Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρε πρωτα ενα τηλεφωνο και ρωτα σε πιο καταστημα υπαρχει εμενα μου ειχαν κρατησει ενα απο πεμπτη...... υπαρχει σιγουρα παντως..

Εχεις δικιο το εχουν φερει σημερα στο ΠΛΑΙΣΙΟ 699 ευρω χωρις συνδεση και 12 ατοκες δοσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μάλλον εννοεί το να σου δίνουν στο πακετο με το ζόρι και το navimate χωρίς να σου δίνεται η επιλογή για κάτι άλλο ή για χωρίς αυτό.

 

πφφφ βαρέθηκα να ερμηνεύω τον τζόνερ...:lol:

 

Υπάρχει και σκέτη συσκευή στο e-shop της ACE: http://www.ezshop.gr/scripts/prodView.asp?idProduct=977

 

Επειδή ρώτησα στην DTE γιατί δεν έχει έρθει σκέτο στα άλλα καταστήματα λιανικής, η απάντηση είναι ότι δεν θέλουν τα καταστήματα να πουλήσουν σκέτη την συσκευή και όχι ότι η αντιπροσωπεία δεν θέλει να την διαθέσει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και σκέτη συσκευή στο e-shop της ACE: http://www.ezshop.gr/scripts/prodView.asp?idProduct=977

 

Επειδή ρώτησα στην DTE γιατί δεν έχει έρθει σκέτο στα άλλα καταστήματα λιανικής, η απάντηση είναι ότι δεν θέλουν τα καταστήματα να πουλήσουν σκέτη την συσκευή και όχι ότι η αντιπροσωπεία δεν θέλει να την διαθέσει.

 

Πανάκριβο.

Αν υποθέσουμε οτι κάποιος θέλει να του βάλει και destinator.

620+150=:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Οταν αναφέρεστε στο ΤΟΜ ΤΟΜ μην ξεχνάτε ότι μιλάτε επίσης και για το καλύτερο λογισμικό πλοήγησης στον κόσμο. Εφόσον δεν αποτελεί οικονομικό συμφέρον για την εταιρία η εισαγωγή νέων χαρτών για την Ελλάδα αυτό δεν σημαίνει πως πετάμε 60 ευρώ για το λογισμικό με τους καλύτερους ευρωπαικούς χάρτες. Επίσης μην ξεχνάμε ότι το Navimate είναι προιόν Ελληνικής Εταιρίας αντιθέτως με το Destinator. Θεωρώ ότι ο συνδυασμός του P3300 με το Navimate αποτελεί ενα καλο συνδυασμό γρήγορης δρομολόγησης με επεξεργαστή μόνο 200MHz αντιθέτως με το Destinator είναι εμφανέστατη η αργοπορία του επεξεργαστή.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κι ομως και με το destinator ειναι μια χαρα γρηγορο και δεν κολλαει κιολας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οταν αναφέρεστε στο ΤΟΜ ΤΟΜ μην ξεχνάτε ότι μιλάτε επίσης και για το καλύτερο λογισμικό πλοήγησης στον κόσμο. Εφόσον δεν αποτελεί οικονομικό συμφέρον για την εταιρία η εισαγωγή νέων χαρτών για την Ελλάδα αυτό δεν σημαίνει πως πετάμε 60 ευρώ για το λογισμικό με τους καλύτερους ευρωπαικούς χάρτες.

 

Αφού είναι άχρηστο στην Ελλάδα, όσοι δεν θέλουμε πλοήγηση στην Ευρώπη, δεν πετάμε τα (όσα) ευρώ μας για κάτι άχρηστο;;;;.... :confused:

 

Επίσης μην ξεχνάμε ότι το Navimate είναι προιόν Ελληνικής Εταιρίας αντιθέτως με το Destinator.

 

Αυτό δεν το κάνει αυτομάτως καλύτερο...

 

Θεωρώ ότι ο συνδυασμός του P3300 με το Navimate αποτελεί ενα καλο συνδυασμό γρήγορης δρομολόγησης με επεξεργαστή μόνο 200MHz αντιθέτως με το Destinator είναι εμφανέστατη η αργοπορία του επεξεργαστή.:ninja:

 

Εξαρτάται από την οπτική του καθενός, ο Dell μου πάει σφαίρα με Windows 3.11, λες να του ταιριάζουν καλύτερα από τα ΧΡ;... :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Ατυχές το παράδειγμα σου...το αν είναι καλός ή όχι ο επεξεργαστής αυτό είναι θέμα QTEK το αν παίζει καλύτερα το Navimate με μικρούς επεξεργαστες είναι επίσης εικασία σου. Αυτό γιατι πολύ απλα το Navimate παίζει ακόμη καλύτερα σε 400 ΜHΖ επεξεργαστές.
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο μήνυμά μου δεν εικάζω. Μιλάω για ότι γνωρίζω.

 

Γνωρίζω, για παράδειγμα, ότι το Navimate έχει πολύ λιγότερες δυνατότητες από το Destinator, οπότε (εικάζοντας ότι είναι σωστά σχεδιασμένη εφαρμογή - η μόνη εικασία μου μέχρι στιγμής) συμπεραίνω ότι πρέπει να είναι ελαφρύτερη και άρα να λειτουργεί πιο γρήγορα με οποιονδήποτε επεξεργαστή στο ίδιο λειτουργικό.

 

Αντίστοιχα γνωρίζω την ταχύτητα του επεξεργαστή του Ρ3300 και ξέρω ότι (για τις δικές μου ανάγκες και με τη χρήση που κάνω έγω, φυσικά) μου είναι επαρκώς γρήγορος. Δεν ξέρω αν είναι "καλός ή όχι", όπως γράφεις γιατί δεν διευκρινίζεις σε τι ακριβώς εννοείς ότι είναι καλός (ταχύτητα, αξιοπιστία, κατανάλωση...).

Link to comment
Share on other sites

http://img90.imageshack.us/img90/2411/p3300navimm5.jpg

 

Το παραπάνω screenshot είναι από Navimate;

 

Ρε παιδιά βάλτε και κανένα εικονίδιο μέσα στην οθόνη!:lol:

Link to comment
Share on other sites

http://img90.imageshack.us/img90/2411/p3300navimm5.jpg

 

Το παραπάνω screenshot είναι από Navimate;

 

Ρε παιδιά βάλτε και κανένα εικονίδιο μέσα στην οθόνη!:lol:

 

αστο φιλε μου μην το ψαχνεις,παρα πολυ προχειρο.destinator και παλι δαγκωτο.;)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αστο φιλε μου μην το ψαχνεις,παρα πολυ προχειρο.destinator και παλι δαγκωτο.;)

 

Μια ερώτηση, επειδή χρησιμοποιείς dest.

Όταν γυρίζεις τη ρόδα κάνει zoom in-out το dest;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα. Έδωσα το Loox 560 με το destinator SP και δήνω το sony ericsson M600 και πήρα αυτό. Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή. Αύριο θα δοκιμάσω την πλοήγηση. Νεότερα αύριο
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, επειδή χρησιμοποιείς dest.

Όταν γυρίζεις τη ρόδα κάνει zoom in-out το dest;

 

ναι φιλε μου κανει:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και σκέτη συσκευή στο e-shop της ACE: http://www.ezshop.gr/scripts/prodView.asp?idProduct=977

 

Επειδή ρώτησα στην DTE γιατί δεν έχει έρθει σκέτο στα άλλα καταστήματα λιανικής, η απάντηση είναι ότι δεν θέλουν τα καταστήματα να πουλήσουν σκέτη την συσκευή και όχι ότι η αντιπροσωπεία δεν θέλει να την διαθέσει.

 

Γιατί να μη το αγοράσει με Destinator από Dynax?

 

 

Διάβασα πολλά post σε σχέση με το navimate και το Destinator. Σαν εκπρόσωπος της NGi (πολύ με γνωρίζουν σε αυτό το forum) του map provider της Destinator στην Ελλάδα, έχω να πω ότι πέρα από τη λειτουργικότητα και εμφάνιση του gui, πρέπει να δώσετε και βάρος στο χάρτη. Το navimate που δοκίμασα το Μάϊο σε ένα ταξίδι στο Βόλο ήταν απαράδεκτο τόσο από πλευράς hardware όσο κι από λογισμικό. Αυτό όμως που ήταν απαράδεκτο ήταν οι χάρτες:

 

Απίστευτα πολλά λάθη σε μονοδρομήσεις και αριθμήσεις.

Πρόβλημα στη γεωμετρία του επαρχιακού δικτύου. 500 μέτρα λάθος σε κόμβους της Εθνικής. Η Εθνική οδός να φαίνεται πάνω στη Θάλλασσα και πολλά άλλα τέτοια.

Προβλήματα γεωμετρίας σε αστικές περιοχές μέχρι και 50 μέτρα (όχι παντού)

 

Ας πούμε λοιπόν ότι το λογισμικό διορθώθηκε, οι χάρτες?

 

Από την άλλη άκουσα πως το navimate είναι ένα Ελληνικό λογισμικό. Αυτό μάλλον είναι στα αρνητικά σε όσους σκέφτονται να το αγοράσουν μιας και δεν αποκλείεται να μην υπάρχει τον επόμενο 1 χρόνο. Να σας θυμίσω το πρώτο λογισμικό πλοήγησης που εμφανίστηκε στην Ελλάδα, το MLS Navigator (Ελληνικότατο). Δεν υπάρχει πια και ευτυχώς που η MLS έχει πάρει την αντιπροσωπεία της Destinator και οι πρώην πελάτες τους μπορούν να αναβαθμίσουν το λογισμικό και τους χάρτες τους με Destinator μόνο με 49 ευρώ.

Επίσης να σας θυμίσω πως μεγάλες εταιρίες όπως η Alturion κι άλλες που έχουν πουλήσει αρκετές εκατοντάδες χιλιάδες άδειες έχουν κλείσει ή είναι στα πρόθυρα να κλείσουν κάτω από την πίεση του ανταγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήταν καλύτερο να το αφήσεις να το κρίνει ο χρόνος και ο κόσμος που διαθέτει και εμπιστέυεται το Navimate..χωρίς να υπολογίζει σε σενάρια πτώχευσης όπως εσύ.
Link to comment
Share on other sites

και ο κόσμος που διαθέτει και εμπιστέυεται το Navimate...

 

 

@off topic

 

Diathetei Nai ...

 

Empistevetai den xerw... :cool:

 

Giati an einai na se bgazei ektos poreias kai na se deixnei stis thalasses den to nomizw...

:blink:

 

Sto thema mas twra ..

 

ioterl perimenoume me agwnia tis prwtes entypwseis sou apo thn syskevi + - klp klp ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήταν καλύτερο να το αφήσεις να το κρίνει ο χρόνος και ο κόσμος που διαθέτει και εμπιστέυεται το Navimate..χωρίς να υπολογίζει σε σενάρια πτώχευσης όπως εσύ.

 

Συμφωνώ απολύτως! Κάποιες υποθέσεις κάνω, μιας και ήδη έχω δοκιμάσει το προϊόν το Μάιο. Πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει από τότε. Αυτό είναι μια πρόγευση. Σίγουρα θα γίνουν τα απαραίτητα reviews και θα καταλήξουμε όλοι. Είναι απλά μια δεύτερη άποψη σ' αυτά που άκουσα μέχρι να γίνουν τα reviews, που κατά τη γνώμη μου έπρεπε να ακουστεί, αν και δεν θεωρούμε κι ο πλέον αντικειμενικός να κάνει κάτι τέτοιο. Από την άλλη όσοι με γνωρίζουν αυτά τα χρόνια τόσο σ' αυτό το forum όσο και στο forum της NGi, θα καταλάβουν ότι δεν κρύβω σκοπιμότητες πίσω από αυτή την αναφορά.

 

Έτσι κι αλλιώς τοποθετήθηκα επίσημα ως NGi, παίρνοντας αυτό το ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβο.

Αν υποθέσουμε οτι κάποιος θέλει να του βάλει και destinator.

620+150=:dizzy:

 

Συγνώμη αλλά εδώ ήθελα να κάνω παράθεση. Αν μπορέσει κάποιος moderator να σβήσει το προηγούμενο post μου.

 

Γιατί να μη το αγοράσει με Destinator από Dynax?

 

 

Διάβασα πολλά post σε σχέση με το navimate και το Destinator. Σαν εκπρόσωπος της NGi (πολύ με γνωρίζουν σε αυτό το forum) του map provider της Destinator στην Ελλάδα, έχω να πω ότι πέρα από τη λειτουργικότητα και εμφάνιση του gui, πρέπει να δώσετε και βάρος στο χάρτη. Το navimate που δοκίμασα το Μάϊο σε ένα ταξίδι στο Βόλο ήταν απαράδεκτο τόσο από πλευράς hardware όσο κι από λογισμικό. Αυτό όμως που ήταν απαράδεκτο ήταν οι χάρτες:

 

Απίστευτα πολλά λάθη σε μονοδρομήσεις και αριθμήσεις.

Πρόβλημα στη γεωμετρία του επαρχιακού δικτύου. 500 μέτρα λάθος σε κόμβους της Εθνικής. Η Εθνική οδός να φαίνεται πάνω στη Θάλλασσα και πολλά άλλα τέτοια.

Προβλήματα γεωμετρίας σε αστικές περιοχές μέχρι και 50 μέτρα (όχι παντού)

 

Ας πούμε λοιπόν ότι το λογισμικό διορθώθηκε, οι χάρτες?

 

Από την άλλη άκουσα πως το navimate είναι ένα Ελληνικό λογισμικό. Αυτό μάλλον είναι στα αρνητικά σε όσους σκέφτονται να το αγοράσουν μιας και δεν αποκλείεται να μην υπάρχει τον επόμενο 1 χρόνο. Να σας θυμίσω το πρώτο λογισμικό πλοήγησης που εμφανίστηκε στην Ελλάδα, το MLS Navigator (Ελληνικότατο). Δεν υπάρχει πια και ευτυχώς που η MLS έχει πάρει την αντιπροσωπεία της Destinator και οι πρώην πελάτες τους μπορούν να αναβαθμίσουν το λογισμικό και τους χάρτες τους με Destinator μόνο με 49 ευρώ.

Επίσης να σας θυμίσω πως μεγάλες εταιρίες όπως η Alturion κι άλλες που έχουν πουλήσει αρκετές εκατοντάδες χιλιάδες άδειες έχουν κλείσει ή είναι στα πρόθυρα να κλείσουν κάτω από την πίεση του ανταγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά εδώ ήθελα να κάνω παράθεση. Αν μπορέσει κάποιος moderator να σβήσει το προηγούμενο post μου.

 

Γιατί να μη το αγοράσει με Destinator από Dynax?

 

 

Διάβασα πολλά post σε σχέση με το navimate και το Destinator. Σαν εκπρόσωπος της NGi (πολύ με γνωρίζουν σε αυτό το forum) του map provider της Destinator στην Ελλάδα, έχω να πω ότι πέρα από τη λειτουργικότητα και εμφάνιση του gui, πρέπει να δώσετε και βάρος στο χάρτη. Το navimate που δοκίμασα το Μάϊο σε ένα ταξίδι στο Βόλο ήταν απαράδεκτο τόσο από πλευράς hardware όσο κι από λογισμικό. Αυτό όμως που ήταν απαράδεκτο ήταν οι χάρτες:

 

Απίστευτα πολλά λάθη σε μονοδρομήσεις και αριθμήσεις.

Πρόβλημα στη γεωμετρία του επαρχιακού δικτύου. 500 μέτρα λάθος σε κόμβους της Εθνικής. Η Εθνική οδός να φαίνεται πάνω στη Θάλλασσα και πολλά άλλα τέτοια.

Προβλήματα γεωμετρίας σε αστικές περιοχές μέχρι και 50 μέτρα (όχι παντού)

 

Ας πούμε λοιπόν ότι το λογισμικό διορθώθηκε, οι χάρτες?

 

Από την άλλη άκουσα πως το navimate είναι ένα Ελληνικό λογισμικό. Αυτό μάλλον είναι στα αρνητικά σε όσους σκέφτονται να το αγοράσουν μιας και δεν αποκλείεται να μην υπάρχει τον επόμενο 1 χρόνο. Να σας θυμίσω το πρώτο λογισμικό πλοήγησης που εμφανίστηκε στην Ελλάδα, το MLS Navigator (Ελληνικότατο). Δεν υπάρχει πια και ευτυχώς που η MLS έχει πάρει την αντιπροσωπεία της Destinator και οι πρώην πελάτες τους μπορούν να αναβαθμίσουν το λογισμικό και τους χάρτες τους με Destinator μόνο με 49 ευρώ.

Επίσης να σας θυμίσω πως μεγάλες εταιρίες όπως η Alturion κι άλλες που έχουν πουλήσει αρκετές εκατοντάδες χιλιάδες άδειες έχουν κλείσει ή είναι στα πρόθυρα να κλείσουν κάτω από την πίεση του ανταγωνισμού.

 

Το ίδιο λέμε.

Το πακέτο της Dynax θα συμφέρει πολύ περισσότερο από της ACE γιατί θα έχει το Dest σε προνομιακή τιμή.

Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο περιμένω το Artemis μου με Navimate (λόγω περιέργειας κυρίως). Θα σας πω τις πρώτες εντυπώσεις. Το Άρτεμις πάντως σαν συσκευή ήταν πολύ όμορφο...

Για το Navimate δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί το έχω δει πολύ λίγο μόνο στην dte.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μη το αγοράσει με Destinator από Dynax?

 

Γιατί μπορεί Zeppelin να δούμε και κανά bug fix καμιά μέρα και όχι να γινόμαστε μπαλάκια από τον ένα Γερμανό, στον Ισραηλινό και από τον Ισραηλινό στην Θεσσαλονίκη όπου μου λένε δοκίμασε να κάνεις test με 128ΜΒ SD μήπως το πρόβλημα είναι η μεγάλη (2GB!) κάρτα. Αν δεν ήταν οι χάρτες της NGI, ούτε να το φτύσω το Destinator.

 

Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω ποιά έκδοση του προγράμματος έχεις κάνει review και εκφέρεις γνώμη; Αυτή που δίνεται με τη συσκευή ή παλαίοτερη; Έχεις ελέγξει αν τα λάθη που αναφέρεις έχουν διορθωθεί στην τελευταία έκδοση; Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει καμία έκδοση του Navimate αλλά αν πέσει στα χέρια μου θα το κάνω έτσι από περιέργεια.

 

Στην περίπτωση που δεν το γνωρίζεις, είναι παράνομο να κάνεις απ'ευθείας σύγκριση προϊόντων ως εκπρόσωπος εταιρείας στην Ελλάδα. (γιατί νομίζεις ότι στις διαφημίσεις το "άλλο" προϊόν δεν αναφέρεται ποτέ ποιο είναι; )

 

H Dynax επίσης να ενημερώσω ότι δεν έχει συνεργασία με την HTC και σας βλέπω να τις τρώτε τις συσκευές που θα πάρετε από εκεί αν χρειαστείτε service. Το που αγοράζει ο καθένας είναι δικό του θέμα και δική του επιλογή. Είτε ψωνίζετε από το Expansys, την Dynax ή την ACE να κάνετε την επιλογή αυτή ενημερωμένα.

Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβο.

Αν υποθέσουμε οτι κάποιος θέλει να του βάλει και destinator.

620+150=:dizzy:

 

Ενώ η αντίστοιχη επιλογή του Expansys 694 (+έξοδα αποστολής) +150 είναι σαφώς φθηνότερη...; Γιατί να θυμήσω ότι η έκδοση της ACE είναι η Premium και όχι η Taster. Εγώ ας πούμε την έκανα την πατάτα και το έχω ήδη αγοράσει το Destinator δεν με συμφέρει η σκέτη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ η αντίστοιχη επιλογή του Expansys 694+150 είναι σαφώς φθηνότερη...; Γιατί να θυμήσω ότι η έκδοση της ACE είναι η Premium και όχι η Taster. Εγώ ας πούμε την έκανα την πατάτα και το έχω ήδη αγοράσει το Destinator δεν με συμφέρει η σκέτη συσκευή;

ε οχι δα...δεν ειδα πουθενα να πουλιεται με προφορτομενους τους χαρτες tomtom ολης της ευρωπης..αυτη ειναι η εκδοση premium

αρα η συγκριση ειναι εως(σκοπιμα?)παραπλανητικη

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που δεν το γνωρίζεις, είναι παράνομο να κάνεις απ'ευθείας σύγκριση προϊόντων ως εκπρόσωπος εταιρείας στην Ελλάδα. (γιατί νομίζεις ότι στις διαφημίσεις το "άλλο" προϊόν δεν αναφέρεται ποτέ ποιο είναι; )

 

H Dynax επίσης να ενημερώσω ότι δεν έχει συνεργασία με την HTC και σας βλέπω να τις τρώτε τις συσκευές που θα πάρετε από εκεί αν χρειαστείτε service. Το που αγοράζει ο καθένας είναι δικό του θέμα και δική του επιλογή.

οι απειλες παντως ειναι ενδειξη πανικου:X

η εγγυηση ειναι της htc οχι της ACE

στο τελευταιο συμφωνουμε απολυτα

Link to comment
Share on other sites

Ενώ η αντίστοιχη επιλογή του Expansys 694 (+έξοδα αποστολής) +150 είναι σαφώς φθηνότερη...; Γιατί να θυμήσω ότι η έκδοση της ACE είναι η Premium και όχι η Taster. Εγώ ας πούμε την έκανα την πατάτα και το έχω ήδη αγοράσει το Destinator δεν με συμφέρει η σκέτη συσκευή;

 

Η έκδοση της Ace είναι μια μίξη Taster και Ace®(:p ). Η premium έχει βάση αυτοκινήτου, φορτιστή αυτοκινήτου και Tomtom Ευρώπης επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...