Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Δεν ξέρω τί από τα δύο είμαι, τυφλός ή άσχετος :p

Μετά το HKEY_CURENT_USER έχει τους εξής φακέλους :

Comm, ControlPanel, Keyboard layout, MUI, Perfomance, Security, Software, Start, System.

Μπήκα και σε αυτούς μήπως βρω το HKCU που μου είπες αλλά τζίφος.

 

Επίσης αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει και σε κάτι άλλο. Οι επαφές μου ναι μεν είναι αλφαβητικά αλλά μου τις βγάζει σε δύο γκρουπ να το πω? Εννοώ ότι μου έχει και άλλες επαφές που αρχίζουν π.χ. από Άλφα πιο κάτω. Πιο κάτω από το πρώτο γκρουπ. Οι οποίες βέβαια ξεκινούν πάλι αλφαβητικά. Με αυτό τί γίνεται?

Ευχαριστώ.

 

Σωστα πας, μεσα στο ControlPanel/phone/ φτιαξε DWORD: ShowSim και value βαλε 0,

 

Πρέπει να κάτσεις να διορθώσεις τα ονόματα, εχεις Α Ελληνικό και Α Αγγλικό.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Οι επαφές μου ναι μεν είναι αλφαβητικά αλλά μου τις βγάζει σε δύο γκρουπ να το πω? Εννοώ ότι μου έχει και άλλες επαφές που αρχίζουν π.χ. από Άλφα πιο κάτω. Πιο κάτω από το πρώτο γκρουπ. Οι οποίες βέβαια ξεκινούν πάλι αλφαβητικά. Με αυτό τί γίνεται?

Ευχαριστώ.

 

Προφανώς οι επαφές σου έχουν φτιαχτεί με διαφορετικές συσκευές οι οποίες επειδή χρησιμοποιούν διαφορετικό encoding κατά την δημιουργία της επαφής, γιαυτό αντιμετωπίζεις αυτό το πρόβλημα. Πήγαινε στο πρώτο γράμμα που νομίζεις ότι δείχνει σε λάθος μέρος και σβήστο και ξαναγράψτο. Θα βάλει μετά την επαφή σου στο σωστό μέρος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς οι επαφές σου έχουν φτιαχτεί με διαφορετικές συσκευές οι οποίες επειδή χρησιμοποιούν διαφορετικό encoding κατά την δημιουργία της επαφής, γιαυτό αντιμετωπίζεις αυτό το πρόβλημα. Πήγαινε στο πρώτο γράμμα που νομίζεις ότι δείχνει σε λάθος μέρος και σβήστο και ξαναγράψτο. Θα βάλει μετά την επαφή σου στο σωστό μέρος.

 

Και εμενα το ιδιο περιεργο μου κανει.

 

Δε 8υμαμαι απο ποτε, αλλα εχω προσεξει πως το προβλημα ειναι κυριως με επαφες που αρχιζουν απο το γραμμα Κ.

 

Για παραδειγμα αν γραψω τωρα μια επαφη που αρχιζει με Κ μου την βαζει πανω πανω και οχι μετα απο τις επαφες που αρχιζουν απο Ι. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ισως το ενα Α να το γραψατε με αγγλικους χαρακτηρες και το αλλο Α με ελληνικους.Και σε μενα αυτο ειχε κανει οποτε και το διορθωσα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Τα εχω δοκιμασει ολα αυτα που λετε..... ή τουλαχιστον ετσι νομιζω. :rolleyes:

 

Για παραδειγμα τωρα αν πιασω να γραψω μια νεα επαφη που να αρχιζει με Δ και αλλη μια που να αρχιζει με Κ θα μου βαλει πανω πανω αυτη που αρχιζει με το γραμμα Κ και δε θα τις βαλει με τη σωστη αλφαβητικη σειρα. :blink:

 

Δε θυμαμαι απο ποτε ακριβως αρχισε αυτο το προβλημα.

Παντως χρησιμοποιω το sunnysoft contacts.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παντως χρησιμοποιω το sunnysoft contacts.

 

Dokimases na kaneis oti sou proteinoume parapanw kai me to default programma twn epafwn tis syskevis?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εχω παρει τ htc p3300 για 2η συσκευη αλλα εχει πανω τα windows mobile 5..:cry: στη σελιδα της htc οπου υπηρχε και το upgrade το εχουν βγαλει..ξερεται απο που μπορω να τα κατεβασω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα,εχω παρει τ htc p3300 για 2η συσκευη αλλα εχει πανω τα windows mobile 5..:cry: στη σελιδα της htc οπου υπηρχε και το upgrade το εχουν βγαλει..ξερεται απο που μπορω να τα κατεβασω!

 

Zitise tous to sto forum tis ACE Hellas kai tha se eksypiretisoun ta paidia ekei.

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=5949

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. πάω να κάνω uspl και μου λέει προς το τέλος ότι δεν βρίσκει το artemis. επίσης όταν πατίσω το ROMUpdateUtility πάλι αφού δείξει η συσκευή μια πολύχρωμη εικόνα με στρώσεις λέει πως δεν βρίσκει την συσκευή. ενώ στην αρχή το βλέπει κανονικά. καμμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά καλησπέρα. πάω να κάνω uspl και μου λέει προς το τέλος ότι δεν βρίσκει το artemis. επίσης όταν πατίσω το ROMUpdateUtility πάλι αφού δείξει η συσκευή μια πολύχρωμη εικόνα με στρώσεις λέει πως δεν βρίσκει την συσκευή. ενώ στην αρχή το βλέπει κανονικά. καμμία ιδέα;

 

Σε τι λειτουργικό δουλεύεις; XP ή Vista;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Τα εχω δοκιμασει ολα αυτα που λετε..... ή τουλαχιστον ετσι νομιζω. :rolleyes:

 

Για παραδειγμα τωρα αν πιασω να γραψω μια νεα επαφη που να αρχιζει με Δ και αλλη μια που να αρχιζει με Κ θα μου βαλει πανω πανω αυτη που αρχιζει με το γραμμα Κ και δε θα τις βαλει με τη σωστη αλφαβητικη σειρα. :blink:

 

Δε θυμαμαι απο ποτε ακριβως αρχισε αυτο το προβλημα.

Παντως χρησιμοποιω το sunnysoft contacts.

 

Dokimases na kaneis oti sou proteinoume parapanw kai me to default programma twn epafwn tis syskevis?

 

Kαι με το default προγραμμα χανεται η αλφαβητικη σειρα. :(

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να φταιει το SpbFullScreenKeyboard το οποιοω χρησιμοποιω.

 

Καμια αλλη προταση για Keyboard? (και αν ειναι με τεραστιο full scrren οπως το Spb ακομα καλυτερα)

Και αν δωσετε και κανενα link .....

 

Δε ζηταω και πολλα ε? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Από την καινούρια χρονιά θα αφήσω την παρέα σας και θα μεταφερθώ σε συνάδερφο topic (βλ. HD).

Πιστεύω πως ήταν καιρός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα τελικα βρεθηκε η λυση. :D

 

Το προβλημα δεν ηταν ουτε το keyboard ουτε το προγραμμα για τις επαφες που χρησιμοποιουσα.

 

Η καταταξη δε γινοταν με τη σωστη αλφαβητικη σειρα επειδη ειχα γραψει ολες τις επαφες με κεφαλαια γραμματα.

Πλεον τις ξαναπερασα με μικρα (για την ακριβεια το πρωτο γραμμα στο καθε ονομα γινοταν αυτοματα κεφαλαιο και τα υπολοιπα μικρα) και ολα ειναι τελεια.

 

Μιλαμε για ενα απο τα πραγματα που ειναι ικανα να σου τσακισουν το νευρικο συστημα. Δεν ξερω αν υπαρχει καμια λογικη σε αυτο που γινοταν αλλα εγω το θεωρω παραλογο. :mad:

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ

 

γεια σας φιλοι

εχω ενα xda o2 και μετα απο προσπαθεια να περασω καινουρια ρομ κολησε

και στην οθονη εμφανιζει:

IPL 3.13.0001

UPL 3.13.0000

 

με το uspl δεν μπορω να συνδεθω γιατι δεν συχρονιζει

καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

είμαι στην οθονη με τα τρια χρωματα αλλα δεν μπορω να προχωρησω παρακατω

υποθετω πως πρεπει να εγκαταστησω την οριντζιναλ ρομ την γερμανικη την οποια δεν την εχω και δεν μπορω να την βρω και πουθενα

επισης με το usrl δεν μπορω να κανω κατι γιατι μου βγαζει σφαλμα συνδεσης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
είμαι στην οθονη με τα τρια χρωματα αλλα δεν μπορω να προχωρησω παρακατω

υποθετω πως πρεπει να εγκαταστησω την οριντζιναλ ρομ την γερμανικη την οποια δεν την εχω και δεν μπορω να την βρω και πουθενα

επισης με το usrl δεν μπορω να κανω κατι γιατι μου βγαζει σφαλμα συνδεσης

 

Dokimase tin aggliki... http://www.4shared.com/file/67458555/cf2192d4/RUU_Artemis_O2_UK_342062_411350_030690_Ship.html

 

An thymamai kala... prepei na yparxei kai sto episimo site tis O2 i germaniki pou zitas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, στ HTC P3300 πως μπορω να βαλω καποιο δικο μου ηχο για τα sms?εχω προσπαθησει να το βρω,αλλα μονο αυτα του κινητου εχει..:O:O
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε για την βοήθεια αλλα δεν γινεται τιποτα

Προσπαθησα με τη συγκεκριμενη ρομ όπως και με πολλες αλλες αλλα δεν εγκαθιστανται

Το επισημο σαιτ της Ο2 δεν έχει διαθέσιμη ρομ για κατεβασμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας, στ HTC P3300 πως μπορω να βαλω καποιο δικο μου ηχο για τα sms?εχω προσπαθησει να το βρω,αλλα μονο αυτα του κινητου εχει..:O:O

 

Πέταξε τους ήχους στο στο φάκελο /Storage Card/My Documents/ (και μετά όπου θέλεις) και μετά θα βλέπεις και τους δικούς σου ήχους. Φρόντισε να είναι .wav και όχι .mp3

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οκ παιδια

την βρηκα στη σελιδα του Artemis στο xda-developers

ευχαριστώ

 

Σωστός! Δούλεψε δηλαδή; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...