Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 ερωτησουλες: Μπορείς φυσικά να εχεις κλειστό το κινητό και να δουλευεις μόνο το pda, e?

ναι μπορεις

και αλλη μια...

 

Σκεφτομαι να το παρω απο εξωτερικο, αλλα δεν ξερω αν θα είναι συμβατό με την δική μου sim.

Θα υπάρξει πρόβλημα?

Λένε ότι είναι κλειδωμένο, τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει απρόσκοπτα?

δεν εχεις προβλημα

Ευχαριστώ

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που χρησιμοποιούν το Ρ3300 μαζί με το Destinator (PN ή 6) αν αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα με την ταχύτητα δρομολόγησης και αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί το RollR για γρήγορη μετακίνηση του χάρτη στο Destinator.

δεν υπαρχει προβλημα με την ταχυτητα

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις σήμερα παρέλαβα κι εγώ το 3300. Πρώτο ppc που αγοράζω και η αλήθεια είναι ότι έχω ενθουσιαστεί!

2 ερωτησούλες έχω κι εγώ:

α)Διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες, είδα ότι πολλοί από εσας έχετε κάνει overclock στον επεξεργαστή. Δεν θέλω να κάνω κάτι ακραίο, απλά να ξερω μέχρι που αντέχει σίγουρα το τηλ. χωρίς να υπάρχει πιθανότητα να το κάψουμε-ακόμα δεν το πήραμε- και γενικά να είναι σταθερό χωρίς να χρειάζεται reset κάθε τρεις και λίγο

εγω τι ειχα 247mhz τωρα το εχω βγαλει και δουλευε αριστα

αλλοι το εχουν και 273

β)Πηγαίνοντας έναρξη-ρυθμίσεις-σύστημα-γλώσσα-SMS έχει ένα κουτάκι που λέει: αποστολή SMS 160 χαρακτήρων.

Η επιλογή αυτή πρέπει να είναι κλικαρισμένη για να στέλνει μήνυμα 160 χαρακτήρων;

ναι

Αυτά με τις ερωτήσεις!

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις, και θα επανέλθω εν καιρώ αφού μάθω να το χειρίζομαι κάπως.

 

Γιάννης

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αλλαξω στην κατω μπαρα τα "ημερολογιο" & "επαφες" για να βαλω καποια πιο χρησιμα για μενα ????

εγω το εχω κανει με το ilaucher κατεβασε το και βαλτο ειναι πολυ καλο

Καλημερα

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε οταν ακουω ραδιοφωνο να μπορω να αλλαζω σταθμους απο το κουμπι των handsfree?

οχι μπορεις ομως με το mouse pad να αλλαζεις πανω κατω σταθμους και ενταση

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!Σε ένα μήνα λήγει το συμβόλειό μου και αποφάσισα να πάρω τη ωραία Άρτεμη.

Εδώ στη Γερμανία, κυκλοφορεί μεν σαν HTC Artemis / P3300 αλλά και σε παραλλαγές ανάλογα με την εταιρεία. Πχ η Ο2 έχει το αντίστοιχο μοντέλο,Ο2 xda orbit, με λίγες διαφορές, ας πούμε δεν έχει οπτικό ζουμ (αδιάφορο για μένα). Μια άλλη διαφορά, που εδώ χρειάζομα τα φώτα σας, είναι η εσωτερική μνήμη. Έτσι έχουμε:

 

Ο2 xda orbit: 64 MB ROM, 128MB RAM

HTC Artemis / P3300: 128 MB ROM, 64 MB RAM

 

Ποιό να προτιμήσω και τι αντίκτυπο έχει η κάθε περίπτωση στις επιδόσεις;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αλλαξω στην κατω μπαρα τα "ημερολογιο" & "επαφες" για να βαλω καποια πιο χρησιμα για μενα ????

 

Καλύτερα κάντο μόνος σου χωρίς άλλο πρόγραμμα παρά μόνο με κάποιον registry editor.

 

To change the application launched by the Today screen Left soft key:

HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\112\Open = "\Windows\Calendar.exe" (REG_SZ string, including quotes)

 

To change the title of the Left soft key:

HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\112\(Default) = "Calendar" (REG_SZ string, no quotes)

 

To change the application launched by the Today screen Right soft key:

HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\113\Open = "\Windows\Start Menu\Programs\Contacts.lnk" (REG_SZ string, including quotes)

 

To change the title of the Right soft key:

HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\113\(Default) = "Contacts" (REG_SZ string, no quotes)

 

Αν δεν υπάρχει 112 ή 113, τα δημιουργείς.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως το λές είναι αλλά το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό γιατί σου επιτρέπει εύκολα να αντιστιχίσεις άλλο ήχο κλήσης και μυνήματος σε κάθε επαφή σου η ομάδες επαφών. :O

 

Αυτο το κανει και το Photo Contacts Pro, και ηχους αλλα και φωτος για καθε επαφη!:)

 

Και για την αντιστοίχιση άλλου ήχου κλήσης σε κάθε επαφή δεν χρειάζεται extra πρόγραμμα, το κάνει και αυτό από μαμά το Artemis.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες τα "έφτιαξα" και εγώ με την Άρτεμης και είμαι πολύ ευχαριστημένος.. :p

Με ανησυχούν 2 πράγματα όμως:

1) Το destinator 6 έχει το γνωστό πρόβλημα με δείχνει 20μετρα off ok, έβαλα το pn αλλά αργεί να κλειδώσει τους δορυφόρους και ας βρίσκει 8-9.Που και πού όχι πάντα..Έχω κανει update και QuickGPS, έχω COM4 ΝΜΕΑ 4800, (αλήθεια Sirf δε παίζει?):worry: Άσε που κρασάρει όταν σβήνει η οθόνη :mad:

2) Άλλο λίγο σπαστικό..Πόση ώρα κάνει να bootarei σε σας απο Soft Reset? Εμένα παίζει να κάνει κανένα λεπτό, ίσως λίγο λιγότερο.Κι αυτό απο την πρώτη μέρα όχι με φορτωμένο το τηλ προγράμματα.Βέβαια δε μου κολλάει συχνά είναι πολύ σταθερό και στα 286 :ninja:

 

Πάντως το κινητάκι είναι όλα τα λεφτά, θα αργήσω πολύ να το αλλάξω :D

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες τα "έφτιαξα" και εγώ με την Άρτεμης και είμαι πολύ ευχαριστημένος.. :p

Με ανησυχούν 2 πράγματα όμως:

1) Το destinator 6 έχει το γνωστό πρόβλημα με δείχνει 20μετρα off ok, έβαλα το pn αλλά αργεί να κλειδώσει τους δορυφόρους και ας βρίσκει 8-9.Που και πού όχι πάντα..Έχω κανει update και QuickGPS, έχω COM4 ΝΜΕΑ 4800, (αλήθεια Sirf δε παίζει?):worry: Άσε που κρασάρει όταν σβήνει η οθόνη :mad:

2) Άλλο λίγο σπαστικό..Πόση ώρα κάνει να bootarei σε σας απο Soft Reset? Εμένα παίζει να κάνει κανένα λεπτό, ίσως λίγο λιγότερο.Κι αυτό απο την πρώτη μέρα όχι με φορτωμένο το τηλ προγράμματα.Βέβαια δε μου κολλάει συχνά είναι πολύ σταθερό και στα 286 :ninja:

 

Πάντως το κινητάκι είναι όλα τα λεφτά, θα αργήσω πολύ να το αλλάξω :D

 

Sirf xechnato den paizei me tipota to exoun 2plo klidwsei..

 

To 1 lepto (ti 1 se emena kanei poli parapanw) tou boot einai alhtheia to kanei se olous mas (elew Ace Hellas) logo Rom

 

Se Artemis filou agorasmeno apo exwteriko oi xronoi bootarismatos den eixan kamia sxesh me thn dikia mou :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sirf xechnato den paizei me tipota to exoun 2plo klidwsei..

 

To 1 lepto (ti 1 se emena kanei poli parapanw) tou boot einai alhtheia to kanei se olous mas (elew Ace Hellas) logo Rom

 

Se Artemis filou agorasmeno apo exwteriko oi xronoi bootarismatos den eixan kamia sxesh me thn dikia mou :blink: :blink:

 

Thanks για την άμεση απάντηση Minotavrs:)

Η αλήθεια είναι οτι μου πέρασε απτο μυαλό οτι μπορεί να φταίει η ρομ της ace. Είχα πριν i-mate jam και πήγαινε σφαίρα..Μετά λεω λές να είναι ο ομάπας? Έχει αποδειχτεί πάντως πολυ καλός, και με λίγο πουσάρισμα παεί σφάιρα τον μηχανακι :happy:.

Αλήθεια πόση ώρα κάνει να κλειδώσει το στίγμα σου το gps? Noob στο gps βλέπεις..:O Aαα παίζει κάποιο ρόλο οτι δεν είναι αγορασμένο? (sic) :ninja:

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!

Χάθηκαν όλα τα program files της storage card μου.Δεν λείπει τίποτα άλλο, δεν βγαίνουν περίεργοι χαρακτήρες που αναφέρουν κάποιοι και δεν έχει χαθεί κανένας άλλος φάκελος.Το θέμα είναι οτι ξεκίνησα να ξαναβάζω τα προγράμματα που "σβήστηκαν" αλλά μετά από λίγο ξαναχάθηκαν...Σημειωτέον οτι παρόλο που δεν φαίνονται τα αρχεία αυτά, δεν δείχνει να έχει ελευθερωθεί χώρος στην κάρτα!

 

Βοήθεια κάποιος?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την άμεση απάντηση Minotavrs:)

Η αλήθεια είναι οτι μου πέρασε απτο μυαλό οτι μπορεί να φταίει η ρομ της ace. Είχα πριν i-mate jam και πήγαινε σφαίρα..Μετά λεω λές να είναι ο ομάπας? Έχει αποδειχτεί πάντως πολυ καλός, και με λίγο πουσάρισμα παεί σφάιρα τον μηχανακι :happy:.

Αλήθεια πόση ώρα κάνει να κλειδώσει το στίγμα σου το gps? Noob στο gps βλέπεις..:O Aαα παίζει κάποιο ρόλο οτι δεν είναι αγορασμένο? (sic) :ninja:

 

Me thn xrhsh tou Quick GPS kleidwnei amesa me paraxenevei pou les oti exeis prob..

 

Plin tou telefteou dest 6.1.1.4 pou xanei to GPS toso to PN oso kai to 6 kleidwnei amesa.

 

To oti einai "agorasmeno" mporei na paizei rolo alla tha prepei na sou pei kapoios sta sigoura pou to exei ..

 

Egw me ta original den exw dei kati tetoio.. ;)

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!

Χάθηκαν όλα τα program files της storage card μου.Δεν λείπει τίποτα άλλο, δεν βγαίνουν περίεργοι χαρακτήρες που αναφέρουν κάποιοι και δεν έχει χαθεί κανένας άλλος φάκελος.Το θέμα είναι οτι ξεκίνησα να ξαναβάζω τα προγράμματα που "σβήστηκαν" αλλά μετά από λίγο ξαναχάθηκαν...Σημειωτέον οτι παρόλο που δεν φαίνονται τα αρχεία αυτά, δεν δείχνει να έχει ελευθερωθεί χώρος στην κάρτα!

 

Βοήθεια κάποιος?

 

To sygekrimeno to exoune ta Artemis by ScrewROM_Ace den xanei ta program files alla emfanizei me kinezika olous tous fakelous ths Storage Card (as opsete to kleidwma tou navimate) :X :X :mad:

 

Kane 1 -2 soft reset kai tha epanelthei .. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπααα...

Έχω κάνει πολλά soft reset και τίποτα. Δεν έμανίζει τίποτα κινέζικα και όλοι οι φάκελοι υπάρχουν , εκτός από αυτούς που ήταν στο storage card/program files/

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Μπααα...

Έχω κάνει πολλά soft reset και τίποτα. Δεν έμανίζει τίποτα κινέζικα και όλοι οι φάκελοι υπάρχουν , εκτός από αυτούς που ήταν στο storage card/program files/

 

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!

Afto prwth fora to akouw :blink: :blink:

Tote mallon exeis sovaro problhma :worry:

Link to comment
Share on other sites

Sirf xechnato den paizei me tipota to exoun 2plo klidwsei..

 

To 1 lepto (ti 1 se emena kanei poli parapanw) tou boot einai alhtheia to kanei se olous mas (elew Ace Hellas) logo Rom

 

Se Artemis filou agorasmeno apo exwteriko oi xronoi bootarismatos den eixan kamia sxesh me thn dikia mou :blink: :blink:

 

 

φιλε μου , τι εννοεις οτι εχουν 2κλειδωσει το sirf?

σε ποιο αναφερεσαι?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου , τι εννοεις οτι εχουν 2κλειδωσει το sirf?

σε ποιο αναφερεσαι?

 

 

 

Enow oti exoun 2plokilidwsei thn porta tou GPS kai den mporeis na kaneis opoiadipote allagh (ara na deis an paizei to sirf) giati apla den diavazei data..

 

To exw psaxei arketa me osa gps entry programmata xerw (logo tou problhmatos me to GPS den brethike ths telefteas ekdoshs tou 6.1.1.4)

 

Kai milaw panta gia to P3300

Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια με καταληξη .pdb Πως τα ανοιγω στο ppc?χρειαζομαι καποιο προγραμμα?

Eίναι για συσκευές palm.

 

*.pdb δεν είναι και τα αρχεία κειμένου του isilo ??

y4
Link to comment
Share on other sites

Μπααα...

Έχω κάνει πολλά soft reset και τίποτα. Δεν έμανίζει τίποτα κινέζικα και όλοι οι φάκελοι υπάρχουν , εκτός από αυτούς που ήταν στο storage card/program files/

 

Πολύς κόσμος έχει πρόβλημα με τις κάρτες όπως φαίνεται και στο forum της ACE,κι εμένα μου έκανε διάφορα παράξενα και χάνονταν όλα τα αρχεία από την storage αλλά επανέρχονταν με soft rst.Επίσης ενώ έχω data 260MB μου δείχνει 600!!Καλό είναι να κρατάς backup της κάρτας σε κανένα υπολογιστή καλού -κακού.Πάντως φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο mapping της κάρτας από το ppc αν και η ACE δεν έχει δώσει επίσημη απάντηση στο θέμα.Ίσως να παίζουν ρόλο κι οι πολλές εγκαταστάσεις-απεγκαταστάσεις προγραμμάτων....

Link to comment
Share on other sites

oxi re mino den to dokimasa sto artemaki.. se pna syskeyh gps...

k pali den emeina ikanopoiimenos perimena to kati allo kai stin telikh kalytera me ploigise to navimate me ligotera lathi se vasikoys monodromoys mesa sthn polh poy den allazoyn..entajei isws to dest na exei wraia grafika alla den einai ayto poy perimena. akrivia stigmaos taxitita ipsometro apostaseis...ola ta egrafe teleiws la8os me terasties apokleisis:ninja:

 

Από την υπογραφή σου να υποθέσω ότι το ΡΝΑ που χρησιμοποίησες ήταν αυτό που δίνει η NISSAN. Αν ναι ξέρω ότι οι πρώτες παρτίδες είχαν πρόβλημα στο fix και ακρίβεια του GPS καθώς επίσης δεν είχαν εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση. Μπορείς να το εξακριβώσεις πολύ απλά: αν τα Χανιά και το Ρέθυμνο δεν έχουν αρίθμηση στους δρόμους, οι χάρτες που δοκίμασες είναι πριν από την συλλογή του συνεργείου μας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειμαι μονιμα στα χανια κ δεν εχω σπασμενη εκδοση κ την χρησημοποιω με την default pna συσκευη που προτεινουν αυτοι.. ποσο παλιοι μπορει να ειναι οι χαρτεσ????

 

Εχουν τερΑστεια λαθη κ δεν ζητησα σε κανενα χωριο αλλα ακομα και μεσα στην πολη... Ημαρτον και δεν μπορω και να γραφτω για αναβαθμιση.. λογω του σαιτ... πολυ ωραια..εκτος του οτι το support τουσ ειναι γαι τα μπαζα 4 μερες κ ακομα να απαντησουν στα μειλ μου..

 

 

Τώρα μόλις το διάβασα. Είμαι πλέον βέβαιος ότι είχες το Destinator με χάρτες πριν από την επί τόπου συλλογή. Επίσης στην NGI η απάντηση στα e-mail στέλνεται κατά κανόνα το πολύ την επόμενη εργάσιμη ημέρα. Θα το ελέγξω

Link to comment
Share on other sites

ημουν στα χανια τα χριστουγεννα και το χρησιμοποιησα το destinator. Χρησιμοποιησα μια σπασμενη εκδοση και μια original σε 2 διαφορετικα pda με τους ιδιους (τελευταιους) χαρτες και με τους προηγουμενους. εκτος οτι εχανε το σημα συχνα πυκνα με εβγαζε και εκτος διαδρομης πολλες φορες, σε αρκετες περιπτωσεις ημουν σε μεγαλο δρομο που οδηγει στα χανια και μου εβγαζε οτι ημουν μεσα στα χωραφια, εκτος οτι λειπουν πολλοι δρομοι και διαδρομες, υπολογισμο διαδρομης δε τελειως λαθος αφου του εβαζα να με παει καπου και με πηγαινε μεσω ρεθυμνου!!

Αν εννοεις αυτο προσφατη χαρτογραφηση τι να πω... Μαλλον πρεπει να πανε ακομα μια βολτα στα χανια για χαρτογραφηση, ενταξει δεν λεω ωραια ρακι εχουμε αλλα με το destinator που σε βγαζει εκτος δρομου αναρωτιεσαι αν το ποτισες και αυτο!!!:D :D :D

 

Μπήκα στον πειρασμό και ζήτησα υπολογισμό διαδρομής στο Destinator 6 και στο site του Driveme. Παραθέτω τα αποτελέσματα. Ούτε Ρέθυμνο είδα στην διαδρομή ούτε καν κύκλους μέσω Εθνικής Οδού. Το καλοκαίρι έκανα 1500 χιλιόμετρα στην Κρήτη με μηχανή (διακοπές) Χανιά – Παλιόχωρα – Ρέθυμνο – Σφακιά - Ηράκλειο – Χερσόνησο – Οροπέδιο Λασιθίου και παρεμπιπτόντως δοκίμαζα τους καινούργιους χάρτες πριν κυκλοφορήσουν. Απορώ με όσα γράφονται. Αναρωτιέμαι τελικά ποιος πίνει περισσότερη ρακή :rolleyes:

ΥΓ Ενδεικτικά η διαδρομή είναι από Πετρώφ 44 μέσα από τα Χανιά - Φουρνες

Link to comment
Share on other sites

Enow oti exoun 2plokilidwsei thn porta tou GPS kai den mporeis na kaneis opoiadipote allagh (ara na deis an paizei to sirf) giati apla den diavazei data..

 

To exw psaxei arketa me osa gps entry programmata xerw (logo tou problhmatos me to GPS den brethike ths telefteas ekdoshs tou 6.1.1.4)

 

Kai milaw panta gia to P3300

 

a μαλιστα. οκ.

κατι αλλο

να ανησυχώ που μου παγωσε οταν ενω ηταν σε standby (σβηστο) δεχτηκα τηλεφ. κλήση ; εκει παγωσε και χρειαστηκε soft reset

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...