Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nomizw oti o anthrwpos sou legete andreoug :cool:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1678347#post1678347

Efharisto.

 

Telika me tin vasi aftokinitou ehi vgali pouthena i sizitisi?

 

O enas leei ine kali i Orbit o allos ohi.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εφαγα πακέτο.. ενώ δοκίμαζα navimate kai destinator ,μου κόλλησε ανεπανόρθωτα.έκανα soft reset και τότε έχω χάσει τα περισσότερα προγράμματα.φαίνονται,τα εικονίδια αλλά απλά σαν exe.οχι με το icon του καθενός.

θα χρειαστώ hard reset ? αν ναι ευτύχώς σήμερα είχα κανει back up me to sprite,aαλλα πώς θα τα ξαναπεράσω?θα φορτώσω το sprite και θα το κάνω απο κεί? η κάρτα μνήμης δεν επήρεάζεται με το hard reset e?

 

μαλλον η καρτα μνημης σου δεν παταει καλα δοκιμασε να δεις αν τη βλεπει

και ανοιξε και πιεσε τη καλυτερα μεχρι να τη δει

μου το εκανε πριν 10 μερες και εμενα μια φορα.....

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

εφαγα πακέτο.. ενώ δοκίμαζα navimate kai destinator ,μου κόλλησε ανεπανόρθωτα.έκανα soft reset και τότε έχω χάσει τα περισσότερα προγράμματα.φαίνονται,τα εικονίδια αλλά απλά σαν exe.οχι με το icon του καθενός.

θα χρειαστώ hard reset ? αν ναι ευτύχώς σήμερα είχα κανει back up me to sprite,aαλλα πώς θα τα ξαναπεράσω?θα φορτώσω το sprite και θα το κάνω απο κεί? η κάρτα μνήμης δεν επήρεάζεται με το hard reset e?

 

Εχω να προσθέσω και το εξής που μου εχει συμβεί και είχα το ίδιο πρόβλημα.

Μετά από κόλλημα μου έχει φτιάξει μια εικονική Storage card κενή και μετονομασε τον πραγματική καρτα σε storage card 2. Ετσι δεν δουλεβουν τα προγραμματα και τα εικονιδια από οτι ειναι στην καρτα δεν φαινονται σωστα.

Πας με τον explorer απο το PC σβήνεις τον φακελο storage card μετονομάζεις την καρτα και ολα γινονται οπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζω οποιοδηποτε σ@το προγραμμα! Αλοστε δεν ειμαι και πολυ καινουργιος με τα PPC.Τωρα μολις ειδα και σε ξενα forum οτι υπαρχει για πολλους το ιδιο προβλημα. Το πιο πιθανον να ειναι κατασκευαστικο σφαλμα της συσκευης. Δεν κανει καλη επαφη η SD.

 

Μου το εκανε και μενα χθες.Δεν διαβαζε την storage card.Εκλεισα την συσκευη ,εβγαλα την καρτα και μετα την τοποθετησα παλι,ανοιξα το τηλεφωνο και ολα ενταξει!Μαλλον ειναι bug της συσκευης.:(

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε και μενα χθες.Δεν διαβαζε την storage card.Εκλεισα την συσκευη ,εβγαλα την καρτα και μετα την τοποθετησα παλι,ανοιξα το τηλεφωνο και ολα ενταξει!Μαλλον ειναι bug της συσκευης.:(

Το είδα κι εγώ αυτό σε συσκευή που μόλις βγήκε από το κουτί της, ευτυχώς λύθηκε με βγάλσιμο της κάρτας, soft reset και βάλσιμο κατά την διάρκεια της επαναφοράς. Νομίζω το έχουν αναφέρει κι άλλοι. :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω λιγο κατι...

Το καπακι που καλυπτει την μπαταρια απο πισω βγαινει υπερβολικα ευκολα σε μενα, τοσο ωστε να γινεται ενολητικο Ή αν δεν ξεκουμπωσει, βγαινει λιγο απο την θεση του κ κουνεται.Δηλαδη ουτε καν το κουμπακι στη μεση δε χρειαζεται να πατησω απλως λιγο να το σπρωξω ...κ βγηκε. Συμβαινει κ σε σας αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω λιγο κατι...

Το καπακι που καλυπτει την μπαταρια απο πισω βγαινει υπερβολικα ευκολα σε μενα, τοσο ωστε να γινεται ενολητικο Ή αν δεν ξεκουμπωσει, βγαινει λιγο απο την θεση του κ κουνεται.Δηλαδη ουτε καν το κουμπακι στη μεση δε χρειαζεται να πατησω απλως λιγο να το σπρωξω ...κ βγηκε. Συμβαινει κ σε σας αυτο?

 

Σ'εμενα οχι.Το καπακι ειναι αρκετα σφιχτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω λιγο κατι...

Το καπακι που καλυπτει την μπαταρια απο πισω βγαινει υπερβολικα ευκολα σε μενα, τοσο ωστε να γινεται ενολητικο Ή αν δεν ξεκουμπωσει, βγαινει λιγο απο την θεση του κ κουνεται.Δηλαδη ουτε καν το κουμπακι στη μεση δε χρειαζεται να πατησω απλως λιγο να το σπρωξω ...κ βγηκε. Συμβαινει κ σε σας αυτο?

ποιο κουμπακι?δεν εχει κανενα κουμπακι...σπρωχνοντας βγαινει το καπακι...

εννοεις το καθρεφτακι?

και σε μενα ειναι σταθεροτατο το καπακι του

Link to comment
Share on other sites

ποιο κουμπακι?δεν εχει κανενα κουμπακι...σπρωχνοντας βγαινει το καπακι...

εννοεις το καθρεφτακι?

και σε μενα ειναι σταθεροτατο το καπακι του

 

Εχει δικιο. βγαινει ευκολοτατα!!! Μηπως να ρωτησουμε την ACE?

Ατιμη Κοινωνία που μας έχεις εξαρτήσει απο τα κινητά!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Δεν μπορώ να δω άλλους ήχους κλήσης παρά μόνο αυτούς που έχει by default η συσκευή. Έχω βάλει κάποιους στην microSD. Μήπως ξέρετε πως μπορώ να τους δώ;;; :ninja: :!:

 

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πιστεύω πώς εμείς πού έχουμε πρόβλημα με το D6 πρέπει να περιμένουμε την NGI
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Δεν μπορώ να δω άλλους ήχους κλήσης παρά μόνο αυτούς που έχει by default η συσκευή. Έχω βάλει κάποιους στην microSD. Μήπως ξέρετε πως μπορώ να τους δώ;;; :ninja: :!:

 

Ευχαριστώ!!!!

Κ γω την ιδια απορια ειχα. Τελικα αν θες να βαλεις Εναν ηχο για ηχο κλησης πρεπει να τον βαλεις στη μνημη του τηλεφωνου στο φακελο windows/rings

Link to comment
Share on other sites

Κ γω την ιδια απορια ειχα. Τελικα αν θες να βαλεις Εναν ηχο για ηχο κλησης πρεπει να τον βαλεις στη μνημη του τηλεφωνου στο φακελο windows/rings

 

εγω τους εχω στο sorage card/my documents και τους βλεπει μια χαρα παντως...

για δοκιμαστε το

Link to comment
Share on other sites

εγω τους εχω στο sorage card/my documents και τους βλεπει μια χαρα παντως...

για δοκιμαστε το

Εγω ειχα βαλει εναν ηχο στο card/my documents/Μy music (Τον Μy music εγω τον δημιουργησα) κρατησα το πενακι πανω στον ηχο ωστε να μου βγαλει το μενου. Διαλεξα να το βαλω ως ηχο κλησης Κ μου εβγαλε μια ερωτηση "Να αντιγραφει στο φακελο windows/rings?" Κ μονο αν πατουσα ναι κ αντιγραφοταν μπορουσα να το εχω ως ηχο κλησης. Παντως θα δοκιμασω να το βαλω sorage card/my documents οπως Λες μηπως κ λειτουργησει

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα βαλει εναν ηχο στο card/my documents/Μy music (Τον Μy music εγω τον δημιουργησα) κρατησα το πενακι πανω στον ηχο ωστε να μου βγαλει το μενου. Διαλεξα να το βαλω ως ηχο κλησης Κ μου εβγαλε μια ερωτηση "Να αντιγραφει στο φακελο windows/rings?" Κ μονο αν πατουσα ναι κ αντιγραφοταν μπορουσα να το εχω ως ηχο κλησης. Παντως θα δοκιμασω να το βαλω sorage card/my documents οπως Λες μηπως κ λειτουργησει

 

βαλτο στο storage card/my documents/χυμα και μετα πας ρυθμισεις/ηχοι και ειδοποιησεις/ειδοποιησεις/διαλεξε το phone-incoming call και εκει λογικα θα το εμφανισει σαν επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα πίσω και διάβασε τι έχεις γράψει και σκέψου πόσο μ@μ@ακες θεωρούμαστε και γραφικοί όσοι γνωρίζουμε. Τωρα με δυό γραμμές καθάρισες. Σκέψου όμως αυτόν που διαβάζει όλα τα προηγούμενα τι συμπεράσματα μπορεί να βγάλει. Πες τα και στο άλλο το κοπέλι. :wacko:

 

na sou pw kati??? gnwmh file mou den alla3a...oso parajeno kai na s fenetai..den pairnw tpt pisw.. osa eipa htan alithia..Perimena to 1 kai monadiko kai fobero kai tromero kai souper progg symfwna me osa lete Osoi 3erete me thn teleia texnikh yposthrh3h alla oxi den einai to teleio.... nai men me e3ypirethsan alla afoy eide kapoios mnm me (kaka) logakia sto foroum..esy kai osoi <3erete> den feneste mamakes ephdh apla lew thn gnwmh moy.. kai den exw na pw tpt ston kouzoulo giati poly apla exei toys new xartes kai mhxanaki kala setarismeno opote exei dikio.k sto katw katw den katalaba oloi prepei na exoume idia gnwmh?Giati prepei oloi na akolou8ame to pli8os sa ta arnia?

Oso gia to <entajei> pou egrapsa gia toys xartes apeythinete stous xartes monon an k yparxoyn akoma probs..to programma den me trelenei..dystyxws ..

Link to comment
Share on other sites

ALOY8020 όποιος χαρακτήρισε το Destinator super, τρομερό και φοβερό πρόγραμμα μάλλον δεν έχει πολύ καλή σχέση με το αντικείμενο.

 

Το Destinator είναι ένα πρόγραμμα πλοήγησης κάτω του μετρίου. Η τελευταία έκδοση είναι πολύ πίσω για την εποχή μας.

Υπάρχουν προγράμματα πολύ ανώτερα όπως Tomtom, iGO, Navigon τα οποία είναι πολύ ανώτερα από το Destinator.

Aς μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Το Destinator για Ελλάδα καλό είναι λόγω χαρτών, αλλά αντικειμενικά δεν τα αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

ALOY8020 όποιος χαρακτήρισε το Destinator super, τρομερό και φοβερό πρόγραμμα μάλλον δεν έχει πολύ καλή σχέση με το αντικείμενο.

 

Το Destinator είναι ένα πρόγραμμα πλοήγησης κάτω του μετρίου. Η τελευταία έκδοση είναι πολύ πίσω για την εποχή μας.

Υπάρχουν προγράμματα πολύ ανώτερα όπως Tomtom, iGO, Navigon τα οποία είναι πολύ ανώτερα από το Destinator.

Aς μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Το Destinator για Ελλάδα καλό είναι λόγω χαρτών, αλλά αντικειμενικά δεν τα αξίζει τα λεφτά του.

 

:respect: ayto akrivws pisteyw .. kai ayth einai h alhthia, me ola ayta poy eixa akoysei gia to dest enw den to eixa k epaiza navimate perimena trela pramata..pou omws den einai alhthia...

Link to comment
Share on other sites

ALOY8020 όποιος χαρακτήρισε το Destinator super, τρομερό και φοβερό πρόγραμμα μάλλον δεν έχει πολύ καλή σχέση με το αντικείμενο.

Το Destinator είναι ένα πρόγραμμα πλοήγησης κάτω του μετρίου. Η τελευταία έκδοση είναι πολύ πίσω για την εποχή μας.

Υπάρχουν προγράμματα πολύ ανώτερα όπως Tomtom, iGO, Navigon τα οποία είναι πολύ ανώτερα από το Destinator.

Aς μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Το Destinator για Ελλάδα καλό είναι λόγω χαρτών, αλλά αντικειμενικά δεν τα αξίζει τα λεφτά του.

Δεν συμφωνώ γιά το κάτω του μετρίου. Θα του έβαζα 7/10 και γνωρίζω καλά τα προγράματα που αναφέρεις. Τα δύο νομίζω είναι καλύτερα. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα οτι το Destinator είναι φοβερό και τρομερό. Είναι όμως σε συνδιασμό με τους χάρτες της NGI η μοναδική αξιόλογη επιλογή σήμερα γιά πλοήγηση στην Ελλάδα. Αν είχαμε τους χάρτες αυτούς σε ένα άλλο καλύτερο πρόγραμα θα ήταν καλύτερα γιά εμάς τους χρήστες. Αλλά δεν θεωρώ οτι το Destinator είναι γιά τα μπάζα. Κάνει καλά τη δουλειά του σαν εργαλείο γι αυτούς που το χρειάζονται. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ γιά το κάτω του μετρίου. Θα του έβαζα 7/10 και γνωρίζω καλά τα προγράματα που αναφέρεις. Τα δύο νομίζω είναι καλύτερα. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα οτι το Destinator είναι φοβερό και τρομερό. Είναι όμως σε συνδιασμό με τους χάρτες της NGI η μοναδική αξιόλογη επιλογή σήμερα γιά πλοήγηση στην Ελλάδα. Αν είχαμε τους χάρτες αυτούς σε ένα άλλο καλύτερο πρόγραμα θα ήταν καλύτερα γιά εμάς τους χρήστες. Αλλά δεν θεωρώ οτι το Destinator είναι γιά τα μπάζα. Κάνει καλά τη δουλειά του σαν εργαλείο γι αυτούς που το χρειάζονται. :rolleyes:

 

Kατ'αρχήν όταν έγραφα το post δεν είχα κανένα στο μυαλό μου οπότε μην το παίρνεις προσωπικά, αν όντως είπες κάτι από αυτά που αναφέρω.

Μην μπλέκεις το πόσο καλοί είναι οι χάρτες. Νομίζω οτι αυτό δε μας αφορά αυτή τη στιγμή.

Το Destinator έχει κάποια καλά στοιχεία, αλλά σε κάποια σημεία είναι απαράδεκτο. Λες οτι κάνει καλά τη δουλειά του για αυτούς που το χρειάζονται.

Πόσοι πιστεύεις οτι το χρησιμοποιούν πραγματικά σαν εργαλείο;

Οι περισσότεροι πιστεύω κάνουν την πλάκα τους. Εγώ για παράδειγμα μένω θεσσαλονίκη. Τι να το κάνω το Navigation; Ξέρω να πάω οπουδήποτε και ας είμαι 4 χρόνια κάτοικος εδώ. Για να ανοίξω GPS πρέπει να συμβεί κάτι πολύ εξαιρετικό.

Αυτά τα λεω γιατί ο μέσος χρήστης θέλει όμορφα γραφικά, ωραίο και ευχάριστο interface και μετά τον ενδιαφέρει η συσκευή του να είναι το απόλυτο εργαλείο. Τουλάχιστον η δική μου εμπειρία αυτο δείχνει. Το Destinator που πάει με αυτό το χάλι εμφάνιση;

Όσο για το support της Destinator τι να πούμε; Απαράδεκτο με λίγα λόγια. Δε μιλάω για την Ngi, αλλά για το επίσημο.

Δυστυχώς στην Ελλάδα είχαμε μονοπώλιο, αλλά σιγά σιγά βλέπω να γίνονται διάφορες κινήσεις και αυτό μόνο καλό μπορεί να θεωρηθεί για τους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Kατ'αρχήν όταν έγραφα το post δεν είχα κανένα στο μυαλό μου οπότε μην το παίρνεις προσωπικά, αν όντως είπες κάτι από αυτά που αναφέρω.

Μην μπλέκεις το πόσο καλοί είναι οι χάρτες. Νομίζω οτι αυτό δε μας αφορά αυτή τη στιγμή.

Το Destinator έχει κάποια καλά στοιχεία, αλλά σε κάποια σημεία είναι απαράδεκτο. Λες οτι κάνει καλά τη δουλειά του για αυτούς που το χρειάζονται.

Πόσοι πιστεύεις οτι το χρησιμοποιούν πραγματικά σαν εργαλείο;

Οι περισσότεροι πιστεύω κάνουν την πλάκα τους. Εγώ για παράδειγμα μένω θεσσαλονίκη. Τι να το κάνω το Navigation; Ξέρω να πάω οπουδήποτε και ας είμαι 4 χρόνια κάτοικος εδώ. Για να ανοίξω GPS πρέπει να συμβεί κάτι πολύ εξαιρετικό.

Αυτά τα λεω γιατί ο μέσος χρήστης θέλει όμορφα γραφικά, ωραίο και ευχάριστο interface και μετά τον ενδιαφέρει η συσκευή του να είναι το απόλυτο εργαλείο. Τουλάχιστον η δική μου εμπειρία αυτο δείχνει. Το Destinator που πάει με αυτό το χάλι εμφάνιση;

Όσο για το support της Destinator τι να πούμε; Απαράδεκτο με λίγα λόγια. Δε μιλάω για την Ngi, αλλά για το επίσημο.

Δυστυχώς στην Ελλάδα είχαμε μονοπώλιο, αλλά σιγά σιγά βλέπω να γίνονται διάφορες κινήσεις και αυτό μόνο καλό μπορεί να θεωρηθεί για τους πελάτες.

Γιάννη δεν το παίρνω προσωπικά γνώμες ανταλάσουμε εδώ και νομίζω οτι αυτό που θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει περισότερο είναι ακριβώς το πόσο καλοί είναι οι χάρτες. Πόσοι το χρησιμοποιούν σαν εργαλείο ? Αν δεν κάνω λάθος μερικές δεκάδες χιλιάδες νόμιμοι χρήστες στην Ελλάδα και κάμποσοι άλλοι. Εγώ πρώτα ανοίγω το Destinator και μετά βάζω μπροστά το αυτοκίνητο. Δεν μιλάω γιά τον μέσο χρήστη που θέλει να βάλει άλλο ένα παιχνιδάκι στο PDA του αλλά γιά ανθρώπους που το έχουν σαν εργαλείο. Εχω την αίσθηση οτι με την δουλειά που γίνεται τώρα στην ανάπτυξη των χαρτών από την NGI σε 2 χρόνια το πολύ με κάθε αγορά νέου αυτοκινήτου θα παίρνουμε και ενσωματωμένο αξιόπιστο σύστημα πλοήγησης. Γνωρίζω γιά το support που λες και γι αυτό λέω οτι το σημαντικότερο είναι η ανάπτυξη των χαρτών και σαφώς ο ανταγωνισμός είναι προς όφελος των χρηστών.;)

 

Συγνώμην γιά το off topic, ας μεταφερθούν τα σχόλια μας εκεί που πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Episis, ehi kanis hrisimopiisi to Spb fullscreen keyboard? (http://www.spbsoftwarehouse.com/products/fsk/?en)

 

Mou ipan apo ena allo forum pos ine arketa kalo an ehis sinithisi se kanoniko kinito kai den thes na hrisimopiis grafida i' ta nihia sou gia na grafis minimata.

 

Entiposis kanis?

 

Ti ehete vri pio praktiko gia eggrafi minimaton?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...