Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
τα εχω δοκιμασει ολα αυτα, δεν γινεται τιποτα

 

Sbise ti syzefksi pou exeis ftiaksei sto PC sou me to ActiveSync kai ftiakse kainourgia kai meta synedese ti syskevi sou me to PC exontas ti syskevi se bootloader mode.

 

Twra mporeis na tin flashareis?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανα αν και δεν παιζει ρολο γιατι το προβλημα δεν εχει σχεση με την συνδεση με το πισι

το θεμα ειναι ποια ρομ πρεπει να περασω που να ταιριαζει με τα ipl 3.04.0001 & spl 3.04.0000

Ξέχασα να αναφέρω οτι προσπαθώντας να περασω παλι την γερμανικη ρομ (οπως την πρωτη φορα που τα καταφερα πριν λιγες μερες), τωρα μου βγαζει το μηνυμα error 228 (πολυ μεγαλο αρχειο?)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η συσκευη δεν συνδεεται πλεον μεσω activesync αλλα απλως μονο για να περαστει η καταλληλη μνημη

 

Ennoeitai afto.

 

Ekanes afto pou sou eipa? Exei simasia. Min perimeneis na syndethei sto ActiveSync, apla to kaneis gia na ginei reset stous drivers tou PC sou kai na dextei ti syskevi se bootloader mode. Dokimase ksana me tin official.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε, εχω κανει τα παντα, δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει

 

Bgale mpataria gia kana dekalepto kai ksanabalti.

 

Dokimase na peraseis ti ROM se bootloader mode kai pes mas ti ERROR akribws sou bgazei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ εβγαλα την μπαταρια για λιγο και περιμενω

σχετικα με το μηνυμα που βγαζει ειναι:

- προσπαθωντας να περασω την οριντζιναλ γερμανικ: "πολυ μεγαλο αρχειο (error 228)"

- προσπαθωντας να περασω οποιαδηποτε άλλη: λαθος ID

σε λιγο μολις βαλω την μπαταρια θα σου πω τι θα κανει

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο αρκετη ωρα πρασπαθησα ξανα να περασω την οριντζιναλ ρομ και το μηνυμα πουυ βγαζει ειναι: error 228 (πολυ μεγαλο αρχειο)
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα να περασω πρωτα την γερμανικη ρομ (οχι την οριντζιναλ, αλλα μια dumbed, την 3.04.207.2) κι υστερα την ελληνικη

το μυστικο τελικα μετα απο πολλες προσπαθειες ειναι πως μετα απο καθε αποτυχημενη εγκαταστασης μιας ρομ, πρεπει να γινει χαρντ ρεσετ για να σβησουν τυχον ιχνη αφου καθε εγκατασταση σταματουσε στο 3%. ( γι΄αυτο ισως εβγαζε και μηνυμα "πολυ μεγαλο αρχειο")

ευχαριστω παντως:thanks::up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos

Προσπαθησα να περασω μια rom η αναβαθμιση δεν τελειωσε ποτε με αποτελεσμα τωρα το τηλεφωνο να ειναι νεκρο.

ΤΟ βαζω σε bootloader και μολης το συνδεω στο pc χανετε η οθονη και φυσικα δεν το βλεπει to pc προσπαθησα να κανω αναβαθμιση με karta sd αλλα την ωρα που λεει checking sd contents παλι χανεται η οθονη και δεν γινεται τπτ.

Καπου διαβασα για αναβαθμιση bootlaoder μεσα σε αυτες της σελιδες αλλα ειναι αδυνατον να το βρω τωρα.

Καμια ιδεα πως θα επανελθει?

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ τελικα

για απλη ενημερωση τελικα ηταν θεμα hardware χρειαστηκε να κανω rework την cpu kai thn flash με ζεστο αερα και preheater

Μην το επιχειρησετε αν δεν ξερετε ειναι πολυ επικiνδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα,ο ηχος κλησης οταν με καλουν ειναι πολυ χαμηλος παροτιεχω την ενταση στο τερμα.Αυτο συμβαινει μονο στον ηχο κλησης.Σε αναπαραγωγη mp3,βιντεο,ανοιχτη ακροαση δεν εχει κανενα προβλημα και το εμφανισε ξαφνικα.Τι μπορει να φταιει????:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εβαλα τιποτα.Το θεμα ειναι οτι δεν παιζει δυνατα τον ηχο κλησης ειτε βαλω καποιον δικο του ειτε καποιο mp3 αλλα κατα τα αλλα το ηχειο λειτουρηει κανονικα.Για παραδειγμα ενα mp3 το παιζει δυνατα αν βαλω τερμα την ενταση αλλα σαν ηχος κλησης εχει χαμηλη ενταση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εκανα,βασικα δεν εχω χρονο να ασχοληθω αλλα οταν μπορεσω θα το κανω.Επειδη δεν το εχω ξανακανει ποτε,ποιο προγραμμα να χρησημοποιησω για backup????

Επισης παρατηρησα οτι δεν λειτουργει ουτε η δονηση.Τι στο διαλο επαθε στα καλα καθουμενα?????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει εδώ και μια βδομάδα την Radio Rom 3.34.90.

Έχει πολύ καλό σήμα και καλή ακουστική ποιότητα στις κλήσεις.

Η κατανάλωση μπαταρίας έχει μείνει ίδια με την προηγούμενη που είχα (3.21.90).

Το bluetooth και wi-fi δουλεύουν κανονικά.

Το GPS θα το ελέγξω άλλη φορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη δεν το εχω ξανακανει ποτε,ποιο προγραμμα να χρησημοποιησω για backup????

 

Συνιστώ την τελευταία έκδοση του Sprite Backup ή εναλλακτικά την αντίστοιχη τελευταία του Spb Backup.

 

Και από τα προβλήματα που αναφέρεις... μόνο το hard reset θα σε σώσει!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ολα οκ τελικα

για απλη ενημερωση τελικα ηταν θεμα hardware χρειαστηκε να κανω rework την cpu kai thn flash με ζεστο αερα και preheater

Μην το επιχειρησετε αν δεν ξερετε ειναι πολυ επικiνδυνο.

 

Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός? :confused:

 

(Για εκπαιδευτικούς λόγους!)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο Φορουμ

Εχω το εξης προβλημα: χρησιμοποιώ την Ελληνικη ρομ Β_Β 4.3 απο το xda developers και παρατηρείται το φαινόμενο, οταν θελω να χρησιμοποιήσω το σημειωματάριο δεν το ανοίγει καθως επίσης το word & excel. Το μηνυμα που βγαζει είναι "μη εγκυρη εφαρμογη του ποκετ πισι"

Μετα απο ρεσετ οι εφαρμογές λειτουργούν για λίγο και μετα τα ίδια

Τι να συμβαίνει αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός? :confused:

 

(Για εκπαιδευτικούς λόγους!)

Ειχε καποια ψυχρη κοληση στην πλακετα προφανως κατω απο τη flash με αποτελεσμα να μην μπορει να flasharisti.

Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ την τελευταία έκδοση του Sprite Backup ή εναλλακτικά την αντίστοιχη τελευταία του Spb Backup.

 

Και από τα προβλήματα που αναφέρεις... μόνο το hard reset θα σε σώσει!

 

Kαποιο λινκ,γιατι ψιλοχαθηκα στους XDA και δεν εχω πολυ χρονο να το ψαξω.

 

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαποιο λινκ,γιατι ψιλοχαθηκα στους XDA και δεν εχω πολυ χρονο να το ψαξω.

 

Ευχαριστω.

 

ipmart-forum

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω 2 ερωτήσεις.

Παλιότερα είχα περάσει τα WM6 στο ppc μου. Μπορώ να κάνω το ίδιο ώστε να το αναβαθμίσω με τα 6.1 ?

Που μπορώ να δω ποιον χάρτη χρησιμοποιώ στο destinator 7 ώστε αν έχει βγει κάποιος νέος να κάνω και εκεί αναβάθμιση ?

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σ'όλους.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ είχα την B_B_4.1 ell πήγα να βάλλω την Β_Β_ 4.2 και το O2 xda orbit (με γερμανική rom) κόλλησε.Κατεβάζω την Dumped την γερμανική 3.4.207.2 δούλεψε μια μέρα και την επομένη που πήγα να ξαναπεράσω την B_B_4.1 ell που είχα κόλησε πάλι. Τώρα του κανω hard reset δείχνει να κάνει format , βγαζει παλι τον λογοτυπο της Ο2 αλλά δεν ξαναδεχεται την γερμανική 3.4.207.2 Dumped που είχα βάλει, βγαζει μηνυμα [228] μεγαλο αρχειο , όταν φτανει στο 3%.

ξερει καποιος φίλος κάτι;

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...