Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ερώτηση: Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω το popup όταν έχω εισερχόμενο μήνυμα ?

 

Start --> Settings --> Sounds & Notifications

 

Epilegeis to "Notifications" tab. Sta Events epilegeis "Messaging: New text message" kai apenergopoieis to "Display message on screen".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Start --> Settings --> Sounds & Notifications

 

Epilegeis to "Notifications" tab. Sta Events epilegeis "Messaging: New text message" kai apenergopoieis to "Display message on screen".

Είναι η κλασσική περίπτωση που είναι μπροστά σου .. εχεις περάσει την επιλογή 100 φορές και απλα ......ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ :lol:

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ακόμα μία ερώτηση:

Έχω την ROM του Meshle και στο call history στις προηγούμενες μέρες μου βγάζει μόνο ημερομηνία... υπάρχει καμία περίπτωση να μου βγάζει και ώρα (χωρίς να βάλω κάτι εξτρα). Γιατί είναι λίγο ενοχλητικό να μην μπορείς να δεις με την πρώτη ματια ποιος σε κάλεσε :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΟΚ ακόμα μία ερώτηση:

Έχω την ROM του Meshle και στο call history στις προηγούμενες μέρες μου βγάζει μόνο ημερομηνία... υπάρχει καμία περίπτωση να μου βγάζει και ώρα (χωρίς να βάλω κάτι εξτρα). Γιατί είναι λίγο ενοχλητικό να μην μπορείς να δεις με την πρώτη ματια ποιος σε κάλεσε :(

 

Sou bgazei tin imerominia pliri me apotelesma na min xwrane ta ypoloipa? Gia paradeigma leei 24 Dekembriou 2007 anti gia 24/12/2007? An nai... profanws afto to format tha yparxei kai sto HTC Home opou dipla apo ton provider, sou exei tin imerominia olokliri kai oxi 24/12/07 as poume. Ean afto einai to problima sou pes mou na to ftiaksoume.

 

EDIT: Oxi... katalaba ti les kai afto pou lew egw einai allo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Symfwna me tin texnologia twn sygkekrimenwn syskevwn/mpatariwn... kalo einai i mpataria na min peftei katw apo to 10%.

 

συμφωνω και εγώ ελάχιστες φορές το έχω φορτίσει κατω απο το οριο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες , με ενα γρηγορο ψαξιμο δεν βρηκα πολλα πραγματα ...

ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι λιγο noob με τα windows mobile, βασικα μου λειι οτι εχει 6ΜΒ ελευθερη μνημη στην μνημη της συσκευης και οταν θελω να παρω ενα τραγουδι απο bluetooth που ειναι 5 μβ δεν μου το περνει . υπαρχει καπιος τροπος να αποθηκευεται στην καρτα μνημης ?

και κατι αλλο υπαρχει τροπος να αντιγραψω τις επαφες απο το τηλεφωνο στην καρτα sim μεσω του κινητου ?

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδες , με ενα γρηγορο ψαξιμο δεν βρηκα πολλα πραγματα ...

ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι λιγο noob με τα windows mobile, βασικα μου λειι οτι εχει 6ΜΒ ελευθερη μνημη στην μνημη της συσκευης και οταν θελω να παρω ενα τραγουδι απο bluetooth που ειναι 5 μβ δεν μου το περνει . υπαρχει καπιος τροπος να αποθηκευεται στην καρτα μνημης ?

και κατι αλλο υπαρχει τροπος να αντιγραψω τις επαφες απο το τηλεφωνο στην καρτα sim μεσω του κινητου ?

 

Adeiase ti mnimi tis syskevis sou amesws kai bale ta arxeia sou se karta mnimis. Tha einai entelws astathis i leitourgia tou me pliri ti mnimi. Gia na apothikevontai ta arxeia apo to bluetooth kateftheian sti karta mnimis... Dr Yar Bluetooth.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!κια ερωτηση θελω να κανω!υπαρχει τροπος να μεγαλωσουμε την μνημηROM του p3300?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!κια ερωτηση θελω να κανω!υπαρχει τροπος να μεγαλωσουμε την μνημηROM του p3300?

OXI.:):)

Link to comment
Share on other sites

με το active sync στα windows vista τι κανουμε ?

δεν το υποστηριζει το 4.5

υπαρχει τροπος να αντιγραψω τις επαφες απο τη συσκευη στην καρτα sim ?

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με το active sync στα windows vista τι κανουμε ?

δεν το υποστηριζει το 4.5

υπαρχει τροπος να αντιγραψω τις επαφες απο τη συσκευη στην καρτα sim ?

 

To ActiveSync είναι μόνο για XP. Για τα Vista θέλεις Windows Mobile Device Center, κατέβασε την έκδοση 6.1 από το site της Microsoft. Για τις επαφές δεν μπορείς να κάνεις και πολλά μιας και η SIM παρέχει μηδενικές δυνατότητες για τις επαφές. Προσωπικά δεν βρίσκω κανέναν λόγο να το κάνεις αυτό. Εάν θέλεις να πάρεις ένα backup κάντο ή με το PIM Backup ή κάνοντας συγχρονισμό με τον υπολογιστή σου να τις περάσεις στο Microsoft Outlook (όχι Outlook Express).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ερωτησουλα φιλου που μολις παρελαβε καινουριο 3300.με wm6 απο e-shop.

πως ενεργοποιειται το δευτερο μενου που εχει?αν με εννοειτε λεω εκεινο που γυριζει σαν σελιδες...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ερωτησουλα φιλου που μολις παρελαβε καινουριο 3300.με wm6 απο e-shop.

πως ενεργοποιειται το δευτερο μενου που εχει?αν με εννοειτε λεω εκεινο που γυριζει σαν σελιδες...

 

Αυτό δεν υπάρχει στο Artemis ενσωματωμένο. Πρέπει να το βάλεις εσύ extra.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορω να γνωριζω παρακαλω τι πρεπει να βαλω κ απο που?μιλαμε για καποιο αρχειο που εκτελει χρεη αναβαθμισης η απλα προσθετει τη λειτουργια αυτη?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μπορω να γνωριζω παρακαλω τι πρεπει να βαλω κ απο που?μιλαμε για καποιο αρχειο που εκτελει χρεη αναβαθμισης η απλα προσθετει τη λειτουργια αυτη?

 

Τρέχει σαν εξτρά πρόγραμμα. Είναι αρκετά όμορφο αλλά βαραίνει ιδιαίτερα το ppc χωρίς να προσθέτει ιδιαίτερες λειτουργίες (προσωπική άποψη πάντα). Το default στήσιμο τις ACE είναι ήδη βαρυ, και με το touchFLO (έτσι λέγεται) γίνεται ακόμα πιο βαρύ.

Σε προηγούμενα ποστ στο παρόν φορουμ μπορείς να βρείς και το touchflo και το pocketCM (μαζί με τις ρυθμίσεις που χρειάζονται για Ελληνικα).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τρέχει σαν εξτρά πρόγραμμα. Είναι αρκετά όμορφο αλλά βαραίνει ιδιαίτερα το ppc χωρίς να προσθέτει ιδιαίτερες λειτουργίες (προσωπική άποψη πάντα). Το default στήσιμο τις ACE είναι ήδη βαρυ, και με το touchFLO (έτσι λέγεται) γίνεται ακόμα πιο βαρύ.

Σε προηγούμενα ποστ στο παρόν φορουμ μπορείς να βρείς και το touchflo και το pocketCM (μαζί με τις ρυθμίσεις που χρειάζονται για Ελληνικα).

 

Symfwnw kai egw oti barainei arketa ti leitourgia tou PPC kai einai ligotero aparaitito kai perissotero efetzidiko.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά:).υπάρχει κάποιο καλό ξυπνητήρι?

γιατί αυτό που έχει είναι για τα μπάζα:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,κατεβασα το destinator 7 και το εβαλα στην καρτα μνημης.Δεν χρειαστηκε καποια εγκατασταση αφου περασα τα αρχεια στο φακελο παταω στο εικονιδιο του destinator και το ανοιγει.Το προβλημα ομως ειναι οτι το εικονιδιο δεν εμφανιζετα στα προγραμματα και πρεπει συνεχεια να μπαινω στο φακελο και να το ανοιγω.Υπαρχει καποιος τροπος να εμφανισω το εικονιδο στην επιφανια με τα προγραμματα.????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,κατεβασα το destinator 7 και το εβαλα στην καρτα μνημης.Δεν χρειαστηκε καποια εγκατασταση αφου περασα τα αρχεια στο φακελο παταω στο εικονιδιο του destinator και το ανοιγει.Το προβλημα ομως ειναι οτι το εικονιδιο δεν εμφανιζετα στα προγραμματα και πρεπει συνεχεια να μπαινω στο φακελο και να το ανοιγω.Υπαρχει καποιος τροπος να εμφανισω το εικονιδο στην επιφανια με τα προγραμματα.????

με το total commander θα πας file/>>>>/create shortcut

και πέρνα το εκεί που θες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με το total commander θα πας file/>>>>/create shortcut

και πέρνα το εκεί που θες

 

1. Νομίζω γίνεται και με τον ενσωματωμένο explorer. Κάνεις copy το exe, μετά πας στο \windows\start menu\programs (αγγλικά WM6) ή \windows\start_menu\προγράμματα (ελληνικά WM6) και κάνεις Paste Shortcut.

 

2. Με τον Resco Explorer πατάς πάνω στο exe με την γραφίδα και επιλέγεις Send to -> Start menu as shortcut.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χιλια συγνωμη που ξαναρωταω αλλα μου εμφανιζονται ενα ενα τα προβληματα.Κατεβασα λοιπον την ελληνικη ROM απο το xda-developers.com αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μου εμφανιζει τις επαφες.Αν μπω ομως για να στειλω μυνημα εκει μου τις εμφανιζει.Κατεβασα το advance configurator,επελεξα εμφανιση επαφων sim αλλα τιποτα.Τι φταιει????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χιλια συγνωμη που ξαναρωταω αλλα μου εμφανιζονται ενα ενα τα προβληματα.Κατεβασα λοιπον την ελληνικη ROM απο το xda-developers.com αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μου εμφανιζει τις επαφες.Αν μπω ομως για να στειλω μυνημα εκει μου τις εμφανιζει.Κατεβασα το advance configurator,επελεξα εμφανιση επαφων sim αλλα τιποτα.Τι φταιει????

 

Που τις έχεις περάσει? Στη SIM ή στο κινητό? Ποια Rom έχεις περάσει?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Που τις έχεις περάσει? Στη SIM ή στο κινητό? Ποια Rom έχεις περάσει?

 

Οι επαφες ειναι στη sim,με την αγγλικη rom τις εβγαζε αλλα με την ελληνικη δεν τις εμφανιζει.Η εκδοση ειναι 3.01 full ελληνικη.Την κατεβασα απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=342580

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι επαφες ειναι στη sim,με την αγγλικη rom τις εβγαζε αλλα με την ελληνικη δεν τις εμφανιζει.Η εκδοση ειναι 3.01 full ελληνικη.Την κατεβασα απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=342580

 

Υπάρχει ο HTC Sim manager (μπορείς αν δεν υπάρχει στη rom σου να το κατεβάσεις από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=344533) Δεν ξέρω τι επιλογές έχει γιατί ποτέ δεν είχα επαφές στην sim αλλά μπορεί να σου κάνει δουλειά.

Κάνε και μια ερώτηση εκεί που κατέβασες τη rom.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...