Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink:paidia kalispera evala tin rom tou b&b tin teleftea kai ine sferati den pezete se taxitia alla exo ena problima to resco keyboard den grafi me tipota ellinika!!!xerete kati giayto pantos ine isos i kaliteri se taxytita omos i mnimi pefti grigora kai arketa

H oli istoria mou thimizei kako setarisma xanasthse to resco

 

BTW koita na deis ti paizei me ta plugins sou.. sxetika me to memory leak..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
:blink:paidia kalispera evala tin rom tou b&b tin teleftea kai ine sferati den pezete se taxitia alla exo ena problima to resco keyboard den grafi me tipota ellinika!!!xerete kati giayto pantos ine isos i kaliteri se taxytita omos i mnimi pefti grigora kai arketa

 

Εάν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα... πέταξε το το Resco και βάλε το Hikeyboard Κατά τη γνώμη μου μακράν το καλύτερο keyboard για ελληνικά και SMS με 160 ελληνικούς χαρακτήρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά.. αν θυμάται κανείς, είχα πρόβλημα με το k@yg@n του Resco Keyboard. Μου το αναγνώριζε σαν ιό, μου είχε στείλει κάποιος το s@ri@l που αντιστοιχεί στο KOSTAS. Τώρα μου αναγνώρισε σαν ιό κ το πρόγραμμα που κατέβασα από το γνωστό μέρος. Πήγα να το ξανακατεβάσω κ πάλι μου το βλέπει σαν ιό. Μπορεί να το στείλει κάποιος σε rar στο karhariasgr@yahoo.com?

 

Μερσυ εκ των προτέρων!!! Ολοκληρωμένο ;) ή κάποιο link του rapidshare.

 

Πάρε αυτό το multigen και δεν θα έχεις πρόβλημα με το antivirus σου ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο destinator7, έχω κάνει εγκατάσταση το star destinator7 και η οθόνη συνεχίζει να σβήνει μετά από λίγο,πάλι.

Υπάρχει άλλη γιατρειά ή όχι ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια:

 

Παω να κάνω back up για να αρχίσω τις flashιες με sprite kai απο τοτε δεν δουλευει το ρημαδι! Βγαζει μήνυμα ότι η κεντρικη μνημη ειναι πολυ χαμηλη κλπ και κολλαει εκει. reset, ξαναreset αλλα τα ιδια. Δεν μπορω καν να μπω για να σβήσω αρχεία. Ούτε active sync κανει, ούτε τιποτα. Εβγαλα μπαταρια, εβγαλα sim, τιποτα.

 

Τι να κανω που γιορταζω το ρημαδι κιολας και ουτε χρονια πολλα δεν θα μπορουν να μου πουνε????? Ελεος!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια:

 

Παω να κάνω back up για να αρχίσω τις flashιες με sprite kai απο τοτε δεν δουλευει το ρημαδι! Βγαζει μήνυμα ότι η κεντρικη μνημη ειναι πολυ χαμηλη κλπ και κολλαει εκει. reset, ξαναreset αλλα τα ιδια. Δεν μπορω καν να μπω για να σβήσω αρχεία. Ούτε active sync κανει, ούτε τιποτα. Εβγαλα μπαταρια, εβγαλα sim, τιποτα.

 

Τι να κανω που γιορταζω το ρημαδι κιολας και ουτε χρονια πολλα δεν θα μπορουν να μου πουνε????? Ελεος!

 

Απο μενα εχεις τα χρονια πολλα. :)

 

Οσο για το backup ας πει κανενας αλλος γιατι τωρα που κατασταλαξα σε ROM και προγραμματα που με ενδιαφερουν θελω να κανω και εγω για να ειμαι ηρεμος. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια:

 

Παω να κάνω back up για να αρχίσω τις flashιες με sprite kai απο τοτε δεν δουλευει το ρημαδι! Βγαζει μήνυμα ότι η κεντρικη μνημη ειναι πολυ χαμηλη κλπ και κολλαει εκει. reset, ξαναreset αλλα τα ιδια. Δεν μπορω καν να μπω για να σβήσω αρχεία. Ούτε active sync κανει, ούτε τιποτα. Εβγαλα μπαταρια, εβγαλα sim, τιποτα.

 

Τι να κανω που γιορταζω το ρημαδι κιολας και ουτε χρονια πολλα δεν θα μπορουν να μου πουνε????? Ελεος!

 

Katarxas Xronia Polla kai polyxronos...

 

KAtevase afto

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10662&d=1193332804

aposumpieseto kai me to resco file explorer rixto sta windows tou Artemis !

Etsi den tha sou xanavgei to message ths storagelow kai tha kaneis to backup sou..

Link to comment
Share on other sites

Στο destinator7, έχω κάνει εγκατάσταση το star destinator7 και η οθόνη συνεχίζει να σβήνει μετά από λίγο,πάλι.

Υπάρχει άλλη γιατρειά ή όχι ? :blink:

kanonika me to keep alive pou trexei apo pisw tou den eprepe na sto kanei afto..:confused:

 

To xekinas sigoura patwntas to startdestinator.exe ?

Link to comment
Share on other sites

Oλο το βραδυ εβλεπα στον υπνο μου Ρ3300 και ξυπνησα με τις εξης αποριες. :p

 

1) Μπορω να βαλω ηχο κλησης ανα ομαδα επαφων? (πχ οικογενεια, φιλοι κτλ)

 

2)Παιζει ρυθμιση ωστε να ρυθμιζεις το φωτισμο αναλογα με την εφαρμογη που τρεχει?

Δηλαδη φωτισμος στο full με το Destinator και στην 1η-2η βαθμιδα στα υπολοιπα menu.

Δε μιλαω για το φανταστικο StartDestinator που μου εχει λυσει μεγαλο μερος του προβληματος, απλα εννοω για αυτοματη εξοικονομηση μπαταριας. ;)

 

3)Mπορει κανενας να δει στο PPC ΑΥΤΗ τη σελιδα ακριβως οπως εμφανιζεται στο PC.

Δηλαδη να τρεχει το τετραγωνο παραθυρο JAVA και οχι να φαινονται μονο τα γραμματα.

 

4)Με το smartdialing (αν το εκανα σωστα) μπορω πλεον να χρησιμοποιω την εφαρμογη οταν θελω να καλεσω καποιον.

Μπορουμε να βλεπουμε στα πληκτρα Ελληνικα γραμματα? (στον αριθμο 1 ΑΒΓ κτλ) για ακομα μεγαλυτερη ευκολια?

 

Sorry που σας πλακωσα στις ερωτησεις πρωι πρωι αλλα ειδα το Μινο ξυπνιο και ειπα μπας και τον προλαβω να μου απαντησει. :X

Link to comment
Share on other sites

Oλο το βραδυ εβλεπα στον υπνο μου Ρ3300 και ξυπνησα με τις εξης αποριες. :p

 

1) Μπορω να βαλω ηχο κλησης ανα ομαδα επαφων? (πχ οικογενεια, φιλοι κτλ)

 

2)Παιζει ρυθμιση ωστε να ρυθμιζεις το φωτισμο αναλογα με την εφαρμογη που τρεχει?

Δηλαδη φωτισμος στο full με το Destinator και στην 1η-2η βαθμιδα στα υπολοιπα menu.

Δε μιλαω για το φανταστικο StartDestinator που μου εχει λυσει μεγαλο μερος του προβληματος, απλα εννοω για αυτοματη εξοικονομηση μπαταριας. ;)

 

3)Mπορει κανενας να δει στο PPC ΑΥΤΗ τη σελιδα ακριβως οπως εμφανιζεται στο PC.

Δηλαδη να τρεχει το τετραγωνο παραθυρο JAVA και οχι να φαινονται μονο τα γραμματα.

 

4)Με το smartdialing (αν το εκανα σωστα) μπορω πλεον να χρησιμοποιω την εφαρμογη οταν θελω να καλεσω καποιον.

Μπορουμε να βλεπουμε στα πληκτρα Ελληνικα γραμματα? (στον αριθμο 1 ΑΒΓ κτλ) για ακομα μεγαλυτερη ευκολια?

 

Sorry που σας πλακωσα στις ερωτησεις πρωι πρωι αλλα ειδα το Μινο ξυπνιο και ειπα μπας και τον προλαβω να μου απαντησει. :X

 

Gia to 1 kai 2 yparxei kapoio programataki to opoio to proteine filos apo edw mesa to opoio to kanei psaxe kamia 20ria selides pio pisw.

 

Gia to 3 tha pprepei na egatasthseis stoo PPC Java oi pio polles custom ROm thn exoune mesa proegatesthmenh an den thn exeis psaxe sto xda (Esemertec Jeode)..

 

Gia to 4 Vale to sunnysoft contacts to opoio exei ellhniko keypad :cool:

 

EDIT katevase apo edw thn Java

Link to comment
Share on other sites

Gia to 1 kai 2 yparxei kapoio programataki to opoio to proteine filos apo edw mesa to opoio to kanei psaxe kamia 20ria selides pio pisw.

 

Gia to 3 tha pprepei na egatasthseis stoo PPC Java oi pio polles custom ROm thn exoune mesa proegatesthmenh an den thn exeis psaxe sto xda (Esemertec Jeode)..

 

Gia to 4 Vale to sunnysoft contacts to opoio exei ellhniko keypad :cool:

 

Τhanks. ;)

 

Πανω που ειχα ψιλοβολευτει το PocketCM και ελεγα μπας και γινοτανε τιποτα με αυτο και το Ελληνικο keypad. :(

 

EDIT. Παλι μασημενη τροφη μου εδωσες με τη Java.

 

Aν θυμασαι και πως λεγανε το προγραμματακι για τις ερωτησεις 1,2 να κανω ενα search... ooooppsss

Link to comment
Share on other sites

Τhanks. ;)

 

Πανω που ειχα ψιλοβολευτει το PocketCM και ελεγα μπας και γινοτανε τιποτα με αυτο και το Ελληνικο keypad. :(

 

EDIT. Παλι μασημενη τροφη μου εδωσες με τη Java.

 

Aν θυμασαι και πως λεγανε το προγραμματακι για τις ερωτησεις 1,2 να κανω ενα search... ooooppsss

Exe xarh pou den exw douleia .. to programataki htan kapou sthn 398 selida kai legete PhoneWeaver katevaseto apo to ipmart ;)

Link to comment
Share on other sites

Exe xarh pou den exw douleia .. to programataki htan kapou sthn 398 selida kai legete PhoneWeaver katevaseto apo to ipmart ;)

 

Moυ εφτιαξες τη μερα παλι.

 

Και εγω δε δουλευω σημερα και προβλεπεται μια δημιουργικη PPC-ομερα. :D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

είμαι και εγώ ένας νέος χρήστης του p3300 (το έχω περίπου 1 εβδομάδα).

εγκατέστησα προχτές το battery status 0.04.203 (build 0246) και από τότε κάθε πρωί το ρολόι δείχνει μια ώρα πίσω (έχω ξυπνήσει 2 μέρες σερί στις 9 αντί για τις 8 που έπρεπε..:lol::lol::lol:)

Το έχει συναντήσει κανένας άλλος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

είμαι και εγώ ένας νέος χρήστης του p3300 (το έχω περίπου 1 εβδομάδα).

εγκατέστησα προχτές το battery status 0.04.203 (build 0246) και από τότε κάθε πρωί το ρολόι δείχνει μια ώρα πίσω (έχω ξυπνήσει 2 μέρες σερί στις 9 αντί για τις 8 που έπρεπε..:lol::lol::lol:)

Το έχει συναντήσει κανένας άλλος αυτό?

 

Νομιζω οτι πρεπει να αλλαξεις την ωρα στο Destinator.

 

Kαι να μην ειναι αυτο..... εσυ αυτο να πεις στο αφεντικο σου και θα καταλαβει γιατι αργεις. :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

είμαι και εγώ ένας νέος χρήστης του p3300 (το έχω περίπου 1 εβδομάδα).

εγκατέστησα προχτές το battery status 0.04.203 (build 0246) και από τότε κάθε πρωί το ρολόι δείχνει μια ώρα πίσω (έχω ξυπνήσει 2 μέρες σερί στις 9 αντί για τις 8 που έπρεπε..:lol::lol::lol:)

Το έχει συναντήσει κανένας άλλος αυτό?

 

 

 

Doinggggggggggggggg :wacko::wacko::wacko:

prwth fora to akouw afto gia to battery:lol:

 

BTW Den nomizw na ftaiei afto psaxou gia tipota allo..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πρεπει να αλλαξεις την ωρα στο Destinator.

 

Kαι να μην ειναι αυτο..... εσυ αυτο να πεις στο αφεντικο σου και θα καταλαβει γιατι αργεις. :lol:

Στο destinator είχα σωστό GMT (+02:00) αλλά είχα επιλέξει και το "Ρύθμιση για θερινή ώρα". Μάλλον αυτό μου έκανε τη "ζημιά..." γιατί επιλογή για αλλαγή ώρας στο dest δεν βρήκα κάπου. θα το κοιτάξω τώρα με την αλλαγή και θα σου πω.

Thanks ggggppp333 !!!

Link to comment
Share on other sites

kalimera

telika den reparo mono ego simera ee?:lol:

mia aporia sxetika me to sunnysoft contacts.opia epilogi kai na balo panta mou bgazei prota to onoma kai meta to epi8eto.paradigma ston katalogo exo tin epafi Karagiorgos 8anasis mou tin emfanizei sto 8 kai oxi sto K:O kai to grafei 8anasis karagiorgos:O

pos allazei ayto???

 

sto Outlook mou tis bgazei mia xara tis epafes

 

akyro

meta apo ap egatastasi kai egatastasi estrose:) mporo na epilekso pleon apo ta options kanonika opia epilogi 8elo h onoma h epi8eto proto.

kolimata pou trone ki ayta....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gggppp333 όχι δε μου δούλεψε αυτό με τα ένχρωμα εικονίδεια.. δε ξέρω γιατί αλλά εξακολουθεί στην αποσυμπίεση να εμφανίζει ένα αρχείο, να λέει ότι τα υπόλοιπα υπάρχουν (αν πάω να τα βγάλω ένα ένα χειροκίνητα) αλλά τίποτα... :/

 

Τo mail που δίνω είναι ένα email για τέτοιες χρήσεις.. παίρνει άπειρα spam καθημερινά, κάτι που δε με απασχολεί ιδιαίτερα.

 

athanaso77 θενξ παλ για το key!!!

 

Χρόνια πολλά στους Δημήτρηδες, Δημητρούλες!!

Link to comment
Share on other sites

gggppp333 όχι δε μου δούλεψε αυτό με τα ένχρωμα εικονίδεια.. δε ξέρω γιατί αλλά εξακολουθεί στην αποσυμπίεση να εμφανίζει ένα αρχείο, να λέει ότι τα υπόλοιπα υπάρχουν (αν πάω να τα βγάλω ένα ένα χειροκίνητα) αλλά τίποτα... :/

 

Τo mail που δίνω είναι ένα email για τέτοιες χρήσεις.. παίρνει άπειρα spam καθημερινά, κάτι που δε με απασχολεί ιδιαίτερα.

 

athanaso77 θενξ παλ για το key!!!

 

Χρόνια πολλά στους Δημήτρηδες, Δημητρούλες!!

 

Φιλε τελικα το εκανα και δουλεψε με τα εγχρωμα εικονιδιακια.

 

Με εναν ηλιθιο τροπο...... αλλα δουλεψε.

 

Ο μονος τροπος να τα αποσυμπιεσεις και να σου τα δειχνει ολα τα αρχεια και οχι μονο ενα ειναι ο εξης.

 

Βαζεις ολο το zip στο storage και το αποσυμπιεζεις εκει μεσα.

Επειτα μαρκαρεις ολα τα αρχεια μαζι και τα κανεις με το resco move to---> windows.

 

Και βαζεις λιγο χρωμα στη ζωη σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

mino HELP !! :blink::wacko::!::!::!:

ακολούθησα τις οδηγίες σου για το gps gate και το destinator αλλά όταν ρυθμίζω στο dest να χρησιμοποιεί την com 5 (και όχι την com 4 όπως είχε) μου εμφανίζει το μήνυμα "Δεν βρέθηκε κεραία Gps". κάνω κάτι λάθος????? :cry:

στο Dest οι ρυθμίσεις μου είναι:

GPS

Θύρα COM: COM5

Ταχ δεδ: 115200

Πρωτ/λλο: NMEA

στο GpsGate (2.5.0.169) στην καρτέλα output έχω:

Active output

GpsGate Direct

Virtual COM5 / (All NMEA) NMEA Filter

COM4,57600

 

 

 

Άκυρο, μετά από soft reset έπαιξε κανονικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Oi rythmiseis sou einai lathos..

Sto ppc epelexe thn com4 mesa apo ta settings

 

Sto GPSGATE

Vale com 4 /57600 sto inpput

Sto output vale virual com6/Garmin emulator

Link to comment
Share on other sites

Mια και αναφεραμε το Destinator εχω μια (ΑΚΟΜΑ) ερωτηση.

 

Ενημερωνω τo Quick GPS και σε λιγη ωρα μου βγαζει το μηνυμα τα δεδομενα εληξαν. :wacko:

 

Αυτο δεν διαρκει για καποιες μερες?

 

Κανω κατι λαθος ή ειναι bug του προγραμματος?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mια και αναφεραμε το Destinator εχω μια (ΑΚΟΜΑ) ερωτηση.

 

Ενημερωνω τo Quick GPS και σε λιγη ωρα μου βγαζει το μηνυμα τα δεδομενα εληξαν. :wacko:

 

Αυτο δεν διαρκει για καποιες μερες?

 

Κανω κατι λαθος ή ειναι bug του προγραμματος?

 

Oxi afto den einai logiko... eisai sigouros oti otan kaneis update blepeis kai tin mpara pou sou deixnei tin ekseliksi oti gemizei? To quickgps sou deixnei kai tin wra pou egine to teleftaio update. To blepeis afto na enimerwnetai analoga me to pote kaneis update? To update einai valid gia 3 meres.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ep' efkairias afto to exete dei einai HOAX spam h alhtheia ?

 

exei kataferei kaneis na parei afto to arxeio sta xeria tou?

 

Πρέπει να είναι μεγάλη μούφα.

1. Κανείς δεν έχει πάρει το αρχείο απ ότι φαίνεται.

2. Υπάρχει περίπτωση να μην το έχει ανεβάσει κανείς στο rapid ή κάπου αλλού (αν υπάρχει)?

 

Εγώ πάντως δεν έδωσα email.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...