/forum/viewtopic.php?t=8081

http://www.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=346137

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι αυτο τον καιρο να παρω το Ν73 τι λετε αξιζει?

Εχει καλη καμερα?

Απο ηχους ακουγονται καλα?

Περνει μνημη?

Γενικα τι εντυπωση εχετε σχηματίσει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι αυτο τον καιρο να παρω το Ν73 τι λετε αξιζει?

καλη καμερα?

Απο ηχους ακουγονται καλα?

Περνει μνημη?

Γενικα τι εντυπωση εχετε σχηματίσει?

 

1.NAI

2.poly kala

3.nai

4.einai apsogo kinito apo ta kalytera mehri stigmis..axizei

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι αυτο τον καιρο να παρω το Ν73 τι λετε αξιζει?

Εχει καλη καμερα?

Απο ηχους ακουγονται καλα?

Περνει μνημη?

Γενικα τι εντυπωση εχετε σχηματίσει?

 

το κινητο ειναι κορυφη σε ολα...

απλα εχει τα γνωστα προβληματακια που εχουν ολα τα κινητα αυτου του στυλ...στην αρχη......

μνημη εγω εχω ενα 1g....

καμερα την ημερα κορυφη....

το βραδυ χμμμμμμ(μου φαινεται οτι το 70 σε μερικες φασεις ηταν καλυτερο...σε αυτον τον τομεα......)

ηχος πολυ καλος...ειδικα με τα ακουστικα σουπερ......

γενικα αξιζει......

nervous περιμενουμε την νεα αναβαθμιση πως και πως......

τα νευρα μου με το skyecaller εχουν γινει κουρελι....:p

οτι και αν εχω κανω στα εισερχομενα εικονα γιοκ...

και οχι τιποτα αλλο το αγορασα κιολας...

αχ αχ αχ.......

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο pantelis το πληκτρολογιο ειναι απαραδεκτο....

ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ Ν70....

εκει εγραφες sms και "πετουσες"....:p

με το 73.....υποφερεις......:lol:

οσο για το joystick πολλες φορες το κραταω πατημενο προς τα πανω...και αυτο αντι να παει πανω ανοιγει εφαρμογες....:mad:

σε αυτο τον τομεα(του πληκτρολογιου κτλ) ξενερωνεις απιστευτα.......

 

επισης για το sar που γινεται τοσος λογος υπαρχει περιπτωση να μειωθει με την νεα αναβαθμιση......????

ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο τελος παντων.....???

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε ποτε θα κυκλοφορησει η μουσικη εκδοση του Ν73 ;Αληθευει πως θα εχει 2Gb μνημη και τιμη στα 450 ευρω ;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο δοκιμες αφου εβγαλα το skycaller και παλι εχω προβλημα με τον ηχο κλησης.....

βγαινει το nokia tunes....:mad:

φιλε PCMan εκανα αυτο που μου ειπες το "προφιλ" ομως δεν μπορει να διαβασει ηχο εξω απο το Nokia sounds....

ion83 δεν φταιει τελικα το προγραμμα....

το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν εχω εικονα με τα εισερχομενα sms....ολα τα αλλα δουλευουν ρολοι......θα το ξανακανω setup και θα σου πω...

δοκιμασα και το κολπακι με τις "ομαδες" που στο ν70 ειχε πιασει αλλα και παλι τιποτα.....:mad:

απο τις 10 φορες που θα με παρουν τηλ στις 8 το Mp3 δεν πιανει....

καλα ρε παιδια μονο εγω εχω αυτο το προβλημα...???

θα μου στριψει η βιδα τωρα.....

Ωραία, κανένα πρόβλημα, απλά βάλτο χύμα μέσα στο sounds αλλά δοκίμασε να το βάλεις στον C και όχι στον E.

 

Αν δεν γίνει σβήστε αναπάντητες, ληφθείσες και κληθέντες κλήσεις ή δοκιμάσττε το απο τώρα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

παραθεση, για καποιουσ πριν που ειπαν οτι οι ηχοι ειναι μια χαρα.

οι πολυφωνικοι ειναι μεν καλυτεροι απο προηγουμενα νοκια, αλλα κλασσικα, μην το βαλετε διπλα σε κανενα samsung sharp κτλ που νομιζεις οτι παιζει ορχηστρα...θα ντραπείτε!

θα μου πειτε παιζει real tones οποτε τι να λεει?

καποια πραγματα ομως να τα διευκρινιζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον από πάνω μου και ξεκινάω με τον ίδιο τρόπο.

 

Ωπα ρε μεγάλε τι ζόρι τραβάς εσύ?

Δουλεύουμε βγάζουμε λεφτά και τα κάνουμε ότι γουστάρουμε.

Κι άμα λάχει να 'ουμ τα καίμε κιόλας.

Δηλαδή τι να πουν οι άλλοι που τα χάνουν στο στοίχημα ή στα καζίνο ή πάνε και αγοράζουν ναρκωτικά? ΕΛΕΟΣ ΔΛΔ.

 

Ντάξει σεβαστή η γνώμη σου, την ακούμε αλλά όχι και ότι πρέπει να συμφωνήσουμε κιόλας.

 

Άμα δεν γουστάρεις κινητά, πάνε πάρε μία τηλεκάρτα και κάνε δουλειά σου.

 

Το κινητό έχει συγκεντρώσει πάρα πολύ καλές κριτικές και γνώμες από πάρα πολλούς,

και τα αρνητικά σχόλια είναι πολύ λίγα.

 

Σου έβαλε κανένας το πιστόλι στο κρόταφο και σου είπε "Πάρτο" ?

Πήγες το δοκίμασες, δεν σου άρεσε για τα μικρά πλήκτρα κτλ κτλ,

το κοστολόγησες και ακριβό, τελείωσε, μήν το πάρεις.

 

Πες και τη γνώμη σου και ασε τον άλλο να κρίνει.

Και ο πατέρας μου έχει πρεσβειοπεία (ή όπως διάλο γράφεται) και δεν μπορεί να δεί τα γράμματα στο κινητό,

δλδ φταίει ή Νοκια και τα Ν που δεν κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ τα γράμματα?

αμα είναι έτσι να σε παραδεχτώ, και να πω ότι η σειρα Ν είναι m00ni,

και η οθόνη τους gtp.

 

 

 

coolare αδερφε μήν μας δείρεις κιόλας.

 

omfg έλεος.:mad:

 

συμφωνώ!! Επίσης θέλω να προσθέσω πως δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το κινητό (αν εξαιρέσουμε την έκθεση που είναι όλα χύμα). όσο για το πληκτρολόγιο, δεν με δυσκόλεψε καθόλου ακόμη και την πρώτη φορά που έγραψα μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Μην ακουσω κανεναν εδω μεσα να λεει οτι το συνηθηζεις...

 

Είμαι σίγουρος αν το πάρεις θα το συνηθήσεις και θα το αγαπήσεις κιόλα! (Είπες "μην ακουσω" γι'αυτό στο εγραψα να το διαβάσης)

 

:O

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ κινητο ειναι το θεμα οποτε ας επικεντρωθουμε στα χαρκατηριστικα του και την ποιοτητα των εφαμρογων του αλλα και κατα ποσον αξιζει τα λεφτα του. Νομιζω οτι απο οθονη σκιζει αλλα θα περιμενα να ειχε τουλαχιστον wi-fi...
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ κινητο ειναι το θεμα οποτε ας επικεντρωθουμε στα χαρκατηριστικα του και την ποιοτητα των εφαμρογων του αλλα και κατα ποσον αξιζει τα λεφτα του. Νομιζω οτι απο οθονη σκιζει αλλα θα περιμενα να ειχε τουλαχιστον wi-fi...

 

Αν είχε και wifi τότε τι λόγω ύπαρξης θα είχε το n93 και το n80?Είναι θέμα εσωτερικού ανταγωνισμού.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θα φανω λιγο ακυρος μεσα στην "φιλικη" σας συζητηση,αλλα θελω να θεσω καποιες αποριες για το εν λογω κινητο γιατι σκεφτεται σοβαρα να το παρει ο αδερφος μου αυριο!

Κατ'αρχας πηγαμε και το ειδαμε(τι ΘΕΙΚΗ οθονη ειναι αυτη?τρελαθηκα!) και βγαλαμε video για να δουμε πως θα παιζει στο pc.Με στεναχωρια ανακαλυψα οτι εχει maximum 320*240.Γιατι ρε παιδια?Δεν μεγαλωνει αλλο??To 6280 exei 640*480 και δεν νομιζω να εχει τις ιδιες ικανοτητες hardware και ποσο μαλλον να υπερυσχιει!!:mad:

Mηπως διορθωνεται με καποιο προγραμματακι?

 

Και 2ον και πιο σημαντικο,κατι αναφερθηκε για μεγαλο δεικτη sar.Ποσο δλδ??Γιατι αναγκαζεται να αλλαξει κινητο καθως το sagem του ειναι ενα καρκινοκινητο!Σας παρακαλω οποιος μπορει να απαντησει γιατι με εχει πρηξει πια!

 

Merci beaucoup!

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θα φανω λιγο ακυρος μεσα στην "φιλικη" σας συζητηση,αλλα θελω να θεσω καποιες αποριες για το εν λογω κινητο γιατι σκεφτεται σοβαρα να το παρει ο αδερφος μου αυριο!

Κατ'αρχας πηγαμε και το ειδαμε(τι ΘΕΙΚΗ οθονη ειναι αυτη?τρελαθηκα!) και βγαλαμε video για να δουμε πως θα παιζει στο pc.Με στεναχωρια ανακαλυψα οτι εχει maximum 320*240.Γιατι ρε παιδια?Δεν μεγαλωνει αλλο??To 6280 exei 640*480 και δεν νομιζω να εχει τις ιδιες ικανοτητες hardware και ποσο μαλλον να υπερυσχιει!!:mad:

Mηπως διορθωνεται με καποιο προγραμματακι?

 

Και 2ον και πιο σημαντικο,κατι αναφερθηκε για μεγαλο δεικτη sar.Ποσο δλδ??Γιατι αναγκαζεται να αλλαξει κινητο καθως το sagem του ειναι ενα καρκινοκινητο!Σας παρακαλω οποιος μπορει να απαντησει γιατι με εχει πρηξει πια!

 

Merci beaucoup!

 

Σε ότι αφορά το βίντεό, έτσι έχουν τα πράγματα.

Είναι καλή η ποιότητα όμως.

Για το sar είναι λίγο τσιμπιμένο για τα σημερινά δεδομένα, νομίζω 1,13(ή περίπου τόσο)αλλά με ένα h/f δεν έχεις πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...